Keresés

Részletes keresés

Mad árka Creative Commons License 2006.01.26 0 0 448
Jé. Lejárt a Norton Antivájrusom, s már halálra idegesített a "purchase later" ablakokkal, s kaptunk a suliból egy invitálást a Kasperskyhez. Mondom, miért ne. Telepítettem, nem is trial version, remekül működik, s kapásból össze tudtam vele barátkozni (vannak programok, amelyekre elsőre ráérzek - pl. Photoshop -, s vannak, amelyek a hajam égnek meresztik, ilyen volt nekem a Norton is, de ezt csak a csillagállások alapján mondom, mert ez valószínűleg csak az én bénaságomon, na jó, habitusomon múlott). No, szóval azóta feltettem a Kasperskyt, teljes béke van, be tudtam mindent állítani a magam szájíze szerint és békében elvan a ZoneAlarm mellett, s még a Windows biztonsági központja sem zaklat. :-)

Gondoltam, most jön majd a feketeleves, hogy rossz a program, háromévente frissítik, 1 napos a próbaverzió stb., ehhez képest eddig csönd és béke. Valami gyanús. ;-) Ugyanakkor egyéves próbaverziót írtak mellé a levélben, ami meglepett. Na mindegy, nem bogozom én ezt. Működik, csinálja, érezze jól magát.
Előzmény: Törölt nick (447)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 447
Jó, de drága. Különösen ahhoz képest, hogy vannak ingyenes jók is.
Előzmény: Mad árka (446)
Mad árka Creative Commons License 2006.01.26 0 0 446
Mi a véleményetek a Kaspersky Anti-Virusról? Csak kíváncsiságból kérdezem, nincs semmi gondom, nem vagyok Kaspersky-rajongó, nem is ismerem túl jól, csak érdekel, hogy mit mondotok.
Kigyo Creative Commons License 2006.01.19 0 0 444
Te írtál nekem a wiw-en? A főnökömről nem hiszem, hogy CF kártyákkal foglalkozna a huszról. :)
Előzmény: Törölt nick (443)
Kigyo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 442
Hol a GPS topik? Kereső nem találja, a tasztalon és a technikai fórumokon nem láttam.
Előzmény: Törölt nick (441)
Kigyo Creative Commons License 2006.01.16 0 0 440

Kérdés:

Adott egy Garmin streetpilot 2610-es GPS. Ez compactfalsh type I és II kártyákat fogad. A kérdés az, hogy mekkora a maximális kártyaméret, ha a specifikáció nem említi? 512-essel elboldogúl, mert az van most benne, de mivel a fényképezőgépeknél is van kavarás, gondolom itt is.

 

Még valami: akinek van GPS-e, honnan a halálból találjam ki, hogy mennyi térkép fér rá? Sehol nem ír semmit kb-ban, vagy %-ban. Esetleg a winyón lévő adatok méretéből lehet találgatni, vagy más formában teszi rá?

Mad árka Creative Commons License 2006.01.16 0 0 439
Eskuszom, ennyire bena ember csak egy van. Le se merem irni, mit csinaltam. ;)
Szoval kerestem valamit a Vezerlopultban, megcsorrent a telefonom, s valahogy belekonyokoltem a klaviaturaba. No comment, tenyleg no comment. Ez a szerencsetlen belepett valahova a nyelvi beallitasok koze, s egyszercsak megjelentek a hieroglifak. Telefonaltam. Ultem lenn a Foldon, s mindig, amikor elindult volna a kepernyokimelo, alulrol felnyultam es rautottam egyet a billentyuzetre, hogy csond legyen. Aztan felkeltem es lon vala kaosz.

Ilyeneket latok: ?lyan g?r?g eredet? alapf?galmakkal ismerteti meg az ?rdekl?d? ?lvas?t,...

Na, most kilepek innen es rendberakom a gepet. Nincs kedvetek szanalombol adakozni nekem? Mindez nem tortenik meg, ha... hat, asszem, ha nem jovok vilagra. :-)
Nem tudom, mi lesz velem, ha meg oregszem 50 evet.

Viszont tudok ilyeneket csinalni, bibibi, mint mondjuk alt + 160 = á, alt + 130 = é, mikre nem jo a hosszu DOS-ban toltott mult... ;-)
freyya Creative Commons License 2006.01.13 0 0 438
Közben megoldódott. A jobb felső sarkot ismerem, azzal nem működött. Baloldalt legfelül kellett megnyomni, akkor lett egy olyan, hogy "áthelyez", és ha arra rákattintottam, akkor már hagyta húzni magát.:-)
Előzmény: Törölt nick (437)
freyya Creative Commons License 2006.01.13 0 0 436

SEGÍTSÉÉÉÉG!

 

Egész képernyőt betöltő lett a skype (fogalmam sincs mitől), és nem tudom visszaállítani az eredeti chat-ablakméretűre. Próbáltam egérrel megfogni a jobb szélét és húzni, de sosem lesz a nyílból a szükséges csík hozzá. Mit lehet tenni?

