Keresés

Részletes keresés

MGperY Creative Commons License 2005.06.10 0 0 84
(tulajdonképpen mi akadáloyzza meg, hogy maradék-e haza 10000 csányit eltartson?
vagy akár csak 100-at?)
Előzmény: Devil Inside (82)
spooler Creative Commons License 2005.06.10 0 0 83
Bankvezérként volt - van lehetősége olyan műveleteket végrehajtani, spekulálni, ami esetenként NAPI 10 százalékos hozamot is jelenthet. Egy éven meg 200 munkanap van...
Előzmény: toth laszlo (81)
Devil Inside Creative Commons License 2005.06.10 0 0 82
Lemaradtam valamiről, végülis sikeres volt az a nagy társadalmi kísérlet, amiben kizárták a lehetőségét, hogy egyes emberek ilyen vagyonokat halmozzanak fel?
Előzmény: TaXiN (77)
toth laszlo Creative Commons License 2005.06.10 0 0 81

Szerintem ennyire milliárdossá válni nem lehet tisztességesen ilyen rövid idő alatt, mert lásd Gyurcsánynál sem gondolja senki, még a magas fórumokon sem (jobboldal).

Akkor a többi sem tisztességes. Gyakorlatilag a szegénység tartósítása velük történik.

Itt a nagy különbség a gond és nem az, hogy sokakat irritál ez a tény.

 

De mivel jövedelmüket bevallják (mármint a láthatót) szja-t, TB.-t biztosan fizetnek.

Előzmény: Devil Inside (73)
Devil Inside Creative Commons License 2005.06.10 0 0 79
Tán ha a Pick szegeddel példálóznál inkább, nem a kis repülőtársasággal.
Előzmény: TaXiN (76)
Devil Inside Creative Commons License 2005.06.10 0 0 78
Akik a bankszektorból lettek milliárdosok, ott néhány év alatt nagyjából teljesen becsületes úton meg lehetett gazdagodni. Egyrészt a keresetekből is félre lehetett (lehet rakni) és azt befektetni, másrészt aki a 90-es években részvényekkel kereskedett, az igen tetemes hasznot zsebelhetett be. Nem Csányi az egyetlen a százas listán, akinek így jött össze a vagyona - pl. az Index jelenlegi tulajdonosa, Nobilis Kristóf is így kezdte. (Persze a százas listán szereplő összegeket nem érdemes igazán megbízhatónak tekinteni.)
Előzmény: tüzes fal (55)
TaXiN Creative Commons License 2005.06.10 0 0 77
"nem képesek elfogadni"

ebbe sajnos bele kell törődnöd. a számukat próbálhatod csökkenteni.
a: agymosással
b: lefizetéssel
c: diktatúrával
Előzmény: Devil Inside (73)
TaXiN Creative Commons License 2005.06.10 0 0 76
Ha nem vásárolná fel a papírrepülő és sárkány céget, akkor ezrek vesztenék el a munkájukat. Miért is?
Előzmény: Devil Inside (73)
TaXiN Creative Commons License 2005.06.10 0 0 75
?????????

Egy milliárdos nem mehet el egy év szabira? nemáááá
Az más tészta, hogy ÉLVEZI a pezsgést és a fontosságát és eszébe sincs kiszállni a mókuskerékből.
De ez nem bug, hanem feature :)
Előzmény: Törölt nick (70)
toth laszlo Creative Commons License 2005.06.10 0 0 74
Az is lehet, hogy  PICK ezután Csányi szalámi lesz?:-(((
Előzmény: ecinereb (71)
Devil Inside Creative Commons License 2005.06.10 0 0 73
Soha nem lesz ebből az országból semmi, ha vannak benne olyan megveszekedett szerencsétlenek, akik vagy merő balfaszmuzsból vagy fizetett trógerként nem képesek elfogadni, hogy vannak milliárdosok és az irigykedéssel sz@rt sem érnek. Azzal sem lenne jobb senkinek, ha a (nagy)tőkések tőkéjét szétosztanák a szegények között.

