Keresés

Részletes keresés

BaBaGombóc Creative Commons License 2013.12.28 0 0 9725

Sziasztok!

 

Olyanban szeretnénk segítséget kérni, hogy drága ebünk bal szeme alatt pár hete seb jelent meg...sajnos nem látunk javulást...:( szerintünk vakargatja is és emiatt sem tud meggyógyulni! A pofija másik oldalán nincs sebnek nyoma.

 

Valakinek van vmilyen ötlete, hogy mivel lehetne bekenni vagy kezelni, hogy meggyógyuljon?

 

 

topi mackó Creative Commons License 2013.12.24 0 0 9724

Ilyen van nekünk is!!

 

Előzmény: Lacman68 (9723)
Lacman68 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 9723

Jómagam és "kiffiam" nevében is kívánok békés ünnepeket és sok-sok gondtalanul együtt töltött boldog évet..:)!!                                                                                                                                             

topi mackó Creative Commons License 2013.12.24 0 0 9722

Minden kedves fórumtársnak Békés Boldog Karácsonyt kivánok!

 

topi MaCKó

T_Timi Creative Commons License 2013.12.23 0 0 9721

Alig várom, hogy fél8 legyen és menjünk az állatorvoshoz, mert szerintem komoly problémánk van. Ez mér a 3. alkalom, hogy a kutyu a saját ágyába pisil bele. Mire hazaértem az egész ágya és alatta a parketta úszott a pisiben. :((((

T_Timi Creative Commons License 2013.12.22 0 0 9720

Hehe, ez is egy vicces történet akkor :)

Mostmár marad Benji, azért nem hinném, hogy idenditás zavart okozna neki :) de azért köszi az ötletet.

Előzmény: Lacman68 (9718)
T_Timi Creative Commons License 2013.12.22 0 0 9719

Megmondom őszintén, nem csekkoltuk, mert mi naívak bíztunk abban, hogy a tenyésztő csak tudja már a dolgát.

Na de semmi gond, szeretjük ígyis.

Előzmény: topi mackó (9717)
Lacman68 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 9718

:))) Javaslom,mivel már hallgat is a nevére,egyszerűen hagyjátok el a "B"-betűt,mikor szólítjátok...:)! Így lesz Enji :))))   ( De elmondanám,hogy postás barátom már egy hónapja nevezte a befogadott foxi szerű kutyusát "bátornak",mikor közöltem vele,hogy ez olyan fiús név inkább...Mert az is! -( Kislány volt...:)))

Előzmény: T_Timi (9716)
topi mackó Creative Commons License 2013.12.22 0 0 9717

Bocsi, de már egy kölyök kutyánál is lehet látni, hogy fiú a lelkem.

 

Ha nem látszik a "férfiasság", akkor kislány. :-)

 

 

topi MaCKó

Előzmény: T_Timi (9716)
T_Timi Creative Commons License 2013.12.22 0 0 9716

Szia,

köszönöm szépen a hosszú választ, még ha így máspdjára sikerült is csak :)

Plusz infó: bár Benji névre hallgat...az orvosnál kiderült, hogy kislány... :) Ezzel kapcs annyi háttérinfó, hogy Angliában élünk, és bár az angollal nincs gond, valami kavar történt a tenyésztőnél, és valszeg egy másik család elvitte a fiú kutyust hozzánk meg a kislány került, de annyi baj legyen :) furcsamód a tenyésztő is végig úgy beszélt róla, hogy ő egy fiú puppy, és amikor az emlékeztető oltásra vittük, akkor közölte az orvos a Benji név hallatán furán nézve, hogy hát ő egy kis hölgy. Pont előtte kezdett el hallgatni a nevére, aztán már nem akartuk megváltoztatni.

Most már békésen élünk együtt, tanítgatjuk :)

Előzmény: Lacman68 (9710)
BaBaGombóc Creative Commons License 2013.12.22 0 0 9715

Azt tudom, hogy zsizsik, mivel napi szinten tapasztaljuk! :) nem bír egy helyben maradni 1 percig sem!

Mi már mindenfélét száműztünk, csak a hypoallergén táp vált be eddig. Már nagyon sokfélét kipróbáltunk, de sajnos mindegyiktől kijött valami allergia...

Mindenhol azt hallom és azt olvasom, hogy a kölyök kutyáknak napi kétszer kell adni kaját, de a felnőtt kutyáknak elég napi egyszer! Ezért kérdeztelek Titeket, hogy Ti hányszor adtok?!

 

 

Előzmény: Lacman68 (9714)
Lacman68 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 9714

"mert azt hallottam, hogy a westiek nagyon hajlamosak az elhízásra..." -igen,egy 12 nm-es garzonban...Ez a kutya egy zsizsik,olyan mozgás igénye van,mint három  másiknak összesen...Ha bármi olyat adsz,ami fehérjdús,allergiás marad (csirkét jobb száműzni a palettáról,van más bőven...)! Ha csak este adsz neki enni,akkor gyakorlatilag egész nap éhes-nem sok,csak egy pillanatra éld át a helyzetét...

