Keresés

Részletes keresés

tikeali Creative Commons License 2015.10.06 0 0 4529

letöltöttem a win10et, a wifi-hez csatlakozás automatikusan működött.

kikapcsoltam a win fiók használatát és pin kódos belépést induláskor.

Az automatikus csatlakozás egyszer csak megszűnt. Keserves kínlódás árán tudok csak csatlakozni a rúterhez. Kikapcsolás utáni bekapcsoláskor nem lép be automatikusan, nekem kel újra és újra rávennem, hogy tegye.

Mi lehet az ok, vagy inkább: mi lehet a megoldás a bekapcsolás utáni automatikus csatlakozásnak?

 

kissj160@index.hu;  tikeali

pimre Creative Commons License 2015.10.04 0 0 4528

Nem ismerem ezt a típust. De a legtöbb routernél van olyan beállítási lehetőség, hogy automatikus kapcsolódás. A használati utasítás nem említi? Ha nincs használati utasításod, akkor kérj egyet itt: http://www.ds-link.com.hk/products/wireless-router/ds-wr300n-300m-wireless-router. Ha szerencséd van, hamar küldenek emailben egyet, ha nincs, akkor 1-2 hónapon belül válaszolnak.

Előzmény: janika12 (4526)
janika12 Creative Commons License 2015.10.04 0 0 4527

Ez friss mérés vagyis most mértem:

 

http://www.speedtest.net/my-result/4718060384

Előzmény: janika12 (4526)
janika12 Creative Commons License 2015.10.04 0 0 4526

Szia! Azért vettem még egy routert (Ds-link DS-WR300N 300mb/s) mert a két laptop vagyis 1 laptop  1 notebook együtt használatakor lassú volt pláne a notebook. Asus routert használtam (300mb/s) és abba csatlakozott a t-home kábel 120-as net.  Most ugyanúgy csatlakoztatom a fő kábel az asusba és a két router összakötve a lan1-be. Asussal mértem a sebbeséget 70mb/s volt (laptopon) mióta a ds-linkhez csatlakozom 85-94 között van szintén laptopon. Tehát gyorsabb sokkal.  Amúgy mostmár sikerült összekötnöm de azzal van gondom, hogy ugye a ds-linknek megadtam jelszót  avagy hálózati kulcsot és most folyamatosan kéri és be kell írni mindenegyes belépéskor és nem tuom ezt hol kell autamatizálni. Tudsz ebben segíteni? 

pimre Creative Commons License 2015.10.03 0 0 4525

Szia, az érdemi kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, remélem, majd valaki tud. Viszont lenne egy - a dolog alapjait érintő - kérdésem: Miért van szükséged két routerre a két laptophoz? Egyek sem tud wifit használni?

 

Mert én például úgy használom a routert, hogy az asztali gépemhez csatlakozik, a laptopom pedig a routeren beállított név és jelszó ismeretében wifi-n keresztül használja a routert. Így ha a lakás egy másik helyiségében akarok számítógépezni, annak sincs akadálya.

 

És éppen ma próbáltam ki egy másik konfigurációval egy újabb megoldást: a routert a konfigurálás alatt csatlakoztatom ugyan egy számítógéphez, de aztán később már nem is kell semmilyen számítógéphez csatlakoztatni, hogy a laptop meg tudja kapni a wifi jelet.

Előzmény: janika12 (4524)
janika12 Creative Commons License 2015.10.03 0 0 4524

Sziasztok.

T-home modemről kábelen szeretnék két wifi routert csatalkoztatni. A két routerhez pedig két laptoppal csatlakozni de nem tudom összehozni. Biztos valamit rosszul csatlakoztatok.
Az egyik router ds-ilnk 300mb/s másik egy asus 300mb/s

Van egy utp elsoztóm amibe bedugom a t-home modemről érkező kábeltt. Van a csatlakozónak két kimenete azzal csatlokozok a két routerhez de nem kapcsolódik egyik router sem a két különböző laptophoz..

