Keresés

Részletes keresés

hogynelenne Creative Commons License 2016.11.08 0 0 283

Sziasztok! A havi tagdij minden pénztárnál rákerül a számlámra? 

Az mkb-nél néztem, hogy nagyrészt igen.

teleko Creative Commons License 2016.11.07 0 0 282

Köszönöm!

kridli Creative Commons License 2016.11.06 0 0 281

Én a generalit javaslom.

Előzmény: teleko (279)
mzsombi Creative Commons License 2016.11.06 0 0 280

Itt összeszedtem a nagyját, összehasonlíthatod őket működési költség és szolgáltatások szempontjából is. Nem teljes, meg persze hiba is lehet benne, de kezdetnek jó lehet:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/147ziYNyFBQSCUbqNqLVly2eDR-2AM9JQc6t-uySsBQs/edit?usp=sharing

 

Előzmény: teleko (279)
teleko Creative Commons License 2016.11.06 0 0 279

Köszönöm! Van valamilyen preferált pénztár, ami felé érdemes nézelődnöm? Bevallom nem akarom átnézni az összeset és összehasonlítani egyesével. 

Előzmény: Petya79 (274)
Petya79 Creative Commons License 2016.11.05 0 0 278

Tudom, hogy az EP számlákra sincsen OBA garancia. Többek közt emiatt is választottam az alacsonyabb költségekkel számoló, kisebb taglétszámú "noname" pénztárak helyett, a stabilabb(nak tűnő) MKB EP-t. Aztán ha mégis probléma adódna, még mindig könnyebb menekülni, mint egy 20-30 évre elkötelezett ÖNYP esetén.
A Honvéd EP-nél a rendvédelmi dolgozókat sajnálom, mert ők nem saját elhatározásukból váltak EP taggá. De aki önszántából választotta, annak nem tűnt fel, hogy a pénztár egy nevenincs, suttyó kis takarékszövetkezetnél vezeti a számláját? Az már csak hab volt a tortán, hogy a pénzt nem OBA garantált betétekbe fektették, ráadásul kisebb volt a hozamuk, mint az államkötvényeknek. Én nem voltam Honvéd EP tag, de úgy tudom, hogy miután kipattant a botrány, az EP kártyákkal még kb. 1 hétig lehetett vásárolni. Ha nem volt vásárlási limit, akkor a pénztártagok helyében jól kiköltekeztem volna magam.

A nyugdíj megtakarításról: nem vagyok egyik párt híve sem; sőt, alapvetően nem is érdekel a napi politika. De azt muszáj megemlítenem, hogy pár éve még magánnyugdíj pénztári tag voltam. Annak pont az lett volna a célja, hogy a nyugdíjas éveimre legyen némi megtakarításom, ha már állami nyugdíjra nem nagyon számíthatok. Viszont a kormányunk ezt a megtakarítást zsarolással, szépen elvette tőlem. Állítólag csak a javamat akarták...ahogy a vicc mondja: az összeset. Szóval ha Magyarországon egy csettintéssel, látszólag legálisan elvehetnek 3000 milliárd forintnyi magánnyugdíj pénztári megtakarítást, napról napra változnak a jogszabályok, az adókedvezmények mértéke, stb; akkor hogyan tervezzen hosszú távra az ember? Én elég bátornak tartom azt, aki bele mer vágni egy 20-30 évre elkötelezett önkéntes nyugdíjpénztári konstrukcióba, ráadásul OBA garancia nélkül.

Előzmény: FOMA (277)
FOMA Creative Commons License 2016.11.04 0 0 277

Arra sincs OBA garancia, ott pont úgy elúszhat a pénz egy óra alatt, ld. Honvéd Egészségpénztár. Ott van jelentősége a több pénztárnak, hogy úgy lehet kimaxolni az adó visszatérítést.

Előzmény: Petya79 (276)
Petya79 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 276

Nem a nyugdíj célú megtakarítást tartom feleslegesnek, hanem magát az önkéntes nyugdíjpénztárt. Ott ugyanis leghamarabb 20 év után tudod felvenni a befizetett tőkét, és az utána járó adókedvezményt. Ezzel elvileg nem is lenne gond, hiszen értelemszerűen ezt az összeget a nyugdíjas éveidre gyűjtögetted össze. A gond ott kezdődik, hogy nincs rajta OBA garancia. Namost 20-30 évig azon idegeskedni, hogy mi van akkor, ha becsődöl a pénztár, vagy hogy azután megment-e majd a kormány, az nem túl egészséges dolog. Ezért preferálom jobban inkább az önsegélyező szolgáltatást nyújtó egészségpénztárakat. Ott ugyanúgy gyűjtögetheted a pénzt a nyugdíjas évekre (is), és 2 évre le tudod kötni.

