Keresés

Részletes keresés

zsivany4 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 6859

Valaki meg tudna mondani.
Lattam egy olasz film reszletet a youtubon.

Ilyen bizarr vigjatek.

A fiu ker az apjatol penzt kolcson, de az apa nem ad.

Nem emlekszem a fil cimere.

Valaki meg tudna mondani?

 

Moon River Creative Commons License 2013.03.20 0 0 6858

"A végső rejtélyek egészen egyszerű szimbólumokban is kifejezésre voltak juttatva."

"Ha most, a 21. században még mindig misztifikálni akarnánk az ősi filozófiát, azzal még mindig a sötétséget szolgáljuk, azt az ördögiséget, mely nem akarja, hogy ez a bolygó elérje fejlődésének egy újabb szakaszát."

 

Nem értelek.

Mit szeretnél?

Egy beavatás ABC-t? 

 

Az a baj, hogy nem érted az egészet. És azért nem érted mert eszed a betűt és nem jut messzebb benned a lényeg, mint a (rózsakeresztes kifejezéssel élve) dialektikus tudatod. Zsákutca. A gondolkodásodban vagy hozzáállásodban millió helyen ott van az útvesztő jelleg.

Közvetlenül meríteni...

Juss el ide!

 

Most sincs másképp, mint régen volt.

 

Évek óta itt lézengsz a fórumban és (már ne is haragudj!) intellektuális farokméregetésre hívsz ki mindenkit.

Nem fog idejönni a beavatott, hogy keressen téged.

Ha el is jönne, legyintene egy idő után az érveidre, mert olyan vagy, mint az egyszeri férfi, aki áll a szoba közepén és kiabálja a feleségnek, hogy: "hol a papucsom?!, hol a papucsom?!" és neki nem indulna a lakásnak, magától megtalálni.

 

Már leírtam:

"És senki sem tölt új bolt régi tömlőkbe; különben az új bor a tömlőket szétszakítja, a bor is kiömlik, a tömlők is elpusztulnak..."

 

Érted, ez mit jelent?

 

Szedd össze magad és vállald miért vagy itt:

1. Magadat méltatni a rózsakeresztességgel szemben. (Nagyon gyerekes éveken keresztül erre használni egy fórumot)

2. Áttörni ahhoz, amiről a rózsakeresztes filozófia beszél. (Ha ezért, akkor keress más kiindulópontot mert egy ilyen fórum tökéletes hely a vak vezet világtalan állapot létrejöttére)

 

Üdv. G.

 

 

 

 

 


Előzmény: Törölt nick (6856)
Moon River Creative Commons License 2013.03.19 0 0 6855

"Állítani bárki tud bármit.

 Leírtam: Jennings is elég sok mindent csak feltételezett, bár latinul jól tudott, de az ő összefoglaló könyve volt a legelső, mely végre nem latinul (vagy netán héberül), hanem angolul foglalta össze a rózsakeresztesek tanait.

De mire is ment vele, ha megnézzük a mai rózsakeresztes kiadványokat..."

 

Te most tényleg komolyan azt gondolod, hogy a mai és bármikori rózsakeresztesség hitelességét meg tudod állapítani a valaha megjelent "szakirodalom" alapján?

 

Az a gondom veled, hogy a bármilyen területen való hitelességed inog meg vészesen azzal, ahogy ehhez a témához közeledsz és ez az évek múlásával semmit nem változott.

 

Ha valóban valaha, bármilyen valódi rejtély közelében jártál volna, tudhatnád, hogy nem megszerezhető az által, hogy leírják, vagy elmondják és sokkal nagyobb szerénység lenne benned ami az saját ítélőképességedről való képedet illeti. A tudományos önteltséged határtalan és ettől pont azt az ajtót nem látod, ami az orrod előtt van.

Üdv. G.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6852)
babi :-) Creative Commons License 2013.03.18 0 0 6854

Előzmény: abahfa (6851)
babi :-) Creative Commons License 2013.03.18 0 0 6853

ondolkodtam.... Kezedbe adtam a választás jogát, te átadtad nekem... Aztán megint gondolkodtam.... melyik könyvet kellene... nem jutottam dűlőre. Ami nekem RK az talán neked nem. Ami nekem alap, az talán neked nem...és így tovább...

