Keresés

Részletes keresés

Mazsola00070 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 544

Igen, erre emlékeztem én is, Szolnoki Tibi modoros, magas hangfekvésű hangja rohadt zavaró volt Sztankay után. Kautzky Armand nem annyira, de Láng hangja meg annyira hozzánőtt Moorehoz, hogy más hanggal furcsa volt hallgatni.

Viszont pl. Pierce Brosnant meg Kautzky hangjával szokta meg mindenki.

 

Viszont azt nem értem, ha újra is kellett is szinkronizálni a Derricket, miért nem lehetett a régi szinkronhangokkal? Szabó Ottó 1998-ben halt meg,  kilencvenes évek közepén még biztosan meg tudta volna csinálni.

 

Gálvölgyinél meg pláne nem értem, hogy mi lehetett az akadály, vagy ő már annyira nagy színész lett, hogy a 90-es években már nem vállalt ilyet?

 

Emlékszem, a 60-as, 70-es, 80-as években minden színész vállalt szinkront, az akkori legnagyobbak is, mint pl. Ruttkay Éva, Gábor Miklós, Zenthe vagy Bessenyei, aztán a 90-es évektől kezdődött ez, hogy "szinkronszínészek" lettek, és tök ismeretlen hangok kezdték a filmeket szinkronizálni.

 

 

 

Előzmény: charlie b (542)
bendeguz90 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 543

"Az MTV-nél a 90-es években állítólag sok film és sorozat szinkronja lett az enyészeté."

 

 

Letörölték?

 Viszont, akkor ezért lehet a  Derricknél , hogy a Liget stúdió is csinált egy szinkront elég sok résznek? (akkor még szerencsére eredeti szinkronnal)

Előzmény: charlie b (541)
charlie b Creative Commons License 2014.10.22 0 0 542

Tony Curtis és Roger Moore újra szinkronja miatt is a Minden lében két kanálnál tiltakoztak a nézők (Szolnoki Tibor - Kautzky Armand), így 2-3 epizódot leadtak az új szinkronnal, majd a nagy felháborodás miatt pár hetes kihagyás jött, amíg újraszinkronizálták Sztankayval és Láng Józseffel, majd újrakezdték elölről a sorozat vetítését.

Egyébként valamikor a 90-es években egyszer leadták Karácsony és Szilveszter között a klasszikus, legelső szinkronnal fennmaradt három Minden lében két kanál epizódot.  

Előzmény: Mazsola00070 (540)
charlie b Creative Commons License 2014.10.22 0 0 541

Bár én sem vagyok oda az új szinkronért, de sok epizódnak nem maradt meg a régi szinkronja, így csak az újraszinkron jöhetett szóba. Az MTV-nél a 90-es években állítólag sok film és sorozat szinkronja lett az enyészeté.

A 2000-es években még hirdetést is feladtak az újságban, keresve a Frédi és Béni rajzfilmsorozat eredeti szinkronos epizódjait, mert azokból is alig maradt meg valami.

Régebben azt is olvastam, ha anno a DunaTV (amikor még nem tartozott egy egységbe az összes közszolgálati TV) nem nyúl le jópár kópiát az MTV-től, akkor talán már a Kórház a város szélén szinkronja sem lenne meg.

Előzmény: Mazsola0070 (538)
Mazsola00070 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 540

Emlékszem egyszer hatalmas botrány lett abból, hogy Tony Curtist Sztankay helyett Szolnoki Tibivel akarták szinkronizáltatni (akinek finoman szólva kicsit más  hangfekvése), akkora nézői felháborodás volt, hogy végül bemondták, hogy a nézők követelésére visszatérnek az eredeti szinkronhoz.

 

De azt hiszem volt valami hasonló akkor is, amikor Roger Moore-nál akarták lecserélni Láng József szinkronhangját.

 

Ma már abszolut nem reménykedek, hogy visszatér az eredeti szinkron, pont leszarja minden csatorna (nemcsak abban a kérdésben), hogy mi a nézők véleménye....

