Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2024.03.07 0 0 143552

Ez tényleg érdekes lehet. Remélem a finneknek több humoruk van mint a svédeknek. A svédek viszont jó krimiket írtak egy időben. Most már rég nem olvastam tőlük semmit.

Előzmény: költekező (143548)
NagyonI Creative Commons License 2024.03.07 0 0 143551

Azonnali hatállyal kérem az írót és a címet!!!Köszike::)))

Előzmény: költekező (143548)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.07 0 0 143550

Kaptunk tavaszt Februárban, most viasza jön a tél. Kint 5 fok van , ami nem lenne baj, de elég sötét is van = totál be van borulva.:-(((

Előzmény: NagyonI (143547)
mustármaggombolyító Creative Commons License 2024.03.07 0 0 143549

Ami az időjárást illeti, nálunk tegnap délután tisztességes jégeső volt. Az ilyen hűvös és nyirkos idő nekem is undi, mert az izületeim nagyon megérzik. A madarak viszont fokozatosan elmaradnak az etetőről.

Előzmény: költekező (143548)
költekező Creative Commons License 2024.03.07 0 0 143548

Ha undi időjárás az hogy márciusban csepereg az eső, akkor én szeretem.

Délre persze kiderül, ami jó, mert van könyvem amit olvashatok, ami vidámnak van minősítve, de még nem kaccantottam csak 1x. Viszont a stílusa jó, 9 feletti lakók az idősotthonban a témája.

És olyan országban amelyről alig van ismeretem. Finn.

Nem tudom ma még rokon nép?

Reméljük nem általános ami történik velük, és 10 év alatt esetleg javult.

 

Magyar cikkben olvastam, hogy tavaly a kihasználtság csökkent, a várólista viszont nőtt.

Ami azt jelenti, hogy beadták a kérelmüket, de csak végszükség esetében akarnak bejutni.

Előzmény: NagyonI (143547)
NagyonI Creative Commons License 2024.03.07 0 0 143547

Jó reggelt... bár állítólag undi időjárás közeledik felénk.Nem szeretem az undi időjárást.

 

Hol bújkál a nép??? 

NagyonI Creative Commons License 2024.03.05 0 0 143546

ácsingóZZon 

Előzmény: Boszorka (143545)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.04 0 0 143545

:-((((

Előzmény: NagyonI (143544)
NagyonI Creative Commons License 2024.03.04 0 0 143544

Azonnali hatállyal letojott engem, amikor meglátta gazdinét::)))Nem szabad megkutyásodnom.!!!Aki a közelben lévő dr-hoz sem tudja elvinni az ebét, az ne ácsingózon ebre::) 

 

Így ebetlenül kell leélnem a hátralévőt::(((

Előzmény: Boszorka (143542)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.03.04 0 1 143543

A macsekok is okosak Boszi . Csak nem hajlandók alárendelni magukat a gazdinak , mint egy kutya .

Valamelyik topikban olvastam egy nagyon igaz véleményt róluk : a macska úgy képes szeretni , hogy közben önmaga marad . Egy szófogadó kutya minden szóra pattan a gazdinak , a macska csak ha neki is van kedve .

... és őket is lehet tanítani . Nekem már elég sok ciccem volt , de mindet meglehetett tanítani pl.-ul alomhasználatra  . Soha , egy sem piszkított máshová , sőt míg kertesben laktam , még a kertből is bejöttek vécézni . Tudják hová nem szabad felmászni , hol kell naponta manikűrözni , nem szabad a tálkából a kaját kihordani , mikor van a reggeli/vacsora (fantasztikus időérzékkel) , ha még nincs nyitva a szemem akkor alszom , és békén kell hagyni (Mici ezt korábban nem tudta) ... meg fene tudja mit még .

Egyszer láttam egy videót egy cirkuszi macskáról ....eszem megállt miket volt képes megtanulni .

De az szerintem is tény , hogy a kutyák sokkal többet tudnak , ha tanítják őket .

Előzmény: Boszorka (143542)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.04 0 0 143542

Én befogadtam volna azt a cukit. Egy kutya mégis csak értelmesebb állat mint egy macska. Szerintem!

Mesélj, hogy reagált a gazdára? Örült neki? Ha még egyszer vissza megy hozzád, ne tétovázz! Mindig is kicsi kutyára vágytál.

Előzmény: NagyonI (143540)
gepesz Creative Commons License 2024.03.03 0 0 143541

Mi  van ma? Kutyás nap?  Reggel vittem le a Medveölőt. A bejárati ajtónknál a 6.-on ott áll egy kutya. Ismerem is a házba lakó vagy egy középkorú férfié vagy egy velem korú fiatal emberé. Jó darabig lenn voltam. A kutya elment egy másik lépcsőházhoz. A feltételezett gazdáját nem láttam arra sem emerre ők sétálni szoktak.

