Keresés

Részletes keresés

Ejejump Creative Commons License 2014.05.17 0 0 90730

őőő, igen, .com-s gmail cím.

Előzmény: Törölt nick (90729)
Ejejump Creative Commons License 2014.05.16 0 0 90728

Enyém: nickem gmail-s változatban :)

Látom Rum már jól megírta az övét

Előzmény: Törölt nick (90725)
rum-cájsz Creative Commons License 2014.05.10 0 0 90726

rum potty cajsz kukac yahoo potty com

Előzmény: Törölt nick (90725)
_midnite Creative Commons License 2014.05.09 0 0 90724

Illetve emlékszem, hogy voltak hotseat játékok, találtam egy érdekes modot.

 

 

Ancient conquest hot seat mod

 

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?640167-Ancient-Conquest-v1-0-Full-Release

 

Kr.e 350

A térkép az Alpoktól a Szaharáig, 117 provincia.

Választható népek: Spárta, Athén, Sziraküza, makedónok, rómaiak, illérek, thrákok, Karthágó, Egyiptom, etruszkok, gallok, Kilikia

a csaták nem támogatottak (nincsenek unit skin-ek sem!)

viszont az autoresolve mechanika ki van egyensúlyozva hotseat kívánalmaknak megfelelően.

 

 

 

_midnite Creative Commons License 2014.05.09 0 0 90723

Közben játszom egy Wessex hadjáratot Danova modjával.

 

Már ismerem, de eddig a skótokkal és a frankokkal játszottam csak (mindkettőnek van valamennyi lovassága).

 

 

Furcsaságok:

 

- lovasság nélkül elég nehéz bekeríteni egy a sajátodénál nagyobb gyalogos csapatot

 

- mivel az ellenfeleknek sincs lovasa, és a gyalogosokat magukra lehet hagyni (miután a vonalak összeérnek), nagyon jól lehet használni a hajítódárdás egységeket: körbefutják a csatát, és jól hátbadobják az ellenfél nehézgyalogosait

 

 

Egyébként az ellenfelek egész jól viselkednek a csatamezőn:

 

- van egy vereségem az AI-val szemben (kb. 1500 emberem volt 2000-rel szemben). Nem tudtam bekeríteni mert egyszerűen több csapata volt, de ő sem tudott engem bekeríteni, mert vékonyabb volt a pajzsfalam. Ez azzal járt, hogy egy baromi hosszú lökdösődés után elveszítettünk mindketten 1000 embert, és kénytelen voltam levonulni a csatamezőről. Nyerni már nem tudtam, gondoltam jobb, ha újraképzem az egységeket, mint ha teljesen elveszítem őket.

 

- illetve volt egy nagyon brutál _döntetlenem_. Az örököst (Nagy Alfréd, nálam "Aelfred the glorious") három irányból támadták meg, nálam kb. 2000 ember volt, nála olyan 3000. Itt sem tudtunk egymást bekeríteni (bár az erdőben elbújt dárdásaimmal azért megleptem), és itt visszavonulni sem lehetett. Simán megvert volna az AI: a végére 500 emberem maradt, a pajzsfal valahol már csak két ember mély volt, de valahogy nem futottak meg az embereim, és lepörgött az óra. Legalább öt perc telt el úgy, hogy azt éreztem mindjárt összeomlik az egész, de valahogy kihúzták a fiúk. (én 1500, ő 2000 embert veszített, nyerni azért nem tudtam, mert mire az utolsó, kb. 1000 fős csapata megjött, addigra én már legyőztem az enyémnél nagyobb sereget és mindenki "very tired" volt)

 

 

Egyébként az is benne lehet a meglepően szoros csatákban, hogy az AI valahogy megengedheti magának, hogy a csapata tele legyen nehézlándzsással, én meg csak a Fyrd-eket (nagy pajzsos, könnyűgyalogos lándzsás)

 

Ejejump Creative Commons License 2014.05.05 0 0 90722

Hi Midnite :)

 

Majdnem megkérdeztem, h .minden nép játszható-e?!? :)

Meg hogy mi van a többi mod-dal, ami mellette...

A 2-ra megvan a válasz:

All files will go to a completly new mod folder, witch means that this mod will not interfere with other mods.

 

Mindenesetre érdemesnek tűnik, szerintem kipróbálom..

Előzmény: _midnite (90721)
_midnite Creative Commons License 2014.05.01 0 0 90721

Üdv!

 

Nem tudom, hogy szokott-e még valaki M2-vel játszani, nekem mostanában (talán két év után?) megjött hozzá a kedvem.

 

 

Gondoltam ajánlok egy szerintem jó modot, ami annyira talán nem ismert.

 

1143 - Reconquista

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?142355-1143-v1-1-%28a-mod-about-Reconquista%29

 

 

Összefoglalva:

A Kingdoms hadjáratokhoz hasonlóan limitált földrajzi helyre, és egy konkrét konfliktusra korlátozódik. Ennek megfelelően a térképen csak Ibéria és Afrikai egy kis szeglete bejárható. A térkép viszonylag részletes, például egy egyesített portugál királyság nagyjából 10-12 tartomány.

