Keresés

Részletes keresés

jakuza80 Creative Commons License 2022.10.07 0 1 6990

Új-zélandi zöldkagyló kivonat kapszula. 

Kutyáknak már sok 10 éve adják izületvédelemre, stb.

Olvass utána, rengeteg dolgot tud, pl jó a szemre, erekre, stb. Nekem megváltoztatta az életemet, de Faterom(most 79 éves) is visszakapta tőle a szabadabb mozgást. Természetesen nem fiatalította meg, de azt mondja 40 évesen tudott így lépcsőzni utoljáa.  Emellett a vérnyomását is csökkentette. 

Másokat is "rábeszéltem" már, és mindenhol lett javulás. 

Nem foglakozom amúgy kereskedelemmel, szóval csupán jóindulatból ajánlgatom mindenkinek, 1 Ft-ot sem keresek vele. Keresd meg egy webáruházban, próbáld ki és örülj! 😉 amit én veszek 5000 Ft egy doboz(170 db), az elején napi 3 kell, aztán pár hónap után elég napi 1, szóval nagyon olcsó.

Előzmény: peliatan (6989)
peliatan Creative Commons License 2022.09.29 0 0 6989

Mi az a "zöldkagyló"??? 

Előzmény: jakuza80 (6981)
peliatan Creative Commons License 2022.09.29 0 0 6988

De még milyen!

Felírt 5 db-os injekciót a főorvos "úr", ebből 2 db-ot az első alkalommal megtartott magának, feltételezem azt a magánrendelőjébe beadja 15 000.- Ft-ért/db.

Tegnap beadta a 3.-at, többet nem lehet, majd 6 hónap mulva. Kértem időpontot, de nem adhat, majd 2 hónap mulva telefonáljak és akkor kapok, kb  4 hónap lesz a várakozás!

Előzmény: gerinc-S (6980)
L0riana Creative Commons License 2022.09.29 0 0 6987

Azért mond mindenki mást, mert mindenhol más a protokoll, még ugyanaz a kórház más orvosainál is.

3 LCA pótlásom volt, összesen 11 jobb térdműtét.

Az utolsót írom le, mert az volt sikeres: a műtét utáni 2. napon mehettem haza, semmi gond nem volt. Mivel a másik lábamból pótolták a szalagot, így a mankózás azon ugrálva se volt teljesen kellemes. Ezután szigorúan 0 fokon a rögzítő 3 hétig, utána 45, aztán 60, majd 6 hét után elhagytam, a mankót talán még hamarabb, de emlékszem pontosan. A gyógyotrna 9 hónapig tartott a sportkórházban. Tilos violt az első időszakban hajlítanom, ugyanis az előző két műtétnél ez a hajlítgatógép volt a protokoll része azonnal, és ennek lett a következmenéye, hogy a csatornában nem tapadsz le a szalag kétszer sem, újra kellett pótolni (nem szakadt el újra). Na ezután ez az óvatosabb protokoll végre működött.

Most ez 10 éve volt egyébként a Sportkórházban. A térdem nem tökéletes, de azért használható túrázni, kopás van valamennyi, de az orvos már anno 10 évre jósolta a protézist, ehhez képest, ezt most még 10 évvel kitoltuk. Szerintem nem is lesz vagy bízom benne. Beszereztem egy spinning kerékpárt itthonra. Évente járok a mai napig kontrollra, időnként 3-5 évente kitakarítják, mivel a sok macera során volt már 3x beszakadt meniscus is. Ebből már nem sok maradt, de további morzsolódás is várható.

Előzmény: petya0426 (6984)
jakuza80 Creative Commons License 2022.08.15 0 1 6986

Szia! 

Ugyanilyen műtétem volt, ezt írtam nemrég. Kb 1,5 hónap minimum, amire biztonságosan tudsz vezetni. Persze ha automata a kocsi, akkor nincs várakozás.

 

Kedden műtöttek reggel, másnaptól hajlítógép, csütörtök hajnalban csöveket kiszedték, aztán pénteken haza.

