A piac tele van ízetlen, színtelen EU-s vackokkal. A magyarban is van vegyszer, de ha már választani kell, akkor az ízes magyart veszem.
hundertprocent egyetértek! :( sőt, sajnálom az eutöbbieket, hogy ők CSAK olyan vackokat ehetnek. magyart kéne árulni mindenhol, abból nem lehet baj :))
"De amíg szikrányi esélye sincs annak - sőt, egyre kevesebb -, hogy a C megoldást választók ugyanúgy el tudjanak helyezkedni egy multihoz, hogy onnan aztán adózzanak, addig ez a legkisebb rossz: mi elviselhető áron vesszük a kaját, ők meg nem foglalják potyára a munkaügyi központok folyosóit."
Ez tevedes, mindenki tud diplomat szerezni es elmenni dolgozni (vagy szakmunkas is lehet nem kell a diploma).
Ha elkezded egy agazatba onteni a penzt akkor az kontraszelekciot fog eredmenyezni. A hatekonysagot meg hirbol sem fogjak ismerni, viszont agyba fobe vesznek mindenfele eszkozt mert van ra tamogatas. Valamint azzal hogy tamogatod oket elhiteted veluk hogy jol csinaljak amit csinalnak. Tehat nem is fogjak a diploma vagy szakmunkas level megszerzeset fontolora venni.
Eppen ezert jobb ha a munkaugyi kozpont folyosojat foglaljak egy ideig amig nem talalnak mas melot. Persze egy maradek meg fog maradni aki kibirja az atmeneti versenyt es ugyes, hatekony, takarekos stb. Az orszag ellatasat meg ok is meg tudjak oldani.
Még sokkal többet kéne költeni a mezőgazd-ra, vagy átstruktúrálni. Az szvsz nem olyan jó, hogy a te szervezetedben is 6-800 féle vegyszer van. Nem beszélve a GM növénykék kiszámíthatatlan hatásáról.
A piac tele van ízetlen, színtelen EU-s vackokkal. A magyarban is van vegyszer, de ha már választani kell, akkor az ízes magyart veszem. Ami meg magyar bio, az ver minden szinten mindent.
>Anglia a második világháború óta az Egyesül Államok nyúlványa Európában.
51th State? :)))
Szokták ugyan mondani, de szerintem inkább kultúrális, illetve földrajzi okai vannak. Azért nem szabad még az északatlanti cuccot leírni, a UK dominálta EU megkönnyítheti a tengely (újra)megteremtést, bár ez szinte már kódol egy Oroszo.-Kína összefonódást...
Szerintem Blair be akarja magát vésni a törikönyvekbe, liberálisként pedig azt kell mondjam igaza van! Az angol modell teheti kies kontinensüket versenyképessé. Ez biztosan fájni fog sokaknak, de jó politizálással mindent keresztül lehet vinni. Lásd Margaret Thatcher.
"elmégy dolgozni egy multihoz, vagy tanulsz, vagy bármi...és az általad fizetett adókból adják oda a támogatást annak, aki a C) megoldást választotta...."
Ez így van, és a kutya se örül neki. De amíg szikrányi esélye sincs annak - sőt, egyre kevesebb -, hogy a C megoldást választók ugyanúgy el tudjanak helyezkedni egy multihoz, hogy onnan aztán adózzanak, addig ez a legkisebb rossz: mi elviselhető áron vesszük a kaját, ők meg nem foglalják potyára a munkaügyi központok folyosóit.
Az ország tizedének veszteséglistára írását vagy hagyjuk meg Szanyinak, vagy legyünk őszinték, és osszunk nekik sztrichnint; esetleg ha igazságosak vagyunk, játszhatunk orosz rulettet is.
van három diplomám, negyedik már nem kell....de kétségkívül az is egy opció, hogy elvered az 5 millát...
erről egy amerikai fazon jut eszembe, aki visszaemlékezve életére a következőt mondta: Volt 10 millió dollárom. Ebből 1 milliót elkártyáztam, elittam, nőkre és lóversenyre költöttem. A maradék 9 milliót pedig oktalanul elpazaroltam...
de egy ország nem így működik....és ha már a példádnál maradunk, elmégy dolgozni egy multihoz, vagy tanulsz, vagy bármi...és az általad fizetett adókból adják oda a támogatást annak, aki a C) megoldást választotta....
