Keresés

Részletes keresés

B.Barby Creative Commons License 2006.02.26 0 0 119
...........
Eliean Creative Commons License 2006.02.23 0 0 118
Kedvem volna hozzá, de állóképesség nem igen:))
Marad nekünk a párommal a dél-dunántúl bejárása az idén:)
Előzmény: GuruZo (115)
B.Barby Creative Commons License 2006.02.23 0 0 117

Hali mindenkinek!

 

Március 4-5-én a Hungexpo Bp-i vásárcsarnokban  Decathlon fitt.info Fesztivál lesz, ahol egész napos spinning órák is lesznek. Én vasárnap megyek ha van kedvetek gyertek el.

B.Barby Creative Commons License 2006.02.23 0 0 116

Szia!

 

Olvastam már a Horvátországi túrátokat. Szívesen mentem volna, de sajna a térdemmel problémák vannak így úgy néz ki az idén mindenféle túrát ki kell hagynom. :-( Majd remélem jövőre már lesz lehetőségem.

Előzmény: GuruZo (115)
GuruZo Creative Commons License 2006.02.23 0 0 115

H kedve lenne valakinek :

 

 

 

Sziasztok

 

Utolsó figyelmeztetés !!!!! :-) 2006.02.25 Szombat .

 

Cím:
XIV. Csömöri út 17-19. Zuglói Sportközpont és Pedagógiai Szakszolgálat. (Bosnyák téri sporttelep)
A Nagy Lajos Király út és a Thököly út kereszteződése a Bosnyák tér, buszvégállomás, a következő sarok a piac (csarnok) és utána a sporttelep.

A megbeszélés itt mindenkit szeretettel várunk aki tenni tud a csapatért .       /részvétel , támogatás , segítő ötletek .... stb. /

 

                                   www.bp-split.fw.hu

 

 üdv

 

Zoli

-Csoki- Creative Commons License 2006.02.22 0 0 114
..
-Csoki- Creative Commons License 2006.02.21 0 0 113
hát megértelek:)
Előzmény: GuruZo (112)
GuruZo Creative Commons License 2006.02.21 0 0 112

Hi

 

Köszönöm , a többiekre hallgatva elhalasztjuk szeptemberre .

 

De csak is azért mert szinte lottó 5-ös van a kezünkben .

Az egyik vállalkozó hajlandó nekünk felhúzni egy épületet / könnyű szerkezetes / ha 5 éves szerződésben garantáljuk azt hogy bérekjük !!!!!!!

 

Már nem alszok éjszaka  :-)))))

Előzmény: Eliean (111)
Eliean Creative Commons License 2006.02.21 0 0 111
GuruZo
Itt Kaposváron is nem rég indult a spinning de ők ezt ősz elejére időzítették mikor már kezdett korán sötétedni és az idő is elromlóban volt.
Mind 3 oktatónak van papírja bár az edzési stílusuk igen különböző az egyik azért csesz le mert alacsony a puzusom és szerinte lazázok a másik meg azért mert túl magas és üljek le:)))
Az elején mindig volt hely a parkolóban és a teremben is most már dupla annyi gép van és a parkolóban szinte képtelenség bejutni...
A két légkondi nem bírta el a termet most már teljesen más szelőzető rendszer van, erre is érdemes már az elején odafigyelni.
Amúgy ez nem egy csilicsálé terem és spinningen kívül más nincs is így a jegy 750 diákoknak 500, a 8 alkalmas bérlet 5K a havi pedig 8K korlátlan látogatással. Ez még számomra is megfizethető.
Lehetőséget biztosítanak pulzusmérő kiprobálására is.

Szerintem nekik bejöttek a számításaik.
Sok helyen hírdetnek helyi rádió, tv, szórólapok, főleg hogy vidéken először azt is el kell magyarázni, hogy ez mi is valójában, hogyan alakult ki mi mindenre jó.

Egyedül ezt a nyári kezdést tartom kicsit neccesnek akkor mindig uborka szezon van a konditermekben...
Magamból kiindulva én is ebben a hónapban megyek még aztán írány az országút és az erdő.

Sok sikert nektek!
A Tiszaújvárosiaknak is szükségük lehet erre:))
Hozzatok össze egy jókedélyű segítőkész csapatot!:)
GuruZo Creative Commons License 2006.02.21 0 0 110

Köszi .......

 

Teszek fel képeket ha ksz lesz .

Előzmény: B.Barby (109)
B.Barby Creative Commons License 2006.02.21 0 0 109

Szia!

 

Én is úgy tudom,hogy sok olyan spinning edző van, akinek nincs OKJ-s papírja, de igazad van, ha már belekezdesz valamibe akkor problémamentesen. Én nagyon drukkolok nektek. :-)

 

 

Előzmény: GuruZo (108)
GuruZo Creative Commons License 2006.02.20 0 0 108

Hi

 

Gondoltam , de ha már belevágok akkor szeretném normálisan a problémákat kerülve csinálni .