3. Emeleten lakunk, szóval kellett lépcsőzni, ráadásul egyedül voltam nappal otthon egy 3 hónapos kutyussal, akit nap közben 2x le kellett vinnem... Hátizsákban..😀

2 hét után volt varratszedés, addig végig kompressziós harisnya kellett , meg véralvadás gátló...

Dokim adott egy "protokollt", aszerint 4 hétig 2 mankó, majd 1 hétig 1 mankó.

Na én otthon mankó nélkül mentem, csak arra figyeltem hogy a műtöttre kevesebb súly menjen.

1 hónap után kezdődhetett a gyógytorna, 14 alkalom, heti 2.  Én 3 hét után már mentem melóba, igaz kollégával, mert a vezetés nem volt biztonságos. A kuplunggal érzéketlenül bánt a mütött lábam.

Előzmény: petya0426 (6984)
gombóc63 Creative Commons License 2022.08.15 0 1 6985

Mindenképpen úgy tervezz, hogy 2 hónapig nem vezethetsz, amennyire visszaemlékszem a vejemre mankóval járt dolgozni és a lányom vitte. És sajnos bármi közbejöhet...nekem is másfajta térdműtétből a felépülésem hosszabb volt, mint a tervezett. Inkább csalódj pozitívan. Sok sikert!

Előzmény: petya0426 (6984)
petya0426 Creative Commons License 2022.08.14 0 0 6984

Köszönöm szépen!

Segítsetek kérlek, mert teljesen elvesztem az információkban, mindenki mást mond..

elülső keresztszalag pótlásom lesz a bal térdembe. Mennyi idő az, amikor már mankó nélkül tudok járni, esetleg autót tudok vezetni? Van, aki azt mondja, hogy 2 hónapig nem tudok vezetni, igaz ez? Egyetemre járok, muszáj úgy terveznem az óra felvételeket, hogy tudjam mikortól tudok bejárni. Azt hallottam, hogy a teljes rehab kb 6 hónap, de a hétköznapi séta mankó nélkül mennyi idő? Köszönöm

Előzmény: gombóc63 (6983)
gombóc63 Creative Commons License 2022.08.10 0 0 6983

Szia! Minden orvosról lehet ilyen és olyan véleményt olvasni. A vejemet Abkarovics műtötte, teljesen rendben van, annyit tudjál róla, hogy állandóan rohan és elérhetetlen. Sok sikert és gyors felépülést kívánok!

Előzmény: petya0426 (6982)
petya0426 Creative Commons License 2022.08.09 0 0 6982

Sziasztok.

Dr Abkarovits Gézához van műtét idopontom elülső keresztszalag pótlásra. Mennyire ajánljátok őt? Kicsit olvasgatva a fórumot Dr Béres Györgyről több pozitívumot lehet hallani, érdemes inkább őt felkeresnem? Köszönöm 

jakuza80 Creative Commons License 2022.08.09 0 2 6981

Ezeket én végigjártam, kenőcsök, tabletták(volt smsben rendelt külföldi, minden papír, összetevőket sem leíró dobozos..), térdszuri, de semmit sem használtak. Mondjuk kopásom is volt.

Aztán jött a zöldkagyló, és 5 éve tünetmentes vagyok, pedig közben jött egy szalagszakadás, műtét is. 79 éves most Faterom, ő is azóta szedi, kb 40 évesnek érzi a lábait. Emellett más dologokra is jó hatásaal van. Pl vérnyomás.

Mi a Sanct Bernhardt termékét szedjük(semmi érdekeltségem ebben az üzletágban!). 5000 Ft 170 db, a fájdalom megszűnéséig(1-2 hónap max) napi 3 kell, aztán elég napi 1. 

Persze biztos a többi gyártóé is jó, de én bevált dolgon nem szeretek változtatni.

Adj neki egy esélyt!

Előzmény: peliatan (6978)
gerinc-S Creative Commons License 2022.08.04 0 2 6980

A dokinak jó az üzleti érzéke... 

Előzmény: peliatan (6978)
gombóc63 Creative Commons License 2022.08.04 0 1 6979

Neocartil drága és kevés glükozamint tartalmaz, abból sem a szulfátot. 

