Keresés

Részletes keresés

Adrike40 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 432
Köszi, ki is nyomtattam szìnesben :). Az Andrassy út 104- be kell menni ugye? Mert van Andrassy út 100 is meg Bajza utca is...
Előzmény: Apama (431)
Apama Creative Commons License 2019.08.07 0 0 431

Mi biztosra mentünk és színesben nyomtattuk :) Beszállójegy nem kell, csak a repülöjegy vásárlás visszaigazoló, amin rajta van a járat szám és a dátum. 

Szállásfoglalás papírt nem is kérték el (a meghívólevélen úgyis rajta van, hogy elvileg hol fogsz lakni). 1 hét alatt volt kész. 

Előzmény: Adrike40 (429)
Adrike40 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 430
A Kremlbe itt meg tudod venni online:
Ticket.kreml.ru
Előzmény: myacsuda (421)
Adrike40 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 429
Kösziii :)! Már meg is vettem a meghívó levelet. Ennyiért nem is láttam sehol.
Ezt elég kinyomtatnom fekete fehérben vagy inkább színes a jobb? Illetve az lenne még a kérdésem hogy a repjegyfoglalást és a booking.com-on a szállásfoglalalást is simán csak kinyomtatom. Beszállójegy nem kell ugye? Pont tegnap láttam hogy visszafele Moszkvából nem is tudok online becsekkolni.
Előzmény: Apama (428)
Apama Creative Commons License 2019.08.05 0 0 428

Turista vízumhoz simán elfogadták a kinyomatott meghívólevelet. 

mi itt intéztük (ez volt akkor a legolcsóbb :) ) 

https://visatoruss.com/

 

Előzmény: Adrike40 (417)
quad Creative Commons License 2019.07.26 0 0 427

Reptéren még nem olyan nagy a gond, mert ha nem több mint 72 óra a túltartózkodás akkor helyben, kb 30 Euróért meghosszabbítják a vízumot. (mellesleg, ha a repülőtársaság hibájából történik a késés, akkor kutya kötelességük ezt megtéríteni)

 

Rosszabb lenne a helyzet ha vonattal akarod elhagyni Oroszországot és az késik, és ezért nem tudod időben elhagyni az országot, mert akkor leszállítanak a vonatról és mehetsz vissza a legközelebbi (értsd: akár több száz kilométerre lévő) nagyvárosba, hogy meghosszabbítsák a vízumod.

Előzmény: JÓZSEF5010 (425)
henteskeee Creative Commons License 2019.07.26 0 0 426

A késik esetében semmi gondod nem lesz

Előzmény: JÓZSEF5010 (425)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 425

Kimenni kimegyek,    de ha nem tudok elrepülni,mert késik/törlik a járatot  akkor mi van ha lejárt vízumom ??

Előzmény: henteskeee (424)
henteskeee Creative Commons License 2019.07.26 0 0 424

Ha például késik a gép ,akkor nem fogsz időben kimenni a reptérre ?

Előzmény: JÓZSEF5010 (422)
quad Creative Commons License 2019.07.26 0 0 423

Kérni kérhetsz, de kapni nem fogsz. :-(

Előzmény: JÓZSEF5010 (422)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 422

Kérhetek-e vízumot 1-2 nappal hosszabb időre ,mint ahogy a repjegyem és a szállás foglalásom szól ?? Arra gondolva,hogy esetleges repülő járat késés, törlés miatt nem tudok visszautazni csak később.

myacsuda Creative Commons License 2019.07.18 0 0 421

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy nagy sorban állás várható-e a Kremlnél vagy a Novogyevicsi Kolostornál. Érdemes-e előre online megvenni a belépőket? És ha igen, hol tudom megvenni?

 

Adrike40 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 420

Köszönöm szépen! Igazából max csak 2-3 órára lesz szükségünk csomagmegőrzőre, amíg nem lehet  a szállást elfoglalni.

Ez jó hír hogy van :)

Előzmény: rutthin (418)
19Mayor Creative Commons License 2019.07.08 0 0 419

Tűzőrke!

Köszönöm a segítséged, nagyon jól éreztük magunkat,28 év után igazán csodálatos volt!

 

rutthin Creative Commons License 2019.07.08 0 0 418

Kijevben a csomagmegőrző manuális! Tehát beadod a cuccot az emberkének. Előtte kasszánál kell kifizetni az árat, csomag/nap értékben. Mikor beadod, megkérdezik, hogy mikor jössz érte, ennek nincs nagy jelentősége, csak annyi, hogy a polcokon úgy osztják ki a helyeket.

