Keresés

Részletes keresés

heidfeld6 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 340
Aha. Hát nekünk DVD-Video kombonk van, ami Samsung. Nem rossz ugyan, de vannak olyan nyavalyái, hogy ha akarok vele DVD-R lemezre felvenni, akkor rendszer hibát ír ki. Ugyan érdekes módon, amikor Verbatim márkájú egyszer írhatót vettem, akkor azzal nem volt probléma, sőt az új írható DVD-kel sem. Szóval furcsa hiba ez. De ettől független jó DVD-Video kombo.
Előzmény: supermario4ever (339)
supermario4ever Creative Commons License 2010.01.25 0 0 339
Ha jól emlékszem, Panasonic, de nem a legolcsóbb volt, úgyhogy a jobb márkák közül valamelyik.
Előzmény: heidfeld6 (337)
heidfeld6 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 338
Azokat kár, hogy még nem ismételték le az M1-en. Talán az is befog következni. Remélem, hogy még az idén.
Előzmény: Törölt nick (330)
heidfeld6 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 337
Milyen márkájú volt?
Előzmény: supermario4ever (336)
supermario4ever Creative Commons License 2010.01.25 0 0 336
Nekem volt olyanom, de csak VHS-re lehetett felvenni vele. De az tényleg jó lenne.
Előzmény: heidfeld6 (335)
heidfeld6 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 335
Videokomboval egyszerűbb átmásolni vhs-ről dvd-re. Hát Família Kft.-ről honlapot készíteni kicsit időigényes lenne.
Előzmény: supermario4ever (334)
supermario4ever Creative Commons License 2010.01.24 0 0 334

Örülök, hogy szívesen láttok itt. ^^

A felvételen meg most elkezdtem gondolkodni, hogy oldhatnám meg, lehet, hogy nincs is elég kábel hozzá. Viszont, ha VHS-en van az anyag, akkor VHS-t kell a DVD-felvevőre rákötni, és azt a TV-re, ha jól gondolom.

Família Kft. weboldalon én is gondolkodtam már, de elvetettem, mert szeretek minden információt megosztani, amiket tudok (amik talán itt is láthatók) és ha lenne olyan, hogy mind a 387 részről ismertetőt írni, az nagyon hosszú lenne egyedül. Meg akkor kéne maguk a szereplők ismertetése, a színészek életútjának ismertetése, relikviák bemutatása (szakácskönyv, CD, kazetta), szállóigévé vált mondatok, meg a musicalről is. Hogy csak így hirtelen amik eszembe jutottak. Nem rossz elgondolás, de ha valaki tartalmilag igényes weboldalt akar csinálni a Família Kft-ről, annak nehéz dolga lesz.

kalambo Creative Commons License 2010.01.23 0 0 333

Ezt találtam. Tudtok valamit erről a weboldalról?

http://familiakft.fw.hu/

 

heidfeld6 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 332
Jó, újralátni téged. Szépék 1992-ben Rodoszon voltak. Azért az komoly lehetett, amikor vízi síeltek Szépék Törökországban. Jó lenne azt az epizódot a tv-ben látni. Egyébként, ha újra elkezdik ismételni a Famíliát ezer %, hogy felveszem DVD-re őket. Mert egy ilyen jó sorozatot azért vétek lenne, nem felvenni.
Előzmény: supermario4ever (329)
supermario4ever Creative Commons License 2010.01.16 0 0 331
Viasat, meg a Magyar Televízió is. Egyébként nem álmodtad, az tényleg megtörtént. ^^'
Előzmény: Törölt nick (330)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 330
Szia! Jó, hogy újra írsz! :)

Szépék egyszer voltak síelni is, nem? Emlékszek egy olyan jelentre, ahol Nagypapának a sífelvonón leesik a szemüvege. De az is lehet, hogy ezt álmodtam... :D Egy Csonka Pici interjúban olvastam azt is, hogy Korzikán volt egyszer a Famíliával. 1992-ben szerintem Rodoszban voltak, de mintha voltak volna még Spanyolországban is, szerintem azt a Viasat le is adta...
Előzmény: supermario4ever (329)
supermario4ever Creative Commons License 2010.01.14 0 0 329

