Keresés

Részletes keresés

Mumu Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1061

Csak egyszer hivatalosan  legtibbszor turistakent mint feludito  szunet Balirol vissza.. Szingapur amely az egyenliton fekszik es 80-90 % uniditassalrendelkezik (sajnos) olyan tiszta hogy az aszfaltrol lehet enni..itt elnek oylan etnikak amelyke amshool egymas torkanak esnenek8 hindik es pakisztaniak,muszlim malajok es budhistak,zsidok valamikor portugaliak,feher keersztenyek.

Moszionaris tillaom van.Bortonbe kerul aki atteriteni akar egy szingapurit ma s valasra (legutobb a jehovistak kaptak buntetest ),ragogummi import  a drogokkal egyutt a beviteli tilalomban ( a drogert automatukusan halalbuntetes jar ha bebizonyitjak) Nyilvanos korbacs buntetsek egyidoben midnen lakast mar internet kapcsolatal epitenek..Parkolo tuilalom a belvarosba ahova csak azok mehetnek be akiknek  a valallataik parkolo garazsba foldlatt helyet biztositotak.. a tulajdonkepeni varosba bejonni csak teli autoval lehet,minden hely el kell legyen foglalva,hehe..Taxi licenc ingyen az elso rendorsegi uygedig akarmiylen temaju lenen az.. furcsak konfuciustak..tekintely tisztelok ezert nemesuik olyna nehezen a diktatura.. 

Egesz evben (nezz utana9 30-33  fokk  kozotti homersekjlet a ruha megoldasa egyszeru..fel ev szaraz fel evet esik  az eso...

Előzmény: Törölt nick (1058)
Mumu Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1060
Nem azert..de ez nem  is baj..hanem mert csak  egy   ember szava szamit  ..es ez  az edesapjae aki megteremtette a szabad Szingapurt,kivalt a malaj federaciobol.. Jolet diktatura pedig azert  mert a nep inkabb turi ezt a bolcs egy ember vezeetst ( nehogy mar atvigyuk Europara) mert jol él benne...
Előzmény: Törölt nick (1059)
Mumu Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1054
hasonlo vita folyik Nmeto-ban egy Sarrazin nevu hires szoci(most dobjak ki) nemzeti bank vezetosegeben levo tag miaitt aki kiadott egy konyvet a bevandorlo muszlim lakosag   teljes integracio  visszautazasitasarol. Keressd a jo topicot Sarrazin nev alatt. Ott is vanank problemak..Krizisben kerul asztalra a kerdes es a megoldast az  ilynekor hirtelen fejlodo jobboldalasok adjak meg..a nep meg oszlik  pro es contrara..egy ideig csontozak- ragjak a csontot aztan egy uj  helyzetben ujra megnyugszanak
Előzmény: Törölt nick (1053)
Mumu Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1052

Egyettertunk (nahat ?!). En ezt kozvelemnynek nevezem.. A kozvelemny formalsa hosszu folyamat.. talan  tobb gneracion keresztul es  sok tortrenelmi tanulsaggal.. A keleteuropai orszagok (kivetelCsehorszag ha  szov ciasita multja miatt osda szamolnank)  nagyon keves idoben volt  egy valosi parlamnetris orszag..

 A roman alalmpolgar korrupt meglehet venni egy  elelmiszer csomaggal,a amygar tekintelytisztelo  vezerelvu,a szerb  klanokra hajlamas,a bulgar meg hordja a tork atkot meg mindig..a szlovak  kezd ebredni  a szlovent mar elismerem jo tanbulonak de ott nagy a nemetnyelvu hatas..

Előzmény: denes (1050)
Mumu Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1051

Szingapur a kedvencem..talalsz  velemnyt tolem a szingapur topicba..sokszor jartam ott..joleti diktatura.. sok furcsasaggal..

Svajc mar nem az en esetem..de persze mindenki maskep van vele...

Előzmény: Törölt nick (1047)
Mumu Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1045

Na..ez a valos helyzet.

Meg valami,amit el kell sajnso ismernem:

A diktaturaban rnd van ( a diktator izlese szerint) es  dolgoznak a demokraciaba gondolkoznak es  vita van. Ezt en csak europai mertekkel mondom.

Előzmény: denes (1036)
romesz Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1043
Ha Mumuhoz beszeltel volna, akkor privatban leirtad volna neki.

Az, hogy nem elvezed amit irok nem fontos, mert nem oromet akarok szerezni neked.

Nem dorgoltem orrod ala korod, pusztan megemlitettem, hogy megvaltozott szemleleted es zavarnak azok a dolgok amik 30-40 evvel ez elott termeszetesek voltak.