Előzmény: Adrike40 (417)
Adrike40 Creative Commons License 2019.07.07 0 0 417

Sziasztok, szept.11-16 között utazunk Moszkvába a férjemmel. Az orosz nagykövetségen kértem vizumügyintézéshez időpontot. Igazából a meghívó levél dolog kicsit homályos még. Vihetek online megvásárolt meghívó levelet is? Travelrussia-on vagy ivisa-n megvásároltat kinyomtatva? Írtam a szállásnak (Aroma hotel) hogy tudnak e küldeni meghívó levelet de még nem válaszoltak. Illetve a Kijevi pályaudvaron a csomagmegőrzőről érdeklődnék. Valaki igénybe vette már? Beadandós vagy kulcsos/számzáras boxok vannak? Köszönöm.

Tuzorke Creative Commons License 2019.06.28 0 1 416

Családi utasbiztosítás Szia Mayor! A neten kötött AEGON világlátó silver családival próbálkoztunk Debrecenben a Visa Centumban június 18.-án. A családtagok vízum kérelmeihez odatettük a kötvény másolatát, nem volt gond.

Előzmény: 19Mayor (413)
Tuzorke Creative Commons License 2019.06.08 0 1 415

Szia Mayor!  Elvileg jónak kell lennie a családi biztosításnak is, hiszen benne van mindenkinek a személyes adata. Négy példányban le kell másolni és azokat odatenni a kérelmekhez! Most lesz egy ilyen kísérletünk Debrecenben a Visa Centrumban 18.-20.-a körül, megírom majd, hogy mi lett. Csak nem szívatnak még ezzel is! Az AEGON silver családiban 326,-Ft/fő/nap mindössze, egyesével meg több mint 500!

Előzmény: 19Mayor (413)
rutthin Creative Commons License 2019.06.06 0 0 414

Az ID-dokumentet válaszd ki, az "apja neve" rovatba tegyél egy kötőjelet, és jó lesz!

Előzmény: kisslac (412)
19Mayor Creative Commons License 2019.06.05 0 0 413

Sziasztok

Családi biztosítást elfogadják a vízum kérelemnél  vagy mindenkinek külön kell?

köszi

kisslac Creative Commons License 2019.06.01 0 0 412

Nálam nem. Csak russian passport, USSR passport, International passport of Russian Federation, ID document, Seaman’s passport, Bird certificate és Military ID választható ki. Aztán persze nem megfelelő az útlevélszám és kéri a középső nevet.

Előzmény: rutthin (397)
Apama Creative Commons License 2019.05.28 0 0 411

Igaz, én voltam a béna, én néztem ezt be... :( 

 

Előzmény: Gábor987 (410)
Gábor987 Creative Commons License 2019.05.27 0 0 410

Nem az ügyintézési határidő 45 nap, hanem 45 nappal az utazás megkezdése előtt lehet leghamarabb beadni a vízumkérelmet!

Előzmény: Apama (408)
quad Creative Commons License 2019.05.26 0 0 409

Hol írják ezt a 45 napot?

 

A vízumközpont honlapján ez van:

 

"Az Orosz Föderáció Nagykövetsége vagy Főkonzulátusa az adott vízumtípusnak megfelelő határidőn belül (általában 4-20 naptári nap) bírálja el a vízumigényeket és hozza meg döntését a vízum kiadásáról vagy elutasításáról, azt követően, hogy a konzuli díj és a szükséges okmányok hiánytalanul beérkeztek."

Azt már meg se merem említeni, hogy az EU-OF vízumkönnyítési megállapodás szerint max 10 nap lehet a vízumügyintézés. (Igaz, ez csak a konzulátusi ügyintézésre érvényes)

Előzmény: Apama (408)
Apama Creative Commons License 2019.05.26 0 0 408

Az jó... csak azért fura, mert azt írják hogy 45 nap az elintézési határidő... 

május 29-re kértem egy időpontot, majd kiderül mit mondanak... :) 

Előzmény: 19Mayor (407)
19Mayor Creative Commons License 2019.05.25 0 0 407

Szia

Ha még nem   kaptál választ a kérdésedre. Én július 4-én utazom és az ügyintéző azt mondta,hogy június elején adjam be a vízum kérelmet. 