Előzmény: peliatan (6978)
peliatan Creative Commons License 2022.08.04 0 0 6978

Július 11.-re kaptam időpontot MR-re, tegnapra az orvoshoz.

A eremény alapján, rendelt 3x1 diprophos injekciót, amiből 1-t beadott.

Javasolta a neocartil szedését, van Valakinek véleménye, tapasztalata a hatásáról? 

Köszönöm.

Előzmény: légiutas55 (6974)
kirsan Creative Commons License 2022.04.14 0 0 6977

Sziasztok, a mi kerületünkben nincs ortopéd orvos, aki műtétet végez, ezért az Uzsoki körházba kaptunk beutalót műtétre. Ott viszont, ha jól látom több, mint 20 orvos dolgozik. Tudna valaki ajánlani orvost személyes tapasztalat alapján. Hátsó szarv szakadást kellene műteni. Köszönöm.

jakuza80 Creative Commons License 2022.04.06 0 0 6976

Na, örülök. Nekem a kórházban 3 napig kellett a tédhajlító gép, itthon aztán csak az előírt napi torna, aztán 4 héttel a műtét után a 14 alkalmas gyógytorna. Azt a házidoki intézte.

Most 7 hónapja műtöttek, azóta sem volt fájdalmam. Minden rendben működik, talán még az agyambam kell legyőznöm a térdvédelmi reflexet😊

A sípcsont felső része még tompa, de annyira nem zavar...

 

Előzmény: légiutas55 (6969)
peliatan Creative Commons License 2022.04.01 0 0 6975

Köszönöm szépen!

Előzmény: légiutas55 (6974)
légiutas55 Creative Commons License 2022.03.30 0 1 6974

Menjél el MR-re és azzal menjél el egy térdsebészhez. A Sportkórházban sem fognak elküldeni MR-re, anélkül meg nem tudják megmondani, hogy mi az oka. Amúgy a Sportkórhzban is 2 hónapra van időpont minden orvoshoz tényleg. Vagy kifizeted magánban a Sportkórházas orvost, szinte mind rendel a Pasamedben, de oda is már érdemes MR-rel menni. Nekem 30 ezer Ft-ba került magánban az MR és szinte azonnal volt időpont rá (Újbuda Medical Center)., nagyon részletes és jó volt a képhez kapott kiértékelő lelet is. Nagyon megbántam, hogy nem a sérülést követpen azonnal mentem MR-re, hanem hagytam magam férevezetni egy állami sebész röntgenje alapján, hogy nincs szalag és meniszkusz szakadás, mert így már nagyobb fokú lett a porckopás, mire már műtétre is bejutottam, 3 hetet vesztettem emiatt legalább, a karácsonyi szünet miatt meg még legalább kettőt (már másodfokű porckopás alakult ki a leszakadt meniszkusz miatt, mire 2 hete most megműtöttek). 

Előzmény: peliatan (6973)
peliatan Creative Commons License 2022.03.27 0 0 6973

Szervusztok!

Tudtok ajánlani a Sport kórházban dolgozó jó diagnoszta orvost?

Fáj a térdem, kopás nincs.

Voltam az Uzsoki kórház egyik orvosának a magánrendelőjében, mert 4  hónapra kaptam volna időpontot hozzá, az ambulanciára. Készített röntgent, adott 3 injekciót (szteroid-lidokain), 3 hét után ugyan úgy fáj! (Ez csekélyke 55 000.- Ft-ba "fájt"!)

Feltételezem, ott a sportolók térdproblémáira szakosodott orvosok vannak és megtalálják a fájdalom okát, megszüntetését.

Köszönöm az ötleteket.

Törölt nick Creative Commons License 2022.03.27 0 0 6972

Köszönöm...

Akkor...humbug..

Előzmény: gerinc-S (6971)
gerinc-S Creative Commons License 2022.03.23 0 0 6971

Térdbe kaptam. Nulla eredménnyel. 

Előzmény: Törölt nick (6970)
Törölt nick Creative Commons License 2022.03.23 0 0 6970

 A mozgásszervi betegségek saját vér ( PRP) módszerrel történő kezeléséről, tudtok valami infót...