Tud valaki segíteni hogy hová csatlakoztassam a két routerbe a kábelt? Köszönöm aki segít!

pimre Creative Commons License 2015.08.30 0 0 4523

Majd, ha a topikgazda is így látja:-)

Előzmény: Herold (4522)
Herold Creative Commons License 2015.08.30 0 0 4522

A topik halott, zárható.

pimre Creative Commons License 2015.08.27 0 0 4521

Sziasztok!

 

A napokban két TP Link TLWR740N routerrel is meggyűlt a bajom. 

 

1. Májusban vettem ismerősömnek egy TLWR740N routert. installáltam is a gépén, és a múlt hétig rendben működött. Egyszercsak leállt. Nem lehetett sem számítógép hiba, sem a szolgáltató hibája két okból sem: Egyrészt a wifi jelet sem sugározta, amit számítógép probléma esetén a router azért küld a mellette lévő laptopnak. Másrészt a szolgáltatótól kapott modemet közvetlenül a gépbe kötve működött az internet. A routert viszont nem ismerte fel.

 

Ezután a hozzá adott kábel hibájára gyanakodtam elhoztam, reseteltem, és itthon a saját számítógépemen teszteltem. Gyönyörűen felismerte.

 

Még nem jutottam hozzá, hogy visszavigyem, és újra kipróbáljam azon a gépen, ahol nem működött, de attól tartok, hogy nem fog megoldódni.

 

2. Másfél éve vettem magamnak egy ugyancsak TLWR740N routert. Ez valamivel komolyabb volt ugyanazért a pénzért. Adtak hozzá egy 10/100Mbps PCI Network Adaptert is (TF-3239DL modell). Ezt beszereltem a gépembe, ebbe csatlakoztatva a szolgáltatótól kapott modemet gond nélkül működött is. Igaz, hogy jó fél éve volt egy kis gondom. Remdszeresen elment az internet, de a kábeleket kicsit megigazgatva (lehet, hogy nem ettől) visszajött. Azóta megszakítás nélkül működött az internet.

 

A napokban tesztelgettem az 1. pontban leírt kábelt (kipróbáltam itthon talált régebbi kábelekkel is). Egyszercsak az adapterbe bedugva a router kábelét, nem jött az internet. Wifi még volt (a laptopon teszteltem), tehát megint csak nem a router maga lehetett a ludas. 

 

Kipróbáltam, hogy mi történik, ha a szolgáltatótól kapott modemet közvetlenül összekötöm az Adapterrel. Hát így sem jött az internet.

 

Végül át tudtam hidalni a dolgot. A routert nem az adapter bemenetén kötöttem össze, hanem a számítógépen a router beszerzése előtt használt bemeneten, tehát a régi kártyán. Így működik a routerről a számítógép is, meg a laptop is, és még csak lassulást sem érzek. 

 

Kérdéseim:

 

1. Elképzelhető, hogy a 2. pontban leírt esetben az Adapter ment tönkre? Vagy nem ment tönkre, és valahogy rendbe lehet hozni?

 

2, Mi az ördögöt csináljak az 1. pontban leírt routerrel? Vajon mi lehet az a hiba, ami az egyik számítógépen jelentkezik, a másikon nem?

 

tordaitibi Creative Commons License 2015.08.18 0 0 4520

Sziasztok, tanács kellene.

Wifi netet kéne csinálnom egy adott helyen.

Az eddigi felállás ragyogóan működik: nagynyereségű wifi yagi antenna,

tpLink usb adapter, így a laptopon van net.

De az okostelefonoknak is kéne netelérés.

AP-vel próbálkoztam repeater módban, de 10 másodpercenként ledob,

az irányított anenna gondolom az ismételt jelet visszalövi a 100 méterre lévő routerre,

és az meghal. 

A net minden titkosítás nélküli, egy üzemen belül van, nem lopni kéne tehát,

csak a szóbanforgó épületbe nem húztak lankábelt.

tervem: Yagi antenna az AP-be, az AP-ből lankábel egy routerbe, az meg szórná wifin, esetleg 

lanon is a netet. 

