Keresés

Részletes keresés

Zanik Creative Commons License 2004.08.30 0 0 741
Vagy csak jól álcázzák, eltitkolják, eltusolják. Láttam már ilyet! Ebbe is szerezhettek tapasztalatokat!

Előzmény: prokator (740)
prokator Creative Commons License 2004.08.30 0 0 740
legalabbis az ilyen megaszervezetek ekkorat nem tevedenk ekkora pofaval, szemelyesen az elnokot is bevonva. Azert az idok folyaman szerezhettek nemi rutint az ilyen ugyek intezeseben... mind a vizsgalatok tekintteben, mind pedig a bizonyitekok, viselkedesek, stb. ertekeleseben is.
Előzmény: Zanik (739)
Zanik Creative Commons License 2004.08.30 0 0 739
Nagy a gyanúm, hogy neked van valami görög kapcsolatod? Úgy véded őket, mintha a világ legmegbízhatóbb emberei lennének! És a WADA-t is túlzottan a védelmedbe veszed!

Én nem vagyok benne biztos, hogy Annus és Fazekas ártatlan, de abban sem, hogy bűnös! Te?

Szerinted minden felelős szervezetnek korlátlan hatalma van? Szerinted egy csepp esély sincs arra, hogy a szervezésben hiba is történt? Hogy a WADA és a NOB is hibákat követett el?

Szerinted a WADA és a NOB gépezete teljesen mentes a hibáktól?
Előzmény: K. Slater (737)
mondial Creative Commons License 2004.08.30 0 0 738
huh, Adrián hogy néz ki...:(
K. Slater Creative Commons License 2004.08.29 0 0 737

Persze, a görög labor véletlenül pont a súlyemelők és a nehézatléták kémcsöveit cseréli el... :))

Ha Nagy Timinél vagy Igaly Dianánál lett volna doppingügy, akkor lehetne ilyesmiben hinni, na de itt korántsem ez a helyzet...

Előzmény: Zanik (735)
magyarc Creative Commons License 2004.08.29 0 0 736

Érdekes a súlyemelő esete is. A klubelnöke ma elismerte a Naplóban, hogy doppingolt. Nyilván tudták, hogy a NOB vagy a WADA szabályzatában benne van, hogy a B mintát nem lehet máshol vizsgáltatni. Ezért kérték ezt, majd sértődötten eltekintettek a B próbától.

Most ahogy elnézem a helyezetteket a TV-ben, ez a két brutálarcú nő fix hogy koxol.

Előzmény: Zanik (735)
Zanik Creative Commons License 2004.08.29 0 0 735
Én nem Annust védem, hanem azt mondom, hogy két véglet van ebben az ügyben! Gyanús volt Annus, Fazekas és megérdemelten bűnhődnek, akár doppingoltak akár nem! Ha ártatlanok voltak, akkor mindent meg kellett olna tenniük, hogy az ellenkezőjét bebizonyítsák. Az, hogy nem tették két dolgot jelenthet: doppingoltak, vagy csak úgy összezavarodtak, hogy nem látták a lehetőségeket!!!

De ott van a WADA és a görög labor sumákolós, handabandázása! Miért nem engedték más laborban kivizsgálni a dolgokat? Miért hordtak össze annyi marhaságot, ha bizonyítékok voltak a kezükben (lásd a DNS vizsgálattal megállapított különbség!) Itt mind a két oldalon humbuk volt. A milyenket most már sejtjük, tudjuk részleteit! De a másik oldal? Remélem a WADA-nak vagy az IOC-nek van annyi esze, hogy a saját területén is körbenéz, mert magukat is gyanúba keverték! Ez az egész szerintem még távolról sincs lefutva, és mind magyar, mind nemzetközi oldalon sokat hallunk még erről az ügyről!
Előzmény: Törölt nick (733)
sherx Creative Commons License 2004.08.29 0 0 734

És mi van ha itthon némi kárpótlást igértek neki ha hallgat?

Bár nehéz lesz mostmár ezt eltusolni,annyira össze-visza beszél mindenki,és nyilván sokan tudják mi az igazság a sok zagyvaságban,ezért tuti hogy valaki kiborítja a bilit.

