Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fastcar Creative Commons License 2011.12.07 0 0 9830

Ez érthető, felmentés megadva.

 

Érdekes, mert a Windowsos Safarival teszteltem, és ott jó volt. Úgylátszik a Safari fejlesztői hanyagolják a Macet! :DDD

Előzmény: korzo (9827)
fastcar Creative Commons License 2011.12.07 0 0 9829

Már így is változtattam a szürkén, mert ami eredetileg fent volt, az tényleg olvashatatlan (a propos! próbáld meg törölni a cache-t, mert lehet, hogy még régről emlékszik a template-re a böngésződ). De ha még mindig nem jó, akkor természetesen változtatok tovább rajta.

 

Tervek szerint lenne az, amit idénre terveztünk, többek között erről szeretnénk beszélgetni a nagyérdeművel.

 

Sajnos az alacsony részvételi arány eléggé nehézzé teszi a normális részvételi díjakat.

Előzmény: Yogi (9826)
korzo Creative Commons License 2011.12.07 0 0 9828

Érdekes, hogy ugyanezen a vason alumóniumon Operával (11.60, buld: 1185) úgy tűnik, hogy jó.

Előzmény: korzo (9825)
korzo Creative Commons License 2011.12.07 0 0 9827

Elküldtem villanylevélbe a "reportot".

Nem szavaztam, mert nincs olyan ami tetszene, valahol a "ha nincs jobb dolgom" meg a "csak a verseny érdekel" között vacilálok, legfőképpen azért, mert nem szívesen autóznék 500km-t egy 1-2 órás levegőboxolásért. (ha 30-40km-en belül lennék, nem is lenne kérdéses, hogy ott legyek)

Előzmény: korzo (9825)
Yogi Creative Commons License 2011.12.07 0 0 9826

Chrome-mal amennyire látom, jól működik, és nekem tetszik. 

Nem tudom, lehet-e annyi technikai észrevételem, hogy a bordó alapon szürke betű gyakorlatilag olvashatatlan (a fekete is necces). 

De ez lényegtelen apróság. Lesz májusban valami?

Előzmény: fastcar (9824)
korzo Creative Commons License 2011.12.07 0 0 9825

Elsőre:

 

Miután úgy döntöttem, hogy a MacBook Pro-nak bírnia kell (OSX 10.6.8, Safari 5.1.2, Flash Player 11.1.102.55), össze is omlott a Safari. Majd mindjárt újra próbálom.

Előzmény: fastcar (9824)
fastcar Creative Commons License 2011.12.07 0 0 9824

Üdvözlet mindenkinek!

 

Lassan elkezdtem a www.yetro.hu honlap frissítését.

 

Ennek kapcsán megkérném a tisztelt közösséget, hogy látogasson el a honlapra bármilyen böngészővel, kivéve IE :DDD, és legyen szíves véleményezze a szavazásokban feltett kérdéseket.

Mást nem mondhatok...Kérem kaccsoljaki!! :)

Saughassy Creative Commons License 2011.11.10 0 0 9823

Jóféle, bár ez már inkább funk-rock. Na nehogy linkeljek egy The Meters klasszikust. :)

Előzmény: korzo (9822)
korzo Creative Commons License 2011.11.09 0 0 9822

San Francisco-ról mindig ez jut eszembe (pedig ez még csak az Interwiev-nál volt):

(nem mellesleg hosszú évek óta stabilan ez a csengőhangom :o)

Előzmény: Saughassy (9821)
Saughassy Creative Commons License 2011.11.09 0 0 9821

 

Cserébe egy San Francisco utcáit idéző klasszikus. Kár értük. :(

Előzmény: Yogi (9819)
Saughassy Creative Commons License 2011.11.09 0 0 9820

Hihetetlen milyen vén f...lett és mégis milyen jól áll neki a térden gitározás. :) Csak ez a borzalmas visszhang ne lett volna.

Előzmény: Yogi (9819)
Yogi Creative Commons License 2011.11.06 0 0 9819
Előzmény: korzo (9818)
korzo Creative Commons License 2011.11.06 0 0 9818
fastcar Creative Commons License 2011.09.25 0 0 9816

Kedves Yetro-versenyzök és érdeklödök!

