Keresés

Részletes keresés

Apuleius Creative Commons License 2021.10.20 0 0 8610

Az enyémek, amelyek ugyanonnan származnak, mint a Te hegyi papayáid, pontosan ugyanezt csinálják, mióta behoztam őket. Az alsó leveleiket dobálják, halványabbak a leveleik, közben fölül hajtanak.

Előzmény: Ali-bá (8609)
Ali-bá Creative Commons License 2021.10.20 0 0 8609

A hegyi papajám elkezdte hullatni az alsó leveleit. Ez azért van mert behoztam? 20 fokon van nagy déli ablaknál.

csoer Creative Commons License 2021.10.20 0 0 8608

Lehet a japán naspolyám már idén virágozni fog.

Előzmény: csoer (8607)
csoer Creative Commons License 2021.10.09 0 0 8607

Igen, öntermő. Rengeteg virágot hoz most is (mint máskor is), közte hím és nőivarút, porozgatom néha, de nem kell.

Többször fordult elő, hogy hozzá sem nyúltam és termést kötött.

Ez már a második ugyanazon fajta, TR Hovey önporzó törpe carica papaya.

Nehezen találtam rá, a lényeg volt, hogy legyen törpe és önporzó és így gyorsan fordul termőre.

Így már csak ugyanazt a fajtának a magját szereztem be a neten, mert bevált. Hiszen az előző is többet termett, 1 kg feletti súlyban.

Van egy kisebb üvegháznak mondható (polikarbonátos) helyiségem, de kávé és egyéb növények foglalják, így egy szobában, az ablak közelében telel évek óta és ott tovább virágzik, terem és beérik a gyümölcs.

 

Előzmény: kles (8606)
kles Creative Commons License 2021.10.08 0 0 8606

Ez  öntermő? Üvegházban telelteted? Sokféle trópusi gyümölcstermő nevelésével próbálkoztam az évek során, de papayát még nem sikerült egy évnél tovább megtartanom.

 

 

Előzmény: csoer (8605)
csoer Creative Commons License 2021.09.30 0 1 8605

Ha trópusi gyümölcstermő növényekről van szó, akkor részemről első helyre a Mangosztánt, második helyre a Zapotát és harmadik helyre a Papaját rakom.

A Papaja esetében természetesen az óriás Papaja van az élen.

Sajnos nem nagyon lehet nálunk hozzájutni, nagy ritkán "repülős" változatban, közel 5000 ft/db áron, de az is elbújhat a sajáthoz (közel zölden adják).

Pedig lime-al bőven meglocsolva és kikanalazva a félbevágott óriás Papaját, kevés hozzá fogható zamathoz, ízvilághoz juthatunk, főként ha frissen és teljesen éretten vesszük le a fáról.

 

 

csoer Creative Commons License 2021.09.08 0 0 8604

Szerintem az enyém is közel akkora, mint a tiéd, csak nekem hely szűke miatt az oldalsó ágakat levágtam, így szinte fa forma lett belőle.

Az enyém közel 5 éves, kíváncsi leszek mikor akar virágozni. A Füvészkerti hatalmas példányt novemberben láttam virágozni.

Előzmény: csoer (8603)
csoer Creative Commons License 2021.09.04 0 0 8603

Én csak idén ültettem ki, de takarni fogom első években, mint a gránátalma fámat.

Három telet eddig pincében töltött, ahol jól érezte magát.

Szép, nagy példány a japánnaspolya bokrod.

Eddig még nem virágzott?

Előzmény: kles (8602)
kles Creative Commons License 2021.08.31 0 0 8602

A saját japánnaspolyám kiültetve. Mérete miatt nem már nem fért be a telelőbe,ezért kiültettem. 2019-ben került ki eddig 2 telet élt túl fagyási sérülés nélkül. Viszont idén tavasszal károsodott. Sajnos az enyhe februárnak köszönhetően megindult és az áprilisi fagyok a lombozatban kárt tettek,pedig -7 foknál alacsonyabb nem volt. Úgy vettem észre ha nyugalomban van  -12 fok sem árt neki. Viszont a havat le kell rázni róla,mert letöri az ágakat. Ja és eddig semmilyen takarást nem kapott.

