Keresés

Részletes keresés

sepiaz Creative Commons License 2005.06.18 0 0 106

Simigeri

 

Értem én az iróniát, de egy picit sarkosan nézed a dolgokat. Az pl nem zavar, ha az ifa, egy öreg golf vagy egy dízel merdzsó az arcodba pöfög egy kiló kormot??, de ha egy 50ccm-is robesz puffogtat magából egy pici füstöt, az már vérlázító???

Tegnap történetesen autóval mentem, és sokkal jobban idegesített egy csávó, aki az utolós lóerőket is kivette a szegény kocsijából, csakazért, hogy 1 autóval előrébb legyen, miközben a mögötte lévő 20 autós szívta a bűzt! (kb +15 éves rozsdahalmaz volt)

Viszont volt egy robis csupasz felső testtel, derekára kötve a trikója... :(

És azt is be kell látni, hogy a robist jobb elengedni a nagymotorral, mert könnyebben töri az utat :) Engem pl 10 percig próbált a csopperes feltartani (robogóval voltam), aztán rájött, és elengedett, sőt még köszönt is :) 

 

AstraF16v

 

Szerintem beszélgess el mégegyszer az oktatóddal a kresz tanfolyamon, mert így nem fog sikerülni a vizsga ;) Autós előzhet egynyomon haladót sávon belül, de fordítva nem! Szabályosan közlekedve "elvileg" ha az autós a motor mellé gurul lámpánál, akkor megelőzi, és a motoros nem előzhet vissza sávon belül se jobb se bal oldalon!

(FYI: 2 hete van "A"-m :))

 

Buratínó

 

Talán a topic név kiválasztásával hibáztál egy picit. Most legalább érzed, hogy mennyi felelőssége van egy "költő"-nek! ("költői túlzás"...)

Benne vagy egy "Törjün össze minden rozsdás autót!" vagy "Hugyo*zunk le minden kormos dízelt!" vagy "Verjük meg az IFA-sokat!" topicban? pfff...

Előzmény: Simigeri (76)
Buratínó Creative Commons License 2005.06.17 0 0 105
Akkor most meg vagy lepve? Mit csináljak, ilyen kis bohó vagyok.

Viszont Te legalább hasznosan töltöd a szabadidődet - az én hozzászólásaimat olvasgatva. No és elemezve.
Előzmény: RALLY (104)
RALLY Creative Commons License 2005.06.17 0 0 104
Buratíno

Na én beleolvasgattam a többi topicba tett hozzászólásaidba.Ezen gondolkodásod az élet egyéb részén is megjelenik!Nincs miről beszélni....
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.17 0 0 103

Attól függetlenül, hogy ez egy provokáció és egy két ember azért csak a két széléről tud véleményt mondani van egy két dolog ami elég idegesítő a robogósokban:

1, jönnek a kocsi seggébe a szutyok fékjeikkel, ha vészfékeznem kell összetörik a kocsim seggét

2, beállok abba a sávba ami a lámpa után elfogy, mert gondolom kigyorsítok erre a sok romhalommal beállnak elém. Utána persze nem bírnak menni én meg várhatom meg a sort.

3, akkor is átcikázik a köcsög az autóm előtt a dugóban amikor épen indulnék

4, füstölnek, büdösek, hangosak

Ezt úgy írom, hogy én is motoros vagyok, ha nem is robogós.

Tehát azért nem fekete és fehér a helyzet. Persze mind a két oldal a jó szokás szerint olyan magyar módon közlekedik és gyülölködik. Egyik sem vethet semmit se a másik szemére.