Előzmény: BaBaGombóc (9713)
BaBaGombóc Creative Commons License 2013.12.22 0 0 9713

Mi a grammhoz tartjuk magunkat, mert különben egész nap enne és már gurulna...

Régen csak este kapott vacsit, azzal elvolt egész nap és elég jól tartotta a 8-9 kg-ot.

Sajnos allergia miatt lefogyott, meg most a tél miatt is napi kétszer kap. Reggel 50 gramm, este 100 gramm. Természetesen hypoallergén száraz tápot kap és sajnos nincs se jutalomfalat, se semmi más nyalánkság, mert mindentől előjön az allergia...:(

Nemrég mértük és ismét visszanyerte régi súlyát, tehát mostmár csökkenteni fogjuk az adagokat, nehogy hízni kezdjen, mert azt hallottam, hogy a westiek nagyon hajlamosak az elhízásra...

 

 

Előzmény: topi mackó (9709)
topi mackó Creative Commons License 2013.12.22 0 0 9712

Bizony!!

 

Szóról szóra igy van.

 

 

topi MaCKó

Előzmény: Lacman68 (9710)
Lacman68 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 9711

Nálunk reggel-este konzerv,napközben,mivel mindíg van száraz kirakva és víz,szabadon választott...Nem bélpoklos,csak annyit eszik,amnnyit akar...!

Előzmény: BaBaGombóc (9708)
Lacman68 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 9710

Szia! Egy kisregényt írtam válaszként,de időtúllépés miatt elnyelte az éter..:( A lényeg: BESZÉL hozzád, Ő ért téged, Neked kell megtanulnod a nyelvezetét! Tányér..: üres,kevés,állott,nem tetszik...!(Majd leszokik,belátja ennyi a víz,ilyen a víz,ez a tányérom..:)  Szoba: Konkrétan felelősségre vont,hogy ,hát ezt most miért ? Ugyanis(még,ha kölyök is), de Ő már egy kan! Jelöli (és fogja is) a saját territóriumát-lakást-udvart egyaránt! Felmostál-esetleg fertőtlenítőssel,és erre kérdezett rá,hogy most ezt miért? Ő szemszögéből jogosan,hiszen az udvaron sem rohansz oda lépten-nyomon,hogy "eltakarítsd" a szagát...Mellyel Ő semmi mást nem tesz,mint az állatvilág többi résztvevőivel közli:itt én vagyok az úr,vigyázkodjatok! Lényeg,hogy per-pillanat egy két fél éves gyermek szintjén áll,mindenre nyitott,kíváncsi,tettre kész és semmitől sem tart-fél...Pont ugyan olyan türelemmel kell elmagyarázni,azaz rávezetni a (lehet-nem lehet) dolgokra,mint egy gyermekkel tennéd! Ő a legnagyobb segítséged ebben,mert IQ-ja százszorosan veri sok fajtársáét!( Épp,hogy csak nem kezd el szavakat formálni:)Ezzel szemben Ő ÉRT téged,Neked kell a nyelvezetét felismerned. (Nem akarom megint hosszúra nyújtani,inkább kérdezz...:)!

Előzmény: T_Timi (9692)
topi mackó Creative Commons License 2013.12.22 0 0 9709

Na ez jó!

 

Soha nem grambban mérem, hanem marokkal.

 

A kozmetikusunk szerint (szintén westie-s) a jóllakott westie, mint fogalom sem létezik a magyarban.

 

Reggelente kap egy jó marok birkás-almás száraz tápot, amivel elvileg elvan estig. Hol bevágja az egészet, hol hozzá sem nyúl szinte.

Akkor kap birkás+rizses/birkás/marhás+rizses konzerv kaját némi száraztáppal keverve.

 

Természetesen a reggelimből, vacsorámból is szó szerint kiugatja a maga részét (szalámi, sajt vajaskenyér csücsök, stb).

 

Az ebédemből azért nem kap, mert azt nem otthon eszem, általában.

 

 

topi MaCKó

Előzmény: BaBaGombóc (9708)
BaBaGombóc Creative Commons License 2013.12.21 0 0 9708

Ki hányszor ad ennit a kutyájának télen és hány grammot?

 

 

Köszi!

 

topi mackó Creative Commons License 2013.12.21 0 0 9707

Örülök, hogy segithettem!

 

 

A koszos fülre egy könnymentes samponos fürdetés??

 

 

KIfehéredik az eb karácsonyra mint a hó!

 

SAjnos a száraz bőrre nincs ötletem.