Jo etvagyat a vacsorahoz.
Előzmény: denes (1040)
romesz Creative Commons License 2010.10.03 0 0 1037
Elolvastam ezt a bejegyzesed es szerintem neked az a gondod, hogy elmult feletted az ido.

Mikor te jottel akkor akcentussal beszeltek hozzad, de nem tudtal jol angolul es nem zavart. Orultel neki ha valaki megertette amit mondasz es te megertetted amit neked mondtak.

A highway-en mikor mentel es beakartal sorolni akkor gazt adtal es indexeles utan behuztal a masik auto ele-moge. Most index utan varod, hogy mikor engednek be es azt hiszed udvariatlanok, pedig csak te lassultal le.

Az illegalisok valoban jogokat kovetelnek maguknak es en sem tartom helyesnek, hogy politikusaink nekik akarnak kedvezni, de a szavazotaborunk nem eleg nagy es eros, hogy ezen valtoztatni tudnank.

Diktatura biztos nem lenne jo, bar en is elgondolkoztam rajta, hogy az talan segitene valamit. De ugyanakkor a mi jogainknak is vege lenne es valahogy nem szeretnem. Egyszer mar eltem diktaturaban es nem igazan elveztem.

Ahol jogok vannak, ott sajnos sokan visszaelnek vele.
Előzmény: denes (1032)
Mumu Creative Commons License 2010.10.03 0 0 1035
Akkor szerencss vagy..persze fugg  anevelstol is.. Amerikai baratomnl sajnos gazam van, zsido barataimnal is kint Izraelbe..Ausztriaban is vannak ilyen barataim..egy kivetelel  Mo-n i s igy van 
Előzmény: denes (1034)
Mumu Creative Commons License 2010.10.03 0 0 1033

Nem csak ott van ez igy..valtozott a mentalitas.. a mai tarsadalom  versengesre van felepitve es a kedves kapitalsita alattvalok versenyeznek.. Barataimtol hallom hogy a gyerekeik alig latogatjak oket.de ha lehet legombolnak az oregekrol egy kis penzt...

Diktaturat soha ne kivanj vosza.. nem szertnek kiteve lenni egy ilyen diktator gyomorsavanak..

Előzmény: denes (1032)
Mumu Creative Commons License 2010.10.03 0 0 1030
en azt hiszem hogy vegig fogjuk  veszekedni a net eletunket..de ez is egy valamilyen formaju egyuttlet.. oreg vagyok..kb.ket evvel fiatalbb mint Te.
Előzmény: denes (1029)
Mumu Creative Commons License 2010.09.30 0 0 1028
KUlonben: a tiz parancsolat is ..plagium volt.. Mozes aposatol vette at Jahve-tol a legtobb pontjat.. Megirta eltunt  es visszajott vele..mert nem tudta pacifikalni a kivandorlokat az uton... Kulonben van emg ehhez hasonlo a kozelebbi vallastortenelembe: Smith is talat egy arameus nyelven irt lemezt  Mormon tablat  ,elvitte a jegyzohoz hitelesiteni...
Előzmény: Törölt nick (1026)
Mumu Creative Commons License 2010.09.29 0 0 1024

Nahat..

Izrael semmit sem tagadott meg mert Izrael nem etkezik.. 

Kulonben : a valasi szabalyok be nem tartasa legfeljebb azt jelentene hoogy egy resze az izraelieknek nem tartja be az etkezesi szabylokat. Kulonben ha valki szidja az arabokat mint nemzetet az is antiszemita..

:)

