Keresés

Részletes keresés

vordme Creative Commons License 2024.01.11 0 0 8451

Igen ő volt, de attól még, hogy nem volt szimpatikus és nem is mondott jót róla egy másik orvos (de az se szakmai volt inkább emberi), lehet, hogy 

jó sebész és effektíve, ha a késével áll valaki felett és várja, hogy felvághassa a pacienst akkor tudja és érti a dolgát :))))). 

Előzmény: károly, (8450)
károly, Creative Commons License 2024.01.11 0 0 8450

Köszi az információt, mert gondolkoztam róluk, de így biztos hogy nem megyek oda. Azt esetleg még megkérdezhetem, hogy melyik orvos vizsgált meg? Mert látom az oldalukon hogy az egyik orvosuk Dr. Lukovich Péter, de ő a János kórház sebészetén is dolgozik. (Nekem a János kórház a lakóhelyemhez legközelebbi sebészet.)

Előzmény: vordme (8449)
vordme Creative Commons License 2024.01.11 0 0 8449

Nekem az Arsmedica-val nagyon rossz tapasztalatom van, igaz csak vizsgálaton voltam ott, de nulla emberség, semmi kedvesség, egy lényeg volt, 

hogy a rám szánt 2 percet próbálja megrövidebbre csökkenteni és nagyon gyorsan tereljen a kassza felé, hogy kifizessem a 32 000 HUF-et. 

 

Utána pár hét múlva voltam egy másik orvosnál (TB rendelő és nem a sérv téma miatt, de véletlen látta az Arsmedica papírom is), aki az ottani egyik 

orvosról nem túl pozitívan nyilatkozott, de ezt inkább nem írom ide le, hogy mi volt, de a személyes benyomás és az alapján én oda már biztos, 

hogy nem mennék bármilyen "olcsó TB támogatásos" verziót ajánlanak. 

 

 

Előzmény: flohmarkt (8447)
károly, Creative Commons License 2024.01.11 0 0 8448

Szia!

 

Megkérdezhetem hogy ki műtötte, illetve mennyibe került?

Előzmény: flohmarkt (8447)
flohmarkt Creative Commons License 2024.01.10 0 0 8447

Sziasztok! A férjemet december 14-én műtötték az Arsmedicalban laporoszkópiás megoldással. Csütörtökön lesz ugye 4 hete. Nagyon nehezen javul, nem mondtak neki semmit, hogy mit lehet mit nem csak annyit, hogy ne terhelje magát, max. 4 kg emelhet. Gyógytornát egyáltalán nem említették. Most találtam rátok az lenne a kérdésem, hogy mennyi lehet a felépülési idő? Ő már 60 éves és az építőiparban dolgozik tehát 2-3 hét múlva már muszáj lesz mennie könnyebb munkára. Szerintetek mit csináljon itthon, hogy erősítse magát? Sétálni járunk minden nap, hegyen lakunk a lejtmenet elég megterhelő számára. Igazából még lehajolni sem tud, hogy bekösse a cipőjét (nyilván meg tudná csinálni én nem engedem) Köszönök bármiféle tanácsot, ötletet! 
Legyen nagyon szép estétek! 

vau1111 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 8446

Köszi a pontos leírást.

 

Én meg voltam dokinál konzultráción, hát, vergődök a horgon. Diagnózis, kétoldali lágyéksérv, az egyik nem meglepetés, a másik amit éreztem hogy kezdődhet, az tényleg ott van. Tesztelés tök egyszerű, hanyattfekvés, hasizom megfeszít, enyhe köhögtetés, és pattogott érezhetően.

Javaslat műtét (kétoldali egyszerre), de döntsem el, és jelentkezzek ha elhatároztam magam. Itt korábban valaki belinkelt egy leírást, hogy laparoszkópos előhozhat köldöksérvet (ami nekem gyerekkoromban volt, majd magától gyógyult), doki mondta, az nem gond, ott "megyünk be", és utána "varrjuk".

Nem vagyok túl boldog, de kb. az a diagnózis, amit igazából vártam, nincs nagy meglepetés.