Előzmény: Frank Drummer (107)
Frank Drummer Creative Commons License 2006.02.20 0 0 107

Hali,

 

En ugy tudom meg vannak olyan spinning oktatok, akinek nincs OKJ papirja illetve sokaig csinaltak anelkul. :-)))

 

Udv,

FD

Előzmény: GuruZo (104)
GuruZo Creative Commons License 2006.02.20 0 0 106

Hi

 

Természetesen megnézzük kell e a népnek .......

 

Sok embert megkérdeztem a munkahelyemen és nagy érdeklődéssel fogadták !!!!!!

/ igazából fogalmuk sem volt miről is beszélek /

Egy amerikai cégnél dolgozok / sok amerikai van / és ha jól tudom ott nagy kultusza van ennek .

Tehát egy része megvan az érdeklődőknek/ fizető vendégeknek :-))/

Előzmény: -Csoki- (105)
-Csoki- Creative Commons License 2006.02.20 0 0 105
gartulálok,de ne ugorj bele hirtelen.fontold át,nézd meg kell e a népnek ez,mert ha nem kell,akkor buktok,és az sem enked,sem az üzlettársnak nem jó.

Csoki a megfontolt:)
Előzmény: GuruZo (102)
GuruZo Creative Commons License 2006.02.20 0 0 104

Hi

 

Köszönöm . De edző még sajnos nem lesz mert mint kiderült a Spinning edzői tanfolyam csak egy tovább képzés , a munkához kell lenni egy OKJ-s edzői végzetségnek ami min. 1,5 év . :-))))

 

Én leszek a vizes ember.

Előzmény: B.Barby (103)
B.Barby Creative Commons License 2006.02.20 0 0 103

Szia!

 

Örülök neki! Sok sikert kívánok hozzá! :-)

Előzmény: GuruZo (102)
GuruZo Creative Commons License 2006.02.20 0 0 102

Sziasztok

 

Találtam üzlettársat belevágunk !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Kezdésnek 10 gép , mellé futópad 4-5 darab ,evezőpadok 3-4 ,  lépcsőzők . 

 

Hangtechnika lcd tv-k igényes környezet .

 

B.Barby Creative Commons License 2006.02.20 0 0 101

10 gép egyenlőre elég és Tiszaújváros az nem is rossz. Lenne rá igény.

Nem csak a kerékpárosok mennének szerintem, hanem akik fogyni is szeretnének, mert a bicajozást azelhízott embereknek nagyon ajánlják az orvosok.

A spinning edzői vizsgát hol szeretnéd letenni? már csak azért is kérdezem, mert ősztől én is meg szeretném szerezni. Én már nézegettem a Fitness Akadémiát.

Viszont tényleg ne nyáron nyisd meg az üzletet, hanem célszerűbb ősztől. :-)

 

 

Előzmény: GuruZo (99)
-Csoki- Creative Commons License 2006.02.19 0 0 100
ne várj megoldást egy topicból,azt mondom keress egy marketinges ismerőst,aki megfelelően utánanéz neked ennek,és megmondja van e életlehetősége egy ilyennek.Én még csak tanulom,így nem ajánlkozom fel hirtelen:D

10 gép az még korrekt,bár lesz mikor nagyon kavés lesz....Ahova én járok ott 40 gép van,de azt persze nem 3-4 millából építették fel.

célközönség meghatározást és kellő keresletet megintcsak a merketingestől vránék.Pl nyáron kéne ennek utánajárni,mert gondolom ősszel terveznéd a nyitást....legalábbis én azt javallom...de neked kell döntened

nem csak a bringásokra kell számítani,de azért a spinningesek 70-75 %-s bringás lesz. A fitnessbe már persze ez a % eltolódik...
Előzmény: GuruZo (99)
GuruZo Creative Commons License 2006.02.19 0 0 99

Hello

 

10 gépre gondoltam / nem a legmenőbbet de nem is az alja a cél / de a hivatalos oldalon is vannak lehetőségek vállalkozóknak.

 

Az igazság az , hogy 3-4 millió lenne rá. És Tiszaújvárosban :-)

 

Csak a kerékpárosokra lehet számítani ???? Úgy szeretném , hogy én letenném a Spinninges edző  vizsgát . Csak menne országútizom .

Előzmény: -Csoki- (97)
-Csoki- Creative Commons License 2006.02.19 0 0 98
10 gép a minimum általában...

spinning terem nem muszáj hogy csak spinningre szolgáljon,mert sok terem használja a z aerobik termet spinningre...

kondigépek,futógépek.... meg ami általában egy teremben van...gondolom jártál már fitness teremben:)
Előzmény: GuruZo (96)
-Csoki- Creative Commons License 2006.02.19 0 0 97
hát még mindig nem tudjuk hogy melyik város ez,de a lényeg hogy figyelembe kell venni az átlagkeresetet,és ha a középosztálynak is belefér a kasszájába az hogy heti 1-2* lemegy spinningelni akkor jó vagy,mivel a város felsőbb osztály akkor már megvan nyerve,persze ha megfelelő minőségű a hely.