Előzmény: Törölt nick (1023)
Mumu Creative Commons License 2010.09.23 0 0 1021
..az aznapi  eladasi  kurzuson..
Előzmény: Törölt nick (1020)
Mumu Creative Commons License 2010.09.22 0 0 1019
Oszesen harom kuruzus van hivatalosan tehat intezmenyeknel A valuta (es nem deviza,az pontatlanul kerult be a szotarba,a deviza  a papir ertek a valuta a cash) vasarlasi erteke,a valuta eladasi erteke  es..a kozeparfolyamAhol kevesebb   amelyet  a valuta kereskedok szamitjak a haszon  megiteleseben--. Te a bankokba ,a hitelkartyara is a mindenkori pillanatnyi  valuta-eladasi erteket kapod ..altalaban attol fuggoen milyen rizikos a valuta 8 pont szokott lenni az eladasi es veteli arfoylam kozott. van azok a helyek gyors valuta forgalommal szamolnak.
Előzmény: Törölt nick (1017)
Mumu Creative Commons License 2010.09.22 0 0 1018
Most ertelek..OK :))
Előzmény: Törölt nick (1016)
Mumu Creative Commons License 2010.09.21 0 0 1015
Eppen moast jott a hir hogy Profuzmo az Uni Credit elnoke lemondott.. persze ilyenkor esik a bank kurzusa.. A valsoag egy  egyenetlenseg kozte es a masodik ember kozott meert  Profumo nem ertesitette a vezetoseget egy esetleges libiaii toke befolyasarol..
Előzmény: Törölt nick (1013)
Mumu Creative Commons License 2010.09.21 0 0 1014
..nem ertjuk egymast: ha le veszel penzt egy hitelkartyaval (legalbb is Europaban) akkor  hozzatesznek a felvett oszeghez egy koltseget azazz proviziot. Ezt nem teszi az unicredit kartyajaval  a ams orszagban levo ATM ha az az Uni credit ATM-ja
Előzmény: Törölt nick (1013)
Mumu Creative Commons License 2010.09.20 0 0 1012
Kedves tarsam,en nem nyeltem le egy bankot sem..egyelore bar nagyitom a torkom ahogy lehet.. Komoylra foditva a szot. Olvashatod a magyar hirdetesekben hogy  az Uni kredit egyik elonye ,legalabb is itt a magyare..hogy a tole kiadott hitelkartyakert a vilag  unicredit automatainal nem kell proviziot fizetni..legszives menjel be barmelyik magyarorszagi fiokba es uyganazt a valaszt kapod..
Előzmény: Törölt nick (1011)
Mumu Creative Commons License 2010.09.20 0 0 1010
ne engem kerdezz..en mint nyugdijasa is kotve vagyok.. Annyit mondhatok:mint latod kiterjedt a nagyvilagba..
Előzmény: Törölt nick (1009)
Mumu Creative Commons License 2010.09.12 0 0 1004
Unicredit..nem titok miert is lenne.. csak nem gondolod hogy  felnek ilyen altalanos infot megadni9: En ennek k az egyik megvasarolt bankjnak  osztalyvezetoje voltam es igy  nekem kotelezo lenne akkor is ott tartanom a penzemet ha nem volna olyan  jo.. hogy miylen jo ez a bank azt nem tudom lemerni,teny hogy tul hamar notte ki magat  egy szereny milanoi bankbol.. de az egessz vilagin aktiv ..es meg nincsenek Hiob hirek rola..
Előzmény: Törölt nick (1001)
Mumu Creative Commons License 2010.09.12 0 0 1000

en forditva csinalom.semmi bankontom nincs kulfoldon csak auzstriab es a penzemet a bankautomatol kapom..az en bankom  nem evsz el proviziot attol aki a kulfoldon levo bankfiokjatol veszi fel a penzt..es ez a bank van mindenutt ugy hoyg enm kell konto..

 

Előzmény: Törölt nick (992)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.11 0 0 998
Akkor varjal 2 orat, jogos:)
Előzmény: denes (997)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.11 0 0 996
Miert igy? miert nem csak atm a kartyarol?
Előzmény: denes (990)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.11 0 0 995
Nekem BOA kartyam van, ha masik bank automatajarol veszek fel penzt, itt az USA-ban, az is 3 dollar.
Előzmény: denes (986)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.11 0 0 994
Sorrel, igy hivjak itt, en 4 ladaban nevelem, havonta-2 havonta kijon belole egy kiados soskamartas. Inn in Little Washington, Virginiaban, az etlapon tartja.
Előzmény: Törölt nick (972)
Mumu Creative Commons License 2010.09.10 0 0 991
Itt a abnkok ugy vislekednek mint ha valami jobgyoknak adnanak kolcson..sajnos. Ez meg 1990 bol jon mikor azt es ugy diktaktak a bejovo bankok ahogyn akartak..ezek a szabalyok mege letbe vanank..a szerzióodesbe beirjak es nem vesztettek pert meg emiatt hogy a kamatlabat  a szerzodes ideje alatt is valtoztathatjak !
Előzmény: denes (990)
Mumu Creative Commons License 2010.09.10 0 0 989
Ertem..a kartyarol..haat..itt van a anyg gazemberseg.. a vevo nem tudja menyit vonb le egy orszag ba azzal a kartyaval az ATM t kezelo bank... Szokasos  az 1 % Az Unicrdedi peldaul nem vonb le semmit az o kartyajarol az egsz vilagba--gondolom van iylne mas  bankoknalis  mas vilagreszbe
Előzmény: denes (986)
Mumu Creative Commons License 2010.09.08 0 0 985
Nem tudod mibol alalt ez osze ,hogy minek szamoltak el ?
Előzmény: denes (984)
Mumu Creative Commons License 2010.09.08 0 0 983
0,7 %,az sok..ennyit meg enm iks tapasztaltam...
Előzmény: denes (982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!