Keresés

Részletes keresés

BorsónéVica Creative Commons License 2024.01.05 -1 0 7816

Tőled kérdezem, mint tapasztalt Madeira utazó. Jó 5-let lehet, ha csak 1 éjszakára, foglalok reptérhez közel vmi nagyon olcsó szállást? Aztán, sikeres leszállás után másnap keresek másik szállást, s autóbérlést.
Gondolom február nem fő szezon fogok találni szállást is, és autót is.

Kiváncsi vagyok véleményedre.
Köszönöm

Előzmény: Mr. Hadley (7813)
Flower2000 Creative Commons License 2024.01.05 0 0 7815

Mi az oka, hogy Machicoban szeretsz lakni és nem Funchalban?

Előzmény: tibi7601 (7722)
Flower2000 Creative Commons License 2024.01.05 0 0 7814

OFF: BUÉK neked is, már látom honnan ismersz.

Előzmény: sóhegyi049 (7799)
Mr. Hadley Creative Commons License 2024.01.02 0 0 7813

Tégy belátásod szerint. Már úgyis kitöltötte helyetted egy jó pár ember :D

Bejelentkezéskor szoktam megadni az adataimat a szállásadónak. Addig emailban lehet kommunikálunk.

Előzmény: BorsónéVica (7812)
BorsónéVica Creative Commons License 2024.01.02 0 0 7812

-:))))))))
Most foglaltam szállást a Bookingon, máris irt üzit a szállás ezt:

Dear Guest

Please fill in the information required for Portuguese Immigration and Borders Service (SEF) by using the below link;

https://welcome.upmarket.cloud/01H8835QG0488MHQM135544GW7/check-in/

Thank you Luis Portela

Ez kell???? kicsit gyanus szaga van

Multkor Dubai-i szállásfoglalásnál botlottam üzibe, amit "szállá"irt, de nem. El akartak vinni vmi oldalra ahol személyes adatok stb. jó, hogy észnél voltam nem katt. sehová hivtam a Bookingot, szállást persze, h hamis volt.

Előzmény: Mr. Hadley (7811)
Mr. Hadley Creative Commons License 2024.01.02 0 0 7811

Ne maszatoljunk :D
Kizárólag a pasik általi irányítást neveztem illúziónak. Óriási különbség van az irányítás és a lehetőségek közötti választás között.

Előzmény: BorsónéVica (7810)
BorsónéVica Creative Commons License 2024.01.01 0 0 7810

Szóval azt mondod 60 felett minden csak illúzió, csakis kizárólag pasikra értve.

Az én jegyemre az van írva, hogy NYERT 

Na, lenyugodtam lesz ami lesz

 

Előzmény: Mr. Hadley (7802)
Mr. Hadley Creative Commons License 2024.01.01 0 0 7809
Előzmény: Flower2000 (7807)
Mr. Hadley Creative Commons License 2024.01.01 0 0 7808

 

A tűzijátékra mentek. Aztán elillantak. Nem fér el annyi hajó a kikötőben :D

Előzmény: Flower2000 (7807)
Flower2000 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 7807

Tessék itt a pontos menetrend, én ezt nézem. 

Előzmény: Mr. Hadley (7805)
Flower2000 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 7806
Előzmény: Mr. Hadley (7805)
Mr. Hadley Creative Commons License 2024.01.01 0 1 7805

Késik az órád. Az tegnap volt.

Előzmény: Flower2000 (7804)
Flower2000 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 7804

Ma 7 cruise vitt Madeirába embereket.

Flower2000 Creative Commons License 2024.01.01 -1 0 7803

Ez tetszett a legjobban: "Tudod a legtöbb pasi paráz, ha nem az ő kezében van az irányitás"

Nem csoda, hisz a legtöbb pasi buta nőt vesz feleségül mert akkor ő okosnak néz ki mellette.

Előzmény: Mr. Hadley (7802)
Mr. Hadley Creative Commons License 2024.01.01 0 0 7802

Ez tetszett a legjobban: "Tudod a legtöbb pasi paráz, ha nem az ő kezében van az irányitás"

60 körül már nem irányít semmit a pasi, sőt ráébredhetne, hogy az eddigi "irányítom a sorsomat" dolog is csak illúzió volt.

Még pár sor erről a repülős paráról, hiszen ez izgatja az utazókat a leginkább, közvetlenül a "milyen erőgépet béreljek a hegyi utakra?" kérdés után.

Madeira partvonalát a tengerre merőlegesen több hegyvonulat és völgy alkotja. A reptér futópályája a partvonallal egy egyenesben fut és a rá merőleges hegyek szeles időben megkeverik a futópálya és a final (végső megközelítés) feletti levegőt. 

Bizonyos szélsebesség és bizonyos nagyságú széllökések esetén - tekintettel annak irányára - az ATC (Air Traffic Control) nem engedélyezi a leszállást. Ezt pontosabban nevezhetjük úgy is, hogy nem ajánlja a leszállást. Aki mégis leszáll azt jelentik a hatóságok felé, ahol később a kapitány vagy a légitársaság próbálhatja tisztázni magát.