 

 

topi MaCKó

Előzmény: BaBaGombóc (9706)
BaBaGombóc Creative Commons License 2013.12.21 0 0 9706

 

 

Helló topi mackó!

 

Mi is elkezdtük használni az általad írt fültisztító folyadékot és úgy néz ki, hogy beválik, mert mióta csöpögtettünk bele, azóta nem vakarja a füleit.

Viszont pár napra rá nagyon koszos lett a szőre a füle körül...szinte fekete neki és sehogy sem akar lejönni...:(

Nincs valami ötleted, hogy hogyan lehetne eltávolítani ezt a koszt?

 

A másik dolog, de erre bárki írhat: nincs vmi kutyakrém száraz bőrre? 

 

Köszönöm a válaszokat!

topi mackó Creative Commons License 2013.12.20 0 0 9705

Na igy már érthetőbb ez a "kennel köhögés".

 

Nálunk is van ilyen, időnként.

 

Amikor sokat nyalinkázza a bundáját, okkal, vagy ok nélkül, akkor egy kis szőr-szösz lejut a gyomorba, meg amit talál a lakásban és úgy gondolja le kell nyelni.

 

Időnként sárgás "öntettel" visszahányja, igy szabadulva meg a gyomorban összegyűlt szöszöktől. 2-3 havonta előfordul.

 

topi MaCKó

Előzmény: T_Timi (9704)
T_Timi Creative Commons License 2013.12.19 0 0 9704

Most, hogy így írod a sugárban hányást már emlékszem, olvastam azt a hozzászólásod.

 

Ez is pl ma fordult elő először, hogy kiengedtem a kertbe Benjit pisilni, hát pisi helyett inkább kakilt, sebaj, és általában utána egyből rohan be, na most hátat fordított nekem és nekiállt megenni, mire odaértem (mert cpőt kellett húznom) már majdnem az egészet elfogyasztotta.

Eddig csak akkor csinálta, amikor nem láttuk, mondjuk éjjel, amikor alszunk ő meg felkel és a kutyapelusra kakil, mi meg reggel már csak maszatfoltokat látunk a peluson.

 

A kennel köhögésre azért gondolok, mert csinálja ezt a köhögés-öklendezés hangot, meg hányás imitálás, és semmi nem jön ki belőle. Sajnos már jó pár napja csinálja és odakint füvett sem evett, hogy esetleg attól lenne.

 

Remélem tényleg kinövi majd ezt a kakievés dolgot, mert azért aggasztó.

Előzmény: topi mackó (9703)
topi mackó Creative Commons License 2013.12.19 0 0 9703

Az első problémához nem értek.

 

A második: Pamcsi is csinált ilyet, majd leszokik róla.

 

Gusztustalan az biztos.

Volt, hogy amikor a szájából kapartam ki a sz.rt, sugárba hánytam a feje fölött.

 

Kinövi.

 

topi MaCKó

Előzmény: T_Timi (9702)
T_Timi Creative Commons License 2013.12.19 0 0 9702

Sziasztok,

 

sajnos a kutyuval menni kell dokihoz, úgy néz ki kennel köhögése van :(

Na meg egyik napról a másikra elkezdte megenni a saját kakiját :(

topi mackó Creative Commons License 2013.12.05 0 0 9701

A falkavezérségért meg kell küzdenetek!! :-)

 

 

A képen nagyon aranyos, klasszikus kölyök bundája van még.

 

Legyen sok örömöd benne!

 

 

topi MaCKó

Előzmény: T_Timi (9698)
Wps1 Creative Commons License 2013.12.05 0 0 9700

Helló.

 

2 hetem vettem egy Westie kutyust, aki most 4 hónapos. Érdeklődnék melyik táp a legmegfelelőbb számára, eddig szinte csak konzervvel etettem, mert a Brit Care Puppy tápot még úgy sem szereti enni, ha a konzervvel összekeverem. Royal Canin-t vagy hasonló jó minőségűt szeretnék, de nem tudom melyik a legmegfelelőbb.

 

Köszi a válaszokat.

T_Timi Creative Commons License 2013.12.05 0 0 9699

T_Timi Creative Commons License 2013.12.05 0 0 9698

Oké oké, csak nem az lenne a lényeg, hogy megtanulja, hogy nem ő a falkavezér?

Előzmény: topi mackó (9697)
topi mackó Creative Commons License 2013.12.05 0 0 9697

De igen.

 

És??

 

topi MaCKó

Előzmény: T_Timi (9695)
T_Timi Creative Commons License 2013.12.04 0 0 9696

Kergetőzés? Hmm, azt még nem is próbáltuk. Mondjuk a párom hagyja neki, hogy a kezét rágcsálja, én csak a labdáját szoktak dobálni neki meg arrébb rúgni, hogy szaladhasson utána.

Előzmény: nixon70 (9694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!