Előzmény: Apama (395)
quad Creative Commons License 2019.05.22 0 0 406

Tuzorke!

 

Még Jelcin írt alá Lukasenkóval 1999-ben egy megállapodást az Orosz-Belorusz államszövetség létrehozásáról, ami egy államok feletti szövetség lenne, hasonlóan az EU-hoz, de annak egyes elemei csak 2006-ban kezdtek el működni. Ennek keretében 2012-ben létrejött a teljes vámunió, és  gyakorlatilag megszűnt határ és vám ellenőrzés a belső határokon. Igaz, ez főleg az áruszállítást érintette, mert a turisták már korábban is szabadon jártak keltek.

Ugyanakkor 2012-táján kezdtek eléggé feszülté válni az EU-orosz viszonyok, ezért az oroszok kitalálták, hogy a jogszabályok szerint külföldiek csak "nemzetközi" határátkelőhelyen léphetnek be Oroszországba, de ilyenek meg már nincsenek az orosz-belorusz határon, ezért harmadik ország állampolgára nem jöhet be. (Ezt egyébként a beloruszok sem értik, nem is foglalkoznak vele, csak az oroszok büntetik azokat akiket elkapnak.)   

Előzmény: Tuzorke (405)
Tuzorke Creative Commons License 2019.05.22 0 0 405

Sziasztok! Ne hülyéskedjetek, a vízum az egy beutazási engedély! Nincs azon belépési azonosító, csak egy szám, név, érvényesség, meg a kiadó hivatal neve. Az útlevélben majd ott lesz mellette a határátkelőn szolgálatot teljesítő határőr pecsétje, ami egyértelműen mutatja, hogy hol, mikor lépett be az utas az adott országba. Közúti ellenőrzéskor nyílván kiszúrják, ha nincs pöcsét, vagy vízum és a ДПС is megteszi majd a szükséges intézkedéseket ilyenkor.

Az oroszok a beloruszokkal 1995-ben aláírtak egy baráti egyezményt és ennek alapján a két ország állampolgárai szabadon járhatnak át egymáshoz személyi igazolvánnyal, de ez szerintem nem azt jelenti, hogy más ország polgárai előtt zárva lenne a határ. Milyen marhaság ez is már?

Most igazából nem is értem miről beszéltek itt, valaki arra gondol, hogy vízum nélkül átcsúszik az oroszok számára fenntartott sávon kocsival a belorusz - orosz határon, vagy kiröppen 30 napnál nem többre Beloruszba legálisan vízum nélkül a 2018-as új szabályok alapján, majd onnan a helyi járatnak minősülő Minszk - Moszkva repülőjárattal meg átlép oroszországba nézelődni? Te csináltál már ilyet? Na, ne vadítsatok már! Ne költs feleslegesen és érezd magad jól!

Előzmény: csep8888 (400)
Tuzorke Creative Commons License 2019.05.22 0 0 404

Szia! Ne izgulj, július 1. még nagyon messze van! Símán belefér minden az alap ügyintézési határidőbe sürgősségi felár megfizetése nélkül is. Szorult helyzetben meg akár egy nap alatt is szerezhetsz vízumot, igaz dupla konzuli eljárási díj megfizetése mellett 100 dollárért, meg visa centrumos ügyintézési felárral, de attól még működik a dolog.

A meghívó levél vagy papír alapú, vagy elektronikus formájú. Az elektronikusat e-mailben te nem is kapod meg akkor, ha például a barátod az ügyfélkapun egyenesen a magyarországi orosz konzulátusok valamelyikére történő megküldéssel adta be a kérelmet. Ilyenkor még a kérelmező sem kapja meg a teljes iratot, hanem csak egy kivonatát e-mailben azzal a kísérő szöveggel, hogy az ügy lezárva, az irat megküldve a kérelemben megjelölt konzulátusra. A papírral más a helyzet, az jó mindkét konzulátusra, csak azt meg kézbe kell kapnod, mert csak az eredeti példánnyal mehetsz vízumot igényelni! A meghívólevél elkészítési határideje egyébként húsz nap attól számítva, hogy a migrációs hivatal visszaigazolta a kérelem befogadását. Legolcsóbban úgy kaphatsz vízumot, ha a pesti konzulhoz fordulsz a kérelemmel. Itt csak a vízum kiadásért kell 50 dollárt, vagy az árfolyamnak megelelő forintot fizetned. Nagy a sor, de lehet időpontot foglalni a neten. Ez a lehetőség csak akkor működik, ha papír alapú a meghívód, vagy ha ide kérték az elektrronikus meghívóleveledet. Minden más esetben csak visa centrumos felárral juthatsz hozzá. Érdeklődhetsz tehát te magad is a konzulátusokon, Pesten vagy Debrecenben, illetve a visa centrumokban, hogy megjött-e a meghívód, ha úgy érzed, hogy lejárt a határidő, de rákérdezhetek neked én is, ha adsz egy nevet, elérhetőséget. A mailem nyílvános, oda megírhatod. Addig is nézelődj ezeken a lapokon:

