Keresés

Részletes keresés

mind_the_gap Creative Commons License 2010.07.13 0 0 189
Én imádom Szárszót, de az európai falu táblát kissé túlzásnak tartom..

- a szúnyogoktól nem lehet megmaradni. Írtás után az árvaszúnyogok száma 10%-al kevesebb lett, a csípőseké 400-al több.
- a szelektív hulladékgyüjtőt nem ürítik, így mellé van pakolva a kapacitásának megfelelő adag hulladék.
- a szemétszállításhoz közterületeseket kell hívni, ami azért vicces, mert egész évre kifizettetik a szemétszállítást, hogy aztán ne vigyék el.
- az éttermesek nem tudnak dobozt adni, hogy az ételt elhozhasd.
- a lottózóban az erősebb fizikumú emberek is elájulnak a melegtől, levegőtlenségtől.

- a közért arai már uniósak.

És - gondolom ideiglenesen - megnyílt a pavilonsoron egy bár.
nohab Creative Commons License 2010.06.29 0 0 188
Berzsenyi? Hááát, én ezt kérdeztem tinédzserként is a 80-as években :)
Előzmény: mind_the_gap (187)
mind_the_gap Creative Commons License 2010.06.28 0 0 187
A Berzsenyi D. utca már kerékpárral is alig járható. Van esély a felújítására? A múlt héten egyébként voltak ismét viharok/ viharkárok. Nagyon sok stéget elvitt a szél.
Előzmény: nohab (186)
nohab Creative Commons License 2010.06.28 0 0 186
Nem, a sor az állomásnál van a part felé, rögtön a vasúti átjáró mellett.
Előzmény: perselus (185)
perselus Creative Commons License 2010.06.17 0 0 185
Melyik az a "sor"? Ami a Róza Mamával szemben van? Ha az akkor tényleg lepukkant.
Előzmény: nohab (182)
moló Creative Commons License 2010.06.16 0 0 184
Vendégeskedtunk szárszón, még most is látszik a helye, mármint a csípések. Borzalmas volt szombaton délután, este!  Ezt meg kellene oldani, mert különben ember nem marad a Balatonon!
nohab Creative Commons License 2010.06.15 0 0 183
mindenhol = a Balcsi partján mindenhol.
Előzmény: nohab (182)
nohab Creative Commons License 2010.06.15 0 0 182
Katasztrófa a szúnyoghelyzet, de máshol is a tónál, ill. nekem itthon is (Pest megye ÉK).

A sor lepukkant ugyan, de a van vagy nincs közül egyértelműen a vanra szavazok, akármilyen is. Így nincs egy központi hely, ahol össze lehet gyűlni, pedig mindenhol van.
Előzmény: mind_the_gap (181)
mind_the_gap Creative Commons License 2010.06.14 0 0 181
Eszméletlen mennyiségű a szúnyog. Annyi, hogy az már elviselhetetlen. A mindenféle riasztó fújkákon jókat nevetnek a dögök. A partról mindenki menekült, amikor a raj támadni kezd.
Tuti nem voltak irtva, inkább újabb fajok lettek betelepítve. Így nem fognak vendégeket csalogatni a tóhoz, inkább elmenekülnek onnan.

A sor magányos álldogál, jó lett volna, ha nyárra elkészül vagy hagyták volna üzemelni. Így ez most elég tré. Szerencsére feljebb a falu felé vannak új sörözők, fagyizók, kajáldák, stb.
nohab Creative Commons License 2010.06.13 0 0 180
Sziasztok, létezik, hogy idén nem lesz Szárszón nyitva a sor? Azt hallottam, hogy le is bontják... nekem Szárszó elképzelhetetlen a sor nélkül.
Falusne Creative Commons License 2010.05.18 0 0 179
Tegnap ismét volt egy nagy hullám.
Nekünk tegnap reggel telefonáltak,hogy nincs gond---és délutánra rádőlt a kerítésre a szomszéd fája és még kettő 45 fokban áll.Ma kivágják mindegyiket.
Menjetek le,ha nincs lent megbízott emberetek.
Előzmény: mkata78 (178)
mkata78 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 178
Ha valaki tud valami újat a szárszói állapotokról, legyen szíves írjon. Berzsenyiben áll(?) a házunk, az utolsók egyike.