Ja mielőtt azért az autóst valaki kitépi a kocsiból, nézzen be. Én pl. ki sem férnék az ablakon.:))) Nem mintha bárkire is ráhúznám a kormányt, de a múltkor az egyik gödör kerülését a padka és köztem elmenni akaró robogós úgy értelmezte, hogy ráhúztam a kormányt. A fene sem akart ilyet tenni sőt amikor a szemem sarkából észrevettem nem is folytattam a manővert, de ilyen félreértések is lehetnek (hozzá kell tennem ő is erősködött utána csak amikor kiszálltam az autóból akkor inkább elhúzta a csíkot).:(

Raptor99 Creative Commons License 2005.06.17 0 0 102

"

A tipikus szituáció: Lámpánál elől robogós, mögötte autó. Robogós pillanatok alatt gyorsul 50-60ra. Erre az autós megelőzömakisköcsögöt, 80-100zal előz, majd bevágja a féket, mert pirosra érkezik a következő lámpához. A robogós pont zöldre érkezne, de nem akar megállni, kikerüli újra, és kezdődik elölről. Az autóban ülő azt érzi, hogy minek előz meg amikor visszaelőzöm 10-edjére is?!? A robogós: Én egyenletesen haladok..."

 

Na épp ez az...a robogós dinamikus tempóban halad, erre városban (!) az autós mindek megy 100-al? amikor még neki 50-70 között van a megengedett? itt a bibi...

 

Azokat az autósokat, akik a sikerélményt a robogósok leszorításában találják meg, azokat csak sajnálni tudom...vagy röhögni rajtuk...

 

meghát a magyarországi közlekedési morál a béka segge alatt van...béna, bamba sofőrök, lassú reagálás (értem itt a zöldőn való áthaladó autók számát)...mire kapcsol, már rég zöld a lámpa, és a 5-10 kocsival arrébblévő autós meg anyázik, hogy az első pancser miatt kell most állnia a lámpánál...

 

 

amúgy meg abban van igazság, hogy 1 autós ha robogót is vezetne, akkor biztos belátóbb lenne...

 

most az autósokhoz 1 költői kérdés: ha ti robogóval mennétek, nem mennéltek előre 1 dugóban, h ne kelljen állni? csak néha el kéne gondolkodni, nemcsak 1ből ilyen topicokat nyitogatni hirtelen felindulásból...

Előzmény: C200UF (97)
C200UF Creative Commons License 2005.06.17 0 0 101
Sötétben a picsa lámpával nem látnak a robogósok és ide jönnek hozzászólásokat írni :)
Előzmény: Buratínó (100)
Buratínó Creative Commons License 2005.06.17 0 0 100
Erre máris 100?!
Buratínó Creative Commons License 2005.06.17 0 0 99
Aszittem ez a topik 10 hozzászólást se ér meg....
Buratínó Creative Commons License 2005.06.17 0 0 98
Minek, minek? Akartam egy kis sikerélményt ebbe az elfuserált életbe. Erre jönnek a robogósok...
Előzmény: C200UF (97)
C200UF Creative Commons License 2005.06.17 0 0 97

Üdv mindenkinek,

 

Mindaddig amíg egy autós nem ül robogóra, és egy robogós nem ül autóba, addig Magyarországon az utálata a másik iránt nem csökken. Ilyen a neveltetésünk.

 

Én mindkettőt használom, és ahogy valaki korábban írta, nagyon sokat változtam vezetés terén, amióta robogóval is közlekedek. Különösen azután, hogy közlekedtem robogóval Görögországban, autóval pedig Franciaországban.

 

Igen, a KRESZ által megengedett sebességtartományban a robogós _egyszer_ előz meg. Aztán szabályosan Te nem előzöd vissza. Ezzel együtt megtehetné, hogy mögötted marad azért, hogy a kis lelked ne sérüljön. Miért nem teszi? Mert a lassan gyorsuló autók mögött nem éri el a következő zöldet. Mert a jobbra kanyarodó miatt nem ér át a zöldön. Mert minden autó büdös. Mert a ruhájára nyomod az ablakmosó folyadékot.

 

Miért megy a sáv közepén? Mert a sáv szélén gödrök vannak, és ha a szélén megy, akkor az intelligens autósok mellé állnak, aztán a következő pillanatban megfeledkezve róla leszorítják, vagy jobbra kanyarodnak ész nélkül.

 

Ezzel együtt nem mentem fel az életveszélyesen előzgető, autók közt jobbról előrefurakodó robogósokat sem.

 

De nem jelent kielégülést megelőzni.

