Keresés

Részletes keresés

chapelle Creative Commons License 2005.03.17 0 0 124
Nos, hogyan döntöttél?
Előzmény: SchefferJ (118)
wamzer Creative Commons License 2005.02.23 0 0 123
ja, akkor szerintem G6, majd 50 ezerrel kerul kevesebbe, ha profi cuccod egyebkent, akkor a pro1 talan nem kell.
Előzmény: SchefferJ (122)
SchefferJ Creative Commons License 2005.02.23 0 0 122
10D + profi optikák mellé kéne másodgépnek.
wamzer Creative Commons License 2005.02.23 0 0 121
a pro1 áráért már lehet venni egy eos 300d kitet, pesze ha hasonló tulajdonságokkal rendelkező optikát akarsz rá venni, akkor még spórolhatsz egy kicsit :)
Előzmény: chapelle (120)
chapelle Creative Commons License 2005.02.23 0 0 120
Mert a G6 jó!
Amúgy pedig itt is az az elvi kérdés, hogy mire és miért akarod használni a gépet? Bár én csak a G6-t használom, vásárlás előtt utánajártam mindkettőnek. Szerintem mindkettő jó, a Pro1 talán jobb is, a G6 amolyan jó kis kompakt.
Előzmény: SchefferJ (118)
wamzer Creative Commons License 2005.02.23 0 0 119

G6 olcsóbb, nagyobb a kezdőfényerő, talán kisebb a képzaj, meg gyorsabban müxik valamivel talán. Legalábbis dpreview.com szerint.

 

De szerintem másra való alapvetően a 2 gép, ha nagy zoomot akarsz, meg 28mm ekvivalens nagylátószöget, ée ezért fizetsz is többet, akkor a Pro1 fenti hátrányaival is jobb választás.

Előzmény: SchefferJ (118)
SchefferJ Creative Commons License 2005.02.22 0 0 118

Sziasztok,

 

Pro1 és G6 között vacillálok. Miért kéne a G6-ot vennem, mondjatok már erről pár szót. Köszi előre is.

wamzer Creative Commons License 2005.02.10 0 0 117

nem rossz, sőt gyorsabb is lenne, mint a canon 1.0-as USB kapuja. (ill az én esetemben nem lenne gyorsabb, mert az én most már igencsak öregecskedő ASUS TUSL2c alaplapomon tudomásom szerint nincs 2.0 USB lyuk. meg ha lenne is, az így nyert idő egy része elvészne a kártya kivesz, kártya bedug, copy után kártya visszatesz művelettel :)

 

szoftveresen nem megoldható a TC használat?

 

Előzmény: Ebadta (116)
Ebadta Creative Commons License 2005.02.10 0 0 116

Kartyaolvaso?

Előzmény: wamzer (115)
wamzer Creative Commons License 2005.02.10 0 0 115
no, azt monnyátok meg nekem inkább, hogy hogyan lehetne megoldani azt, hoyg totalcommanderrel is be tudjam transzferni a képeket?
Előzmény: wamzer (114)
wamzer Creative Commons License 2005.02.10 0 0 114

stich szoftverrel - megvallom őszintén - még életemben nem dolgoztam. Meg a RAW process dolog is tetszett. Meg a remote controll is, bár ez inkább csak érdekes, mint használható valami.

 

kukkolni ACDSee nálam is a nyerő, képmanipulálni fotosop - ez a raw dolog arért érdekes, mert egy csomó, elvben fényképezőgéppel állítható pramétert lehet ugyanúgy megcsinálni vele, fotosop is tudja ezeket nyilván, sőt.

 

transferre meg a win/total commander a legjobb, ezt nagyon fájlalom viszont, hoyg nem müxik.

 

 

Előzmény: farkzoli (113)
farkzoli Creative Commons License 2005.02.10 0 0 113
" - kurva jók a szoftverek mellé."
Lehet... ha csak ezekkel találkoztál még.
Én csak a G3 mellé adott programokkal találkoztam, gondolom alapvetően nem fejlődhettek.
Letöltés XP esetén megy az intézővel, panorámára a Panorama Factory kb. ezerszer jobb, mint a Canoné, kukkolni meg az ACDSee. Ezek mind sokkal jobbak, mint a mellékelt motyók.
Persze gusztus dolga.
Előzmény: wamzer (110)
wamzer Creative Commons License 2005.02.10 0 0 112

Valoszinuleg egy A85 + 300D kombinacio lenne a legjobb.

 

ez így van, de 300D híján nem rossz megoldás a G6, a képek minősége szerintem veri az Axx gépekét.