 

Meg egyáltalán.... kinézek az ablakon, ezerrel süt a Nap... A rügyek ugrásra készen...várnak, hogy megtapasztaljam újra és újra... Várnak rám és én is vártam rájuk...

 

Minek a Jelen újabb vesztesége a eszmecsere, vita vagy hadakozás miatt...? Hogy elmondhassam/bebizonyíthassam/megmutathassam stb. hogy igenis nekem van igazam... Valóban ez a furcsa, kesernyés, izomizzadásos trükk tenne bennünket, embereket boldogokká?

 

Rekedtre kiabálhatom magamat, mégsem a szavaim lesznek, amik számítanak. Hanem ami a szavaimban rezeg. (ezek a rezgések az interneten is léteznek!) Tégedet meg amit Te magad megtapasztalsz... Általam újabb szavakba, gondolatmenetek fonalába kóstolj?

 

Megkövetlek! Egy rosszabb fajta állapotomban ugyan felvettem a kesztyűt, de most eldobom, mert bűnt követnék el ellened. Nem akarom egyfajta terjeszkedéshez segíteni ezt a folyton éhes természetet és a hozzá tartozó lényeket. Ezen túl nem akarok egy láncreakciót sem elindítani/folytatni, így mérgezni magamat és másokat... Táplálkozni mindezekből, hogy azok is belőlem táplálkozhassanak.

 

A szent harcot választom, de nem dolgok, emberek ellen, hanem a saját szívem ellen. Mert még mindíg nem igazán egy-ügyű. Ezért. Ki kell űrítenem belőle azt, amitől néha még mindig megosztottnak, börtönnek tűnik számomra ez a világ... ebbol a megosztottságból az ember persze csak kikiállt, ahogy az én tettem feléd egy pár napja... :-)))

 

Meg kell tanulom kormányozni... Erről van szó. Minden perc drága! Minek vesztegetni egy újabb szavacskára? Szavak áradatának csatájára? Betűk, vélemények (más emberek véleményének) az összevetésére....   

 

Elindulok tehát e gyönyörű tavasz felé.... hivogat ... hogy lássam meg újra a királyi trónt minden egyes kődarabban, a Napban.

 

Gyere velem Zoroastro! Könyvek, szavak nélkül... Ha virtuálisan is :-)

Tudod hol, merre van a boldogság? 

Abban az irányban, ahol nem sok a lábnyom. Csak alig-alig...

 

Arra fogunk menni...

 

Jó? :-)

abahfa Creative Commons License 2013.03.15 0 0 6851

Vagyok.
Az egységet szemlélem a sokféleségben.
Az örökkévalót a múlandóban.
Itt egyetértés, nyugalom és béke
VAN.

Ki hadakozik?

babi :-) Creative Commons License 2013.03.13 0 0 6850

De mire is ment vele, ha megnézzük a mai rózsakeresztes kiadványokat...

 

Húha, Zoroastro!

 

Mondjam amit Te?: Állítani bárki tud bármit...

 

De jó volna, ha nem általánosságokkal hadakoznánk itt. Válasszunk ki egy könyvet, mondjuk az alapkönyvekből és konkrétan mondd el nekem, mi a baj vele... (a könyv választást rád bízom)

 

De ne feledd!: ha te megeszel egy zöld almát, lehet égi fenséget okoz számodra. Én meg a sárga színű almát szeretem és a zöldtől minden bajságom lesz...

 

 

 

 

De mire is ment vele, ha megnézzük a mai rózsakeresztes kiadványokat...

 

Van egy érzésem, hogy ez a mondatodat a tudatállapotod okozza...

 

Az enyémet meg az én tudatállapotom...

 

:-)

Előzmény: Törölt nick (6847)
Moon River Creative Commons License 2013.03.12 0 0 6849

"Állítani bárki tud bármit."

Ebben teljesen igazad van!

 

Ez a gondom a te megjegyzéseiddel is a témában.

Nem mindegy ugyanis, hogy elkezded megfőzni a krumplifőzeléket majd meg is eszed, vagy olvastál róla, hogy milyen, és ezáltal tudni véled milyen gasztronómiai élményt nyújt.