Erős téveszméid vannak, ezért maradjunk inkább a tényeknél:
Bizonyára Te is emlékszel rá, amikor 2003-ban kitört a balhé a tej felvásárlási ára körül. ennek oka nagyon egyszerű volt: a termelők, sorozatosan megszegve a saját maguk által vállalt kvótákat, sokkal több tejet kínáltak, ráadásul az előre megállapított felvásárlási ár alatt, ez természetesen beindított egy lefelé irányuló árspirált...szóval ha te lennél a tejüzem igazgatója és leszerződnél 100 egységnyi tejre mondjuk 83 forint/per liter áron és odajönne valaki, hogy neki egy kicsit több teje van és azt odaadná 75 forintért, akkor mit tennél? és ha ezután szinte minden termelő megkeresne és egymás alá kínálnának, kitől vennél tejet és mennyiért???? nyilván attól, aki a lehető legjobb minőséget hajlandó a lehető legalacsonyabb áron eladni neked... ha nem ezt tennéd, a tulajdonos páros lábbal rugna ki az üzemből...
De mondok inkább egy konkrét példát: 1994-ben gyakran jártam Győrbe, ahol sok egyéb mellett mezőgazdasági termelőkkel is beszélgettem. Voltak vagy 50-en az egyik alkalommal. Panaszkodtak, hogy túl alacsony az újhagyma nagykereskedelmi felvásárlási ára (akkor konkrétan 17 Ft/csomag volt). Biztosan láttál már újhagymát, a csomag gyakran földes, a hagymák gyökérzete szakállként lóg és a zöld szár tart ameddig tart. megkérdeztem őket, tudnának-e úgy csomagolni, hogy a hagyma gyökérzetetét levágják, a zöldet egyforma hosszúságúre visszavágják és az árut lemossák. Azt mondták igen, képesek lennének rá. Erre azt mondtam, akkor csinálják ezt és Győrből a bécsi nagybani piac éppen olyan messze van, mint a budapesti. Vigyék ki Bécsbe az árut és adják el, az ottani nagybanin. Jó, mondták, de mennyi a felvásárlási ár Bécsben. Én közöltem az akkori nagybani árat: 13 Ft/csomag.
Valahogy senkinek sem volt kedve tovább beszélgetni....
A cikk fejtegeti miert most jott elo Blair a KAP megreformalasaval es miert nem korabban. (valasz mondjuk nincs benne) Pedig egyszeru azert mert eddig Chirac es Schroder eros volt most meg nem. Kesz. Ha fel-egy evvel ezelott kezdi el akkor legfeljebb kirohogik es a ket nagy orszag ellenehangolja a tobbi kicsit.
.....Chirac a Tony Blairrel vívott párbajban – akit mindig is egy szemtelen fickónak tartott – fegyvertelenül áll. A londoni Times már a waterlooi csata szellemét látta a brüsszeli csúcson megjelenni, ahol természetesen Blair töltötte be a győztes hadvezér, Wellington hercegének szerepét. Chirac ünnepi beszédei ma már nevetségesen hangzanak, a szövetségesei dezertálnak, csak a szintén meggyengült Gerhard Schröder hű még megingathatatlanul barátjához, mint La Fontaine meséjében a béna a vakhoz. ......forrás: MNO.
A brit befizetések nélkül az uniós költségvetés gyorsan összeomlik és lehet mindent újratárgyalni egy olyan helyzetben, ami kizárólag a nagy (nettó) befizetőknek kedvez. Miért is lenne ez rossz a briteknek? p.
Ami azt illeti, azért az angolok is minden mértéken felül támogat/tat/ják a gazdálkodóikat, tehát csak hátrébb azokkal az agarakkal az ő részükről is!!
"a mezogazdasag egyszeruen nem termel eleg erteket ahhoz hogy az azt muvelok jol eljenek."
... abban az inerciarendszerben, ahol eleget termelnek ahhoz, hogy ne legyen értéke az általuk termelt javaknak. Lehet ez máshogy is, de nem fogunk neki örülni.
Az okos termelők már régen átálltak a hibrid-sertésről a mangalicára, a gyenge sikértartalmú búzáról a kiváló minőségű magyarra, a Holsten-friz szarvasmarha melett egyre több a Magyar szürkemarhát tartanak!
Ezek lehet hogy rövidtávon nem térülnek meg, de ennek van jövője. A túltermelés miatt csak a minőséggel lehet operálni....
Elgondolkodtató, hogy a világ legjobb termőföldjével rendelkezünk - nem elfogultság, ez tény!- és 30.000 Ft/ha támogatást ad az állam a tulajdonosnak azért, hogy ugyan legalább tárcsázza már be a földjét, hogy ne lepje el a dudva!
Szerintem egyszerű a megoldás: Fel kell függeszteni az Egyesült Királyság EU-s tagságát.