Játszható népek: mórok (almohad/almoravid) valamint négy keresztény királyság (portugálok, kasztíliaiak, aragóniak, navarraiak).

Az egységek kinézete és a városok fejlesztése szinte egy az egyben az alap játékban megtalálható módon történik, nincsenek új épületláncok vagy skinek. (ennek mondjuk megvan az az előnye, hogy a mod mindössze 200 mega, illetve nagyon jól van optimalizálva)

Újdonság mégis van, elsősorban sciptelt eseményekkel.

Ezek két csoportba sorolhatók:

- történelmi események (pl. a keresztes sereg megáll Portóban, a Templomos rendet felszámolják - érdekes ha van nálad céh!)

- a játékos terjeszkedésére reagálnak (ha Aragónnal legyőzöd Kasztíliát, megváltozik a címer, Girona-ban lévő hadvezér kap "Girona grófja" címet, stb.).

 

Vélemény:

Már eleve azt sem értettem, az alap Kingdoms-ba miért nem került be a Reconquista (egy itáliai városállamos és egy magyar-velence vs. ottomán balkán hadjárat is "hiányzik" belőle), de ez szerencsére több, mint jó pótlék.

A mod nagyon stabil, egyáltalán nem volt CTD, a scriptelt eventek is megfelelően működnek (pl. a keresztesek megállnak Lisszabon mellett segíteni), ebből a szempontból ideális lehet multiplayer kampányhoz.

Talán fura, de nekem tetszett, hogy odafigyeltek a városok megfelelő kiépítettségére és a hadseregek összetételére. (én nem szeretem, ha egy modban az alap játékból ottmaradt kezdő csapatok és családtagok vannak, valamint ha későbbi kezdésnél már rég elavult egységeket kell alkalmazni)

A játék keresztényekkel játszva nem igazán nehéz (Navarrát leszámítva, ugye keresztények veszik körül), a mórokkal húzósabb lehet, ugyanis minden keresztény királyság legalább egy teljes sereggel indul.

 

 

Ajánlom kipróbálásra :)

 

 

 

Más, ha esetleg vannak itt még olyanok, akik követték a dolgokat az utóbbi időben:

 

Van olyan mod, amiben lehet magyarokkal a törökök ellen harcolni? A saját játékaimban Bizáncot sosem a törökök győzik le (általában Velence), akik így sosem lépnek át Európába. Eddig két modot találtam amiben van XIV-XV. századi kezdés, de egyik sem jó.

A Chivalry II-ben nagyon idétlen a magyar sereg (olyan egység van, hogy "ispánok" illetve a lovasíjászokat "tengri oltára" épületből lehet toborozni).

Az Eras Total Conquest-ben pedig még rosszabb a helyzet: "baltic militia" és "baltic raider cavalry" toborozható a XV. századi magyar városokban...

dtidti Creative Commons License 2014.01.31 0 0 90720

Sziasztok!

A Goldentowns nevű online játékot szeretném a figyelmetekbe ajánlani.


A játékban egy várost irányítasz és Magyarországhoz tartozol (ha más országban lévő IP-címről regisztrálsz, akkor ahhoz az országhoz). Ami még a város fejlesztésénél is izgalmasabbá tudja tenni az egészet, az az, hogy többek között aranyat lehet gyűjteni, amit el tudtok adni a játékokonak valódi pénzért, euróért. Jelenleg 5 euró 1 játékbeli arany. A játékkal több időt töltők így némi kereset-kiegészítésre is szert tudnak tenni amellett, hogy nagyon élvezetes növelni a városka méreteit, szolgáltatásait. Tehát itt egy játék, amivel nem csak jól szórakozhatunk, hanem akár pénzt is kereshetünk, ha jól játszunk.

Harcokat is lehet indítani más városok és országok ellen is. Ezúton is gyarapíthatók az ország javai, s minél többen regisztrálunk, annál erősebbek leszünk mi, magyarok.

 

Elég sokrétű a játék, még adókat is kell fizetni. A megtermelt javak után 10%-ot adunk az államkasszába, 10%-ot a referrernek (ez mindenképpen van, akárhogy regisztrálunk, csak akkor a játék fejlesztői eladnak minket a már meglévő játékosoknak) és 10%-ot a város részvényeseinek, mert ilyen is van. Közgazdaságilag sem utolsó a játék, hiszen a piacon vásárolható nyersanyagokon és munkásokon, katonákon kívül vehetünk államkötvényeket és városi részvényeket is.

 

Az ország törvényeit mi magunk hozzuk meg, szavazással.

 

A játék ingyenes, nem kell fizetni sem a regisztrációért, sem később a részvételért. Persze, aki gyorsabban szeretne fejlődni, az pénzért (szintén euróért) vásárolhat magának nyersanyagokat, munkásokat stb., de ez nem kötelező: mindenféle befektetés nélkül is élvezhető lesz:)

www.goldentowns.com?i=15859

ekovacs0915 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 90719

Kedves játékosok!