Súlyos bokaizületi kopásom van.

légiutas55 Creative Commons License 2022.03.23 0 1 6969

Szia(sztok)!

 

Mostanra már engem is megműtöttek első keresztszalag pótlás és a kosárfül szakadt meniszkusz rendbetétele. A műtét valami eszméletlenül sokkal jobb volt, mint vártam, nem tettek be dréncsövet egyáltalán és szuper anesztes a végén beadott valamilyen UH-ban lekövetett idegblokád injekciót, így tényleg alig fájt utána ahhoz képest, mint amire számítottam. A Kastélypark Klinika szuper szerintem, nagyon figyelnek a lábadozókra és tényleg adnak fájdalomcsillapítót, lehet választani, én be sem szedtem az erősebbeket, a kaja is jó, a szoba is csendes. Mondjuk most így itthon nagyon nehézkes még minden és volt, hogy nagyon fájt, mert szerintem túlterheltem.  Gyógytornára nem sok ötletem van, mert a Pasamedből nagyon csúnyán elhajtottak, hogy náluk más a protokoll és nincs térdhajlítógép, de van rögzítő és mit képzelek, ha nem az ő nagy nevük műt, akkor menjek ahhoz, aki mútött (másik nagy név) és ott oldjam meg. Hihetetlen ez az ország és ami benne van eü/térdsebészet/magánrendelés terén. Picit el vagyok keseredve, hogy hogy fogom megoldani a gyógytornát, de hátha valaki esetleg ad ötletet (állami gyógytonásznál egyelőre fel sem veszik a telefont).

Előzmény: jakuza80 (6959)
Nikke Creative Commons License 2022.02.22 0 0 6968

Azt tanácsolom neked, hogy próbáld meg a Facebookon, biztosan találsz térdprotézises csoportot (anno én is voltam ilyenben, csak az megszűnt de tudom, hogy azóta alakult új), ott nagyon sokat tudnak neked segíteni. Sőt akár még hasonló esettel is találkozhatsz. Sajnos előfordul. Ezen a fórumon nemigen van térdprotézises tapasztalat. A youtube-on a keresőbe ha beírod, hogy "térdprotézis utáni gyógytorna", akkor több találat is lesz, sőt még előtti is. Próbáltam kimásolni a linket, de rákattintva nem a konkrét videó jött be, hanem csak a youtube oldal. Nem tudom, miért, de így értelmetlen lenne betenni ide a linket, de így meg fogod találni. A "gyógytornaotthon" oldalon pedig megvásárolható CD van.

Szöveges gyógytorna-gyakorlat word formátumban van nekem, azt el tudom küldeni, ha adsz egy elérhetőséget, bár nyilván a videó lényegesen jobb, illetve mindennél jobb, amit az elején említettem, a csoporthoz való csatlakozás.

 

 

 

Előzmény: Dorkus81 (6967)
Dorkus81 Creative Commons License 2022.02.22 0 0 6967

Kedves Sorstársak!

Térdprotézis ügy.

Férjemnek 21. júniusban bal térdét operálták 3 évi várakozás után. A hivatalból kirendelt gyógytornász (utólag visszagondolva) semmit nem ért. A térde igazán soha nem volt jól azóta. Naponta délutánra bedagadt, sokat fájdogált. Új gyógytornászt kerestünk aki szintén nem volt megelégedve a gyógyulással. A háziorvosnak is gyanús lett, így elküldte nagy laborra, melynek az eredménye lesúlytó lett. Vissza az operáló orvoshoz aki a röntgen után közölte, hogy ki van lazulva a protézis és bakteriális fertőzése van.( csak tudnám mitől???) Sürgősséggel március 2.-án kiveszik a protézist és kap egy "zselés antibiotikumos betétet" majd május közepén egy új protézist.  Az kilátásaink előbb reménytelenségnek tűnnek, de egy hét után most már azon gondolkodom, hogy a másfél hónap alatt ( a két op között, mikor nem állhat lábra) hogyan tornáztassam, hogy ne sorvadjon el minden izma. Már az elmúlt 9 hónapban, torna ellenére a műtött lába combizmai gyengébben mint korábban.