Ha Csányi az elvileg 33 milliárdjából 30-at szétosztana, azzal csak azt érné el, hogy a megnövekedett kereslet miatt kicsit emelkedne a kifli a gyümölcsjoghurt és a videókamera ára, viszont egy év múlva már nem nagyon látszana semmi. Ha abból a pénzből cégeket vásárol fel és több ezer embernek ad munkát éveken keresztül, azzal sokkal jobban jár mindenki, csak szemmel láthatólag nem veszik észre...
Előzmény: Or Kán (60)
toth laszlo Creative Commons License 2005.06.10 0 0 72

Rgyébként engem is marhára bosszant, hogy a szabadfelhasználásu hitelek THM-je még mindig 30 % közeli, míg a betéteké max 10% közeli. Utóbbi nekem nincs sajna.

De a banki nyereségek innen adódnak szvsz, miközben az MNB-től már 7.25-ért kaphatnak a bankok hitelt.

Előzmény: TaXiN (65)
ecinereb Creative Commons License 2005.06.10 0 0 71
Nem irigylem senki pénzét, annyi a különbség köztünk, hogy másfajta gondjaink vannak. DE. Amikor egy ilyen pofát meglátok pöffeszkedni azzal, hogy ő aztán itt segíti a szegény gyerekeket, hánynom kell. Valahogy ezeknek a rendkívül tehetséges üzletemberek nem a nulláról kezdték. Legalább húzná meg magát, ne reklámozza, hogy milyen jó ember. A gyerekeknek úgy is segíthet. UFF!!
TaXiN Creative Commons License 2005.06.10 0 0 68
"A gazdag vállakozó sosem rakhatja le a lantot, hogy mostmár csak gondtalanul élek. Egyszerüen nincs ilyen."

Hahaha ekkora baromságot...
Előzmény: Törölt nick (59)
toth laszlo Creative Commons License 2005.06.10 0 0 67
Nekem is volt ilyen, de ha átnéznéd a folyamatot, észrevennéd hogy az utolsó harmadra már 10 volt a törlesztés és 5 a kamat.
Előzmény: TaXiN (65)
TaXiN Creative Commons License 2005.06.10 0 0 66
Már megbocsáss, de miért APRÓBETŰS az érdemi rész? Más kérdésem nincs is :)
Előzmény: Vokálpatrióta (63)
TaXiN Creative Commons License 2005.06.10 0 0 65
hihi, egyszer rákényszerültem, hogy hosszú lejáratú hitelt vegyek fel. KHB
Havi 15-öt fizettem vissza, abból 5 volt a tényleges törlesztés :)
Amint lett pénzem, visszafizettem, nem is panaszkodok, mert akkor NAGYON meg voltam szorulva, de akkor is aljas szemét dolog volt havi 10-et lenyúlni...
Ez azért UZSORA kamat...

Ebből lehet fizetni a bankvezetést :)
Előzmény: tüzes fal (52)
toth laszlo Creative Commons License 2005.06.10 0 0 64

Nem teljesen így van, és a politikai kurzust kár idehozni. Személyszerint az én cégemnél dolgozó több tizezer ember, a jelenlegi kormányzat alatt jelentősen több nettót keres az szja szerencsés változásai miatt is.

 

Az más kérdés, hogy szvsz ma a minimálbéresnek kellene legalább 200 ezer nettót keresnie ahhoz, hogy tisztességgel megéljen a mai árak mellett. Csányinak akkor is csak ennyit adnék mint most, mert bőven elég lesz még az unokái részére is.

Előzmény: tüzes fal (57)
Vokálpatrióta Creative Commons License 2005.06.10 0 0 63

A kisemberek nem nagyon értenek az aprobetüs részekhez, sokszor elhiszik amit mondanak nekik hitelfelvételkor a bankban.

 

 

Már megbocsáss, de azért ez nem a bank hibája, hanem a kisemberé, aki nem megy végig egy termékismertetőn.

 

A hitel meg arra van kitalálva, hogy ha valaki szeretne valamit, (házat, házimozit, autót, bármit) és nem keres annyit, hogy ezt összespórolja bérből és fizetésből, akkor mégis megkaphassa.