Egyébként nagyon körmönfont annak a nyaralásnak a története. Ugyanis az ikrek mentek volna elvileg raftingolni, de Szépné, mint aggódó anyuka természetesen nem engedte el őket. Az ikreknek több se kellett, hogy nyári munka gyanánt éjszaka pékségben dolgozzanak. Ezt csak úgy tudták titokban tartani, hogy ha a reggeli fáradtságukat azzal indokolták, hogy egész éjjel tanultak. A 2 részes sorozat végén természetesen kiderül a turpisság, és Szépné nagyon örül, hogy a gyerekei ennyit tennének azért, hogy elmehessenek vadvizi evezésre, mely azóta elúszott. Helyette viszont a Török Riviérára kaptak nyári munkát, az ottani nyaralóknak kellett programokat szervezni. Ekkor már elengedte őket Ágnes. De 1 hét múlva (a következő részben) Szépné aggódik a gyerekeiért, és mit talál ki? Az egész család elmegy Törökországba nyaralni az ikrekhez. Amikor ők ezt megtudják, nagyon mérgesek lesznek, és elhatározzák, hogy nagyon megkínozzák a családot. Hajnali 4-kor kelni, kemény edzések, soha ki nem próbált (esetenként veszélyes) vizi sportok gyakorlása. Szóval nagyon jó volt.

 

Elnézést kérek, hogy eddig nem voltam itt, csak a testvéremnél voltunk Angliában, ott töltöttuk az ünnepeket. Előtte egyébként próbálkoztam egy TV műsort felvenni DVD felvevőre, azt kiírtam lemezre, de nem látta a számítógép. Valaki esetleg tudja ennek az okát? Utána fogom csinálni a digitalizálást, már csak magam miatt is, mert szeretném, ha 20 év múlva is nézhetném ezeket a részeket. Meg ez a sorozat, azért ér annyit, hogy megőrizzük az utókornak.

 

Egyébként szeretem ezeket a nyaralós részeket. Nagyon szép tájakat lehet látni. 1992 Spanyolország, 1993 Tunézia, 1998 meg Törökország, a többi így hirtelen nem ugrik be, de nagyon szépek a tájak, és ezek köré is nagyon jó történeteket találnak ki.

supermario4ever Creative Commons License 2010.01.13 0 0 328
Törökorszában.
Előzmény: heidfeld6 (323)
heidfeld6 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 327
Egy valamit nem értek. Azt, hogy az M1-en megy hétköznap az Afrika gyöngyszeme című portugál sorozat reggel 9 órakor. És az az érthetetlen, hogy aznap kora délután megismétli az M1 ugyanazt az epizódot. Nem lenne könnyebb, ha oda beraknák a Família Kft-t?
fruti Creative Commons License 2009.11.18 0 0 326

Akkor most van remény hogy leadják?

Előzmény: heidfeld6 (325)
heidfeld6 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 325
Ismét írtam az MTV közönségszolgálatának azzal kapcsolatban, hogy ha véget ér a Szomszédok, akkor adják utána a Família Kft-t. A levelemre a következő válasz érkezett:
Tisztelt ...!



Köszönjük, hogy figyelmével megtiszteli a Magyar Televízió műsorait.

Javaslatát továbbítjuk programszerkesztő kollégáinknak, műsorainkhoz további jó szórakozást kívánunk!



Üdvözlettel

MTV Zrt.