 

Magát a zomm browsert konkréten képek közötti brózolásra én sem használom, arra vannak jobb, és eccerűbb progik, pl az általad is említett infran view, meg AC/Dsee (vagy hogy kell írni)

 

Meg amit nem szertek még szoftverügyileg - netmom, hyg erre van e megoldás - hogy képeket gépről számítópre másolni csak a zoombrózerrel, vagy a windoz idióta wizardjaival (esetleg intézővel lehet), én a totalcommanderes filmozgatás híve vagyok.

Előzmény: Ebadta (111)
Ebadta Creative Commons License 2005.02.10 0 0 111

Nekem a szoftverek nem igazan tetszenek. Annyit mint a Sich assist az Irfanview is tud, es engem zavar hogy csomo mindent csak bonyolult modon a Zoombrowseren at lehet elerni.

A feheregyensuly semmivel nem jobb mint az A70-en, sot.

A fenyero tenyleg jo, en szobaban, ahol csak egy 100-as lampa egett, 400-as erzekenyseggel es utolagos Neatimage zajszuressel egeszen hasznalhato kepet kaptam.

A fokuszt szerintem nem csak a makronal nem talalja el, maskor sem mindig, nem jobb mint az A70.

 

Most igy utolag nemtom erdemes volt-e G6-ost venni, egy A85-tel majdnem mindent meg lehet csinalni amit ezzel, sokkal kisebb es a harmadaba kerul. Valoszinuleg egy A85 + 300D kombinacio lenne a legjobb.

Előzmény: wamzer (110)
wamzer Creative Commons License 2005.02.10 0 0 110

bár még nem sokat próbálgattam, és azt is általában este szobában otthon, tehát ez olyan nagyon nagy következtetések levonására nem vmi biztos alap, eddigi tapasztaltok a következők:

 

 - kurva jók a szoftverek mellé. főleg a stich assist, vagy mi a túró, meg az is teccik, hogy raw processel minden vackot meg lehet csinálni a képpel, a fehéregyensúlyt kelvinben is lehet állítani

 - fehéregyensúlyt automatice nagyon jól eltalálja az én erősen színes falú szobáimban is (más gépek elég rendesen mellélőttek ilyenkor)

 - a nagy kezdőfényerő miatt még este is lehet vaku nélkül fotózni jól megilágított szobában (jó, ez mondjuk annyira nem csak a nagy fényerőnek köszönhető, mert max 1/60-as záridővel, + iso 400-al lehet szép eredményt elérni, és a kép az erősen zajos lesz)

 

ami eddig nem tetszett:

 

 - makrónál elég sokat gondolkodik, fókuszt nem mindig találja el, vakuzásnál az obi bizonyos fúkusztávoknál kitakar a képből (ezt jól tapasztaltam, vagy csak én vagyok béna?)

 - full tele állásban az AF lassú (jóval lassabb, mint wide állásban)

wamzer Creative Commons License 2005.02.08 0 0 109

na ma megvettem én is a magamét. csináltam pár képet, nekem eddig nagyon bejön, nikon cp3100, meg canon ps70 volt eddig nálam huzamosabb ideig, azokhoz képest - mintahogy ez el is várható - ég és föld, mármint psg6 az ég :)

b4l33 Creative Commons License 2005.01.16 0 0 108

Üdv!

 

Én most vettem fényképezőgépet. 

A G6 és a Minolta A1 volt erős versenyben, és végül az A1 mellett döntöttem.

Előzőleg több Canont is használtam (s50 a60, a75, ixus). Ami sztem pozitívum általánosságban a canonokkal hogy képminőségben mindent ver az én szememben, de az A1 árban és szolgáltatásokban (nagyobb zoom, gyors(abb) AF, meg egy csomó dolog) sokkal jobban megfelelt nekem.

Ami zavar az A1-ben kicsit az a zaj, már megszoktam a Canonok szinte zajmentes szép képét.

TwiHu Creative Commons License 2005.01.16 0 0 107

A hétvégén készítettem jó pár képet ebben a napsütéses szép időben.

Összességében a legtöbb felvétel túlexponált lett.

Az Evauletive Light Metering fénymérő módot használtam, úgy tapasztaltam nem átlagol elég jól.

 

Igazából ma rájöttem az optikai átnézőke hátrányára. Mivel nem volt nálam szemüveg, és sajna kb. 80 centin belül nem látok élesen az LCD-t nem láttam jól, nem tudtam használni.

Az opitkán keresztül viszont nem látom a megfelelő fénybeállításokat.

 

Ezen felül már több képen észleltem, hogy a jobb felső sarokban életlenebb a kép a többi területnél.

 

Másoknak egyéb tapasztalat?