Előzmény: vordme (8444)
vordme Creative Commons License 2024.01.08 0 0 8445

Igen az a masszázs az nekem is meglepő volt, egyáltalán nem számítottam rá, hogy az 1 óra több, mint fele majd az lesz. 

Nem tudom mondani azt se, hogy jó volt azt se, hogy nem, inkább talán ami megfogott, hogy ez alapján úgy tűnt, mintha 

lenné még valami plusz szakértelem vagy tudás a tornán kívül is. 

Előzmény: károly, (8443)
vordme Creative Commons License 2024.01.08 0 0 8444

Hasonló volt a hasszorítás, annyi, hogy közben a karnak a lassú leengedése volt még (plafonfelé mutat és akkor olyan 60-70 fokot hátra engedni). 

 

A tapasz úgy került fel, hogy 2 darab kb. 200 mm hosszúságú és mindkettőnek az egyik vége a boltosulás környékén van átfedésben, a másik végek pedig 

a felső has irányába (egyik kicsit a csípőlapát csont felé) mennek V alakban kb. 45 fokot bezárva. 

Úgy tudom az alapkoncepció az volt, hogy ezt a tapaszt használják terhes nőknél is a felsőhasfalnál azért, hogy ahogy a gyerek növekedése miatt amikor növekszik 

a belső nyomás, úgy gyengül a hasfali szövet és ez a tapasz akkor is ad védelmet, hogy ne legyen olyan nagy a "szöveti gyengülés" vagy valami ilyesmi. 

Szóval, ha egy magzati nagyságú nyomásra is jó akkor egy sokkal kisebb méretű lágyék előboltosulásra is jó lehet :)))). 

Megkérdeztem, azt mondták, hogy nem én vagyok a kísérleti nyúl és rakták már fel lágyék részre másnak is. 

 

 

Előzmény: vau1111 (8441)
károly, Creative Commons License 2024.01.05 0 0 8443

Bocs, most olvastam hogy jártál közben gyógytornásznál. A masszáz jól hangzott, bár nekem ilyesmit nem csináltak. A több gyakorlatot gondolom majd a következő alkalommal kapsz.

Előzmény: vordme (8436)
károly, Creative Commons License 2024.01.05 0 0 8442

Sikerült gyógytornászhoz eljutnod? És ha igen, milyen gyakorlatokat ajánlott a has területére?

Előzmény: vordme (8436)
vau1111 Creative Commons License 2024.01.05 0 0 8441

Ahol a magánegészségügyben annyi pénz van mint az USA-ban, ott szinte természetes, hogy a beteg számára teljesen fölösleges igényeket generálnak, mert azért a bevétel az bevétel. Itthon mivel a magánegészségügy inkább egy kiegészítő, "prémium" szolgáltatás, de a fontosabb egészségügyi ellátás mégiscsak az államiban van (nagyobb bajjal a magánszolgáltatók azonnal átküldenek az államiba!), plusz ugyanazok az orvosok dolgoznak mindkét helyen, nem akarnak maguknak még több fölösleges munkát generálni.

A sportsérv az egy hülye helyen történt sérülés, ami megfelelő kezelés (pihentetés, gyógytorna) mellett általában magától gyógyul. Egy sima húzódással, rándulással sem rohanunk egyből műtőbe. Biztos van olyan sportsérv, ahol a műtéti megoldás gyorsítja a regenerációt, de általánosságban szerintem egy hegre rápakolni még egy heget nem annyira logikus megoldás, ha mindkettőnek mondjuk pár hónap a gyógyulási ideje.

Én anno elkövettem azt a hibát, hogy a sportsérv gyógyulásnál nem mindig követtem a józan eszemet (volt hogy kényszerből emelgetnem kellett nem kis súlyokat, és az fájt is rendesen), gyanítom ez is okozhatta a lágyéksérv megjelenését. Egy sebész ismerőst kérdeztem anno, nekem azt mondta (nem vizsgált, csak tüneteket soroltam), hogy a sportsérv magától gyógyul, kizáródni nem tud, szóval nyugi.

 

Én végül csak jövő hétfőn megyek dokihoz.