 

Előzmény: csoer (8601)
csoer Creative Commons License 2021.08.14 0 0 8601

Előzmény: csoer (8600)
csoer Creative Commons License 2021.08.12 0 0 8600

Néhány éve láttam  Fővárosi Füvészkertben Novemberben virágozni és pazar illata volt. A gyümölcséről csak olvasni tudtam, hogy nagyon kellemes.

Az enyém kb 4 éves és 3 méteres, eddig pincében telelt és most ültettem csak szabadba. A fügéhez hasonlóan fagyérzékeny, ezért télire takarni fogom.

Előzmény: kopjáss (8598)
Apuleius Creative Commons License 2021.08.02 0 0 8599

Gyönyörű növény, az enyém még nem termett, de a Lidl-ben árultak gyümölcsöt. Valószínűleg nem volt elég érett, engem leginkább éretlen szilvára emlékeztetett. A magok viszont gyakorlatilag 100 százalékosan kicsíráztak. 

Előzmény: kopjáss (8598)
kopjáss Creative Commons License 2021.08.02 0 0 8598

És valóban! Köszönöm az információt. Látott, kóstolt már valaki termést erről a japán naspolyáról?

Előzmény: Apuleius (8597)
Apuleius Creative Commons License 2021.08.01 0 0 8597

Ez egy japán naspolya (Eriobotrya japonica).

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Jap%C3%A1nnaspolya

Előzmény: kopjáss (8596)
kopjáss Creative Commons License 2021.07.30 0 0 8596

kopjáss Creative Commons License 2021.07.30 0 0 8595

Segítséget kérek növény azonosításban. Inkább mediterrán, mint trópusi, mert Bp-en az Esztergomi úti lakótelepen fotóztam, ahol egy fal védelmében áttelel és szépen díszlik. Kb. 4 m magas fiatal fácska, vagy talán több törzsű cserje. Örökzöld, nagyméretű (kb. 20-25 cm hosszú), fényes, pergamenszerű, kemény levelekkel. Olasz és horvát kertekben már láttam itt-ott. Virágot, termést nem látni rajta.

parga 010 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 8594

Ólomvirág ágat keresnék gyökereztetésre, mivel a régi sajnos nem élte túl a költözködést.

ArcturusX Creative Commons License 2021.05.04 0 0 8593

Köszönöm szépen az alapos válaszod! Meg is nézem őket.

Előzmény: csoer (8592)
csoer Creative Commons License 2021.05.04 0 0 8592

Csak néhányat a sok közül:

http://www.sunshine-seeds.de/

http://www.tradewindsfruit.com/tropical-fruit/

http://www.guaycuyacu.net/seed_sell.html

https://seedrack.com/

Az első német, közel 4 nap, a második amerikai, közel 1 hét, a harmadik Ecuador meglehetősen hosszú, de rengeteg fajta különlegesség és én rendeltem korábban és kicsíráztak.

A negyedik ráadás.

Ezen kívül még közel 10 webáruháztól rendeltem korábban.

Lehet gyors szállítást is kérni, de igen húzós a szállítási költség, én egyszer sem kértem.

Négy napnál rövidebb csak hazai lehet. Pld. egy a sok közül: https://goldenpalm.hu/magok.html

Hogy a te általad keresettek megtalálhatóak, vagy sem azt én nem kerestem.

 

Előzmény: ArcturusX (8591)
ArcturusX Creative Commons License 2021.05.02 0 0 8591

Sziasztok!

Tudtok esetleg megbízható webáruházakat, ahonnan érdemes magot rendelni? Most a rarepalmseeds-től rendeltem bemelegítéskeppen 3 mahagonifaj (Swietenia) kapokfát (Ceiba pentandra) és sámánfát (Albizia saman) de nem győzött meg a kézbesítés sebessége (csak az egy hét volt mire postára adták). Így nem szívesen rendelnék érzékenyebb magokat. (Ha esetleg kelne ki annyi, szívesen cserélék egyébként).

