Na jó, hazudtam ,mert az egyik szoba nem volt használatban, ami 25 négyzetméter. De esküszöm, hogy 30 ezernél egyszer nem volt magasabb a számla szezonban. Inkább a 25 volt jellemző.
Illetve szándékosan túlméreteztem a radiátorokat a hálókban, így ott hamar meg volt éjszakára a 25 fok, a többi helyiséget meg reggel 5 perc alatt helyre raktam. :)
Érdemesebb ezek szerint szimplán könnyűszerkezetesként eladni.
"135nm-re szezonban fizetek 30 ezer Ft-ot, úgy, hogy 25 fok van állandóan és a szigetelés is csak 5 cm."
Ez egy állítás, de valószínűleg nem igaz.
Ha igaz lenne, akkor ide 250 m3 gáznak megfelelő fűtőanyag kellene. Az meg olyan 2050 kWó. Fajlagosan 15,2 kWó/nm év. Ez bizony passzív ház kategória lenne.
Az egyéb hibákról.
Nem kell törődni velük. Az ilyen házakra ez jellemző.
"meg van repedve egy csomóig, olyan 5 centiméteren keresztbe"
A gerendák általában hosszirányban repednek. Ez a bukéjuk, nem tesz semmit. Keresztbe ? Hát ez érdekes.
A süllyedő gerendákról : Az sem érdekes. De azt azért tudni kell, hogy annak a gerendánk még két lényeges mérete van. Van egy hossz és van a szelvénynek egy másik mérete is.
Amúgy nincs sok respekje az ilyen házaknak, de ha lakni kell, lehet egy kitűnő valami.
Ha jó helyen van.
A nagyság majd minden igényt kielégit, a fűtéssel sincs sok baj.... még ha dupla is a valóságban az a fűtési számla. Az is kitűnő.
A többi megszokható.
Ha eladásra kerül, akkor az előnyöket kidomborítani, a hátrányokról hallgatni.
Tavaly vettünk egy könnyűszerkezetes házat. Aztán kiderült, hogy ez egy szigetelt gerendaház. Kívülről teljesen olyan, mint egy sima tégla, vagy könnyűszerkezetes a szigetelésnek köszönhetően, belül lambéria.2000-ben épült egyébként.
Szeretem, de pár dologgal nem tudok megbarátkozni; hangszigetelése nulla!, 80-90 kmh-ás szélben recseg, és az emeleten ha megyek, zuhog nagyon. Sőt, a gyerek erősebb lépéseit érzem ha mellette állok, tehát "mozog az emelet".
Hőszigetelése isteni. 135nm-re szezonban fizetek 30 ezer Ft-ot, úgy, hogy 25 fok van állandóan és a szigetelés is csak 5 cm. Illetve egy régi (kicserélték) 25 éves gázkazánt használunk.
Lenne egy-két kérdésem a hozzáértőknek:
Az egyik födémgerenda amelyiken az emeleti fal van, meg van repedve egy csomóig, olyan 5 centiméteren keresztbe. Képet mellékelek. Ezt lehet javítani, vagy cserélni esetleg? Nagyon zavaró, állandóan attól rettegek, hogy körülbelül leszakad az emelet. Tudom, vicces, bután is hangzik, de valahogy mindig benne van az emberben.
A fenti nagyobb szoba alatti gerendák meg vannak süllyedve (képet mellékelek,de igazából nem látni rajta,de fent az emeleten eléggé látványos) , gondolom mert vékonyak, kb 10 centisek. Normális ez?
Mennyire jók ezek a szigetelt gerendaházak egy szimpla könnyűszerkezeteshez képest?
Mennyire tartósak?
Eladási szempontból könnyűszerkezetesként (ahogy az előző tulaj is hirdette) érdemes hirdetni, vagy gerenda házként? Többet érhet, vagy esetleg kevesebbet, így hogy kiderült, ez nem "szimpla könnyűszerkezetes", hanem gerendaház?
Üdv! Régen írtam. Most az a gondom, hogy az erdélyi építő, aki Szántódon épített nekünk rönkházat, - többször váltottunk anno pár sort - tönkrement.2009-ben kezdett, amúgy szép munkát végeztek, de lenne javítani való, de itt Mo-n akkoriban a Beregszászi cég volt menő, aki főleg gerendaházban volt érdekelt, de rönkhöz is szólt. Nem találom a hozzáférési lehetőséget eme céghez. Hátha tudsz róluk. Amúgy Zsermi voltam, most száműzött. Megköszönném, ha bármi jelét vennéd a tudomásomról.
Szerintem nem kellene mert a galéria nem lakótér,igazából dekorációs szerepe van,nem hiszem hogy órákig ott fogunk tartózkodni,pár fok eltérést nem jelent gondot.megkérdezhetem hogy a vizes helységekben van-e radiátor v törölközőszárító?
Nekem is ilyenekkel jöttek, de maradt a csak padlófűtés. Bőven elég! Nincs is kihasználva a maximális előremenő hőfok. Igaz, nincs galéria. Nem tudom mennyire menne fel a meleg és mennyit fűtene fent egy átlagos lenti padló hőmérséklettel. Lehet, hogy fentre kell valami.
Köszi az információt.lesz kandallónk,de esetleg hangulati begyújtásra.én inkább a padlófűtést szeretnék külső helységben vegyes tüzelésű kazán+puffer.egyenletes a hőelosztása és nem macerás,jól gondolom?
nálunk is hasonló volt a 'gond', nem szerettünk volna semmiképp radiátorokat látni a falakon.
a tervezővel egyeztettünk, végül fatüzelésű 'sima' kandalló mellett döntöttünk, egyelőre úgy tűnik hogy jól
~90nm alapterület, tetőteres ház. A ház kb közepén helyezkedik el, így nagyrészt mindent rendesen kifűt (van 1-2 hely, ahova egy menyezeti ventillátor elkelne, csak hogy mozgassa a levegőt, de így sem vészes...)