 

A gyógytornád és a masszázs egész jól hangzik. Mondjuk a fájdalom ellen masszírozás elsőre meredeknek tűnik, de lehet nagyon jó, főleg hogy utána nem volt kellemetlen, és nem romlott. Az, hogy fájt, az jelzi, hogy van ott valami izomsérülésed, nekem a lágyéksérv hanyattfekve, ahogy visszahúzódik, egyáltalán nem fáj, nem érzékeny, de ha kijön, akkor kicsit húzódik.

A hasszorítás valami ilyesmi volt?

https://www.youtube.com/watch?v=lHANMYX7moo

 

A kineziológiai tapasz érdekes ötlet. Fel lehet úgy rakni, hogy megakadályozza az előboltosulást?

Előzmény: vordme (8440)
vordme Creative Commons License 2024.01.05 0 0 8440

Köszi az infókat :) 

Rákerestem a sportsérvre, de valahogy úgy tűnik, mintha inkább csak USA-ban lenne ez kiemeltebb téma, hogy ezzel külön foglalkoznak (gondolom jó pénzért), 

az írások érdekesek és hasznosak, de biztos, hogy ebbe az irányba a magyar TB és ahogy láttam a magán egészségügy se kíván előbbre lépni a hétköznapi 

ember szintjén (de lehet én látom rosszul). 

 

10 napja voltam a gyógytornán, ahol a következő történt: 

 

- 10 perc leletek átnézése, szóbeli kórtörténet felmérés 

- 40 perc masszázs (talán izomlazító) ez elég fura volt és nem is számítottam rá, először a nem előboltosulós oldalon végig nyomkodta

teljesen a hasamtól végig át a lágyék részén belső comb egészen majdnem a térdig és mindig kellett mondani, hogy mennyire fáj és szúró 

vagy tompa. Aztán jött a tűnetes oldal, ott amikor a lágyék környékére ért, hát volt ahol majd becsináltam annyira fájt és azokon a részeken 

sokáig elidőzött és masszírozás, nyomás, feszültségoldás vagy nem tudom mi a pontos folyamat megnevezés. 

- 10 perc torna 2 féle gyakorlat, de egyik se lábemelés inkább hasszorítás levegő ki/be és kar hátra engedése. 

- Végén pedig kineziológiai tapasz felhelyezése (kb. a has és lágyék részen). 

 

Nem is tudom igazából, így egy alkalom után még nem tudok sokat mondani (majd megyek még jövő héten is), annyit, hogy utána pár napig rohadtul 

fájt, de inkább olyan izomlázszerű fájdalom végig az alhastól a lágyék terület aljáig, aztán a tapasz végig rajtam van (egyszer cseréltem már) és a 10 

nap alatt végül is 2-szer volt előboltosulásom, mint korábban és hát persze ugyanúgy fájt, nem mondom, hogy ez rossz eredmény inkább csak azért 

nem vagyok annyira pozitív, mert valahogy továbbra is olyan instabilnak érzem fizikailag az egészet, de annak mindig örülök amikor itt írtok valami jót 

és bíztatót :)))). 

Előzmény: vau1111 (8437)
károly, Creative Commons License 2024.01.04 0 0 8439

Viszont szerintem mégsem a sport miatt újult ki elsősorban mindkét sérvem. Ugyanis az első műtétem után kb. két múlva kezdődtek a panaszaim, a második műtétem után meg szinte azonnal. A második után gondolom azért, mert már a műtét előtt köhögtem, meg utána is. De mivel a covid miatt bezártak volna, ezért nem vártak a műtéttel.

 

Anno ugye nem voltak ilyen gondjaim, 22 évig súlyzóztam, és pl. a fekve nyomásban 120 kg volt a csúcsom, de ugyanennyi volt a guggolásban is. Tudom, ez nem olyan sok, de mégis erősek voltak olyannyira az izmok és kötő szövetek, hogy ilyen problémáim nem voltak, mint most. A gond akkor kezdődött, mikor több évig nem csináltam semmit, majd újra kezdtem egyszerű fekvőtámasszal és haspréssel.

 

Azután a második hibát akkor követtem el, mikor az első műtétem után nem kerestem egy gyógytornász, és nem kezdem már el akkor, 2018-ban a szakszerű erősítést.