 

Előzmény: Törölt nick (6847)
zsivany4 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 6848

na, latod !

Előzmény: Törölt nick (6846)
zsivany4 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 6845

Azert hal bele olyan sok ember a rakba, mert az orvosok tudjak.

-)))hehe

Es te is tudod. -))) he  de nobel dijat meg csak sajat magadtol kaptal.

Mindenki a sajat elmejenek a legendaja. Halljuk a tiedet!

 

Előzmény: Törölt nick (6842)
Moon River Creative Commons License 2013.03.11 0 0 6844

Az ilyen jellegű mondataidat:

 

"A rózsakeresztesek pedig igencsak gyerekcipőben járnak ebben a témában."

 

csak azoknak tudod hatásosan elsütni, akik még nálad is kevesebbet tudnak a rózsakeresztességről.

 

Előzmény: Törölt nick (6842)
pleroma Creative Commons License 2013.03.11 0 0 6843

"Rejtett kincsek GYÖNGYösön".

 

Előadások keddenként a gnosztikus apokrif evangéliumokról (apokrif="rejtett").

 

Március 12. kedd: FÜLÖP EVANGÉLIUMA

Március 19. kedd: PISTIS SOPHIA EVANGÉLIUMA

Március 26. kedd: MÁRIA MAGDOLNA EVANGÉLIUMA

 

Helyszín: Gyöngyös, Rafael Stúdió, Kossuth Lajos u. 20. 

Az előadások ingyenesek. Mindenkit szeretettel várunk!  

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=439232452824056&set=a.329757350438234.77966.329733957107240&type=1&theater&notif_t=like

 

 

 

zsivany4 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 6841

Haliho;

 

Hat, a Rozsakeresztesek es a rak gyogyitasa. Szerintem nem off topik.

En jartam Rozsakeresztes hittan orakra.  Ott aszondtak hogy a Rozsakeresztes hitnek az

egyik alaptorvenye a gyogyitasa a betegeknek.  Mint ahogyan Jezus gyogyitott: "... ingyen kaptatok,

ingyen adjatok..."  vagy valami ilyesmi.

 

Voltak kutatasok amiket nem nagyon hirdet sok ember.  Angol nyelven kozolt irasok ezek.

Bar ezek kizarolag orvosi tudomanyos kutatasok, ezek meg is elerik az emle es a test egysegenek

gondolatat.

 

Ezeket a kutatasokat foleg a kovetkezo nevekhez lehet kotni:  Linus Pauling, Abram Hoffer, Humpfry Osmond ... etc.

Es a tudomany ag neve: 'orthomolecular medicine'.  http://orthomolecular.org/index.shtml

 

Ezekben az orvostudomany leirasokban vannak olyan dolgok ahol kimutatjak az emberi agyban kepzodo

intoxikalo jellegu anyagokat.  Ezeket az anyagokat az emberi agy sajat maga termeli.  Ezekkel az intoxikalo

anyagokkal az egyen sajat maga tudja a tudatat eltorzitani.  Ezeket a kemiai anyagokat nevezik "adrenochrome" -oknak.

 

Azt is feljegyeztek a kutatasok alatt, hogy azok az emberek kozott akiknek nagy mennyisegu az adrenochrome az agyukban,

azok kozott gyakori az operalhatatlan tudorak.  Tovabbi kutatasi adatokat erro nem tudtam talalni.

 

Erdekes lenne abban az iranyban is kutatni, hogy a kulonbozo gondolatok hogyan hatnak erre a belsoleg

kepzodo adrenochrome -ra.  Azt megallapitottak, hogy a kulonbozo kabitoszerek ennek az adrenochrome kepzodesben

lepnek hatasra.  A B3-as vitamin = niacin pedig eppen ellentkezo iranyban mukodik.

 

Engem ezek a kutatasok mindig nagyon erdekeltek es meg mindig erdekelnek.

Errol meg sokkal tobbet is lehetne irni, de van is sok dokumentacio angol nyelven.  Ezek kozul en sokat elolvastam.

Nekem van vegzettsegem es gyakorlatom az orvosi laboratoriumi technologiaval kapcsolatban.

 

En azt gondolom, hogy lehetseges, hogy bizonyos gondolkodasi vonalak a fokozott adrenochrome termeleshez vezetnek.