M-box Aero 15 kandalló betét (túl van tervezve, kisebb is elég lett volna), emelti szintet légfűtéssel tolja (előző szezonban volt, hogy -5ben ablakot kellett nyitni, úgy megraktuk a kandallót :) )
2. telet húztuk vele ki, nem volt rá panasz. Persze tüzifa vásárlás (5-7m3 egy szezon), hamuzás és üveg tisztítás naponta az van...
Ha valamiért mégsem volna elég, akkor pár elektromos panellel lehet segíteni a helyzeten - de úgy néz ki, nem lesz rá szükség :)
Galériás rönkházba (ha jellemzően egy légtér van) bőven jó egy ilyen kandalló (már csak a hangulata miatt is)
Sziasztok!tud vki segíteni fűtéssel kapcsolatban?A gêpésztervező tök értetlen,mindenképp meg akarja szórni a galériás rönkházunkat radiátorokkal.szerinte nem fűti fel csak padlófűtés.ki mivel oldotta meg a fűtést?köszönöm a segítséget,bocsi a tudatlanságért,de nem értek a fűtéshez...
Tanácsot szeretnék kérni. Pár hete vettünk egy 13 éves rönkházat, sajnos nem fordítottak kellő figyelmet a karbantartásra és vannak rajta rések. Tudtok ajánlani esetleg olyan anyagot amivel ezeket lehet szigetelni? A Permachinket olvastam, arra esetleg egy beszerzést ajánlani? Vagy valakinek információja van a woodchink termékekről? Köszönöm előre is a jó tanácsokat.
Építés után és újrafestésnél is Milesi márkájú használtunk.
Este megnézem pontosan melyik típust és beírom a kódját is.
Illetve azt a festőt aki elkezdte magyarázni, hogy lazuránnal kell festeni és majd marad annyi festék, hogy mindig tudjuk javítgatni azt nem kértem fel a munkára.
Illetve ami még lényeges szempont a ruszki csavar cölöpök mellet szól az az áruk .
Például egy 50négyzetméteres alaphoz kb 64 darab csavarcölöp szükséges és egyáltalán nem mindegy hogy az összes csavarcölöp megvásárlása kétszázötvenhatezer forintba kerül vagy kétmillióötszázhatvanezer forintba ,ez azért lényeges különbség .
- A "krinner talajcsavar" darabonkénti ára a leghosszabb talajcsavarból ami magyarországon kapható az 1.3méter hosszúságú a G és az M szériából az 15/16 ezer forint körül mozog
1300as hosszúságú taljcsavarra nem lehet házat épiteni max lakókonténert, teraszt kertibútort kiülőt keritést napelemtartót kutyaházat gyerekbútort stb-t
-A "paalupiste oy" darabja magyarországon 40-ezer forint és a krinner hez hasonlóan többnyire csak ilyen pergola kerités kutyaól terasz esetleg mini vadászles vagy talán stég meg ilyen és ehhez hasonló kisebb szirszarok alapozására alkalmas.Házépitésre nem.
.Persze ki lehet próbálni ezt is könnyüszerkezetes házalapként mondjuk (20/40feet shipping container) konténerház alá de az alá is kell egy kb húsz darab ami úgy is költséges és nem önthető ki betonnal illetve ha betonalap kerül a cölöpökre nem biztos hogy elbírja az acél u-gerenda zsaluszerkezetét meg beleöntött betont
Ezekre a háromméteres 108 vagy 114 es átmérőjű házépítésre alkalmas betonnal feltölthető vagy csömöszölhető csavarcölöpök biztosan telepíthetők hegyoldalba hegytetőre domboldalba völgybe árterületre sík terepre kövestalajra, erdőbe ,vagy akár a dunába stégnek házalapnak egyszóval bármire jó .
ennek az alapnak az élettartama minimum120 év !! (ezek cinkplatinum bevonatos nagyteherbírású betonnal feltölthető csavaroscölöpük) https://www.youtube.com/watch?v=Z2UVAH2pQJE
ukrajnából is beszerezhetőek a csavaroscölöpök , krinner ehhez képest kutyafasza .krinnerre csak kutyólat lehet telepíteni mivel nem kimondottan teherbíró szerintem egy rönkházat már nem birna el .max lakókonténert vagy könnyüszerkezetes házat Ezekre az orosz screw pile-okra viszont akár kőház(!!!!?) is építhető.
A tető 45 fokos, betoncserepes, érzésre éppen telibe kapta a nagy szél pár napja...
Látványos sérülést nem fedeztem fel se kintről se bentről - a padlástérbe majd valamelyik nap felugrok, megnézem a dolgokat.
Az biztos, hogy közvetlenül a költözés után (2 éve) volt pár nagyon duuurva reccssenés, amit talán be is azonosítottam (lambéria feszülhetett nagyon, az engedett el 1-2 helyen), azóta szerencsére 'csak' recseg ropog a szélben - a szél lökéseire válaszolva reccsentek a dolgok a minap is.
2 különböző ács is megnézte pár hete, mindkettő szerint helyén kell hogy maradjon a tető, de a biztonság kedvéért titeket mint tapasztalt faházasokat is bevonlak :)
Párat reccsent, de ezt csinálta a hullámpalás téglaház is viharos szélben. Pedig az laposabb tető volt. Ez meg meredekebb és betoncseréppel fedett. Inkább az udvar átrendezése miatt nem tudtam aludni.