Kérdezem, hogy van-e olyan YT. film vagy másféle oktató leírás ahol az elvégezhető gyakorlatokat megnézhetnénk és aszerint tornázhatna. Sajnos az operáló orvos és a kórházi gyógytornász sem mondott tavaly semmit és a kórházi tornát sem vitték túlzásba.

Köszönöm a segítséget előre is. Kívánok mindenkinek jó egészséget és gyors gyógyulást.

 

jakuza80 Creative Commons License 2022.01.20 0 0 6966

Még a telefonon sem sikerült elérnem hogy egyáltalán megnézzen.

Előzmény: gerinc-S (6965)
gerinc-S Creative Commons License 2022.01.20 0 0 6965

Hát, hozzá tényleg nem egyszerű bejutni. Még fizetősen is hónapokat kell várni. 

Előzmény: jakuza80 (6964)
jakuza80 Creative Commons License 2022.01.20 0 0 6964

Dr Abrakovicshoz akartam, úgy tudom Ő is műt tb alapon.

Előzmény: gerinc-S (6963)
gerinc-S Creative Commons License 2022.01.20 0 0 6963

Kihez akartál menni Fehérváron? 

Előzmény: jakuza80 (6962)
jakuza80 Creative Commons License 2022.01.20 0 0 6962

Szia!

 

Dr Bíró Csaba volt a dokim.

 

1 hét mankó az azért kevés átlagosan. Hogy én miért gyógyultam gyorsabban és fájdalom nélkül azt nem szabad általánosítani.

Én úgy emlékszem hogy csak a combcsontnál van a platina lap, a térd alatt "beépülő csavar fogja az új szalagot.

Amit nem írtam, és egyetlen zavaró dolig az a térd alatti tenyérnyi felület"érzéketlensége", ami a doki szerint elmúlik pár hónap alatt.

Hogy miétt vártam.. 2019 áprilisban volt a balaset, 2019 novemberben derült ki a szakadás., mert akkorra kaptam mr időpontot. Itt Zalaegerszegen nem műtenek ilyet, szóval mondták keressek magamnak valakit. Fehérvárt próbáltam, de még telefonon sem értem el őket.. Győr/Tata meg nem az én pénztárcámnak való. Ezért meg nem akartam oda bejelentkezn(50 km-en belül elvileg ingyenes a műtét). Aztán meg jól elvoltam. Mindenre képes voltam, csak lötyögött pár mozdulatnál.

Aztán 2021elején hallottam erről a dokiról, elmentem, kivártam a sorom(covid miatt sok csúszás volt) és megcsinálta. Most a munkám is olyan hogy belefért, előtte autót vezettem minden nap.

Igen, elég izmosak a lábaim, meg a műtét előtt még többet sportiltam mert az izom segít a tartásban..

Zöldkagylót is eszek 4 éve, mert amúgy is kopottak voltak a térdeim.

Előzmény: légiutas55 (6961)
légiutas55 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 6961

Szia!

 

Köszönöm szépen a részletes választ, nem semmi, hogy milyen jól alakult nálad eddig az egész, szünetben ilyen pozitív történetét még nem is olvastam/hallottam, ez fantasztikus és bíztató! Ki volt az orvos? 

 

Nekem azt hiszem egy hét mankózást mondott, de sajnos a titánlemez és csavar említésétől teljesen lefagytam, nem emlékszem a többire.

Eddig 4 évig nem volt bajom a térdemmel, pedig részlegesen elszakadt egy átgondolatlan síelésnél az LCA. Azután nekikezdtünk a kéktúrának, részben emiatt kaptam egy talpgyulladast, ami miatt le kellett állni szinte minden mozgással. Abból kezdtem kijönni így probábol a terepbringa ment, erre jött a sárban letámasztott elesés és a sérülés. 

 

Miért vártál olyan sokáig a pótlásával? Biztos nagyon erős combizmokkal rendelkezel.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!