 

Előzmény: Törölt nick (733)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.29 0 0 733
Az neked semmi, hogy Annus elmenekült Athénból? Hogy nem küzdött aranyérméért a verseny után és nem kell neki az élete végéig szóló adómentes életjáradék,amely mai áron számolva is, ha elél 75 évig, kb. 76 millió forint + a mostani bajnokságért járó 10 millió forint.
Előzmény: Zanik (731)
sssssss Creative Commons License 2004.08.29 0 0 732
Az nem úgy van, hogy én most sikeresen elcsalok néhány tesztet, aztán bezárkózom, mondván, hogy "többször ne, én már megtettem a magamét, lekéstetek, he-he, innentől már zaklattok." Nem késett le senki semmiről, Annus kvázi-lebukott, hiába a két korábbi sikeres csalás.
Előzmény: jadwiga (713)
Zanik Creative Commons License 2004.08.29 0 0 731
Ha Annus doppingolt, csalt, és ez kiderült, akkor mit szarakodtak ezidáig a WADA-sok?
Amikor felmerült a gyanú rögtön DNS vizsgálat és kiderül, hogy mi van! De ezek 5 napig csak össze-vissza habogtak, üldöztek, sumákoltak, ma meg tök lazán bejelentik hogy két különböző atléta vizelete?! Gratula, szarkavarás ezerrel!

Gyanús ez a görög labor! Lehet, hogy ott hibáztak?! (Nálunk betegeket cserélnek el, két kémcsőt sokkal könnyebb!)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.29 0 0 730
Hogy is van csak, Annus az idegösszeroppanása közben nyilatkozik, üzenget? Akkor meg miért nem jelenik meg a kamerák előtt és miért nem válaszol kérdésekre?
Előzmény: Milus (721)
magyarc Creative Commons License 2004.08.29 0 0 729

Aranyér

Előzmény: Sign (727)
gr657 Creative Commons License 2004.08.29 0 0 728
hat figyelj, mivel ot milliliter vizelet eleg egy vizsgalathoz, mint azt mar tobbszor hangoztattak, igy nyugodtan mondhatjuk, hogy 75x2/5=30-szor vizsgaltak, negativ eredmennyel. ezek utan nem csodalkozhatunk, ha nem akart meg tizenot alkalommal a wada rendelkezesere allni.
Előzmény: magyarc (724)
Sign Creative Commons License 2004.08.29 0 0 727

Mi a fax van most??

Ha lemondott az aranyról, akkor most miért perel??????

magyarc Creative Commons License 2004.08.29 0 0 726
Érdekes perre van kilátás, ha ezekkel az érvekkel megy oda Annus.
Előzmény: magyarc (725)
magyarc Creative Commons License 2004.08.29 0 0 725

Úristen, most olvasom tovább a cikket:

http://index.hu/sport/olimpia2004/040829aa_int/

 

"Mindkét szervezet rengeteget hibázott az ügy során. Azt mondták, miután Fazekas Robi nem tudott elégséges mennyiségű mintát szolgáltatni, én azért kerültem újra a látókörükbe, mert közeli kapcsolatban állok vele. Ezek után a hat és fél éves kislányomat is ellenőrizni fogják, mert közeli kapcsolatban áll velem?" - ironizált.

 

Ez az ember megőrült?

Előzmény: magyarc (724)
magyarc Creative Commons License 2004.08.29 0 0 724
Ezt akartam pont beírni. Na elmegy mostmár a búsba. Egy vizsgálat az 2 vizsgálat szerinte? De annyira ostoba, hogy azt sem veszi figyelembe, hogy negatív A próba esetén nincs B próba? Bár ha figyelembe vesszük a mai új vizsgálatot, ahol kiderült, hogy nem is őt vizsgálták kétszer, akkor most hány vizsgálata is volt?
Előzmény: gr657 (723)
gr657 Creative Commons License 2004.08.29 0 0 723

"Mégegy van, miért kapunk ellentmondó híreket? 2 vizsgálat vs 4+1 vizsgálat, "

 

Ez egyszeru:

"Engem Athénban egyszer a döntő előtt, egyszer utána ellenőriztek, ez a B próbával együtt négy tesztnek tekinthető, mindegyik eredménye negatív lett. "

Előzmény: Törölt nick (719)
reimre Creative Commons License 2004.08.29 0 0 722
De itt nem erről, hanem "steroid pfofile"-ról tesznek említést. Az mi? Bár a szavakat egyenként értem....
Előzmény: Stefferl (720)
Milus Creative Commons License 2004.08.29 0 0 721
  Annus továbbra is olimpiai bajnoknak tekinti magát

Annus Adrián a Nemzetközi Olimpiai Bizottság vasárnapi döntése után is olimpiai bajnoknak tekinti magát, és mindent megtesz, hogy jogi úton bebizonyítsa igazát. Az athéni ötkarikás játékokon doppingvétség miatt kizárt és aranyérmétől megfosztott, visszavonulását három napja bejelentő atléta ugyanakkor kéri a szurkolókat, hogy biztosítsák a sportszerű körülményeket a szeptember 5-én Szombathelyen sorra kerülő kalapácsvető Világdöntőn.

 

Stb. Az Indexen.