NagyonI Creative Commons License 2024.03.03 0 1 143540

A magammal való hatalmas összeveszésem után jól megmondtam magamnak a magamét, s végül én győztem magam fölött, így elindultam 4000 lépéses sétámra. Ám. De. A kapuban megtorpantam. Pedig ekkorra már igen nagy volt a mehetnékem, mert banyatankom 5 db remek könyvet rejrtett, amit oda szándékoztam lopni a nyílt könyvespolcra a buszmegállóban.

Ki nem találnád. hogy miért volt a megtorpanás. Egy cuki kiskutya árválkodott a túloldalon. Jaj. Ne. De. Szegényké!  Hol a gazdid? De az utca bezzeg csendes... Sehol egy gazdi, de senki sincs az utcán csak én, a banyatank meg Ő. A cuki... Cuki!, gyere ide...És jött. Miután az egyik macsekom ott heverészett a kapu közelében, Cuki vigyázó szemeit a macsekra vetette, s beóvatoskodott. Hm. Macsek nem sokáig élvezte a beóvatoskodást, inkább menekülőre vette a dollgot, s Cuki- mint aki már pontosan ismeri a dörgést, uccu neki! utánaeredt. 

Egy darabig elücsörögtem vele a kapuszínben, meg hoztam neki egy pár falatot, s ő nagyon elismerően tekintett rám- istenem! de régen voltam már ilyen gyönyörű !!! legalábbis egy kutyus szemében. 

Itt a kapuszínben már gondolkodtam is. Az odalopást a könyvekkel végrehajtom- határoztam el, s lőn. Az összes állatot  a kertben véltem hagyni, s döngő , határozott léptekkel irányítottam a banyatankot a könyvespolc felé. Onnan aztán a lehető leggyorsabban haza. Mindenki megvolt, de Cuki, a kutyus biztosan. Mint aki már évek óta ott lakik, olyan természetesen futoitt be a házba, majd ott 16 éves cicámat elüldözte az ágyam mögé, majd magabiztosan felugrott az ágyamra, s onnan próbálta Öreget menekülésre késztetni. De Öreg nem menekült. Kutyabiztos hely volt számára az ágy mögöttség.

Na. most hogy legyen? Ittem ennek nem fog örülni. Már Benim is inkább az ő gondja volt,. S van nekielég a gondokból. De három biztos...Jó, hétfőn elviszem Cukit az állatorvoshoz, az remélhetőleg le tudja a csipet (!)olvasni, s akkor vidámen hazaviszem. Persze a hatalmas jutalmat megvárom érte, de tuti, hogy keserves könnyeket fogok hullatni érte.. 

 

De még beírom a Facéra... Lőn... Eközben napi csevegést folytattam barinővel, aki ellentmondást nem tűrően közölte velem kutyátlan véleményét. 

Azonnali hatállyal fényképeket kezdtem Cukiról készíteni. Hát nem Cuki?? De hamarosan jelentkezett a gazda... Egy kis videóval és néhány fényképpel... Hogy az övé.. Cuki még nálam töltötte az éjszakát, de egyáltalán nem cuki hangon ordítottam rá, amikor éppen zuhantam az álomba, s neki macskakergetési kedve támadt... Kitessékeltem a szobámból, s külön szobában múlattuk az éjjelt. Most várom a gazdit. De már nem türelmesen. A macskáim szeretnének itthon lenni:::))

 

Boszorka Creative Commons License 2024.03.02 0 0 143539

Úgy tűnik minden tekintetben hozzá idomult a gazdihoz. Te se vagy valami sovány, szaladgálni meg?:-)))

Előzmény: gepesz (143536)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.02 0 0 143538

Igen van ilyen. Nekem is volt ismerősöm, de az aztán állandóan vigyázott, hogy sok rostos ételt egyen.

Előzmény: Anyóca99 (143535)
gepesz Creative Commons License 2024.03.02 0 0 143537

Nem tudnád megdögönyözni. Sokáig kéne vele lenned. Idegenek meg akarják símogatni, de nem engedi. Idegenekre rávicsorog. Gyerekek símogatni akarják, de nagyon vigyáznom kell. Az unokám szeretné, de nem szabad engedni, mert ő cibálni akarja, mint az övékét. Nagyon kell figyelni, ha itt van a kisgyerek. Sőt! Olyankor a nejem beviszi a szobába.

Előzmény: Anyóca99 (143532)
gepesz Creative Commons License 2024.03.02 0 0 143536

10 éves. A fene tudja? Lusta, de lehet, hogy azért, mert elhízott. Mintha mindig ilyen lett volna. (a pofája) Majd keresek régi képeket. Püspökiben mindig szaladgált, főleg, ha macskát érzett. udvar volt, de még amellett minden nap kimentünk a határba is, ahol szabadon volt.