 

Persze, a hitel egy szar üzlet annak, aki felveszi. De amikor átlépi a bank küszöbét, ugyan már legyen tisztában mindenki a lehetőségeivel, mert azt vizsgálni meg igazán nem a bank dolga, hogy Kovács 23 József nem a gyerekei szájától vonja e el a zsíroskenyérre valót, hogy legyen egy digitális videokamerája...

 

Érdekes, azért vannak olyan KOvács 23 Józyefek, akik, ha valamit nem tudnak, kérdeznek, mint a múltkor az egyik kolléga, aki tudta, hogy vettem fel hitelt, és nem átallott kérdezni buktatókról, egyebekről.

Aztán gondolkodott.

 

És ehhez nem kell magasiskola, sok diploma, csak egy kis józan ész.

 

Az is járható út, hogy az ember elmegy egy pénzügyi tanácsadóhoz, elviszi a fizetési papírjait meg a vágyait, és kiköhög neki mondjuk 30 ropit, hogy mondja meg a vélemyényét.

 

A 30 ropi még mindig kevesebb, mint egy rendesen el nem olvasott kitétel után hőbörögni meg ajtót csapkodni, hogy ezt a szemétséget.

 

De azért legyen már mindenki felnőtt, ha súlyos pénzügyi döntéseket hoz magára nézve...

 

Ja, hallom is, hogy de uzsorások, szemetek a bankok, meg hogy hogy bebiztosítják magukat.

 

Igen, komácskáim, de gondolja végig mindenki, hogy nem eklég, hogy a bank adott esetben a saját pénzét védi, de mondjuk a betéteseiét is, akik azért bízzák rá a pénzüket, hoyg legalábbis ne legyen kevesebb.

 

A betéteseket kurvára nem fogja érdekelni, hogy a bank hogyan magyarázkodik, miért volt szar a hitelkihelyezése. A betéteseket nem fogja érdekelni, hogy Kovács 23 József rosszul ítélte meg a saját pénzügyi helyzetét, és nem tudja fizetni a hiteltörlesztést, a betétes ezt nem akarja finanszírozni - és igaza van...

 

Ezért vannak beépítve a látszólag vérlázító fedezetszabályok, stb.

 

De mégegyszer: amikor valaki belép a bankba és hitelt akar felveni, az ezekkel legyen tisztában. Ha nincs, akkor magára vessen...

Előzmény: tüzes fal (52)
toth laszlo Creative Commons License 2005.06.10 0 0 62

Engem csak kicsit bosszant, hogy ennyire sok manija van, de az nagyon, hogy a 33 milliárdjából csak 1 milliárdot mert alapítványba tenni. Én a helyében még pár milliárdot áldoztam volna a rászoruló családok otthonhoz való jutásában is, és a Mátyás templom rekonstrukciójára is.

 

MGperY Creative Commons License 2005.06.10 0 0 61
így megy ez.
emléxem egy tvfilmben az egyik hazai faluban azon tököltek, hogy 235 ftos volt a télapó csomag, amit összeállítottak, de csak 230 ft ot adott rá az önkormányzat. boltos néni: jó, akkor kiveszem a sportszeletet és berakok helyette egy szaloncukrot.

csányikám konkrét falvakat tudna megvenni az országban, de a borospince hasznosabb, gratulálok.
Előzmény: Devil Inside (53)
Or Kán Creative Commons License 2005.06.10 0 0 60
Soha nem lesz ebből az országból semmi, ha vannak benne olyan megveszekedett szerencsétlenek, akik vagy merő balfaszmuzsból vagy fizetett trógerként milliárdosokat védenek.
TaXiN Creative Commons License 2005.06.10 0 0 58
Ott a 10 pont.

REKLÁM. Egy nagy ember drágán vett reklámja.

Előzmény: ohrana (28)
tüzes fal Creative Commons License 2005.06.10 0 0 57

Bizony ez így van, hogy sokan beleugranak a hitelekbe.

A gazdaság javulásával lehet, hogy keresnél annyit, hogy kissebb hitelt elég lett volna felvenni, vagy egyáltalán nem kellett volna.

Ezért érdekük a bakoknak, hogy szociféle kormányok jöjjenek, mert az emberek akkor veszik fel a hiteleket ha nincs pénzük.