Előzmény: kridli (275)
kridli Creative Commons License 2016.11.04 0 0 275

"A fel nem használt összeg pedig a későbbiekben nyugdíjpénztári alapba is beforgatható" de csak nyugdíj korhatár után. Ha most várnak gyereket, akkor gondolom még elég sok idő van nyugdíjig, szóval ezt így kiejelteni hogy felesleges az önkéntes nyugdíjpénztár nem teljesen állja meg a helyét.

Előzmény: Petya79 (274)
Petya79 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 274

Az egészségpénztárak többsége manapság már önsegélyező szolgáltatást is nyújtanak. A fel nem használt összeg pedig a későbbiekben nyugdíjpénztári alapba is beforgatható, ergo felesleges az önkéntes nyugdíjpénztár.

Előzmény: teleko (273)
teleko Creative Commons License 2016.11.04 0 0 273

Sziasztok!

 

Párom várandós, ezért szeretnék egészségpénztárba lépni-léptetni és önsegélyező pénztárba. (szülési segély, stb.)

Célszerű ezt olyan szolgáltatónál tenni, ahol ez "egyben" van? Vagy nem is lehet másként?

Önkéntes nyugdíjpénztáram van, páromnak nincs. 

 

Merre nézelődjek? Köszönöm a tanásokat!

Spinyek Creative Commons License 2016.10.28 0 0 272

Köszönöm a linket!

Előzmény: Petya79 (268)
jenas Creative Commons License 2016.10.27 0 0 271

Köszönöm.

Előzmény: Lucilius (266)
Lucilius Creative Commons License 2016.10.27 0 0 270

hmm, nem tudom, onsegelyezobol at lehet vinni nyugdijpenztarba, de csak nyugdijba vonulas utan. EP-bol foglalam nincs

 

Erdemes amugy ezt atnezni, eleg sok mindent megtalalhato itt a temarol:

 

http://kiszamolo.hu/onkentes-penztarak-kerdesek-es-valaszok/

Előzmény: Petya79 (269)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 269

"2, Bármikor átvihetem az egyenlegem másik pénztárhoz?

igen, de csak egészségpénztárhoz"

 

Azt rosszul tudom, hogy a számlán lévő összeg a későbbiek során önkéntes nyugdíjpénztári alapba is beforgatható?

Előzmény: Lucilius (266)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 268

Ez eddig OK, de ha mondjuk az én munkahelyem is kötelezően beléptetett volna egy egészségpénztárba, ahová a fizetésem egy kis részét utalják tagdíj befizetésként, engem biztosan hajtott volna a kíváncsiság, hogy miről is szól ez az egész.
Az alapszabályt itt találod:
http://www.medicinapenztar.hu/images/pdf/szavalyzatok/MEP_Alapszabaly_2016.05.01.pdf

Az említett 52500 hátralékra nem úgy kell tekinteni, mint egy be nem fizetett tartozásra, hiszen ennek az összegnek a nagy része a Tiéd maradna (az egészségpénztár ebből csak ~3 ezer Ft-ot vonna le a működési költségként).

Előzmény: Spinyek (265)
Lucilius Creative Commons License 2016.10.26 0 0 267

szerintem ha van visszaigényelhető szja érdemes megtartani az EP számlát. Azt az 52 ezer forintot (minusz költség) feltudnátok használni elég sok mindenre és kapnátok a 20% szja visszaigénylést mellé pluszban - egészen pontosan persze csak a 20% szja miatt éri meg, valljuk be.

 

úgy tűnik a Medicina elkezdte átfésülni az alvó, inaktív számlákat, megróbál megszabadulni tőlük vagy szimplán csak aktiváltatni akarja. 

Előzmény: Spinyek (265)
Lucilius Creative Commons License 2016.10.26 0 0 266

1, Van e jelenleg ennél jobb? 

 

szerintem 1.5-2% hozam rendben van, én Prémiumos vagyok és ott masszívan 1% alatti a hozam

 

2, Bármikor átvihetem az egyenlegem másik pénztárhoz?

 

igen, de csak egészségpénztárhoz

 

3, Elvileg 2017-től indul az önsegélyező része, ez azt jelenti hogy a mostani egyenlegem ezekre is használható lesz,(lásd alább) vagy ezekre külön kell befizetnem?