DE ezt hogyan kéne kiviteleznem? IP címek ilyenek terén elvagyok, de eddig nem sikerült ezt összehoznom.

Megköszönném ha valaki segítene.

wrcsti Creative Commons License 2015.07.21 0 0 4519

Van egy TP-LINK TL-WR841N Routerem.  Mit kel átállítanom a beállításaiban, hogy telefonon menjen pl. a youtube meg a viber rendesen wifin ? ( mert a youtube progi azt írja h probléma van a kapcsolattal ) a régi routeremet beállították mert az elején azon se mente...

 

én telómon nem megy a youtube meg viber,  anyáén az időjárást ne bírja frissítei  wifin .....  mMIt tegyek ??

Doky586 Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4518

Modem pontos típusa ?

A modem a szolgáltató tulajdona vagy a tied?

 

Routered nincs? A napon van, jól letakarva hogy ne szellőzhessen?  :))

Előzmény: ARIBOY (4517)
ARIBOY Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4517

Sziasztok!

 

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem!

 

ADSL Modemmel csatlakozok az internetre,   az utóbbi hetekben egy héten legalább 4szer elmegy a nettem,ilyenkor az ADSL modemem sipoló hangot add ki.Ma például 10 percenként ezt csinálja,most már ha 10 percre áramtalanitom  a Ruterrel együtt akkor se biztos,hogy vissza jön a net.Most a nett szolgáltatómnál lehet a hiba vagy az ADSL modemem  megy tönkre mely már 12 éve birja a strapát!A internet szolgáltatómnál célszerü ADSL Modemet venni?A nettszolgáltatót ilyenkor felhivom általában ott szokott a hiba lenni.

Várom válaszaitokat!

Doky586 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 4516

Szia! Elnézést hogy egy ilyen régi hozzászólásodra hivatkozom.

Az volna a kérdésem hogy hogyan írtad át a modem IP-címét 192 168 1 1 ről arra ami a fotódon látszik ?

Mindenhol a neten és nálam is az alapértelmezett .1.1 IP címmel szerepel, és szeretném ha .2.1 címre végződne. Hogy tudom ezt megoldani? a PH-s cikkben nincs erre utalás.

Előzmény: madar86 (3889)
bxm Creative Commons License 2015.05.22 0 0 4515

Elnézést nem AP router ha nem standard AP

 

bxm Creative Commons License 2015.05.22 0 0 4514

Szép napot mindenkinek !

 

Szeretnék érdeklődni . Vettem két WA7510N antennát mert szeretnék két pont között internet elérést létesíteni . az egyik lenne az AP router a másik gondolom a Client a telepítő cd segítségével nem sikerül kapcsolatot létesítenem . A Cient látja a másik antennát jel is van bár keveslem a 9--10 es térerőt mikor légvonalban tán 1200m lehet a távolság . De nem tudok internet elérést létesíteni  biztosan én nem csinálok valamit jól de elfogyott a "tudományom" ezért kérnék segítséget .

Előre is köszönöm a segítséget.

Herold Creative Commons License 2015.05.20 0 0 4513

Sziasztok

Az ADSL modemen a 4. led (internet felirat alatti) ha villog, az mit jelent? Internetes adatforgalom halad át rajta? Csak az a baj, hogy a gép ki van kapcsolva, és mégis ezt teszi. Viszont van egy wifi routerem. Lehetséges, hogy feltörték és valaki használja? (A tabletet is kikapcsoltam, mégis tovább villogott időnként a 4. led.)

Az eszközök így vannak bekötve: fali csatlakozó - adsl modem - router - PC.

madar86 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 4512

Ertem már.Valami repeater kell neked.Vagy fobalmam nincs.

Előzmény: adamka199 (4510)
madar86 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 4511

Routeren akarsz mobilnetet megosztani?