Köszi
Falusne Creative Commons License 2010.05.16 0 0 177
Mi most jöttünk haza.Hihetetlen pusztítás volt.
Az Akácos úton egy új ház előtti kis fa fekszik az úton.(Földvár felőli részen)

A Nádas borozónál két nagy fa dőlt ki.
Beszéltünk egy helyi lakossal,azt mondta , nagy pusztítás a Berzsenyi utcában volt.Ott leszakadtak a villanyvezetékek is a kidőlt fáktól.
A József Attila úton is .
Áramtalanítva van ez a rész-mondta ezt a helyi illető, négy órakor.Ő az önkormányzatnál dolgozik és végigjárta a települést,megnézte a károkat,kollégái dolgoznak megállás nélkül.
Láttuk,ahogy az alsó úton mentünk Földvár felé,hogy több parti házban dolgoztak a kidőlt fákkal.Láttuk,hogy a síneken is kidőlt fák szaggatták le a villanyvezetéket.
Ha ott van házatok,menjetek le és nézzétek meg.
Előzmény: mind_the_gap (175)
bendediver Creative Commons License 2010.05.16 0 0 176
Szerintem ha infót szeretnétek, akkor hívjatok fel valakit Szárszón, mert ez a topik nem nagyon működik.
mind_the_gap Creative Commons License 2010.05.16 0 0 175
Ha valaki jár a Berzsenyiben, akkor tudósítson onnan is plííz!
manya48 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 174
Szeretném megkérdezni a helyi lakosoktól, hogy milyen kárt csinált a hét végi vihar Szárszón? Egy pillanatra mutattak a TV-ben egy össszedőlt kerítést, mintha a Kisfaludy u-ban lett volna. Különösen a Kisfaludy 11. érdekel, mert bár már pár éve eladtuk a nyaralót, de kb. 50 évet nyaraltunk ott, és óriási nosztalgiát érzek, mikor látom, vagy hallok felőle. Előre is köszönöm a választ.
incitatus Creative Commons License 2010.03.14 0 0 173
Tudom, hogy nem írtad. Azért kérdeztem.
Előzmény: mark-berg (172)
mark-berg Creative Commons License 2010.03.14 0 0 172

Incitatus barátocskám,

 

nem írtam, hogy kiszállt a pasas!! Csak megállt és gondolkozott, majd elhajtott!

És azt sem írtam, mi lett a mókus további sorsa. És azt sem, hogy nem mentettem meg.

 

És,  már ne is haragudj, de szégyelld magad, hogy a pasast véded. Igenis megérdemli a megszégyenítést.

 

Ahogy ezért a két bejegyzésedért te is megérdemelnéd.

 

Előzmény: incitatus (170)
Mad árka Creative Commons License 2009.12.14 0 0 171
Nem t'om. Én imádom az állatokat, persze alapvetően élve, s ha egy megtévedt gilisztát látok az aszfalt közepén tekerni, többnyire megfogom, aztán átdobom a füves részre. De ha véletlenül átmennék egy mókuson, s érezném, hogy ennek bizony nyekk, valószínűleg már nem állnék meg. Egy ekkora állaton, ha érezhetően átment rajta a kocsi, már nem sok mentenivaló van. Egy bánatos "jajszegény" ránézésről pedig, sajnos, nem lett volna jobban. De ettől még sajnálom a mókust.
Előzmény: mark-berg (164)
incitatus Creative Commons License 2009.12.14 0 0 170
"Egy félig szétnyomott vergődő mókussal sajnos már nem sokat lehet csinálni. "