 

 

Előzmény: bendeguz90 (539)
bendeguz90 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 539

"Nem értem, mi a francnak kellett újraszinkronizálni?"

 

 

Valahol azt olvastam, hogy amikor 2000-es évek közepén a Duna Tv megvette az a sugárázási jogot, akkor választhatott, hogy teljesen az eredeti szinkronos verziót választja vagy, pedig újraszinkronizál bizonyos számú epizódot. Az már köztudott, hogy melyik választották. 

 

 

"Eredetileg is az MTV adta, most is az M3, még jogdíj problémák sem lehetnek."

 

Szerintem ne nagyon reménykedj benne, hogy régi szinkronnal fogják adni , amit átszinkronizáltak! :(

Előzmény: Mazsola0070 (538)
Mazsola0070 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 538

Nem értem, mi a francnak kellett újraszinkronizálni?

 

Én gyerekként láttam először, és Szabó Ottó meg Gálvölgyi János hangja annyira hozzátartozott Tapperthez és Wepperhez, mint pl. Bujtor Bud Spencerhez vagy Sztankay Tony Curtishez. Nekem különösen Wepper új magyar hangja zavaró.

 

Eredetileg is az MTV adta, most is az M3, még jogdíj problémák sem lehetnek.

 

Előzmény: charlie b (536)
bendeguz90 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 537

Eddig kétszer adták már az M3-on is mind a kétszer lemaradtam róla :(

Előzmény: charlie b (536)
charlie b Creative Commons License 2014.10.21 0 0 536

Köszi, hogy jelezted a műsort, gyrekkoromból emlékztem rá, így meg is néztem.  Pár éve azt írták egy cikkben, hogy nem maradt fenn az adás kópiája csak az alábbi fotó

Előzmény: bendeguz90 (533)
bendeguz90 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 535

"a sorozat epizódjaiban a müncheni felső tízezer körében elkövetett gyilkosságok ügyében nyomozott."

 

 

Ez ebben a formában nem igaz. 

Előzmény: charlie b (534)
charlie b Creative Commons License 2014.10.21 0 0 534
bendeguz90 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 533

Akit érdekel: Holnap 6:35-től az M3 megismétli azt a főzőműsort, ahol Derrick szereplői és a régi magyar hangjai főznek. 

stevebi Creative Commons License 2014.08.27 0 0 532

szeptember 1. (hétfőtől) az m3-on.

poirotbkv90 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 531

Szia! Engem érdekelne a dolog!

Írtam neked de visszadobta a címedet!

 

Üdv: Tomi

Előzmény: meteorman1 (527)
cs3pp Creative Commons License 2014.03.10 0 0 530

Nagyon köszönöm!

 

Előzmény: bendeguz90 (529)
bendeguz90 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 529
Előzmény: cs3pp (528)
cs3pp Creative Commons License 2014.02.20 0 0 528

Sziasztok!

Biztos volt már ez a kérdés, végiglapoztam az oldalt, de nem akadt meg rajta a szemem. Az erdei út c. epizód elején, a gyilkosságnál van egy zene, tudtok segíteni, hogy ki az előadó? Mindenhogy kerestem, megőrülök! Köszönöm szépen

meteorman1 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 527

Kizárólag magán célú felhasználásra eladó a Derrick c. krimisorozat 100 része, amiből 84 a klasszikus magyar szinkronnal készült. Nem a Napi Ászban megjelent, kétes minőségű VCD-ket kínálom, hanem jó minőségű, stúdióban készült felvételeket, 45000 ft-ért. Csak a 100 rész átírására van lehetőség. Az ár tartalmazza a postaköltséget és a DVD-k árát is. Előre utalást követően a szállítási idő 4 héten belül. Akit érdekel, írjon emailt a kovacs.attila@c2.hu-ra.

Navorsky Creative Commons License 2013.12.06 0 0 526

aki nem tud értelmezni, az ne beszélgessen....

Előzmény: NGA (525)
NGA Creative Commons License 2013.11.28 0 0 525

Igen, mert olyanokkal mint te nincs értelme még beszélgetni sem, hisz nem értik a másik mit ír nekik.