Közönségszolgálat
heidfeld6 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 324
Érdekes videó
Elsőre mondjuk nem ismertem fel, de a Família Kft. Nagypapája szakáll nélkül.
heidfeld6 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 323
1998 nyarán hol nyaralt a Szép család?
Előzmény: supermario4ever (318)
supermario4ever Creative Commons License 2009.10.30 0 0 322
Én már konvertáltam át DVD-t aviba. Nem volt nehéz, csak sokáig tartott. Nekem megmaradt egybe.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 321
Én egyszer csináltam ilyet, akkor átkonvertáltam a DVD fájlt azt hiszem MPEG2-be, mert persze a videószerkesztő program nem ismerte fel a DVD-re kiírt anyagot. A durva nekem az volt, hogy úgy csinálta meg, hogy a kb. 2 órás homevideónkat 2 perces átkonvertált részletekben dobta elém... :S Majd később mint valami puzzle-t kellett összeraknom. Lehet, hogy én voltam nagyon béna, hogy a leggagyibb programokat használtam, de én azóta távolt tartom magam a digitalizálástól és hasonló dolgoktól. Persze, hogy nekem így sikerült az nem jelenti azt, hogy neked is így fog, de ha esetleg eleged lesz és nem folytatod én biztos megértem.. :D
Előzmény: supermario4ever (320)
supermario4ever Creative Commons License 2009.10.30 0 0 320
Sajnos nem tudom, mi ez. Egyébként most, hogy így belegondolok, meglep, hogy tényleg az első részekben mennyi bújtatott reklám volt, míg az újabbakban jóval kevesebb, sőt semmi. Akkor ez a magyarázat. Néhány sponzor terméke látható, de különösebben nem.

Egyébként nem lesz könnyű munka. Mert nemcsak át kell másolni a DVD felvevő merevlemezére a részereket, és kiírni DVD-re, hanem azokat át kell konvertálni, mert DVD fájlként lesz egybe az egész. Szóval időigényes munka lesz.
Előzmény: Törölt nick (319)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 319
Majd írd meg, mire jutottál!

Lehet már kérdeztem, de érdekelne, hogy ugyebár '96-tól van (ha jól tudom) médiatörvény, és az azok utáni epizódokban, szóval amelyek neked is megvannak, azokban is vannak bújtatott reklámok?
Meg még valami: ezt már tuti írtam itt, hátha még nem olvastad. Szóval régen mikor vége lett egy epizódnak, lement a stáblista is, azután Szépék elkezdtek valami játékot játszani, a gáz az, hogy nem emlékszem pontosan mit. A cél tuti az volt, hogy reklámozzák azt. Mintha nyomogattak volna benne gombokat, meg lettek volna golyók is. Azt is tudom, hogy gyerekként mindig vágyta volna egy olyan "izére", de mára teljesen elfelejtettem annak a nevét...:S Neked esetleg nem rémlik?
Előzmény: supermario4ever (317)
supermario4ever Creative Commons License 2009.10.30 0 0 318
Hát az úgy volt, hogy 1998-ban vettünk egy olyan videót, ami LP-ben is tudott felvenni. kb. 1998 nyarától LP-sek a részek. Nem tudom, ki hogy van vele, de én olyan nagy minőségi romlást nem tapasztaltam. Vagy csak én nem látom ezeket jól. ^^'
Előzmény: heidfeld6 (316)
supermario4ever Creative Commons License 2009.10.30 0 0 317
Azt hiszem, menni fog. Köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (315)
heidfeld6 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 316
Egyébként megkérdezhetem azt, hogy a Família Kft-ket SP-ben vagy LP-ben vetted-e fel?
Előzmény: supermario4ever (312)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 315
A tévéhez hozzákapcsolom a videót és a DVD felvevőt is. Elindítom a videót, de közben a DVD felvevőt is beállítom, hogy felvegye a videó anyagát. Miközben megy a kazettáról az anyag a tévében, addig azt a DVD felvevő felveszi...
Előzmény: supermario4ever (313)
supermario4ever Creative Commons License 2009.10.30 0 0 314
Igen, az ő fia a Roy & Ádám egyik tagja, pontosan nem tudom, hogy melyik.
Előzmény: beatlesgirl (308)
supermario4ever Creative Commons License 2009.10.30 0 0 313
Na, ez viszont megoldható, mert van DVD felvevő, és videóm is. Ezt hogy kell csinálni?
Előzmény: Törölt nick (310)
supermario4ever Creative Commons License 2009.10.30 0 0 312
Olyan volt. De az nem vett fel. De hallottam, hogy van valami kábel PC-hez, amivel lehet VHS-t digitalizálni. Nem tudom, mennyibe kerül egy olyan. Pedig szívesen közkinccsé tenném, mert tényleg fantasztikus részek voltak.
Előzmény: heidfeld6 (307)
heidfeld6 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 311
Szerintem a legegyszerűbb egy DVD video comboval megcsinálni. Az a biztos.
Előzmény: Törölt nick (310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!