Köszönöm

Nortem Creative Commons License 2021.02.07 0 0 8590

Üdvözlet!

 

Érdeklődnék, hogy nem lenne valakinek Rhizophora mangle (mangrove) csemetéje? 

 

 

vegyigyümi10 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 8589
csoer Creative Commons License 2021.01.07 0 0 8588

Kávé szüret előtt

Közel fél kiló kávé

Közel 25 dkg tisztítva

Fogyasztás előtt

Előzmény: csoer (8587)
csoer Creative Commons License 2021.01.07 0 0 8587

Évek óta már a legfinomabb kapszulás kávékat fogyasztom, de a saját termesztésű és saját pörkölésű bió kávénál finomabbat még nem ittam.

közel fél kiló, pucolva közel 25dkg

Első kóstolás olasz pörkölésű, holnap bécsi pörkölésűt kóstolom.

 

csoer Creative Commons License 2020.12.20 0 0 8586

Jól gondolom. ez munkácsi fajta tea, ami bizonyos fagytűréssel rendelkezik.

Különben sima Kamellia Sinensis nem igazán viseli a kemény fagyokat, akár -7-8 c fokot.

De a meleget sem bírja, úgy mint a citrusok. Sok ment már nekem tönkre.

Előzmény: gáborke (8585)
gáborke Creative Commons License 2020.12.19 0 0 8585

Érdekességnek tartom én is csak az Oleifera-t, majd szép bokorrá nő, és sok virág lesz rajta.

Nincs kedvem dézsában tartani a normál teát, ezért ültettem ki, nincs vele sok baj, csak néha visszasavanyítom a talajt, de hálásan virágzik minden évben, és azért növöget is, majd ha jól beszövi a talajt, talán nagyobb bokor is lesz. Jobban szereti egyébként a szabad tartást, dézsában már ment tönkre teám, a szabadban edzettebb.

Előzmény: csoer (8584)
csoer Creative Commons License 2020.12.19 0 0 8584

Köszi az infót, akkor én maradnék a sima Sinensis mellett. Viszont a kiültetés kissé necces.

Miért nem lehet úgy tartani, mint a citrusokat? Télire teleltetőben, együtt a citrusokkal?

Talán egy nagy méretű földbe süllyesztett dézsában megoldható a totál savanyú talaja, nem keveredve a sima kerti földdel a savanyú Rododendron talaj.

Előzmény: gáborke (8583)
gáborke Creative Commons License 2020.12.19 0 0 8583

Az Oleifera a légfagytűrőbb Camellia faj, -20 fokig bírja, van kiültetve több darab is, már 2 éve, meg vannak még cserepesek, eddig bírta a -10-12 fokot múlt évben.

Nem lehet teaként használni, levele inkább a Japonicához hasonlít, és a magjából sajtolnak nagyon finom olajat (kozmetikumokhoz stb.)

A sima Sinensis már 6-7 éve ki van ültetve, a -20 fokot is kibírta pár levél barnulással, 3 éjszaka volt -18 fok alatt 2017-ben, akkor egy leselejtezett paplant dobtam csak rá, jól túlélte, de ez fajtafüggő is, a hosszúkásabb apróbb levelű fajták jó télállóak.

Viszont a virágjából, mivel ősszel virágzik, nem szokott termés lenni.

A talaj savanyítás ami a macerája, sokszor tápanyaghiányos, így állandóan savanyú mikroelemes tápot kap, de ez sem mindig segít, hogy jól nőjön.

Előzmény: csoer (8581)
csoer Creative Commons License 2020.12.19 0 0 8582

Ezek szerint a "sima" tea is szabadban van kiültetve.

Nekem egy kis üvegházban van. Nem merném kiültetni.

Előzmény: gáborke (8580)
csoer Creative Commons License 2020.12.19 0 0 8581

Ebből nekem nincs, ebből is készülhet tea?

Gondolom, nem a szabadban van, kiültetve.

Előzmény: gáborke (8579)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!