 

Jelenleg tehát gyógytornázom, és figyelek mellette a táplálkozásra is. Ha nem is javul a helyzet (bár reménykedek benne), akkor legalább ne rosszabbodjon. Meg persze az ökölvívással ameddig lehet, szintén erősítem a törzs izomzatot. 🥊🤜😃

 

https://www.youtube.com/@adamkaroly74

Előzmény: vau1111 (8437)
károly, Creative Commons License 2024.01.02 0 0 8438

Kerestem egy jó gyógytornászt, aki leleteim alapján (CT. MR.) állított össze egy kb. 30 perces tornát, amit mindennap csinálok. Ezek között van has izom gyakorlat is, de nem hasprés és nem felülés, hanem speciális hasizom gyakorlatok.

 

Amit problémát jelentett inkább, az az ökölvívás volt. Bár az első műtétem után szigorúan betartottam a regenerálódási időszakot, és egy év múlva kezdtem el edzeni, és egy-két edzés múlva éreztem hogy gond van. Persze ezek az edzések csak otthon történtek, és azt gondoltam hogy egy évvel a műtét után már nem lehet baj.

 

Ettől függetlenül még most is csinálom a gyógytorna mellett, persze csak nagyon lazán és amennyire lehet óvatosan.   https://youtu.be/KTimrH3jPTU

 

 

Előzmény: vau1111 (8437)
vau1111 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 8437

Pár okoskodás, hátha segít:

 

@vordme,

 

Keress rá arra, hogy sportsérv (sports hernia). Hirtelen rossz mozdulattól, valahol a hasizomzatban kis sérülés, szakadás keletkezik. Általában nem okoz valós sérvet, a belső szervek nem türemkednek ki, de idővel átalakulhat.

Hagyd meggyógyulni, erősítsd az alsó hasizmokat (lábemelés és hasonlók), ne akarj műtétet amig nem muszáj.

Rizikód nincs sok, akkor kezdj el figyelni, ha állandósul a sérv, de azzal is simán el lehet élni aktív életmóddal is. Nekem vagy 10 éve alakult ki sportsérv egy lovas baleset miatt, akkor erős lágyéktáji fájdalom, 2 hétig nem hajlott a térdem, aludni csak felpolcolt lábakkal tudtam, 4 hét után kb. rendbejöttem, és kb. 1 év után jött ki a lágyéksérv. Azóta sem kellett hozzányúlni, birja az aktív sportolást, de most picit rendetlenkedik, várhatóan a héten konzultálok dokival. Gyanítom műteni kell, de nagyon nem vágyom rá.

 

@károly,

 

Nem lehet hogy valamit nagyon rosszul csinálsz edzésekkor? Most kipróbáltam a hasprést, de érezhetően semennyire nem terheli a sérvterületet. Hasprés alatt (de nehéz súly emelésénél, és wc-n is) folyamatosan kell lélegezni, ne tartsd bennt a levegőt, mert az brutálisan megemeli a hasüregi nyomást (mellesleg a vérnyomást is veszélyesen emelheti). Gyanítom, hogy valami hasonló miatt újul ki állandóan a sérved. Aztán persze lehet hogy hasonlóan fogok járni...

 

Ha meg valakit érdekel, részletes gyógytorna program a yt linken alább. Enyhén döntött felületen (csípő magasabban mint a fej) még hatásosabb állítólag, mert a gravitáció is segít a belső szerveket bennt tartani.

https://www.youtube.com/watch?v=qU5LnGVzRs8

Előzmény: vordme (8436)
vordme Creative Commons License 2023.12.15 0 0 8436

Köszi a az infókat és neveket, végül úgy alakult, hogy egy másik gyógytornász központba "keveredek", de már csak karácsony után dec 27-én. 

Egyébként az MR eredmény is meglett, persze, ahogy várható volt semmi sérv, semmi sérülés nincs (persze ez jó) illetve azt is kizárták azzal, 

hogy esetleg a belekben is lenne valami rendellenesség ami esetleg ott nem úgy "viselkedik", mint kéne. 