 

Sajnálom, hogy itt jónéhány megválaszolatlan kérdés merült fel az elmúlt hónapokban. Azonban az index fórumainak olvasása már kb. 2-3 éve nem tartozik a napi tevékenységeim közé. Konkrétan asszem idén még nem léptem be, de az elmúlt félévben biztos, hogy nem. Mivel a hozzászólásokból kiderült, hogy a levelek így-úgy eljutottak az érintettekhez, azt gondolom, hogy a kérdéseket is jobb lenne nekünk emailben feltenni, mert ad.1 ez nem a mi fórumunk, ad.2 láthatóan egyikünk sem aktív itt, tehát gondolhatjátok, hogy nincs sok esélye, hogy itt érkezik meg az érdemi válasz. A leveleink feladójaként szereplö email-címet azonban max. 1-2 naponta olvassuk, így ott idöben lesz válasz is.

 

Ez a cím, az office csigavonal yetro.hu

 

Megkérnék mindenkit, aki nem kapott az elmúlt hónapokban levelet tölünk, az küldjön erre az emil-címre egy levelet, hogy a címét frissíthessük a listánkban.

 

Üdv,

fastcar

morphine500 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 9815

Tuning, eredeti alkatrészek: én nem vagyok autóminősítő, de ha a tuning olyan, hogy akár új korában is készülhetett volna, azzal nem hiszem, hogy sok baj lenne (pl egy korhű sportkormány, nagyobb karbi stb. oldtimer vizsgán is elmegy tudtommal bár ebben lehet tévedek), de mondjuk ha egy W123-ba beleteszel egy mostani 250CDI motort azt nem fogja senki elfogadni, hiszen pont a lényege, az öreg szív kerül ki belőle. 

 

De mondom, youngtimer vizsgáról én nem tudok, szóval ízlésedre van bízva....

Előzmény: nyuleskutya (9813)
morphine500 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 9814

Szia!

 

1. igazából nincs ilyen, már úgy értem, hogy (szemben az oldtimerrel) nincs neki hivatalos minősítése, aminek meg lehet feleltetni

2. ettől eltekintve kétféle meghatározás él:

- még nem oldtimer, de már elég öreg (20-30 év között van)

- alapvetően '80-as évek beli autó (tehát életpályájának nagy része akkor telt, akkor is, ha a '70-es években indult, és akkor is, ha a '90-esekben ért véget). E szerint tehát a '89-ben bemutatott Citroen XM talán még nem az, a '79-ben bemutatott Peugeot 505 meg igen, pedig mindkettőt gyártották 1992-ben.

 

De talán a legpontosabb, ha azt az autót tekintjük youngtimernek, ami még nem oldtimer, de már elég öreg és eléggé kikopott a forgalomból ahhoz, hogy hobbiautó legyen. A Mazda MX-5 első generációja (NA) szintén '89-es gyártáskezdetű, de roadszterként annyira ordítóan hobbiautó, hogy szerintem legtöbb helyen elmegy youngtimernek. Igaz, ha ezt tekintem, ebbe a Citroen XM is beleillik, szóval ember legyen a talpán, aki ebben igazságot tesz :-DDDD

 

Persze mindez "tudtommal" előtaggal értendő :-)

Előzmény: nyuleskutya (9813)
nyuleskutya Creative Commons License 2011.09.20 0 0 9813

sziasztok

 

hadd ne kelljen végigolvasnom sokezer hozzászólást (és lehet, hogy így konkrétan még nem is volt róla szó),

de meg tudná nekem valaki pontosan mondani, hogy mik a youngtimer kritériumai?

 

- kor (évjárat)?

- eredeti alkatrészek aránya?

- a tuning kizáró ok?

- egyéb

 

köszi előre is

 

nyúl

Saughassy Creative Commons License 2011.09.05 0 0 9812

Levelet remelem kaptatok, ez itt nem hivatalos infoforras. :) Kozlekedoedenyed johet, mi is newgen Spiderrel indulunk. Piha... De talan nem sertodnek, meg ha bemasolom ide a modositott meghivot:

 

"

Utas-tájékoztató közlemény  

 

Tájékoztatjuk kedves Utasainkat, hogy a recesszió hatására elharapózó bliccelési-láz elérte rendezvényünket is. Ennek hatására a Yetro csapata egy ingyenes rendezvénnyel kívánja elejét venni a probléma tovaterjedésének!

A 2011. szeptember 17-re meghirdetett versenyünk az eredeti formájában elmarad! Az elővételben megváltott jegyek a helyszínen visszaválthatók vagy igény esetén a  szervezők a feladó számlájára visszavezettetik a már átutalt összeget – esetleg egy későbbi rendezvény előlegszámlájára átvezethető a befizetett részvételi díj. Kérjük az érintetteket, hogy jelezzék írásban a visszafizetésre vonatkozó igényüket.