A felfokozott mennyisegu adrenochrome es annak lebomlasi anyagai pedig rakkelto hatasuak lehetnek.

Es itt bejon az a feltetelezes, hogy a raknak idegi eredete is van.

 

Azt is tudom, hogy a kigyogyult kabitoszeresek es alkoholistak mind probaljak azokat a gondolkodasi vonalakat partolni

amelyikek nem vezetnek a visszaesesre.  Ezeknel ez a dolog gyakorlati jellegu tapasztalat, hogy melyik gondolkodas mod

vezet a kedvezo eredmenyre.  Ezek a gondolkodasmodok mind le vannak irva.  Ezekrol ok konyveket irtak.

A konyvek olvasas kozben a szoveg hatasa is lehet ezeknek a gondolatoknak a keltese.

 

A Rozsakeresztes gondolkodasi mod szerintem nagyon kedvezo.

 

Az a video amit a Babi berakott, az is szerintem kedvezo.  Bar nem tudom, hogy Rozsakeresztes-e.

Az en gondolataim inkabb a Buddhista jellegu tapasztalatbol erednek mint sem a hit szeru Kereszteny vonalbol.

Bar kedvelem en is a Kereszteny gondolatokat, es kepeket, en maskeppen gondolkodom, mint a hagyomanyos

kereszteny vonal.

 

Amit leirtam itt, hat en csak remelem hogy valakinek segit.

En igy tudtam leirni amit gondolok.

Tisztelettel;

zsivany4 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 6840

babi-) ; koszi

Előzmény: babi :-) (6833)
Moon River Creative Commons License 2013.01.13 0 0 6838

"ha az így lenne, akkor kis rohadékok vagytok... milliok halnak meg mert az orvosok nem nagyon tudnak mit kezdeni, pl a rákos sejtekkel - ti meg csücsültök a mikrokozmosz titkain - az a rákkutatók hibája, hogy pont nem tévednek oda egy topicba, ahol felfeditek a mikrokozmosz és a makrokozmosz titkait."

 

Ne haragudj de ez őrült marhaság!

Még ha így is lenne, hogy felfedték:

"És senki sem tölt új bolt régi tömlőkbe; különben az új bor a tömlőket szétszakítja, a bor is kiömlik, a tömlők is elpusztulnak..."

 

Előzmény: bélasuska (6837)
bélasuska Creative Commons License 2013.01.13 0 0 6837

"feltártuk benne a mikrokozmosz és makrokozmosz titkait"

 

...csak így szerényen :))))

 

ha az így lenne, akkor kis rohadékok vagytok... milliok halnak meg mert az orvosok nem nagyon tudnak mit kezdeni, pl a rákos sejtekkel - ti meg csücsültök a mikrokozmosz titkain - az a rákkutatók hibája, hogy pont nem tévednek oda egy topicba, ahol felfeditek a mikrokozmosz és a makrokozmosz titkait.

 

 


Előzmény: Törölt nick (6826)
bélasuska Creative Commons License 2013.01.13 0 0 6836

őskeresztény minek az értlemezése haladja meg a modern természettudományos minek az értelmezését?

Előzmény: gyémántkristály (6827)
Moon River Creative Commons License 2013.01.09 0 0 6835

Nem ismerem a kérdéseidet.

Elképzelhető, hogy akik választ adhatnának rájuk, azok nem olvasgatnak fórumokat.

Elképzelhető, hogy nincs értelme a kérdéseidnek.

 

Előzmény: Törölt nick (6834)
babi :-) Creative Commons License 2013.01.07 0 0 6833
babi :-) Creative Commons License 2013.01.04 0 0 6832

ahhhh, micsoda szó! fejnehéz... hahaha, az meg micsoda, G.?:-)

 

és BUÉK persze Neked!

 

ès persze minden topiklakonak :-)

Előzmény: Moon River (6831)
Moon River Creative Commons License 2013.01.03 0 0 6831

Lehet Zoroastro. Persze kérdés, hogy mit nevezünk megismerésnek. Még mindig "fejnehéznek" tűnsz.

Üdv. G.