Valószínűleg erre a következtetésre jutott a balesetet okozó, megálló, kiszálló, majd továbbhajtó autós is, akit mark-berg oly kedvesen "kiszerkesztett" megszégyenítés céljából.
Előzmény: perselus (169)
perselus Creative Commons License 2009.12.14 0 0 169
Egy félig szétnyomott vergődő mókussal sajnos már nem sokat lehet csinálni. A dolmányosok meg elintézik a takarítást jobbhíjján. Viszont érdemes lenne "vigyázat mókusok" táblákat kirakni, mert tényleg rengeteg rohangál azon az úton. Ugró szarvas helyett mókust a táblára.
Előzmény: incitatus (165)
mind_the_gap Creative Commons License 2009.09.05 0 0 168
Állítólag lebontják a pavilonsort. Mi lesz helyette?
mind_the_gap Creative Commons License 2009.08.31 0 0 167
éjjen Balatonszárszó. Idén is megfordultam ott párszor.. Minden tuti a közért áraitól eltekintve..
mind_the_gap Creative Commons License 2009.08.31 0 0 166
éljen Balatonszárszóó. idén is voltam párszor.
incitatus Creative Commons License 2009.08.29 0 0 165
A mókust sikerült megmentened? Esetleg jobban érdekelt, mi van a kocsiban, amelyik megpróbálta kikerülni, és meg is állt, aztán ugyanúgy ott hagytad, csak neked nincs rendszámod?
Előzmény: mark-berg (164)
mark-berg Creative Commons License 2009.08.20 0 0 164

Balatonszárszó, Sport u.-i szálloda előtt múlt héten egy kis mókus futott át. Az arra haladó világos színű kocsi (ISH-070) vezetője ugyan megpróbálta kikerülni, de pont a kerekek alá került a mókus.  Nem igaz, hogy nem vette észre a pasas, mert a két bal oldali kerék ment át a kis állatkán és mindkettőnél huppant egyet-egyet a kocsi, mintha egy járdára vagy fekvőrendőrre hajtana rá. A mókus ott vergődött, félig szétnyomva, félig élve. Megállt a pasi, gondolkodott egy kicsit, mi ott sétáltunk mellette, benéztem (volna) az ablakon, erre gázt adott és balra befordult az első utcába.

Végülis ugyanúgy járt el, mint ahogy az emberek szoktak egymással viselkedni...

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.26 0 0 163
Pár éve jártam Szárszón és megkerestem régi munkahelyemet a SZOT Csárda Diszkót.
Romhalmaz, gazhegyek, szomorú látvány volt.
1981-ben buliztam ott, jún-júli-aug.
Volt annak idején a Tópart Vendéglő (Szabsó Diszkó) a Strand mellett, az épület még állt.
Csak zene beazonosításilag: azon a nyáron ment az Ottawan ezerrel.
Rengeteg sztori.
Van valakinek fotója akkoriból?
Megköszönném és viszonoznám régi bika zenékkel.
Minden megvan.
üdv:
discofeny@fibermail.hu
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.26 0 0 162
Pár éve jártam Szárszón és megkerestem régi munkahelyemet a SZOT Csárda Diszkót.
Romhalmaz, gazhegyek, szomorú látvány volt.
1981-ben buliztam ott, jún-júli-aug.
Volt annak idején a Tópart Vendéglő (Szabsó Diszkó) a Strand mellett, az épület még állt.
Csak zene beazonosításilag: azon a nyáron ment az Ottawan ezerrel.
Rengeteg sztori.
Van valakinek fotója akkoriból?
Megköszönném és viszonoznám régi bika zenékkel.
Minden megvan.
üdv:
discofeny@fibermail.hu
perselus Creative Commons License 2009.05.09 0 0 161
Üdv kicsit halódik a topic. Senki sem veszi észre, hogy megújul a Fő utca?
Falusne Creative Commons License 2008.09.03 0 0 160
Még mindíg sok az árvaszúnyog?
A múlt héten söpörtük őket,annyian voltak!:-((
Előzmény: utazgato0000 (159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!