 

Ezen felül értesítjük valamennyi utasunkat és az utazásban eddig részvételi szándékukat ki nem fejező érdeklődőt, hogy a rendezvény napján és helyszínén a Yetro-csapat nyílt fogadóórát tart, melynek keretében lehetőséget biztosít – szervezetlen keretek között – kötetlen beszélgetések és evés-ivás lefolytatására, valamint a versenyre szánt itinerek felhasználásával a túra útvonalán végigautózni, a feladatokban részt venni, és a végén egy kiértékelésben részesülni, melyben az erkölcsi elismerés mindenki számára elérhetővé válik.

 

A fentiek tükrében a következő megszokott szolgáltatásokat nem áll módunkban nyújtani:

-          szállás

-          étkezés

-          esti buli

-          nagy apparátus a feladatok helyszínein

-          kupák, díjak, nyeremények

-          versenyhez méltó rajtszámok és egyéb relikviák

 

Amit mégis nyújtani tudunk:

-          a megszokott színvonalon megtervezett útvonal

-          navigátor-izzasztó feladatok

-          jó hangulat az úton és a bázison egyaránt

 

Továbbá tájékoztatjuk a kedves utasokat, hogy a rendezvényt kiterjesztjük hobbiautó kategóriára is, azaz megengedjük az indulást olyan járművekkel is, melyek ugyan nem felelnek meg a youngtimer követelményeinek, ugyanakkor mégis csak hobbiból tartják gazdáik, másod-, harmad-, sokadik járműként a napfényes hétvégékre.

 

Szíves megértésüket megköszönve, a szeptember 17-i találkozás reményében,

 

A Yetro-csapat

 

 

UI: Megkérünk minden kedves érdeklődőt, hogy a szükséges előkészületek tervezhetősége okán e-mailben jelezze a nevezes@yetro.hu e-mail címre részvételi szándékát, feltűntetve a résztvevők számát valamint a részvétel jellegét – helyi vegyülés vs. útvonalon autózás –, és az étkezési szándékot"

 

Előzmény: korzo (9807)
wwwandrewww Creative Commons License 2011.09.05 0 0 9811

Explosion!

 

Ha szerencsém van jársz még erre, talán tudsz válaszolni.

Azt írtad 5 évvel ezelőtt: "A gyűrűk leragadását egy kis WD40 és hidraulika olaj ( nem fékolaj) hengerbe öntésével és az autó 8-10 órás pihentetésével elviekben orvosolható".

Egy dízel motort szeretnék orvosolni, de kellene a tanácsod. Mennyi WD-40-et fújsz a hengerekbe, és mennyi hidraulika olajjal folytatod?

Hidraulika olaj alatt pl. szervó/automata váltó olajra gondolsz, vagy valami speciális olajra?

A procedúrát meleg vagy hideg motornál érdemes elvégezni?

 

Előre is köszönöm a választ!

Előzmény: explosion (5504)
korzo Creative Commons License 2011.08.20 0 0 9810

bocs: KZJ90

Előzmény: korzo (9809)
korzo Creative Commons License 2011.08.20 0 0 9809

Lehet mindegy is, mert húztam egy tök alsót véle. Még nem tudom, hogy csak ellépet egyet-kettőt a vezérműszíj, vagy komolyabb baja is lett. Mindenesetre nem indul, pedig csak a hosszbordás szíj szakadt el. És mivel a jövő héten megyünk nyaralni, így nem is valószínű, hogy kész lesz addig. A másodhegedűs - ami így be lesz fogva a nyaralásra is -, pedig erősen off: TLC KJZ90

Előzmény: Mr. Cool (9808)
Mr. Cool Creative Commons License 2011.08.20 0 0 9808

Ahogy látom, nem nagyon válaszolnak. Ennél azért kicsit több kéne egy sikeres rendezvényhez.

Előzmény: korzo (9807)
korzo Creative Commons License 2011.08.17 0 0 9807

Uraim!

Szóval akkor mi is az aktuális hozzáállás az S1-es Citorján X-emhez?

Előzmény: korzo (9772)
mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9806

én nagylelkű vagyok.

:)))

Előzmény: Saughassy (9805)
Saughassy Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9805

Hatvanszorosan, mint a gurulo budit rugdoso?:)

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (9803)
Totyasrác Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9804

Így, így :)

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (9803)
mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9803

de már megbánták ugye.

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (9802)
mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9802

nem kéne.

aztán egy darabig nem használtam, utána megint.

nemrég törölték az egészet.

Előzmény: korzo (9801)
korzo Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9801

De mi volt a nicked azelőtt, hogy megvetted azt a jólszituált fűnyírót HE?

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (9800)
mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9800

három.

ezzel együtt.

Előzmény: korzo (9798)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!