Mivel ha a hely mered középszintű,ahogy az árak is,akkor marad neked a középosztály fiztőképessége,akik azért nem biztos források.Ha viszont tudsz csinálni egy jó helyet,magas színvonalon,jó gépekkel, középszintű áron,szinte nyert ügyed van.azért nem javasolnám hogy most nyisd meg a helyet.Bár szerintem ez még csak terv.Csak azért nem mert lassan tavasz lesz,amikor a bringások már örülnek hogy kimozdulhatnak,és akkor nyáron már nem számíthatsz rájuk...

a spinning azért igencsak idénysport,mert kétlem hogy nyáron bármelyik pesti terembe is özönlenének a sportolni vágyók,bár nyílván ha este 7-8 körül van az óra akkor az más ügy.

Konkurenciát jelent hogy ha van konditerem a városban,meg kell vizsgálni annak az árait,és ahhot mérten kell kialakítanod az árakat.

Hát nem olcsó egy iylet összehozni,főleg ha a termet is béreled/megveszed..Nem mind1 hol van a városban,és miylen a környék felfpgó képessége.Fontos hogy megfelelő tudású edzők legyenek(pl a triatlonosok közül pár tapasztalt ember),de az sem baj ha papírja van arról hogy lerakott egy spinning edzői tanfolyamot...

nyílván a legdrágább az egészben a gépek...innen is jön le miylen minőségben ítélik meg a termet.Kérés hány spinning gépet akarsz,miylen minőségben,miylen gépeket a fitness terembe,stb...



Előzmény: GuruZo (94)
GuruZo Creative Commons License 2006.02.19 0 0 96

Hi

 

Akkor nézzük a mélyére .... hány géppel érdemes , mekkora hely kell hozzá ????

 

Milyen dolgokat érdemes mellé rakni ami nem kelti egy Fitness terem látványát .

 

Fitness terem van de Spinning  még nincs nálunk .

Előzmény: B.Barby (95)
B.Barby Creative Commons License 2006.02.19 0 0 95

Hát ha nem több, de az biztos, hogy nem játék.

Először próbálj érdeklődni arra felé, hogy mit szólnának az emberek ilyen lehetőséghez stb. Valamit csak ki lehetne deríteni, valahogy........

Előzmény: GuruZo (94)
GuruZo Creative Commons License 2006.02.19 0 0 94

Hi

 

Köszi a bekapcsolódást . Ezért is írok ide , hogy tisztábban lássam a dolgokt. Mert hát a vidék ugye ........ nem egy Budapest ahol mindent el lehet adni ...... szóval 3-4 millió nem játék mert szerintem ennyi minimum kell .

Előzmény: B.Barby (93)
B.Barby Creative Commons License 2006.02.19 0 0 93

Szia!

 

Szerintem érdemes lenne belekezdeni. Már csak azért is mert arrafelé nincs igazán lehetőség mindenféle fittnes dolgot kipróbálni és a spinning már elégé közismert és sok előnye van.

Előzmény: GuruZo (92)
GuruZo Creative Commons License 2006.02.19 0 0 92

Hi

 

Itt még nincs Spinning , szerintem azt sem tudják mi az ...... nagy része .

 

Amúgy Borsodban lenne ..... Van itt egy menő Triatlon klub , minden évben vannak neves versenyek is .

 

Arra gomdoltam , hogy fitness céllal is meg lehetne közelíteni a dolgokat és olyanokat is megcélozni akik kezdik vagy még keresik az egészséges életmódot.

 

Szerinted ??? Amúgy mekkora befektetés ez ???

 

 

Előzmény: -Csoki- (91)
-Csoki- Creative Commons License 2006.02.19 0 0 91
Azért ez egy eléggé összetett kérdés.Több szempontot is figyelembe kell venni:

- mekkora konkurencia van abban a városban
- van e rá kereslet
- meg kell határoznod a célközönséget(életkorban)
- meg kell nézni ehhez a célközönséghez van e elegendő felvevő közönség,és ha igen ők áldoznának e spinnigre
- anyagilag is be kell lőni a dolgot hogy a költségeidet fedezze,hasznot is hozzon,de persze a versenytársakkal is tudj versenyezni(amennyiben vannak)
- azért az sem mellékes hogy melyik ez a város,ugynis szerintem he nincs kellő kerékpáros a városban,akikre lehet alap bázisként számítani,lehet nyögvenyelős lesz a befektetés.

több szempontot is figyelembe kell venni,de ahhoz egy "marketing mix" felállításást ajánlanám...

Csoki
Előzmény: GuruZo (90)
GuruZo Creative Commons License 2006.02.19 0 0 90

Sziasztok

 

Azzal a kérdéssel fordulok azokhoz akik tisztában vannak a spinning fogalmával hogy ehy 20.000-es városban érdemes-e nyitni Spinning Centert vagy csak a  pénz ki az ablakon ......

 

Milyen embereket vonz a Spinning ??

 

köszönöm a válaszokat

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!