Előzmény: adamka199 (4510)
adamka199 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 4510

Sziasztok! Vásárlás előtti segítségre lenne szükségem, mert akár hogyan bogarászom a netet, egyre bizonytalanabb leszek.

Sosem volt wifi routerem, így nincs tapasztalatom hogy működik-e az elképzelésem. Azt szeretném megoldani, hogy a házon kívül fogható wifi internetet egy Tlink TL-WR1043ND osztanám meg a lakásban szintén wifi hálózaton, hogy az egész házban megfelelő legyen az erősség. Ez így működik acces pointba, vagy internetet megosztani csak lan, adsl stb beneteten keresztül lehetséges? Eleinte sticket használtam ott működik a dolog, de működő pc kellett hozzá. Másik kérdésem hogy ezt a legtöbb router tudja, vagy csak a konolyabb drágább darabok. Köszönöm szépen a segítséget! Üdv, Ádi

madar86 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 4509

A megoldás végül ez lett.Cseréltem a gyárit.

Olvass itt

Előzmény: qtyuska (4508)
qtyuska Creative Commons License 2015.04.03 0 0 4508

Sziasztok!
Több mint egy éve küszködök a netemmel.T-home-os vagyok. A net állandóan belassul vagy el is megy, teljesen random módon. Valamikor megy egy hónapig gond nélkül de van, hogy hetente lefagy. Ilyenkor a router újraindítása segít. A szolgáltató már 3-szor cserélt routert de még mindig fenn áll a hiba. Most a T-home-os router mögé raktam egy Tenda-t. De itt is belassul és olyankor a saját (Tenda) menüjét se érem el csak újraindítás után. Egy Nsa310 és egy Samsung Smart tv van beledugva. De ezek fórumain se találkoztak ilyen hibajelenséggel. Szerintem nálam lehet valami gond csak nem tudom mi.
Van valakinek esetleg ötlete mi okozhatja a hibát?

bauci Creative Commons License 2015.03.08 0 0 4507

Ez igaz. De én nem nézek filmeket, nekem csak sima net elérést kellett megoldani a gyerek szobájában. :)

Előzmény: Doky586 (4506)
Doky586 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 4506

Ha nem éred el a 50 MB/s-t a szintek közti filemásolásnál az szívás.

Rosszabb esetben még filnézés esetén is szaggathat ha a 6MB/s-t se éri el. Én nem szeretem ha fél perc fimnézés után fél perc homokóra jön, majd folytatódik..  :)

De van aki szereti.. :)

Előzmény: bauci (4505)
bauci Creative Commons License 2015.03.06 0 0 4505

Nekem két fázison (két szint) működött, igaz, sokkal lasabban, mint a névleges sebesség. Legalábbis én úgy tudom, hogy két fázis, mert ezt mondta a villanyszerelő.

Előzmény: Doky586 (4504)
Doky586 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 4504

+feltétel: hogy a kábel a két konnektor közt ~egyenesen menjen.

 

De ha egy harmadik pontból (pl pince) van elosztva (pl külön biztosítékkal) a két szint, és a két konnektor közt ~60m a kábelhossz, kitudja milyen régi fém-védőcsőben...  akkor szívni fog

Előzmény: madar86 (4502)
madar86 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 4503

Amugy egy 1-2 wattos wifis eszköz is megoldhatja a dolgot csak az ára :-( 3 wattos ado 60 km is athidal nyilt terepen :-D persze rajta van az antennán 1-2 méteren belül ne tartozkodj :-D  nincs jo tanács mert ha nem jön be a dolog es valamit megveszel drágán :-( 

Előzmény: dorog.zultan (4500)
madar86 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 4502

Tudni kellene,hogy azonos fázison van e a két konnektor.

Előzmény: dorog.zultan (4500)
bauci Creative Commons License 2015.03.05 0 0 4501

Működhet így is. De érdemes kipróbálni előtte.

Előzmény: dorog.zultan (4500)
dorog.zultan Creative Commons License 2015.03.05 0 0 4500

3 fázis van

Előzmény: madar86 (4498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!