Előzmény: Navorsky (523)
silverlight Creative Commons License 2013.11.23 0 0 524

Üdv!

 

Talán sokan nem tudják, de volt egy Derrick-hez hasonló magyar sorozat is  Megtörtént bűnügyek címmel, Avar Istvánnal (az utolsó részben Kállai Ferenccel) a főszerepben. Persze nem volt olyan színvonalú, mint a Derrick, de volt egy-két igazán jó rész. Az MTV videótárában megtekinthetők.

Navorsky Creative Commons License 2013.11.15 0 0 523

Alapból ezt kellett volna tenned...

Előzmény: NGA (522)
NGA Creative Commons License 2013.11.15 0 0 522

Teljesen mindegy szerintem, már csak a fingfűrészelés megy.

 

Én segitőkész szerettem volna lenni, hogy jelzem, nem törölték a wikipédiáról az oldalt, hanem a hozzászólásodban levő link a hibás, de ezt nem vagy képes megérteni, igy a téma nem érdekel tovább. Én megértem, hogy amikor belinkelted akkor jó volt, de valamit elbaszott az index és rossz lett. 

 

Ha megnézed az oldal laptörténetét, láthatod, hogy 2007 óta él, és senki nem akarta törölni:

 

http://hu.wikipedia.org/w/index.php?title=Derrick_(telev%C3%ADzi%C3%B3s_sorozat)&action=history

 

Én magam részéről ezt a meddő vitát lezárom.

Előzmény: Navorsky (521)
Navorsky Creative Commons License 2013.11.15 0 0 521

Szted, hogy került a 476-hoz az a zárójel?

Hiszed vagy sem amikor belinkeltem, jó volt! Minden linket ellenörzök a feltevés után.

 

Előzmény: NGA (518)
bendeguz90 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 520

Erre a videóra csak nemrég bukkantam rá, ami nem sokkal azután készítettek , hogy kiderült Tappert múltja. 

 

Azért érdekes, hogy  bizonyos országokban még a fiatalok is tudják ,hogy mi az a Derrick, nem hinném, hogy nálunk ilyen jó lenne a helyzet.....

 

Viszont pár másodpercet a magyar változatból is mutatnak, ami Szabó Ottó hangjából ítélve talán a legelső hazánkban bemutatott Derrick rész egyike lehet.

 

 

http://www.zdf.de/ZDFmediathek/beitrag/video/1909372/Derrick-Erinnerungen-an-Horst-Tappert#/beitrag/video/1909372/Derrick-Erinnerungen-an-Horst-Tappert

NGA Creative Commons License 2013.10.17 0 0 519

Segítségként, hogy érthető legyen:

 

NGA Creative Commons License 2013.10.17 0 0 518

Még mindig nem érted?

 

Amit te beraktál linket, az ez:

 

hu.wikipedia.org/wiki/Derrick_(telev%C3%ADzi%C3%B3s_sorozat

 

Ami meg működik az ez:

 

hu.wikipedia.org/wiki/Derrick_(telev%C3%ADzi%C3%B3s_sorozat)

 

A kettő között egy zárójel különbség van. 

 

azaz a hu.wikipedia.org/wiki/Derrick_(telev%C3%ADzi%C3%B3s_sorozat linket nem törlik, mivel ilyen nem is volt, rosszul linkelted be, lehagytál egy zárójelet a végéről.

 

Semmiféle linket nem blokkoltak, és ha a linked végére odaillesztez egy zárójelet, mindjárt jön is a link.

 

 

Előzmény: Navorsky (512)
bendeguz90 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 517

 "Weidau eset lehetett a magyar címe."

 

Ezzel a címmel kerestem már egy-két helyen(meg én is tudom, hogy ez lehet  a címe), de nem találtam( a port meg mondjon le, amiért a '84 és '86 közötti évadokat nemes egyszerűséggel kihagyta a felsorolásból és az epizód ismertetésből. 

Előzmény: huruszkusz (514)
huruszkusz Creative Commons License 2013.10.15 0 0 516
huruszkusz Creative Commons License 2013.10.15 0 0 515

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!