 

a mostani egyenleged használható lesz önsegélyezőre is

Előzmény: jenas (262)
Spinyek Creative Commons License 2016.10.26 0 0 265

Persze,igazad van,de amikor a munkahelyen kötelezően eléd teszik a papírt,nem biztos,hogy elolvasod az összes szabályzati pontot.A nejem,meg,miután kirúgták-addig a munkahely fizette-,nem is törődött vele-igen,ez a mi hibánk. De a pénztár sem figyelmeztette 1-2 hónap után,hogy tegye rendbe a dolgait.A próbálkozást meg arra értem,hogy a levélben 2 év után csak a fenyegetőzés van,az nincs benne,hogyan lehet másképp rendezni az ügyet,mint az 52500 Ft befizetésével(Hivatkoznak az alapszabály 39.pontjára,amit sehol sem találok a neten)

Előzmény: Petya79 (264)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 264

Nem bántásból írom, de...én meg azt nem értem, hogy ha valaki ilyen vagy olyan módon ep taggá válik, miért nem tud pár percet rászánni, hogy elolvassa a szerződött pénztár alapszabályát. Akkor rögtön egyértelművé válna, hogy szó sincs semmiféle "próbálkozásról".

Előzmény: Spinyek (263)
Spinyek Creative Commons License 2016.10.25 0 0 263

Helló!Ezt a tájékoztatót  kaptad a Medicinától? Köszi,hogy közzétetted!Úgy látszik most próbálkoznak sok mindenkivel,mi is pont 52ezer forintról kaptunk felszólítást...DE persze erről nem szól a levelük.

Előzmény: Bradley89 (261)
jenas Creative Commons License 2016.10.23 0 0 262

Sziasztok.

Lenne pár kérdésem.

Újpillérnél vagyok már több éve 10e/hó befizetéssel. Az évek során azért összejött egy szép összeg mivel túl sokat nem költök.

jelenleg évente olyan ~1,5-2% hozamot hoz (negyedévente írják jóvá).

1, Van e jelenleg ennél jobb? 

2, Bármikor átvihetem az egyenlegem másik pénztárhoz?

3, Elvileg 2017-től indul az önsegélyező része, ez azt jelenti hogy a mostani egyenlegem ezekre is használható lesz,(lásd alább) vagy ezekre külön kell befizetnem?

  1. gyermek szüléséhez kapcsolódó ellátások
  2. munkanélküli ellátások
  3. tűz- és elemi károkhoz kapcsolódó segélyek
  4. temetés segélyezése: a pénztártag közeli hozzátartozójának halála esetén
  5. beiskolázási támogatás
  6. közüzemi díjak finanszírozásának támogatása
  7. lakáscélú jelzáloghitel törlesztésének támogatása
  8. idősgondozás támogatása

 

 

Bradley89 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 261

Szeretném Önt tájékoztatni, hogy a Pénztár által megküldött levél  tájékoztató jellegű. Tekintettel arra, hogy sem Ön, sem a munkáltatója nem küldte meg Pénztárunk felé a kilépési nyilatkozatát, tagsági viszonya jelenleg is aktív. Amennyiben Ön nem kívánja a továbbiakban a pénztári tagságát fenntartani, természetesen a hátralékként feltüntetett összeget megfizetésétől a Pénztár eltekint.

 

Kérem, szíveskedjen a csatolva megküldött Azonosítási adatlapot kitölteni és eredeti példányban postai úton eljuttatni Pénztárunk címére, 1037 Budapest Montevideo u 5. Ezt követően tagsága megszűntetésre kerül, a tagdíj hátralék törlése megtörténik és a Pénztár megküldi Önnek a kilépési elszámolást.

 

 

 További szép napot kívánok! Üdvözlettel,

kapasz Creative Commons License 2016.10.20 0 0 260

Ha tag szeretnél maradni, akkor be kell fizetned ezt az összeget. Ami 6% levonása után ugyanúgy a te pénzed marad, csak jogosult leszel az adójóváírásra. Ha nem fizeted be, akkor megszűnik a tagságod. A zárlati díjon kívül, ami 4.000 Ft nem fognak pénzt követelni, tehát ténylegesen nincs ennyire mínuszban a számlád, csak nem helyeztél el a sajátodból elég pénzt náluk, inkább így mondanám.

zsdulka Creative Commons License 2016.10.20 0 0 259

Sziasztok,

 

Pont én is a napokban kaptam felszólítás t a Medecinától ugyanekkora összeggel.

 

Már több éve nem használom az Ep t, talán 5 éve utoljára az előző munkahelyemen lett a cafetéria egy része arra költve,

 

 

Teendő? Köszönöm,

Bradley89 Creative Commons License 2016.10.20 0 0 258

Sziasztok !

 

 

A segitségeteket szeretném kérni, Nekem is mint az elözö kollégának, pont ugyanazon a napon nekem is , és pont ugyanannyi 52500 tagdijfizetési hátralékom van a Medicinánál , én soha semmikor nem használtam a kártyámat, még csak azonositás se volt, ergo nekem soha nem volt szükségem erre a retek kártyára, nem is volt eszembe nekem ilyen is van, mivel a munkahelyem utána megszünt, a kártyán elvileg majdnem 2 éve  400 forint van , ami nem izgat

 

Levélben kiértesitettek , hogy emennyiben a pénztártagságot fenn szeretném tartani, akkor rendezzem az 52500 elmaradásomat, mivel minden hónapban 2500 forint tagdijfizetési kötelezettség van , mivel vagy a munkáltató, vagy saját magadnak kéne fizetni 

 

Még jó hogy nem szeretném fenn tartani a tagságomat, szüntessék be, csak akkor most azt nem értem, mi az a 52500 tagdijfizetési hátralék, , és miböl vonják azt le ?