Orbánék idején nem ment ennyire jól a bankoknak, a múlt évben meg rekordévet zártak.

Előzmény: Devil Inside (54)
tüzes fal Creative Commons License 2005.06.10 0 0 55

"Minden gazdag ember mögött van néhány nem túl etikus lépés, de azért nem bűnözők és nem etikus lépései az ezért roppantul felháborodott embereknek is jócskán vannak."

 

Pont fordítva van.

Ha valaki nagyon sokat lop akkor a törvény mellé áll.

Itt vannak példának a magyarországi cégek helyzete.

Legegyszerűbb: Kft. rendel innen onnan egy csomó árut vagy szolgáltatást, túlad rajta és nem fizeti ki a beszállítókat, a törvény semmivel nem szankcionálja, elmegy felszámolásba senkinek nem fizet egy vasat sem, mert olyan kiskapuk vannak amik a csalókat védik. 

Szerintem a mostani pénzeszsákok, még az Antalli és Horn kormány idejéből kezdték olajszőkítésekkel és áfacsalásokkal, privatizációval.

Csányinak is kellett valahonnan egy indulótőke, hogy fel tudja építeni a birodalmát, hiszen a szocilizmusban ő se volt milliárdos.

Akkoriban járta az a mondás, hogy az első 100 milliót nehéz összeszedni.

Akkoriban voltak olyan csalások, hogy valaki  bement a bankba pár hamis számlával és adták vissza az áfát.

Így az idők távlatából lehet azt állítani, hogy biztos neki is voltak nem etikus meg szabályos húzásai, de magyarul ez annyit tesz, hogy minimum az elején keményen lopni kellett neki is.

 

Mondjuk a pénzeszsákokkal a következő a baj: nem tudnak megülni a valagukon, hatalomra vágynak és mindíg több pénzre.

Gyurcsánynak is mi szüksége lenne rá, hogy hülyét csináljon magából a ciklus végére, mikor annyi pénzt összeszedett, hogy gondtalanul élhetne lexarva a politikát.

 

Előzmény: Devil Inside (43)
Devil Inside Creative Commons License 2005.06.10 0 0 54
Általában egy üzlet akkor jön létre, ha mindkét fél valamilyen előnyt remél az üzlet létrejöttétől. Lehet később panaszkodni, hogy a másik megszívatott, de ennek azért anno lelkesen résztvevője volt mindkét fél. Mint az autóhitelemnél, a türelmetlenség és bírvágy miatt ülök benne egy b****tt drága hitelben, de nem a hitelintézet "gonoszsága" miatt. (Persze rablóbandázom őket, de ez nem segít rajtam...)
Előzmény: tüzes fal (52)
Devil Inside Creative Commons License 2005.06.10 0 0 53
Ford Fairlane-nel élve:

"- Azt hiszi maga nagymenő, mert menő klubokba jár, mert bombanők lefekszenek magának, azt hiszi maga nagymenő mert lebuktatta azokat a kazettakalózokat?
- Beláthatja, hogy van elég okom rá."
Előzmény: MGperY (48)
tüzes fal Creative Commons License 2005.06.10 0 0 52

Nem kényszerítette senki, csak elhitte, hogy az a hitel tényleg arra van kitaláva, hogy felépítse a házát.

Hát nem csak arra van kitalálva, hanem arra, hogy 3-4x lóvét kérjenek vissza.

 

A kisemberek nem nagyon értenek az aprobetüs részekhez, sokszor elhiszik amit mondanak nekik hitelfelvételkor a bankban.

 

 

 

 

Előzmény: Devil Inside (45)
Devil Inside Creative Commons License 2005.06.10 0 0 49
Opciós jutalék, amit azért az előnyért fizet a jogosult a kötelezettnek, hogy ő dönthet.
Előzmény: Törölt nick (47)
MGperY Creative Commons License 2005.06.10 0 0 48
az arca baj.
pl. h milyen kibaszott jó manager is ő (naná h nem p mondja hanem vmi agytalan banda megszavazza ezt neki), meg itt van ez az alapítvány is, hát nem tudom.
Előzmény: Devil Inside (43)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!