Az ilyen leszállások ritkák, mert a tiltási szélhatár többnyire magasabb, mint amit az adott légifuvarozó a vállalati policy-jében az adott géptípusra a maximális oldalszélre a meghatározott maximumérték. Ezenfelül még több gátló tényező van, de ezeket ne nagyon feszegessük, hiszen teljes mértékben érdektelen, ha a gépet vezető személyzet döntési lehetőségét, már az előzőleg leírt limit kiheréli.

Szakember mondta ugyan de nem biztos hogy ez igaz is, hogy a Wizzair 321Neo gépeire a fenti limit elég félősen lett meghatározva. Ha félős a limit meghatározás, ha nem, a limit alatti oldalszélnél a kapitány fog dönteni, hogy mit tesz. Abban biztos vagyok, hogy képes lenne a vállalati policy felett is sikeresen földet érni, de a szabályozás a mi érdekeinket védi.

Az oldalszél csak egy dolog. Ha éppen nincs szél akkor az is lehet baj, mert a futópálya felett megáll a köd és nem mozdul semerre. Ez azért ritkább mint a szeles idő, és a Wizzair gépeit sem érinti annyira lévén azok késő délután érkeznek, amikor nagyon ritka az ilyen időjárási körülmény.

Madeirán mindig érdekes leszállni. A gyakrabban használt leszállás az amikor a gép alig 2-300 méter magasan elrepül a reptér mellett és a jobb oldali ülésekből megcsodálhatjuk ezt az építészeti remekművet. Majd ereszkedés közben egy komplett félkört repül és kevesebb mint egy percen belül a pályán gurul. Ez az egy perc a csendben vagy "húú"-zva telik el ha fúj a szél. Ha nagyon fúj vannak érdekesebb megnyilvánulások is, de az biztos hogy kevesebb levegőt veszünk, mint általában. 

Egy szó mint száz, Madeirára repjegyet venni olyasmi, mintha a jegy hátulján ott lenne egy kaparós rész, ami alatt vagy az üdvözöljük Madeirán olvasható, vagy csak egyszerűen az, hogy nem nyert.

( Sokkal, de sokkal több a nyerő :D )

Előzmény: BorsónéVica (7801)
BorsónéVica Creative Commons License 2024.01.01 0 0 7801

BUÉK!

 

Óh, de Drága vagy, szuper mindent leírtal amire szükségem lehet. 

 

Pontosan ezek a információk érdekeltek.

 

A gyors döntéssel nincs problémám, utazásra pedig nem pontra kiszámolva szoktuk az anyagiakat, inkább itt a gyors infók beszerzésével van némi gondom utazás során.

 

Vszinű ez is csak az első problémánal okoz az embernek gondot. Aztán beléjön az ember, mint  kiskutya az ugatasba. Na, én még nem ug....tok, bár páromat kéne megkérdezni.

 

Ok a tena főleg a páromnak. Tudod a legtöbb pasi paráz, ha nem az ő kezében van az irányitás, még a levegőben is.

 

Én, nem félek, imádok repülni, nincs vesztenivalóm, sajnos,  már nem vagyunk karonülők jóval 60 felett.

 

Igazán hálás vagyok az infóidért,

 

Kívánok Neked sok-sok élményekben gazdag utazást!

 

Követem írásaidat nemcsak itt, fantasztikus humorral vagy megáldva, nagyon szeretem a stílusod jót tesz a nevető ráncaimnak. Abba ne hagyd!

Előzmény: Mr. Hadley (7800)
Mr. Hadley Creative Commons License 2023.12.31 0 0 7800

Mi lesz ha, mi lesz ha?


A dologra nincs ráhatásod.

Ha beüt a probléma semmi okosat nem tudsz tenni, mert a körülmények fogják meghatározni a továbbiakat.

Ha Wizzel repülöd az odautadat, és fránya szél lesz, akkor Tenerifére fog vinni. El lesztek több órán keresztül a reptéren, míg a légitársaság dönt, hogy hogyan tovább. Ha javul a helyzet akkor rápróbál még aznap este, de valószínűbb a következő nap. Ha pedig hazafelé utaznál és ott ragadsz a madeirai reptéren, akkor a Wizz intézi a szállásod és az odaszállításodat, persze csak azután, ha biztos benne hogy aznap már nem repteti a divertált gépet. Ha több napos a szívás, akkor vis majorra hivatkozva törli a hazajáratodat. Attól kezdve a kezedben a döntés, azoknak az információknak a tudatában, amiket meg tudsz szerezni.

 

Az ilyen helyzetre csak úgy tudsz felkészülni, ha megtanulsz gyorsan infókat szerezni, gyorsan dönteni és minderre van anyagi biztonságod. Ha ezekkel nem rendelkezel, akkor sem fogsz elveszni, mert Madeira azért nem a Machu Picchu, és pár napon belül biztosan hazaérsz.

 

Ha beüt a baj akkor anyagilag bukni fogsz. Nem keveset.