 

Egy háziorvos (nem a sajátom) ajánlotta még, hogy próbájam ki a Bengay kenőcsöt, most azzal kenegetem azóta talán ritkult az előboltosulások száma 

(már csak 4-5 naponta jön ki), persze nem biztos, hogy van összefüggés a krémmel, lehet csak simán a gyógyulás talajára léptem :) 4 hónap után. 

 

 

 

Előzmény: károly, (8433)
Gokuza Creative Commons License 2023.12.04 0 0 8435

A telhes neveket megmondom. Először Baracs József, most pedig Dede Kristóf .

Előzmény: Hernia Sport (8434)
Hernia Sport Creative Commons License 2023.12.02 0 0 8434

A dokik keresztneveit, akik műtöttek megmondanád ? 

Előzmény: Gokuza (8431)
károly, Creative Commons License 2023.12.01 0 0 8433

Sajnálom hogy így jártál, bár nem meglepő az orvos hozzá állása. Nekem az első műtétem után mikor megjelentek az panaszaim, akkor azt mondta egy sebész, hogy nyugodtan lemehetek egy konditerembe is edzeni, mert nem tudok rontani a helyzeten. Aztán én konditerembe nem, csak otthon edzettem kicsi súlyzóval és gyógytornával. Egy hétre rá teljesen kiújult a sérvem.

 

A második műtétem után az mondta a sebész, hogy nem kell a hasizmaim edzeni, mert tart helyette a háló. Aztán miután panaszaim lettek, akkor meg ugyan ez az orvos azt mondta, hogy edzem a hasizmaim hogy megerősödjenek.

 

Te meg dönts el, hogy mi lenne neked a jó, miközben az orvosok sem tudják.

 

Érdemes tehát inkább egy hozzá értő gyógytornászt keresni, küldöm ezért a címeket:

 

Bartha Éva https://barthaeva.hu/    

 

Dohmeier Andrea  https://dohmeiergyogytorna.hu/

 

Apáthy Fruzsina  https://www.gyogytornaszom.hu/lagyekserv-mutet-utani-gyogytornaja/?fbclid=IwAR057NbobbhgcDVlBifosSW5qoGpBz1u_0ADFsM4G__1ttnKk0Upc5QZ4I0

 

 

 

Előzmény: vordme (8432)
vordme Creative Commons License 2023.11.27 0 0 8432

Rávettem magam és elmentem magánsebészetre, bár sokkal okosabb nem lettem, ami a gyógyulás irányát illeti.

 

"Státusz: Fizikális vizsgálattal tapintható sérv egyik oldalon sincs. Vélemény: Panasz alapján inkább izomsérülés lehetősége merül fel."

 

Persze ez így kb. ok is az eddig sok vizsgálat alapján, ami viszont nem volt túl jó, hogy gondoltam majd ott 32 000 Ft-ért kicsit többet próbál meg segíteni, 

mint egy 2 perces beszélgetés. 

 

Orvos: ez biztos, hogy nem sérv, inkább izomsérülés

Én: ok köszönöm, és tudna valamit javasolni, hogy esetleg akkor torna irányba menjek el ?

Orvos: nem nagyon, mert honnan tudnám, hogy ehhez most inkább erősítés vagy inkább nyújtás vagy egyik sem lenne jó

Én: ok és azt, hogy milyen orvos vagy terület irányába menjek tovább ?

Orvos: honnan tudjam ? 

Én: ok és esetleg ön szerint valami krémet kenjek oda ami ilyesmi sérülésre van ?

Orvos: fogalmam sincs, végeztünk arra van a pénztár ahol lehet fizetni, viszlát. 

 

Az összbenyomásom az volt, hogy a TB rendelő és kórházi részeken (legalábbis ahol én voltam) sokkal kedvesebben és empatikusabban beszéltek az emberrel, 

mint ott 32 000 Ft-ért... 

 

 

Előzmény: károly, (8421)
Gokuza Creative Commons License 2023.11.23 -1 0 8431

Figyi nem tudnánk privátba dumálni? Eléggé hasonló cipőben járok (sportsérv, másodjára műtötték, ezúttal Lichtenstein-el), kiváncsi vagyok hogy alakul a felépülésed. Ki fog műteni? 