Stefferl Creative Commons License 2004.08.29 0 0 720

Nem olyan könnyű.

 

Mivel csak a hólyag-laphámsejtekből lehet DNS-t nyerni, a minta nagyságától függ, mennyi DNS-t tudnak nyerni. Nyilván PCR-el meg tudják soxorozni a mintát, különben nem lenne értelme, viszont egy ilyen minta igen könnyen kontaminálódhat. Ettől függetlenül precíz labor meg tudja állapítani, hogy egy személytől származik-e, vagy sem. Csak nemtom, az athéni wada labor mennyire precíz. Én nemigen bízom a görög precizitásban. Meg elég kényelmesnek tűnik az utolsó napon felmutatni egy ilyen dolgot. mindazonáltal ki nem zárhatom.

 

(Azonban ha már ilyennel csal egy sportoló, nem vigyáz a hamis pisára előtte, hogy okés legyen? (Orvosi tanácsra) Akár régi sajátot is belerakhat. Ha már tudja, hogy doppingolni akar, csak nem egy verseny előtti napon gyűjt pisát a csaláshoz??!!)

Előzmény: gusu (717)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.29 0 0 719

Mégegy van, miért kapunk ellentmondó híreket? 2 vizsgálat vs 4+1 vizsgálat, vizeszacsi vs nem elég vizelet, stb? Szvsz innen már nem lehet eldönteni semmit, sem azt, hogy doppingoltak, sem azt, hogy nem, sem azt, hogy jogos e a döntés, sem azt, h nem.

 

Előzmény: Törölt nick (718)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.29 0 0 718

nekem egy-két kérdésem van:

ez miért csak a döntés után merült fel?
Miért nem ezzel foglalkozott a wada utazgatás meg hivogatás helyett, mikor ha ezt az elején kiderítik, csak annyit kellett volna mondaniuk, hogy 2 különböző embertől adott mintát, ezért elvesszük az aranyat, és senki se szólt volna semmit?

Nem hasonlít ez kicsit Fazekas utólagos idegenvizelet-zacskójára?

Előzmény: gusu (717)
gusu Creative Commons License 2004.08.29 0 0 717
Stefferl: Irod hogy ilyesmikkel foglalkozol.
Mennyire nehez megbizhatoan ellenorizni ket vizeletmintarol, hogy ugyanattol az embertol vannak-e?
A wada vmi szteroidprofilrol szovegel, de en sajna nem ertek ehhez.
Ez csak vmi mondvacsinalt indok az uj tesztre-hivasra?
Előzmény: Stefferl (709)
jadwiga Creative Commons License 2004.08.29 0 0 716

Sajnos, így semmilyen pernek nincs értelme, bizonyítani tudják a csalást .....

Előzmény: Datura Stramonium (715)
Datura Stramonium Creative Commons License 2004.08.29 0 0 715

egy vizsgálat azt mutatta ki, hogy az Annus által leadott két vizeletminta két sportolótól származik, amely lehetséges manipulációra utal.

 

http://www.alon.hu/index.php/article/articleview/1336/1/13/

Jimmy 4ever Creative Commons License 2004.08.29 0 0 714

Hát, ami várható volt, bekövetkezett, elvették Annus Adrián aranyát :-(((((((

 

Biztos, hogy nem volt tiszta, de a jó édes k...a a...át a NOB-nak, Wada-nak, meg mindenkinek, aki most ránk húzza a vizes lepedőt, holott az egész világ tudja, hogy mindenki doppingol. Ezután remélem az amerikai atlétákat, kínai súlyemelőket stb mind ugyanilyen szigorral fogják figyelni...

jadwiga Creative Commons License 2004.08.29 0 0 713
Így van, perelni kellene. Az eset ugyanis példátlan, eddig negatív doppingteszttel még soha senkinek nem merték elvenni a megnyert aranyát. Perelni kéne őket azért, hogy ezután se merjék megtenni, a rohadt életbe, ahogy mondani szokták ....
Előzmény: S.Zola (711)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.29 0 0 712

De állítólag volt vérvizsgálat, és negatív, valamint a wada tennap össze-vissza beszélt, és Gyurkovics B mintáját sem engedte elvinni független laborba, szvsz ez alátámasztja Annus Adrián gyanúját, hogy a wada esetleg sumákol, és ezért nem ad mintát. Ezzel nem állítom, hogy sumákol (mert miért tenné), de Annus alá tegnap adták a lovat rendesen, ezután elvenni az aranyat pedig erkölcsileg erősen megkérdőjelezhető, és szerintem nem lenne szabad annyiban hagyni. Tegnap óta nem tudom kinek higyjek, így nem érzem ezt jogosnak távolról sem...

 

Előzmény: Stefferl (709)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!