Keresés

Részletes keresés

_kérdező_ Creative Commons License 2023.12.18 0 0 8006

Szia!

 

Esetleg van tapasztalatod az útifűmaghéj használatával kapcsolatban? Kb. egy évig darált lenmagot használtam naponta egy evőkanállal egy pohár vízben elkeverve, de többek javaslatára három hónapja már csak az útifű maghéjat szintén egy evőkanállal folyadékban elkeverve. Az utóbbi szerintem jobban működik, laza a produktum, de a székelés után csípő, maró érzés (ami kb. egy hónapja kínoz) nem igazán múlik. 

Előzmény: mincike1 (8004)
dormos_Bp Creative Commons License 2023.12.18 0 0 8005

Szia!

Köszönöm a hasznos infót. Ki fogom próbálni az általad ajánlottat. 

Én jelenleg egy kevés extra szűz olíva olajat fogyasztok az étkezés mellé, ami nekem puhítja a székletet. 

Előzmény: mincike1 (8004)
mincike1 Creative Commons License 2023.12.17 0 0 8004

Sziasztok!

Aranyér, végbélrepedés, stb. ezen bajok egyik legfőbb okozója, a széklet állaga.

A széklet puhasága érdekében, sokféle cseppet, tablettát, stb. lehet kapni, de ezek egy része vagy erős hashajtó, /ami nem jó/ vagy csak két-három hétig szabad csak használni.

Van viszont egy Macrogole-4000-es nevű granulátum, /talán itt olvastam/, ami egy tökéletes széklet lágyító, amiből általában este ajánlatos egy csapott teás kanállal vízben, teában, stb. feloldva bevenni. Ez 2-3 nap után megoldja a széklet problémát. /a mennyiséget ki kell tapasztalni/.

A granulátum gyorsan feloldódik a vízben, nincs semmi íze, vagyis egy optimális megoldás. Nem drága, 100 gr. 1.000-1.500 forint, és korlátlan ideig lehet használni.

Gyógyszertárban kapható előre csomagolva, de kimérve is. A hatása abban is rejlik, hogy a székletből a nedvességet nem engedi felszívódni, így az lágy marad, és könnyen kijön. Saját tapasztalat, akinek széklet problémája van, próbálja ki. Örömmel olvasok ezzel kapcsolatosan tapasztalatokat.

Segítsünk egymásnak ha tudunk.

_kérdező_ Creative Commons License 2023.12.13 0 0 8003

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni, reggel a székelés után néhány másodperccel közepesen erős csípő érzés, fájdalom jelentkezik egy, ritkán két ponton is, ami a zuhanyzást követeően enyhül, majd kb. negyed óra alatt elmúlik. Már több, mint két hete küzködöm ezzel, néha reggel a zuhanyzást követően, de minden este bekenem Neogranormonnal, illetve Sudocreammel. Esetleg, tudna valaki valami hasznos dolgot ajánlani, ami megelőzi, illetve meggyorsítja a gyógyulást? Tudom, (olvastam több helyen is) hogy a türelem a legfontodabb, de hátha valakinek van a témában számomra is hasznosítható tapasztalata.  

dormos_Bp Creative Commons License 2023.12.12 0 0 8002

Köszönöm a hasznos tanácsot. 

Mindenkinek jobbulást kívánok. 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (8001)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.12.11 0 0 8001

Nagyon szívesen! Nem kellett beutaló. Hornok doktorral beszéltem, ő adott időpontot, nem kért beutalót. Hornok doktor a Nyírő Gyula kórházban rendel a szakrendelésen, nincs magánrendelése.

Előzmény: dormos_Bp (8000)
dormos_Bp Creative Commons License 2023.12.10 0 0 8000

Kedves Nikoletta!

Köszönöm a válaszod.

Beutaló kellett a házi orvosodtól? Vagy magánrendelésre mentél? 

 

 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7999)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.12.09 0 0 7999

Kedves Zoli!

Én Ajkáról járok Hornok doktorhoz, nekem egy facebook aranyeres csoport tagja ajánlotta. Felhívtam, elmondtam neki a panaszaimat és adott időpontot a rendelésére.

Előzmény: dormos_Bp (7998)
dormos_Bp Creative Commons License 2023.12.09 0 0 7998

Tisztelt Fórum, kedves Nikoletta!

 

Régóta vannak aranyeres panaszaim, több alaklommal kezelt (gyűrűzött is) Dr. Ráth Zoltán. 

Sajnos a problémám időről- időre kiújul. Gondolkodom a drasztikusabb, műtéti beavatkozáson. 

Szeretném megkérdezni, Hornok doktor úr rendelésére hogyan lehet "bejutni"?