 

A tipikus szituáció: Lámpánál elől robogós, mögötte autó. Robogós pillanatok alatt gyorsul 50-60ra. Erre az autós megelőzömakisköcsögöt, 80-100zal előz, majd bevágja a féket, mert pirosra érkezik a következő lámpához. A robogós pont zöldre érkezne, de nem akar megállni, kikerüli újra, és kezdődik elölről. Az autóban ülő azt érzi, hogy minek előz meg amikor visszaelőzöm 10-edjére is?!? A robogós: Én egyenletesen haladok...

 

Mindegy, aki ilyen elszánt a döntögetésre azt nem lehet átnevelni. Csak ha ilyen gyenge az idegrendszere minek szerzett jogosítványt...

AstraF16v Creative Commons License 2005.06.17 0 0 96

Hi

 

Pedig tényleg így van, én is meglepődtem, hogy mennyi szabály változott az elmúlt 10 évben. :DD (10 éve vezetek "autót", az A21+ meg most nyomom (még a forgalmi van hátra, aztán mehetek szervdonor-jelöltnek. :)

 

Ha pl. ÁLL egy autó a sávodban, de Te úgy ki tudod kerülni, hogy nem mész át a záróvonalon, akkor kikerülheted. Ugyanígy az autó is elmehet pl. vasút-kereszteződésben melletted. Emögött annyi a magyarázat, hogy egy sáv 3 nyomvonalnak felel meg (plusz némi ráhagyás). Ebből az autó 2, a motor meg 1, tehát, ha van hely akkor elmehetsz. Asszem 2002-ben vezették be, amikor rájöttek, hogy pl. a trike-oknak itthon nincs normális forgalmi engedélyük (csak mint lassújárművek szerepeltek a KRESZben). Ez van.

Előzmény: Simigeri (88)
Buratínó Creative Commons License 2005.06.17 0 0 95
Mindenekelőtt elnézést kell kérnem amiatt, hogy a válaszom minősége nyilván nem fogja megütni az Általad elvárt szintet. Sajnos az IQ-m olyan amilyen, és még azt sem tudom felmérni, hogy ostoba vagyok-e, avagy sem. Tehát nyilván buta vagyok, de ezt "belülről" nem vagyok képes észlelni. Viszont vagyok annyira kiállításpárti (exhibicionista), hogy csakazéris válaszoljak a magam egyszeri stílusában.

Na szóval a teljsesség igényét máshol feledve:

1. Nem vagyok paraszt bunkó. Csak bunkó. Sőt, egy baromfiudvarban is éhen pusztulnék, annyira gizda urbánus vagyok.

2. Az, hogy mindenki döncsön fel egy robogóst, nem azt jelenti, hogy MINDEN robogóst. Csak az említett stílusban közlekedőket. Ha csak 1 ilyen van, akkor mindenki AZT a robogóst döntse fel! (Különben is a költői túlzás, már smafu?!)

3. Jót tesz az egyszerű, kudarchalmozó lelkemnek, ha legyőzök egy robogóst, még ha ő nem is tud a versenyről (az a legjobb...)

Még1x bocs...
BlueFazer Creative Commons License 2005.06.17 0 0 94

Köcsög robogós! :P

Kinél van egy fényképezős telefon?:D (asszem az menőbb,mint egy nooormális fotóaparát, biztos ....tinó is ilyenre gondolt:) Mentem felborítom ezt a kis genyót:D

Biztos te voltál az a multkor aki a Körúton bevágott elém és gyorsabban haladt előre a kocsisorok közt,mint én! Ezért még számolunk! :) Át kellett a kis dudorokon bukdácsolnom a villamossinekre, hogy vissza tudjalak előzni :D

Előzmény: Raptor99 (93)
Raptor99 Creative Commons License 2005.06.17 0 0 93

Buratímó

 

Látom elég szélsősőgesen gondolkodsz...és még ráadásul provokálsz is...(nem sok intelligenciára vall)mondjuk engem nem érdekel, találkozni úgysem fogunk, békés természet vagyok, nem fenyegetlek, mint itt egy páran...felesleges...

 

végülis ez 1 fórum, mindenki leírja a véleményét...

 

az tényleg nem ésszerű, hogy 1 robogós előrefurakodik, és a sáv közepén feltartja a sort...de ettől még nem kell olyan meggondolatlan ökörségeket írnod, hogy mindenki borítson fel 1 robogót....tudniillik nem minden robogós ilyen...