Odafelé szívásnál ha lemondasz Madeiráról, akkor a magán szállásadók többnyire visszaadják a pénzedet. A szállodák kevésbé együttérzőek. Az autónál általában egy-három nap a bukta ha egy brandnél foglaltál. Lowcost kölcsönzőknél nem tudom mi az ábra. A repjegyed árát visszatéritik, ha nem tudnak Madeirára eljuttatni vagy ha nem tudnak hazahozni. Itt kell egy kicsit kötözködni, mert a Wizz sem fog csak úgy magától fizetni mindenért.

 

Én azt vettem észre ezeken a "mi lenne" dolgokon, akkor kezdenek el diózni az emberek amikor már meg van a szállás, kocsi, szabadság és nincs több dolog amivel lehet foglalkozni ezzel az úttal kapcsolatban.

 

Tenalédit csomagolj! A párodnak is adhatsz, mert február és március az a két hónap, amikor a "gonosz" szelek fújnak észak, észak-nyugatról.

Vagy szélcsend lesz az utazásaid napján. :D

 

Ne izgulj feleslegesen. Manapság időjárás miatt nem szoktak gépek lezuhanni.

 

Boldog Új Évet!

 

https://www.windfinder.com/windstatistics/funchal_scatarina

Előzmény: BorsónéVica (7798)
sóhegyi049 Creative Commons License 2023.12.31 0 0 7799

OFF!

Megtaláltalak itt...

 

BÚÉK! 

 

🇸🇬

Előzmény: Flower2000 (7787)
BorsónéVica Creative Commons License 2023.12.31 0 0 7798

Február vége.

Általában nem szoktam izgulni évente 3-5 alkalommal utazunk. Próbálok A,B verzióval felkészült. De, itt nem megy a B verzió! 

 

Szóval ez a mi lesz ha.......

Előzmény: Mr. Hadley (7797)
Mr. Hadley Creative Commons License 2023.12.31 0 0 7797

Túlliheged.

Mikor utazol?

Előzmény: BorsónéVica (7795)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2023.12.30 0 0 7796

nyugi. nem lesz semmi gond. (amúgy Tenerife a leggyakoribb alternatív leszállóhely.)

Előzmény: BorsónéVica (7795)
BorsónéVica Creative Commons License 2023.12.30 0 0 7795

Mik a lehetőségek ha pl. Nem tud leszallni, s elvisz Lisszabon reptérre. Fog a Wizzair küldeni mélt, hogy foglaljam át, vagy értesít mikor jön értem? Esti gépről van szó éjszakát tölthetem a  lisszaboni reptéren, vagy elszállásol a wizz?

 

Kérem vki vilagositson fel, vagy hol  tudok utánanézni? 

Lehet nagyon rágörcsölök.

BorsónéVica Creative Commons License 2023.12.30 0 0 7794

Célszerű előző nap kifizetni? 

Előzmény: Flower2000 (7792)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2023.12.30 0 0 7793

csak az alaphelyzetet írtam le, azaz nem kötelező a szállásadónak ezt figyelembe vennie. 

Előzmény: Flower2000 (7792)
Flower2000 Creative Commons License 2023.12.30 0 0 7792

Nekem fogja tartani szerintem, mert kifizettem az első éjszakát. Ők már rutinosak, tudják, hogy megesik az ilyesmi. 

Előzmény: jazzcool1,2 (7791)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2023.12.30 0 0 7791

1. nem

2. nem

Előzmény: BorsónéVica (7788)
BorsónéVica Creative Commons License 2023.12.30 0 0 7790

Óh, szuper 

Köszönöm szépen 

 

Előzmény: boris73 (7761)
BorsónéVica Creative Commons License 2023.12.30 0 0 7789

Egy hét tuti meg van repjegy oda-vissza, autó is ok.

Már csak azon izgulok, h a le-felszallassal minden oké legyen.

Páromnak nem is említem ezeket a lehetséges bonyikat meg jó, hogy ő nem is vesz részt a szervezésben, szeret mindent a helyszínen. Egy kikötése van ne legyen hosszú  a repülési idő max.5 óra ami belefér neki.

Előzmény: COOP (7760)
BorsónéVica Creative Commons License 2023.12.30 0 0 7788

Most így kicsit jobban belementem a tervezgetésbe. Felmerült 1-2 tech.kérdés.

 

1. Szállást lefoglalom (előtte pár nappal ingyenesen lemondhatót) repcsi nem tud leszállni aznap. Szállás  fogja tartani a foglalásom? Gondolom ők tudnak az ilyen eseményekről?

 

2. Fenti okok miatt elrepítenek máshová. Mit tudok tenni? Újból foglaljak  szállást? Előző szállás kötbért azt az 1 éjszakát a légitársaság kifizeti? 

 

Régen ezért is nem akartam ide utazni, nem szeretem a bonyodalmakat.

 

Minden hasznos  infót kérnék szépen.

Nem vagyok kezdő utazó a min.angol tudasommal, de hála istennek még eddig semmi probléma nem volt utazásunk során.

Tudom-tudom vmikor elkell kezdeni 

 

 

Flower2000 Creative Commons License 2023.12.30 -1 0 7787

Nem baj, biztos autóval jársz. Happy New Year.

 

Előzmény: boris73 (7786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!