Úgy látom, hogy kettő budapesti kórházban is rendel, sajnos egyik sem a lakhelyem szerinti 

ellátó intézmény. 

 

Köszönöm szépen a válaszokat. 

Zoli

 

 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7996)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.11.24 0 0 7997

Érdekes, hogy szűkületet is lát a doktor. Ezt jellemzően hegesedés okozza, erre jó lehet a tágítás, de csak nagyon óvatosan.

És az aranyereket nem akarja gyűrűzni?

Budapesti vagyok, tulajdonképpen évek óta terveztem már konzultálni Hornok doktorral, de a munkám miatt még nem volt rá időm. Talán jövő év elején meg tudom ejteni.

 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7996)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.11.23 0 0 7996

Sajnálom, hogy még mindig nem vagy jól!

Kedden voltam Hornok doktornál. Megtükrözött, ami fájt egy kicsit. Azt mondta, a repedést már nem látja, de vannak harmadfokú aranyereim és végbélszűkületem, ami a fájdalmat okozza székelés után. Kaptam tőle egy műanyag eszközt, amit Lidocainnal kell bekennem és úgy feltenni a végbélbe, csak addig, amíg nem okoz fájdalmat, és hetente kétszer kell így tágítanom a végbelet. Írt fel még kúpot is, azt mondta, az is segíti tágítani a szűkületet. Január közepén kell visszamennem hozzá. Amúgy te messze laksz Budapesttől, nem szeretnél elmenni Hornok doktorhoz? Hátha ki tudná masszírozni a görcsöt es jobban lennél!

Előzmény: Adad-nirari (7995)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.11.23 0 0 7995

Sajnos, csak stagnálásról tudok beszámolni. A teljes medencére kiterjedő izomgörcs nem jellemző már, de a záróizom sajnos nehezen lazul, gondolom a repedés miatt, az még mindig fájdogál.

Rá kell majd nézessek, mi most a helyzet sebészetileg.

Kiderült valami új Hornok doktornál?

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7993)
_kérdező_ Creative Commons License 2023.11.19 0 0 7994

Találtam egy nagyon érdekes és (számomra) úgy tünik hasznos honlapot, hátha valakinek használható és segítség lehet:

https://vastagbel.hu/index.php/tudastar/proctology/vegbelrepedes/faj-de-nem-ol

https://vastagbel.hu/index.php/tudastar/proctology/vegbelrepedes/tudomanytalanul

 

Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.11.09 0 0 7993

Köszönöm, jobban vagyok. Székelés után van még minimális fájdalmam, már nem fáj olyan hosszú ideig. Kúpot csak este használok, reggel tusolom és Sudocre mmel kenem. 21.én megyek kontrollra, azt mondta Hornok doktor, akkor megtükröz. Talán akkor kiderül az ok is. 

Te hogy vagy?

Előzmény: Adad-nirari (7992)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.11.06 0 0 7992

Ez nem túl biztató. Tüneti kezelést kapsz, az okot nem tudják a dokik.

Én továbbra is a lokális fertőzés/gyulladás/mikrotályog kombóra tippelek.

Hogy vagy most?

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7990)
_kérdező_ Creative Commons License 2023.11.04 0 0 7991

Köszönöm, megerősítetted, amit idáig összeolvastam a témáról.

Idáig még nem voltam orvosnál, de a kálváriádat olvasva, hát nem is nagyon tudom, hogy érdemes-e egyáltalán...

Mindenesetre, egyelőre megpróbálom alkalmazni a javaslatokat, amelyekből a legnehezebb a nagy türelem.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7990)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.11.03 0 0 7990

Szívesen! Sok orvosnál jártam, most Dr. Hornok László kezeli a repedésem. Ő azt mondta, hosszú távú helyi kezelés segít. Egy magisztrális kúpot írt fel, amiben van fájdalomcsillapító, görcsoldó és érösszehúzó. Azt mondta, hogy nincs görcsoldó és a fájdalomcsillapító sem igazán hat rá. Én Flectort szoktam inni, amikor nagyon fájt. Vannak orvosok, akik a medencefenék tornát javasolják, van orvos, aki erre is azt mondja, felesleges. Érdemes megpróbálni. Youtube-on vannak videók. Medencefenék izomlazító tornát keress. Nagyon nagy türelem és kitartás kell, mert a gyógyulás hosszú ideig tart.

Előzmény: _kérdező_ (7989)
_kérdező_ Creative Commons License 2023.11.03 0 0 7989

Köszönöm.

Vajon, hogy lehet ettől megszabadulni, illetve ezt a csípő/szúró, égő/maró érzést, hogy lehet enyhíteni, megszüntetni?