Ha meggondolták magukat, akkor szóljanak...
Amúgy meg, kíváncsi lennék, hogy a nagyszerű brit statisztikai adatok miként születtek. Például hol adtak hirtelen munkát a nagyvárosok gettóiban napról-napra szaporodó bevándorlók milliós tömegeinek, akiknek szerintem még megbecsülni sem tudják létszámát. :--/
Az euro kivezetese Blikk szinten valamint demagog politikus szinten jelenik meg.
Jo lenne megerteni hogy a parasztsag mindig is szegenysegben elt a mezogazdasag egyszeruen nem termel eleg erteket ahhoz hogy az azt muvelok jol eljenek. Az hogy a francia parasztok 40 evig jol eltek egy rendkivul specialis kornyezetben jott letre. Egyszeruen a nemet fejlodesbol finansziroztak oket, jobban eltek mint megerdemeltek. Na ok ezt feltik nem az identitasukat, egyszeruen csak a penzrol van szo.
Ha jobban megnezed az osszes bagazs ezt mondja "TOBB PENZT NEKUNK". Es persze magukban hozzateszik hogy "akarki mas karara".
a németek nagy része ugyan úgy érzi, az euró okozta gondjaik egy részét, de ajelenlegi gazdasági problémáik közepette inkább megtartanák, csak ha újra lendületbe jönne gazdaságuk, akkor lenne nosztalgiájuk a márka iránt.
Mit értesz túltermelés alatt? Ha jön egy olyan év, ami 50 évente csak egyszer üt be, akkor legyen gabonahiány az EU-ban? Vagy vegyük meg Délamerikából, éhinséget idézve elő??? Csak kérdezem...
Szerintem évek óta kevés tehén van. A tej (egy része)zöme külföldről jön. Tejet(joghurt, sajt, túró, tejföl) inni kell.
Ha nincs itthon elég tehén, és még veszteséges is, akkor ne támogassuk?
De akkor miből, mely nemzetgazdasági ágazatból teremted elő az alapvető élelmiszerek importjára való zsetont? Tovább növelnéd a máris orbitális méretű hiányt azzal hogy külső forrásból együnk?
Rémálom az EU mezőgazdasági rendszere.Igy van, lasd gabona(tultermelesi)valsag. A kutyat sem erdeklik a piaci folyamatok, mindenki intervenciora termel.
"A globalizáció hajtómotorja az információk megismerése sebességének növekedése."
Ez a rész igazolható.
"Ez ellen lehet küzdeni, csak nem érdemes."
Mi ellen, az információ megszerzése ellen? Akkor igaz.
Vagy a megszerzett információ birtokában a helyzetnek legjobban megfelelő taktika alkalmazása ellen? Na ne... Itt nő a fejünkre folyamatos jelenben a szabadkereskedelem, és megpróbáljuk minden áron szeretni.
A bécsi Kurier hétfői számában nyilatkozó szakember, követve a Deutsche Bank vezető közgazdászának előrejelzését, arra számít, hogy az integráció kudarcát követően a spekulánsok az új uniós tagországok valutáját veszik célba, s mivel ezek a valuták szinte mindenütt túlértékeltek, s mert az uniós pénzek elsősorban az említett országokban csökkennek majd, valutaválságra kell a térségben számítani.
A spekuláció elsőszámú célpontja a washingtoni Institute for International Economics elemzőjének állítása szerint azért Magyarország, mert „gazdaságilag a leginkább ingatag, valutája a leginkább túlértékelt és bankrendszere a legkevésbé integrált.”
Posen szerint ha beindul a negatív folyamat, a befektetők kivonhatják pénzeiket a gazdaságból, s nem csupán a külföldiek, de a magyarok is. Így történt 1992-ben is, amikor Dánia utasította el a maastrichti szerződést, s bizonytalanná vált az unió jövője. A valutaspekulánsok, s nyomukban a befektetők, kivonultak a gazdaságilag gyengébb országokból, ami földmozgást idézett elő az európai valutarendszerben.
B: Mivel a magyar kisker. kb. tényleg arról szól, hogy megnyitod a boltot, majd az időd 90%-át melóval, a másik 90%-át pedig hipermarketek elleni imával töltöd, érthető, hogy miért mégis a C-t választja az, akinek az A-ra nincs elég pénze, illetve részben az A-nak köszönhetően, részben "csak úgy" nincs is más lehetősége, mint az C.
A: Sokan, soxor elmondták, és semmi okom rá, hogy ne ismételjem őket: ez nem tőzsde, hanem kaszinó.