 

A szakdolgozatomhoz keresnék olyan 18 éven felüli kitöltőket, akik online játékokkal vagy videojátékokkal szoktak játszani.

A kérdőív rólatok szól, arról, hogy hogyan kapcsolódik a személyiségetek a játék során szerzett élményeitekhez.

A kérdőív kitöltése kb. 20 perc, és amellett, hogy nagy segítséget jelent nekem, remélem, számotokra is tanulságos lesz.

A kitöltés mellett a megosztások és továbbküldések is sokat segítenek.

Ezer hála a kitöltésért!!!! :D

 

http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/cd56dabd267ff43177d1de6e92d6b84c

ratón Creative Commons License 2014.01.08 0 0 90718

Viszont enyém volt tavaly az utolsó!

Előzmény: rum-cájsz (90714)
Bucca Creative Commons License 2014.01.02 0 0 90716

BÚÉK! :)

 

Soha rosszabb évkezedetet akkor! :D

Előzmény: rum-cájsz (90714)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.02 0 0 90715

Mondjuk ilyenből még jöhet sok!

 

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Előzmény: rum-cájsz (90714)
rum-cájsz Creative Commons License 2014.01.02 0 0 90714

Enyém az idei év első hozzászlása. És lehet, hogy az utolsó is!

Ennek örömére Bucca kedvence:

ratón Creative Commons License 2013.12.31 0 0 90713

Boldog új évet!

Yag.. Creative Commons License 2013.09.25 0 0 90712

Hööö ... nagyon komoly videó.

Persze egy pörgettyűs évszámot el tudnék még képzelni rajta mikor mi meddig ... de így is nagyon szemléletes.

Előzmény: Gurat (90709)
Gurat Creative Commons License 2013.09.16 0 0 90711

Jé! nagy reformer lettem... megtalálom a régi "értékeket" és újra hasznosítom :D

rum-cájsz Creative Commons License 2013.09.16 0 0 90710

Megint?

Ez már egy régi videó (kb 1- 1.5 éves), csak valaki most fedezte fel újra. :)

Előzmény: Gurat (90709)
Gurat Creative Commons License 2013.09.15 0 0 90709

Megint egy térképes videó:

 

http://www.liveleak.com/view?i=f54_1337075813

Bucca Creative Commons License 2013.08.25 0 0 90708

Megjelent mindkét rész (13-14), rendelhetők-vásárolhatók!

Előzmény: Bucca (90707)
Bucca Creative Commons License 2013.08.16 0 0 90707

Végigböngésztem énis, nekem is nagyon tecc!

 

Más:

 

Idénre még legalább 3 Asterix képregényt ígért be a kiadó.
Aug vége előtt a 13. (Asterix és a rézkondér) és a 14. (Asterix Hispániában) megjelenése várható, míg októberben egy vadonatúj rész, az Asterix és a piktek megjelenése várható.

Részletek:

http://www.egmont.hu/asterix_konyvek.php

A világpremierrel egy időben magyarul is megjelenik az új Asterix

Nyolc év után jelenik meg új Asterix-képregény, az első, amelyet nem az eredeti rajzoló készít, és amely Magyarországon is a világpremierrel egyszerre lesz kapható. Albert Uderzo 2005-ben rajzolta utoljára Asterix, a gall kalandjait. Az akkor több mint hárommillió példányban[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Törölt nick (90705)
Gurat Creative Commons License 2013.08.13 0 0 90706

Először valami faliszőnyegnek néztem :D

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.13 0 0 90705

Rohadt jó, mint a CIV-sorozat idővonala!

Előzmény: Gurat (90704)
Gurat Creative Commons License 2013.08.13 0 0 90704
rum-cájsz Creative Commons License 2013.08.05 0 0 90702

hátööö, megújult a fórum motor.

Ha ez még bárkit is édekelne

Ejejump Creative Commons License 2013.07.30 0 0 90701

Így akartad nem??

 

 

 

Előzmény: Szultán. (90700)
Szultán. Creative Commons License 2013.07.30 0 0 90700

Jó reggelt!

rum-cájsz Creative Commons License 2013.07.23 0 0 90699
Ejejump Creative Commons License 2013.07.15 0 0 90698

sajna nem látom, gondolom youtube-s videó

Előzmény: rum-cájsz (90697)
rum-cájsz Creative Commons License 2013.07.15 0 0 90697

nézegettem, de sajnos nem tetszik.

Az ötlet nagyon jó, de ez az interntrőlk összevadászott össze-vissza képek sajnos egy katyvaszt adtak eredményül.

 

Kár hogy nem csinálták meg szépre. :(

Előzmény: Gurat (90696)
Gurat Creative Commons License 2013.07.15 0 0 90696

Így múlik el a világ dicsősége time lapse

Birodalmak felemelkedése és bukása egy perces videóanimációkon, történelmi térképeken. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Ez Rumnak tetszeni fog :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!