Előzmény: Törölt nick (6808)
homáj Creative Commons License 2012.12.29 0 0 6830

Blog / policáj

 

Uram, tégy engem a te békéd eszközévé, hogy ahol gyűlölet lakik, oda szeretetet vigyek, ahol sértés, oda a megbocsájtás szellemét, ahol széthúzás, oda egyetértést, ahol tévedés oda igazságot, ahol kétely, oda hitet, ahol kétségbeesés, oda reményt, ahol árnyék, oda FÉNYT, ahol szomorúság, oda örömet ... ÁMEN. 
Calcuttai Teréz Anyu 
Ajánlom mindenkinek megfontolásra! 
Ha viszont, úgy látod, hogy az eddigi életed nem tette jobbá a világot valamilyen oknál fogva, akkor tegyél valamit azokkal szemben, akik tutkó, hogy rosszabbá teszik. A végkifejlet tekintetében, előjelében ugyanaz, mint a fenti elvárható feladat. Akik rosszabbá teszik világunkat, azok a 6elemis bunkó, korupt, saját-zsebre büntető, cigány-bérenc, szopós, búzi rendőrök. Minél kevesebben mennek el 40 éves korukban jó nyugdíjba, annál jobb! Ha ez így menne, akkor előbb-utóbb fel kellene találni a NEMBUNKÓJÓSZÁG rendőrt. Hajrá!

 

homáj Creative Commons License 2012.12.20 0 0 6829

Blog 1

  • gyerekecske

    Kedves gyermekeim, mivel most jó kedvemben találtatok, ezért hát megmondom nektek a tutit! 
    Ha a Goy Motorosok Találkozóján vagytok, semmi esetre se köszönjetek 'Salom Izrael'-lel, mert tuti, hogy reácsesztek!

 

gyémántkristály Creative Commons License 2012.12.13 0 0 6827

Zoroaster, úgy érzem, valami nagyon fontosat írtál le. És azt hiszem ennyi elég is:

 

 

"a rózsakeresztes/hermetikus = őskeresztény értelmezés sokszorosan meghaladja a modern természettudományosat, és minden részletében tökéletes."

 

 

Aki meg bizonyítékért pedálozik, az kövesse Ariadné fonalát és bizonyítsa, amire képes.

Előzmény: Törölt nick (6826)
zsivany4 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 6825

Haliho;

 

Hat en nemtudom. Inkabb magyar nyelven irnek mint angolul.  En az angol nyelvtudasmmal kapcsolatban

csak annyira vagyok buszke amennyivel en segiteni tudom mas embertarsaimat, azt is csak ugy nevtelenul.

 

Szerintem, meg mindig el lehet vonulni a tarsadalombol, sot uj tarsadalmakat is lehet letrehozni.  Ahogy en latom

hajo kell hozza, es hajozni kell. Es vannak akik hajoznak, peldaul: http://www.seasteading.org   .

 

Aztan van valami a Scientologusokkal is, hogy van valami hajojuk amit ok szuvereign teruletnek mondanak, es

masok meg nem vitatjak.  Es amig egy hajo nincs egy orszag vizi felsegteruleten, addig valaszthat, hogy milyen

szuvereign terulethez akar tartozni.  (felsegterulet altalaban a parttol 12 tengeri merfold) (plusz meg egy masik

12 tengeri merfold ami atmeneti zona)  ( de 24 tengeri merfold utan a parttol mar 'high seas' = nyilt tenger)

(1 tengeri merfold kb 1850 meter).

 

Nem lepodnek meg ha lennenek meg ilyen csendesen titkolt hajok, ahol azok laknak akik akarnak  es ott lehet

olyan vallast es filozofiat es politikat folytatni milyet tudnak.  Es ugy elnek meg ahogy tudnak.  Valami Nemo Kapitany

fele letesez lehet. (nem biztos hogy tengeralattjaro Nautilusz).

 

En gondolkodtam ezeken a dolgokon, es erre jutottam. Nem vitatkozni akarok, se tanacsot kerni.

Inkabb csak szerettem volna leirni ez masoknak, hatha segit.

 

Tisztelettel;

 

zsivany

 

gyémántkristály Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6823

By the way, Zsivany, if you want, you can write me in English, too. I will understand and answer. But if you want to stay at the Hungarian language, its up to you.