Ebadta Creative Commons License 2005.01.14 0 0 106

Peldaul ha kicsi melysegelesseget akarsz nagy blendevel vagy bemozdult kepet hosszu expozicioval.

Előzmény: TwiHu (105)
TwiHu Creative Commons License 2005.01.13 0 0 105

Az Adobe Photoshop CS kezeli azokat! Szerintem a RAW-nak akkor van értelme, ha nagyon sok időd van eljátszadozni a képek utólagos formálásához!

 

Én azt kérdezném, hogy mi az igazi értelme az ND filternek?

 

Előzmény: Ebadta (104)
Ebadta Creative Commons License 2005.01.13 0 0 104

Vegre volt idom felrakni a szoftvert. Ti a RAW kepekkel mit csinaltok, a Canon sajat szoftvere tudja csak kezelni vagy van jobb megoldas is?

wamzer Creative Commons License 2005.01.12 0 0 103
Engem meg - jövő hét elején dől el mennyire - a G6.
Előzmény: also_sprach (102)
also_sprach Creative Commons License 2005.01.11 0 0 102
Szia.

Mik vannak a G6-ra és mennyiért adnád őket külön-külön?
Lehet engem érdekelne.
Előzmény: chapelle (101)
chapelle Creative Commons License 2005.01.11 0 0 101
Eladnám én külön-külön is, de mit kezdjek a lencsékkel ha azokat nem veszi meg senki? Ezek -ha jól tudom- gépspecifikusak, a G6-ra és a G5-re mennek rá, az utóbbi már amúgy is olyan megszabadulós gép. Már nem is cél a 200E Ft, viszont egyre jobban szeretem a kisgépet, olyan kis "hendi".
Előzmény: wamzer (100)
wamzer Creative Commons License 2005.01.10 0 0 100

mennyiért is adod?

 

ha jól emléxem, mindeféle kiegészítőkkel együtt mondtad 200 korülre. kiegészítők nélkül csak a gépet nem adod el? hosszabb távon lehet, jobban jársz, apránként eladva többet kaphatsz értük.

Előzmény: chapelle (98)
Ebadta Creative Commons License 2005.01.10 0 0 99

Szerintem akinek gond a magyar leiras, szerezzen be egy A60, 70, 85, 95 vagy G3, G5 stb leirast, es amit azutan sem tud arra itt valaszolunk. Ez az A70-rol valtottam, es nagyon keves funkcio volt, amiert a leirashoz kellett nyulni.

 

Az A70 utan amugy kicsi csalodas nekem ez a gep, a fokusz es a feheregyensuly semmivel sem tunik jobbnak, a zaj is alig kevesebb. Az objektiv azert szerencsere sokkal jobb. Baromsag, hogy a jelkepes meretu memoriakartyat, a taviranyitot es a tv-kabelt megvetetik az emberrel, kivancsi vagyok hogy hanyan hasznaljak.

chapelle Creative Commons License 2005.01.07 0 0 98
Szerintem még keveseknek van e gépből elsősorban a borsós ára miatt. Nagyon jó kis masina, de talán még drága ahhoz, hogy az embernek ez legyen "a" digitális gépe. Ennél jóval olcsóbb gépekkel is csodás képeket lehet csinálni.

Én még mindig eladnám az enyémet, így ha valakit komolyan érdekel a gép, nálam jelentkezhet.
Előzmény: TwiHu (97)
TwiHu Creative Commons License 2005.01.06 0 0 97

Nagyon áll ez a topic.

 

Vagy nagyon jó ez a gép és semmi megosztani való panasz nincs, vagy ennyire kevesen használnánk G/-ot?

 

Készítettem néhány tesztfotót G6-tal és Minolta A1-el. A Canonnan észlelhetően jobb, élesebb és zajmenetesebb képei vannak. Bizonyos szolgáltatásokban azonban alulmarad.

A kihajtható LCD nagy kincs, főleg extrém testhelyzetben, de mivel már erősen romlik a szemem, bizony még szemüvegben is kevésbé látom pontosan rajta a képet, mint a belenézős TFT-s keresőkben. A G6 optikai keresője ennyiből nem jobb.

chapelle Creative Commons License 2005.01.04 0 0 96
Csakis Ebay. Magyar nyelvű leírásért azért nem javaslok nagy küzdelmet mert a gép azért annyira nem bonyolult, másrészről itt is el tudjuk mondani, hogy melyik gomb mit csinál.
Előzmény: krob11 (94)
TwiHu Creative Commons License 2005.01.03 0 0 95

Én az AVPlanet-nél vettem, elég korrektek, garival 158 ezer. Igaz magyar nyelvüt nem adtak hozzá.

http://www.avplanet.hu/

Előzmény: krob11 (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!