Mad árka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 434
Igen, tkp. csak az. Videóból nincs sok, huszonvalahányat meg még fejben is tudok tartani.
Előzmény: Törölt nick (433)
Mad árka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 432
Jé, de bonyolult neve van. ;-)))

Köszönöm! Akkor hát sajna mégsem leszek fonodai munkás, aki az 1267 file-át egyenként gépeli ki Wordbe.
Előzmény: Törölt nick (431)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 431
Pl. Directory Lister, ingyenes:
http://home.autocom.pl/mrowka/freeware/index_en.html
Előzmény: Mad árka (430)
Mad árka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 430
Van x darab mappám, bennük file-ok. Szeretnék kinyomtatni egy listát mappa-file felosztásban, tehát pl.

Anathema
Anathema - Emotional Winter.mp3
Anathema - Regret.mp3
...


Van-e olyan program, mely kis kacsóm rányomására gyárt nekem egy ilyet? Ha igen, hogy hívják, hol érhetem el?

A téma nem aktuális, majd februártól lesz az, csak szeretném, ha valami nyoma lenne a témának az agyamban.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.06 0 0 429

Megy már gmail-lel is.

Előzmény: Kigyo (424)
freyya Creative Commons License 2006.01.06 0 0 426
Macintosh-hoz való Photoshop program van itt valakinek?
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.05 0 0 425
Én próbáltam a freesmtp-t használni, és a legtöbb komoly mailszerver visszavágja a vele küldött leveleket spam-, ill. open relay-gyanú miatt.

Gmaillel viszont:


Előzmény: Kigyo (422)
Kigyo Creative Commons License 2006.01.05 0 0 424
Biztos van még egy rakás. Az elmúlt években mindeféle noname cégeknél már legalább 1 tucat ilyen bigyót láttam. (a win95 nem linux ugye)
Előzmény: Törölt nick (423)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.05 0 0 423
De, kösz. Csak úgylátom, mindig külön el kell indítani.
Előzmény: Kigyo (422)
Kigyo Creative Commons License 2006.01.05 0 0 422
Előzmény: Törölt nick (421)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.05 0 0 421
Tudja valaki, hogy be lehet-e állítani a gmail-t SMTP-kiszolgálónak?
freyya Creative Commons License 2005.12.28 0 0 419
El lett távolítva kb. 4 gigányi anyag a gépről. Lehet összefüggés? Eddig nem működött rendesen a blokkolás?
Előzmény: freyya (418)
freyya Creative Commons License 2005.12.28 0 0 418
Esküszöm, nem értem. Próbáltam az oldalt, ami hónapokig az idegeimre ment, de most elkap mindent a blokkoló. Lehet, hogy csak panaszkodni kellett?
Előzmény: Törölt nick (417)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.28 0 0 417
Milyen böngészőt használsz? IE? Küldj egy linket a problémás oldalról!
Előzmény: freyya (416)
freyya Creative Commons License 2005.12.28 0 0 416
Valaki, könyörgöm, mondja meg, hogy ha nálam le van tiltva mindenféle pop-up, akkor hogy lehet az, hogy ha német magazinokat olvasgatok on-line, akkor minden oldalon folyamatosan jönnek a reklámok? Ráadásul nem is hagyják magukat egy mp alatt kiikszelni, mint az itteniek, hanem időznek egy kicsit a képen, mielőtt hagyják magukat bezárni. Hogyan lehet védekezni ellenük?
Mad árka Creative Commons License 2005.12.16 0 0 413
(Kíváncsi állat vagyok, melyik játék ez?)
Előzmény: Törölt nick (410)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.15 0 0 406
Nekem is az egyik kedvencem, de valóban óvatosan kell használni :-) Még szerencse, hogy a zűrösebb dolgokra figyelmeztet.
Előzmény: Törölt nick (404)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.14 0 0 402

CorelDRAW Graphics Suite 12 HUN Teljes Win                      106.000 Ft

CorelDRAW Graphics Suite 12 HUN Iskola/Diák/Tanár Win     12.500 Ft

Előzmény: Törölt nick (401)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.14 0 0 401

XP Home 23.000 Ft

XP Pro     42.000 Ft

 

Office Pro 90.000 Ft

Office Pro (dobozos) 132.000 Ft

 

Kb.

 

Nálunk az a divat, hogy az egyetemisták "elhagyják" a diákigazolványukat, a már végzettek pedig megveszik tőlük a matricát.

Előzmény: Mad árka (400)
Mad árka Creative Commons License 2005.12.14 0 0 400
Mennyi ez kábé most?

Azért jó diáknak lenni... de utána milyen lesz! Se bérlet, se MÁV-kedvezmény, se semmi. Sőt.
Előzmény: Törölt nick (399)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.14 0 0 399

Ezért tettem idézőjelbe a szót; egyrészt nekünk is belekerül pár ezresbe, másrészt valaki kifizeti ám azt a maradék soktízezret.

Újabban a Corel és a PaintShop Pro is ilyen olcsóér van diákoknak, lehet, hogy beruházok valamelyikre.

Előzmény: Mad árka (395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!