 

amúgy ha te 1 olyan paraszt bunkó vagy, aki a robogósok leszorításán, és el nem engedésén élvezkedik, akkor gondolkodj el azon hogy:

 

hányszor nyertél már ilyen helyzetekben? és mit értél el vele??

 

mert én a te fajtáidat simán ott hagyom, mégha beelőz, elfélrek valamelyik oldalt, vagy visszaelőzöm mikor áll....szal a tefajtád sohasem jön ki jól...merthát hiába tol le 1 robogóst, ott van 20m-re tőle a következő autó a dogó közepében, akit nem tud letolni....

 

ennyi..leírtam a tapasztalatom/véleményem.

 

ha nem tudsz rá értelmesen reagálni, akkor inkább ne írj semmit...ne vedd a fentieket sértésnek, még mielött egyből ezzel jönnél, hogy fenyegetlek...

 

ha nem sikerül nívósan válaszolnod, kérlek ne tedd, vagy ha tapló módjára válaszolsz, nem reagálok....ugyanis sötét emberekkel felesleges vitázni.

 

Simigeri Creative Commons License 2005.06.17 0 0 92
Belassultatok, megyek Barátok Közt-et nézni. Az megnyugtat :-))))))))))))
Simigeri Creative Commons License 2005.06.17 0 0 91

Inkább az, amit Bálna emlitett:

Hajlitsd a térded!

:-)

Sztem OFFoljuk szét a topkit, az amúgy is megy.

Előzmény: SeDo (90)
SeDo Creative Commons License 2005.06.17 0 0 90
Nekem is gyanús, de legyen igaza. Nem, mintha veled szimpatizálnék, vagy ilyesmi, de speciel a szkander, az nem nagyon megy...esetleg rövidtávfutás? sakk? bringás cross-country? limbó? :)))
Előzmény: Simigeri (88)
BlueFazer Creative Commons License 2005.06.17 0 0 89

Ha jól látom késik a válasz;)

Mire napirendi pont lesz a Parlamentben ennek a megtárgyalása és mire hatályos jogszabály lesz belőle, addigra ....tinó-t már rég lezúzta egy robogós:D

Előzmény: Simigeri (88)
Simigeri Creative Commons License 2005.06.17 0 0 88
Nem azért, de ezt kiszemelvényeznéd ide? Járok már egy ideje két keréken, volt már pár kresz vizsgám, de ilyet még nem hallottam. Gyakorlatban is elég meredek, ha belegondolsz, nemhogy még jogszabályok is engedjék.
Előzmény: AstraF16v (83)
Buratínó Creative Commons License 2005.06.17 0 0 87
Na jól van, ezzel a KRESZ dologgal teljesen beégtem. De akkor is igazam van! A lényegen ez mitsem változtat.
Előzmény: AstraF16v (83)
Simigeri Creative Commons License 2005.06.17 0 0 86

Just take it easy!

Te is tudod, hogy ha mi motorra ülünk, akkor az autós csak egy bólya, amire 2 mp múlva nem emlékszel. Hol tör a te életedre? Max mosolyogsz egyet, hogy na, ez is bepróbálkozott. Azt ennyi. Persze ha konkrét már az eset, ott igenis horpad a lemez, reped a tükör. De ez szélsőséges eset. Persze ha fel tudok még kelni.

Bálna vazze! Ha ez téged felhergelt....

 

Egyébként sztem ott lehet a kutya elásva, hogy aki robogózik, az valszeg még nem nagyon autózott. Aki meg autózik, valszeg még sosem robogózott (ti új divat). Persze nagy általánosságban. Pedig ha átéreznék a másik helyzetét, tuti teljesen más morállal vezetnék bármelyik járművet.

Mondd azt, hogy amióta motorozol, nem vezetsz teljesen másképp autót! Főleg figyelemre, előzékenységre gondolok. Ezt jobb társadalmakban nem tanulságok miatt teszik meg az emberek (mármint a normális morál), hanem egyszerű empátiából vagy mittudomén. Kaccsojja már ki!