Naponta iszom az útifű maghéj koktélt (egy evőkanál egy pohár vízben), reggel/este krémezem (sudocrem, neogranormon, Lukács féle kék kenőcs felváltva) a területet belül/kívül, de nagyon makacs és nem igazán enged el.

 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7988)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.11.03 0 0 7988

Szia!

Igen, ez a végbélgörcs tünete.

Előzmény: _kérdező_ (7987)
_kérdező_ Creative Commons License 2023.11.02 0 0 7987

Sziasztok!

 

Csatlakozva a 7984. hsz-hez, azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mi lehet a probléma akkor, ha nem közvetlenül szekeléskor, hanem utána kb. 30 perc múlva jelentkezik enyhébb csípő, maró érzés hullámokban. Nem lüktetve, hanem rendszertelen hullámokban. Ez lehet a végbélgörcs és ennek tünete?

 

Köszönöm, üdv.

 

 

 

-Tsunami- Creative Commons License 2023.11.02 0 0 7986

Vizsgálaton voltam nála, nagyon jófej doki, nekem is ajánlották. 

Előzmény: fábólvaskarika (7980)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.11.02 0 0 7985

A szúró, égő fájdalom oka végbélrepedés lehet. Széklet lazítására én a durva őrlésű búzakorpát ajánlom. Ki kell tapasztalni, hogy mennyit kell fogyasztani belőle. Az orvos 3x1 evőkanállal javasolta, de nekem elég este 1 evőkanálnyi. Naponta megiszom kb. 3 liter vizet. A búzakorpát a DM-ben veszem. Én csak beveszek 1 evőkanállal és iszok rá vizet, de bele lehet keverni joghurtba, levesbe, főzelékbe. 

Nem akarlak megijeszteni, de a lézeres műtétek következménye lehet végbélszűkület, ami okozhat végbélrepedést, szerintem keress fel egy másik proktológust!

Előzmény: mincike1 (7984)
mincike1 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 7984

Székletnél, még ha az közepesen lágy is, a végbélnél több helyen szúró, égő fájdalom van. Szerintetek mi lehet az oka? Továbbá szerintetek melyik olajat javasoljátok széklet puhítónak, ami hosszú távon alkalmazható, és megtudom inni. Köszönöm a válaszotokat.

nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2023.10.25 0 0 7983

A Macrogol 4000-t proctológus írja fel. Utána az ajánlás után cs. orvostól kérheted ezután. 

Mindenkinek más adag/kanál  jön be.

Én csak alkalmanként szoktam használni és inkább igyekszem olyat kajálni ami segít.

Alant már tettem fel róla linket.

Kb. 400 gr 1500-2000Ft volt és kristályoknak vélném. Nálam bejött 72 óra után hat és nem olyan mint a hashajtók.

Előzmény: mincike1 (7979)
Avarsavala Creative Commons License 2023.10.15 0 0 7982

Nekem a napi 1 tasak 2 centi vastag, lágy állagú, egybefüggő székletet eredményez, ami nem már okoz problémát a repedésemnek.

Előzmény: mincike1 (7979)
Avarsavala Creative Commons License 2023.10.15 0 0 7981

Van előre bekeverve, DulcoSoft néven (250 ml), és por alakban Moxalole néven (20 tasak). A DulcoSoft kicsit drágább, 3000 körül van 20 napi adagom, a Moxalole-ből 2500 Ft a doboz.

 

Nem vényköteles.

Előzmény: mincike1 (7979)
fábólvaskarika Creative Commons License 2023.10.15 0 0 7980

Ismeri valaki Dr. Kolozsi Pétert? Debreceni doki. Megbízható? Hajdú-Biharban keresek megbízható proktológust-sebészt. 

mincike1 Creative Commons License 2023.10.14 0 0 7979

Most olvastam a Makrogol-ról. Ez vényköteles? Por alakban kapható? Milyen kiszerelésben van, és mennyi az ára? Kérhetnék róla bővebb infót aki alkalmazza? Mennyire hatásos a székletre?

mincike1 Creative Commons License 2023.10.14 0 0 7978

Sziasztok!

Két alkalommal műtöttek lézerrel belső aranyeret. A legutóbbi műtét után pár héttel éreztem, hogy székletkor a végbél külső részén fájdalom lépett fel, vérzés nélkül. Olyan érzésem volt, mintha kőrbe ki lenne száradva a végbél nyílás. Most már egy hete a reggeli székletkor fáj, ami később elmúlik. Nem tudom mi lehet az ok, illetve milyen házi praktikát vessek be.

Adad-nirari Creative Commons License 2023.10.12 0 0 7977

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9713143/

 

 

Doxiproct OM plus -> ezzel óvatosan, a szteroid miatt 2 hétnél tovább nem javasolt, de ezt biztosan elmondta a doktor úr.

 

 

 

 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7976)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!