Előzmény: Boszorka (143533)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 143535

Még aznap itthon voltam . Csináltak ultra hangot /röntgent/meg azt a 3 betűs vizsgálatot )naná , hogy nem jut eszembe most , néztek cukrot , meg tudomisén mit még ... semmit nem találtak . Azt mondta a körzeti , hogy a lelet szerint a vastagbél falán van néhány kis dudor , ami belül üreges , és oda beszorul a széklet . Ha megtelnek , a szervezet meg akar szabadulni tőle , és az ilyen őrült görccsel jár . Kaptam rá gyógyszert , amit 2-3 havonta kell 3 napig csinálni , és az kitakarít . Másnap már kutyabajom se volt .... se azóta .

 

Előzmény: Boszorka (143534)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.02 0 0 143534

És mi lett veled, no meg a macskákkal???

Előzmény: Anyóca99 (143532)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.02 0 0 143533

Öregszik ez a kutya. Vagy mindig ősz volt a pofija?

Előzmény: gepesz (143531)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 143532

Ó de megsimizném a kis vackot ! :-)

Nekem is itt ül az ölemben Mici (az ikrek közül a fiú macsek) ... őt naponta többször meg kell dögönyözni , mert egyszerűen nem hagy addig békén .

.... és képzeljétek ! Pár napja olyan bélgörcsöm volt , hogy mentőt hívtam magamra . Esküszöm Mici tudta , hogy baj van . Utálja a vizet , de akkor még a zuhany alá is be akart jönni utánam . Nyilván nem engedtem be , de egy centit nem mozdult a kabin elöl . Folyton a sarkamban volt , míg öltöztem is . Miután úgy nőttek fel , hogy magam éltem , megszokták , és mindenkitől elbújnak , de most a mentősöktől sem . Ha más meséli ezt , lehet nem hiszem el .

Előzmény: gepesz (143531)
gepesz Creative Commons License 2024.03.02 0 0 143531

Üdv!

 

NagyonI Creative Commons License 2024.03.01 0 0 143530

Hát ez az!!

Előzmény: Boszorka (143517)
gepesz Creative Commons License 2024.03.01 0 1 143529

Annyit sem ér, hogy törlést kérjünk rá.

Előzmény: gepesz (143528)
gepesz Creative Commons License 2024.03.01 0 0 143528

Neked még vannak nehéz napjaid? Még vigyáznod kell? :-))

Előzmény: NagyonI (143526)
gepesz Creative Commons License 2024.03.01 0 0 143527

Eladásra is készítettem egyet. Én is közel annyiért adtam.  Nem volt rá kereslet, csináltam volna még.

Van két asztalos, aki csinálja. Őket már ismerik. Lehet, hogy itt is elkelne egy, kettő? De a 6.-on fúrni, faragni? Egyébként sincs kedvem dolgozni. (soha életemben nem volt, azért lettem hajós)

Megszeretni a Mann testvéreket?  Ki az a ficamos? Persze olvastam tőlük, nem csak a középiskolai kötelezőt. Nem lettek a kedvenceim.

Nekem pedig erről nincs is véleményem. (a műanyag karmokról) A Kistarka 13 alkalmazottal megél belőle, akkor nem itélhetem el.

Előzmény: Boszorka (143524)
Boszorka Creative Commons License 2024.02.29 0 0 143524

Ügyes vagy. Az ismerős kétszázezerért csináltatta, valami sepciális asztalosnál, aki ezzel foglalkozik.

Soha nem hittem volna, hogy műkörömben ekkora üzlet van. Szerintem ronda és tönkre teszi a körmöket, de ez az én privát véleményem.:-)

Előzmény: gepesz (143521)
NagyonI Creative Commons License 2024.02.29 0 0 143523

Jesszzus, ne bosszants!!Gépész Pánknak írtam, h ő nem szeretui, de mi igen Thomast.. És küldtem linkjet róla kíváncsi boszorkáknak::)))

Előzmény: Boszorka (143516)
gepesz Creative Commons License 2024.02.29 0 0 143522

Kettő van Lineán, egy pedig Las Borason. Lineán a manikűrös felett az emeleten pedikűrös és egy masszázs, amit bérelnek tőle. Ez egy kb. 40nm terem volt. Én készítettem bele a válaszfalakat.

gepesz Creative Commons License 2024.02.29 0 0 143521

Ezek is porelszívósak. Saját tervezés, kivitelezés. Már nem is emlékszem, honnan rendeltem bele a motorokat. Porelszívó szekrényesek, tisztítható porzsákokkal. A porszűrő anyaggal kisérletezgettem sokáig. A motoroknak sok követelménynek kell megfelelni. A végén már nem is tudom, hogy milyen csőszivattyúk feleltek meg

Előzmény: Boszorka (143520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!