 

Előzmény: BlueFazer (81)
BlueFazer Creative Commons License 2005.06.17 0 0 85
Ijjen hüjjeségekre most nem ér rá!...előttem térdel:D
Előzmény: Simigeri (82)
Buratínó Creative Commons License 2005.06.17 0 0 84
Látod, mondtam én, hogy Te egy jelllem vagy (ugye nem versz meg, ugye?)!

Én már csak ilyen egyszerű csávó vagyok: ami a szívemen, az a kengururácsomon...
Előzmény: BlueFazer (81)
AstraF16v Creative Commons License 2005.06.17 0 0 83

Nos lehet, hogy ez sokkolni fog (meg még vagy 500000 idiótát ebben az országban), de a smkp (segédmotor-kerékpár) és mkp (motor-kerékpár - érteeeem?) elmehet az álló szgk. és teherautó mellet, azzal azonos sávban, ezt a hatályos KRESZ megengedi, teccik érteni? A motoros szabályosan előzheti az álló kocsisort a párhuzamos közlekedésre nem alkalmas úton, úgy, hogy a sáv bal szélén, de a sávban maradva megy előre.

Előzmény: Buratínó (18)
Simigeri Creative Commons License 2005.06.17 0 0 82

Figy. Én most bátor és lázadó korszakomat élem. Még akár veled is szkanderezek egyet :-)

 

Előzmény: SeDo (79)
BlueFazer Creative Commons License 2005.06.17 0 0 81

Egy városi motorozásnál vagy robogózásnál (teljesen normálisan közlekedve!) úgy számolhatsz, hogy 3-5 km-enként az életedre tör egy autós! Ez szerintem sokkal rosszabb arány, mint ahány robogóst kell visszaelőznie ....tinó-nak! Ráadásul minket veszélyeztetnek, míg őt meg csak idegesíti a dolog. (Azért aki kicsit is gondolkodik vél felfedezni egy kis különbséget a két dolog között!) Ehhez képest mi mégsem nyitunk topikot pld. olyan szöveggel, hogy mindenki rugjon le egy tükröt. Esetleg a saját topkinkban megemlítjük egymásközt az aznapi nagyon extrém eseteket, kicsit anyázunk aztán annyi. Nem hergelünk senkit sem utána. Pedig még könnyebb is egy autó tükrét lerúgni, majd elslisszanni (lásd motoros rablók a dugóban, autós meg tehetetlen) , mint egy robogóst feldönteni. Mi mégsem tesszük...

Előzmény: Simigeri (76)
Simigeri Creative Commons License 2005.06.17 0 0 80

Biztos én vagyok az antiszociális, de mindig találok valakit, akit lehet utálni.

Pl a csopperes magamutógatós-motoronsosemültemmég csávót. A robogós-szöszicicát, aki még a buszra is félve száll föl, de robira ülve bátran húzza a gázt, igaz, még sávváltásnál sem mert oldalra tekinteni s biztos ami biztos, sáv közepén. A plázacicát nagy egoval, jobbkezében bal füléhez tartott telefonnal, bal kezével a sebváltót babrálva hirtelen parkolóhelyet találva vircsaft az Andrássy belső sávból. Meg a Suzukis tattert, aki minden kereszteződésben leszámol maga elött 10 kocsit, mire élve elsőbbségével átér a kereszteződeésen. A kötsög KTMeseket, akik minden autó mellet, ahol elhaladnak durrantanak a kipuffal. A fézeres nagydarabokat, akik egy pici útburkolati hibán is békáznak :-))))))

Kit szeressek még?

Előzmény: SeDo (79)
SeDo Creative Commons License 2005.06.17 0 0 79

jajnemá.

egész jól szórakozunk, erre idejössz igazságot osztani. apu. persze, igazad van, robogós-kasztok, stb, amit csak akarsz... :)))

Én az őszbajuszú SuzukiBurgman650-es csávókat bírom a legjobban. Jó arcok.

Előzmény: Simigeri (76)
Buratínó Creative Commons License 2005.06.17 0 0 78
Minden szóval 1-et kell hogy értsek!
Előzmény: Simigeri (76)
Buratínó Creative Commons License 2005.06.17 0 0 77
Na, látod, milyen szar érzés?!
Előzmény: BlueFazer (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!