 

Mert ha a 400 forintomból  ami egyénileg van a számlámon szeretnék, hát csak nyugodtan ..

 

De ott a bankszámlaszámom is feltüntetve, csak azt nem tudom, hogy ahhoz joguk van -e levonni abból ?

kridli Creative Commons License 2016.10.18 0 0 257

1/a az mindenhol megvan, hogy 180 napig bent kel legyen a pénz. Az pénztáranként eltérő, hogy meddig kell beérkezzen az igény a szülést követően, de jellemzően az kevesebb mint 180 nap. Az viszont pénztáranként nagyon eltérő, hogy hol ha beadod az igényt, mennyit várnak arra, hogy meglegyen a fedezet. Szóval a prémiumnál ez úgy működne elvileg, hogy befizeted a pénzt (akár szülés után), aztán 120 napon belül beadod a kérvényt. Ekkor nem lesz elegendő 180 napos egyenleged, de tartják az igényt, és amikor a befizetéseddel letelik a 180 nap, kifizetik. De amúgy ha másik pénztárban gondolkodsz, kérdezd meg tőlük, hogy meddig várnak fedezetre, ezen múlik a dolog.

1/b Ahogy Zsombor is írta, ez elég friss változás, még nem aktualizálták még a honlapot. De ha letöltöd az MKBEP honlapjáról az aktuális szolgáltatási szabályzatukat, akkor abban már az 1M szerepel. 

Előzmény: Salado (255)
mzsombi Creative Commons License 2016.10.17 0 0 256

1/a. Nem jártam nagyon körbe, ne haragudj. Mindenhol más a gyakorlat, utána kell kérdezni.

 

1/b. MKB-ba október 1-gyel olvadt be a Pannónia, ekkor változott 1M-ra a szüléskor felvehető összeg. Ez biztos.

 

2. GYES-re mindenki max mégegyszer a GYES összegét adja. GYED-nél nagyon tarka a paletta, van, aki a GYED 40%át, van, aki a bruttó korábbi béred és a bruttó GYED különbségét, van, aki ugyanezt a nettó értékek különbségével, van, aki mindezt limit nélkül, van, aki max mindezt a GYED összegéig... Ezetféle értelmezés van, pénztártól függ.

Ezt a pénzt kiutalják neked, arra használod, amire akarod.

Előzmény: Salado (255)
Salado Creative Commons License 2016.10.17 0 0 255

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék. Önsegélypénztáron keresztül a Szülési szolgáltatásról és GYES GYED kiegészítéssel kapcsolatban gyűjtök infót. Gyermekünket okt. végére várjuk, tehát, nagyjából bármikor indulhatunk is.

 

1/a.

A Szülési szolgáltatás igénybevételéről nagyon eltérő infókat kaptam. Az Isysnél azt mondták, hogy a gyermek megszületése előtt be kell érkezzen a 750e ft., ezzel szemben a Premiumnál azt mondták, hogy a születést követő 120 napon kell beérkezzen a pénz illetve a bejelentés is, persze ez utóbbi kiegészítve azzal, hogy a kifizetés csak 180 napig benntartott pénzre jár. Kétszer is rákérdeztem, hogy valóban elegendő a születést követően beérkezzen a pénz? - és állítólag igen. Mi erről a tapasztalat???

 

1/b.

Korábban írtátok, ill. a szuper kis táblázatban is (ezúton is gratulálok hozzá) az található, hogy az MKB-nál 1M ft. a szülésre felvehető támogatás - ezzel szemben a honlapon https://www.mkbep.hu/tagoknak_osp_elszamolhato-szolg.html#3 még ez van: "A születéshez kapcsolódó egyszeri szolgáltatás összege 120.000 Ft újszülöttenként."

 

2.

A GYES GYED kiegészítésnél hogyan kell kiszámolni az igényelhető összeget? És a kifizetett összeg csak ep-i szolgáltatásokra költhető, vagy azt is kiutálják a saját számlára?

 

Köszönöm a segítséget

kridli Creative Commons License 2016.10.15 0 0 254

Ezt félreértitek. Nem 52ezer forinttal tartozik, hanem annyi a tagdíjelmaradása. Az egyenlege valószínűleg jelenleg is pluszos, és nem havi 2500at vonnak le ha levonni akarnak (és jogosultak), hanem a rá eső levonandó költésget, ez olyan kb 150-200 forint lehet havonta.

Előzmény: Mike0088 (252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!