Orosz konzulátus Budapest http://budapest.kdmid.ru/

Főkonzulátus Debrecen https://debrecen.mid.ru/ru/

Orosz Visa Centrumok https://vhs-hungary.com/?

A vízumot elektronikusan kell megkérned, beadhatod itt https://visa.kdmid.ru Figyelj, mert harminc nap után törlik! Az utazást nem kell feladnod akkor sem, ha valamiért nem lesz meghívód. Foglalj szállást, vegyél vauchert és go! Ne költs feleslegesen és érezd magad jól!

Előzmény: kvpanna (402)
Tuzorke Creative Commons License 2019.05.22 0 0 403

Sziasztok! Régi emlékeket ébresztett bennem a beszélgetésetek. Volt egy autós kalandom nekem is. Céges mikrobusszal indultunk Moszkvába Magyarországról a Szlovákia - Lengyelország - Fehéroroszorsszág tervezett útvonalon. Az útleveleinket a kiküldő cég rendezte a leadott útvonalterv alapján, ezért senki sem gondolta, hogy esetleg valami baj lehet velük. Gond nélkül el is jutottunk a fehérorosz határig, de oda aztán már nem engedtek be bennünket, akárhogy is könyörögtünk. Tranzit vízumot kellett volna villantani, de azt meg a céges ügyintéző elfelejtette beüttetni az útiokmányainkba. Nagy szívás volt, javasolták, hogy menjünk el Varsóba vízumért, vagy menjünk haza. Eszembe jutott, hogy Ukrajna nem vízum köteles ország, ezért inkább délnek fordultunk és bementünk hozzájuk a első útba eső határátkelőn. Nem volt sima ügy persze ez sem. Először húsz dollárért akart beengedni a határsávba az egyenruhás sorompó őr, majd bent még civilek jöttek oda hozzánk, akik szerettek volna tíz-tíz dollárt kapni azért, hogy ott koptatjuk az utat, szennyezzük a levegőt, meg hogy nem jó a frissen kötött Euro Gold biztosításunk, meg fizessünk még az országos úthálózat használatáért is valamennyi összeget. Olyan két óra alatt sikerült mindent kidumálni, kivéve az útdíjat. A továbbhaladást futóműszaggató utak, sok rendőri ellenőrző pont jellemezte. Szinte mindenhol próbáltak lehúzni pénzzel valamiért, gyorshajtásért, felségjelzés hiánya miatt … stb. Végül a kilépő oldalon tőlünk is el akarták kobozni az autót, mert a sofőrnek nem volt pecsétes igazolása arról, hogy vezetheti a céges autót. Azért vicces ez, mert éppen maga a belügyes cég parancsnoka ült a volánnál az ellenőrzéskor. Mivel nem volt bélyegző, ezért hat órába telt az átkelés. Ma már lehet, hogy változott a hozzáállás, de amikor a Wizzair Discont Club például 6.850,- forintért kínálja az akciós jegyet, akkor nem nagyon érdekel a közút és hajlandó vagyok legyőzni a repülés iránti utálatomat is pár órára. Itt a fórumon mindenkinek megvan a maga története, de javaslom, hogy a pofára esés elkerülése érdekében inkább hivatalos forrásokból tájékozódjatok! Belorusba most is kell vízum, bár 2018 nyarától vannak könnyítések a repülővel rövid időre érkezőknek. Nem gondolnám, hogy mondjuk egy szabályos tranzit vízummal az útlevélben megtagadnák az utastól a be és kilépést útban oroszország felé a határokon. Nézzetek körül itt: http://hungary.mfa.gov.by/hu/ Ne költs feleslegesen és érezd magad jól!

Előzmény: csep8888 (400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!