Előzmény: Hernia Sport (8430)
Hernia Sport Creative Commons License 2023.11.15 0 0 8430

Szia! Köszi!

Sportsérvvel fognak műteni (Lichtenstein), elméletileg kapok hálót is.

Arra lennék kiváncsi mennyi idő múlva lehet visszatérni a profi sportba, a teljes terheléssel (napi 5-6 óra edzés, versenyzés)

 

Előzmény: Gokuza (8429)
Gokuza Creative Commons License 2023.11.15 0 0 8429

Nekem most  volt a második lágyéki műtétem, mindkettő sportsérvnek nevezhető mert kitüremkedés nem volt. Az első műtétem (Shouldice, azaz nyitott és háló nélküli) egy hentes csinálta 5 éve, ezt nagyon megbántam. Idén edzés közben beszakadt a műtét hege. 8 hónap vergődés után újabb műtétem volt. Ezúttal nyitott de hálós műtétem volt, ún. Lichtenstein féle, de egy rakás heget is ki kellett vágni, ideget leírtani...sajnos van tapasztalatom. Kérdezz.

Előzmény: Hernia Sport (8419)
Gokuza Creative Commons License 2023.11.15 0 0 8428

Szia! Sajnálom de érdeklődés hiányában a csoportot megszűntettem.

Előzmény: Bendegúz76 (8418)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.11.14 0 0 8427

Lehet a varrat szorosabbra sikerült és amiatt van. Nekem is volt hasonló érzés az első műtétnél. Ahogy megpróbáltam felállni, egyre jobban fájt, Inkább C-be hajolva jártam, de pár perc után engedett annyit hogy ki tudtam egyenesedni teljesen. Napról napra javult, azaz egyre kisebb volt a fájdalom felálláskor, kiegyenesedéskor. Talán 8-9 nap után múlt el teljesen, de 10. napra jött a varratszedés, akkor már nem volt semmi ilyesmi. A második műtét után viszont egyáltalán nem tapasztaltam ilyet. Én nem szedtem semmilyen fájdalomcsillapítót, mindössze az első műtét éjszakáján kértem egyet, mert nem tudtam oldalt fordulni. A branül még bent volt így adtak vénásan valamit. Nem tudom milyen anyag lehetett, de szó szerint fél perc alatt oda lett minden fájdalom. 

Előzmény: matesa (8425)
dalmata13 Creative Commons License 2023.11.14 0 0 8426

Én se éreztem semmilyen fájdalmat a műtét után.A jó 10 centis vágás dacára szinte teljesen érzéketlen volt a sebem  .Mikor csodálkozva jeleztem a sebésznek, flegmán visszaszólt:-Miért?....hiányzik magának a fájás?Viszont az átélt izgalmak miatt megfájdult a fejem ... na arra viszont kértem egy pirulát.

Előzmény: matesa (8423)
matesa Creative Commons License 2023.11.14 0 0 8425

Azt mondja hátra a derekába sugárzik a fájdalom inkább mozdulatkor tehát ha leül, feláll . Nem meleg a bőre, nincs láz. Csütörtökön kell visszamennie

Előzmény: Landsmann_ (8424)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.11.14 0 0 8424

Attól függ milyen az a fájdalom. Ha hanyatt fekve is folyamatosan fáj, az nem oké. Ha ágyból felkeléskor, ami szép lassan enged, az teljesen normális. Varratszedés után ez az érzés megszűnik.

Előzmény: matesa (8423)
matesa Creative Commons License 2023.11.14 0 0 8423

Üdv a csoportnak. Kérdeznék :) Férjemet 4 napja mütötték lágyéksérvvel, azóta is erős fájdalmai vannak. Algoflexet szed  akkor ideig óráig jó de utána fáj. ez természetes? Nyilván egy mütét után jelen van a fájdalom, de a szobatársa akit szintén aznap mütöttek állitja kutyabaja.  ezt sem hiszem el mondjuk szerintem csak hülyit :) 

vordme Creative Commons License 2023.11.10 0 0 8422

Ok köszönöm szépen, ha küldöd :)

Előzmény: károly, (8421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!