 

Take care! W/respect: gyémántkristály :-)

 

 

Előzmény: zsivany4 (6816)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6822

Tiszteletem!

 

Pár napja elkezdtem olvasni a blogodat.

 

Gratulálok , elég jó lett.Érdekes mód megtaláltam rajt pár olyan a gondolatot , ami régóta foglalkoztat.

Az egyik az , hogy a bibliát , mint emberprogramozót tervezték meg.

A másik a rejtett spirituális elitről.

 

Ami még megfogott J.V.R. idézet :

 

"Aki a Logosz sugártörvényeire nem reagál pozitívan, az a negatív hatásai miatt tönkremegy."

 

 

Előzmény: trueXman (6787)
gyémántkristály Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6821

Nem tudás kell, sokkal inkább tudatosság. - Igen! Egyetértek! Örülök, hogy ezt leírtad. De vajon A Miben lévő Tudatosság-ra van szükség? Mert itt is sok a kutyul, meg a katyvasz... 

 

Ezek a világi rózsakeresztesek pedig nem igaziak. Csak a hírnév kedvéért azok. - Milyen hírnév? Ezt nem értem. 

 

St. Germain nem volt kortalan  - Ami a földi formavilágot illeti, senki sem kortalan. Szellemi vonatkozásban el tudom képzelni, ha valaki a Világegyetem-ből, felé és általa él (úgy értem totálisan!!!!), akkor elkezd "visszafelé élni". Ebben a világban él, de nem e világ erői által. Tehát ennek a világnak a törvényszerűségei nincsenek hatással rá többé. Volt alkalmam találkozni emberekkel, akik közel hetvenhez, negyvennek néznek ki. Olyan ritka az ilyesmi, mint a .... nem mint a fehér holló, még annál is ritkább ez. Tudni illik az, hogy valaki annyira le tudja hántani magáról az egót, annyira engedi isteni valóját kifejlődni, életét annak alárendelni, a valódi szeretettel szolgálni a világban, hogy a földi teste (ha lassan is, ) de követi a szellemi szintet és nem öregszik. Én a saját szememmel látok ilyet Zoroaszter. Nem viccelek! VAN ILYEN. ITT KÖZÖTTÜNK, MA!!!!

 

:-)

Előzmény: Törölt nick (6818)
gyémántkristály Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6820

Zoroaszter, én szerintem te ezerszer többet tudsz arról, hogy melyik csoport melyik után jött. Én nem, az tuti. Ha megengeded, most azt mondom Neked: szerintem már az őskeresztények is gnosztikusok voltak. DEEEEEEE annak, hogy azok voltak e vagy sem, avilágon semmi jelentősége nincs. Ez csak az én személyes érzésem. Hülyeségnek tünik amit most mondok, de szerintem a fejlődés során, amikor az emberkezdemény még a Föld planéta 'Saturnuszi megjelenési formájában' élt,  már ott volt a gnoszticizmus csirája. Ez erősödött a 'Nap- és a Hold megjelenési formában'. Mígnem emberekké váltunk a mai szó értelmében. A Szaturnuszi influenszek, a Nap-lények és a Hold lényeinek hatása alatt több gnoszticizmus volt bennünk, földi lényekben, mint ma. De mindennek persze rendelt ideje volt és van. Személy szerint érdeklődéssel olvasok mindent, ami valami fajta rendet próbál kialakítani az évek, a fejlődési folyamatok között. Ez csak az én érzésem, hogy a szó mélységében az őskeresztények jobban gnosztikusak voltak, mint későbbiekben az emberek. Ma meg már ezerrel propellezhetünk, hogy picit is lecsippenthessünk égi másunkból, hogy megteremthessük, felébreszthessük, valóban előléptethessük stb... hadd ne ragozzam :-)

 

 

"Kár hogy csak most kezdtünk el beszélgetni. Pár nap és vége a világnak."

Attól tartok, még néhány évig várnunk kell erre a nagy világvégére. Azok a geológiai változások, amiket egyesek előrevetítettek, még alig kezdődtek meg.. yes sir! Örülök, hogy Neked még megmaradt a realitás érzéked. :-)

Előzmény: Törölt nick (6817)
gyémántkristály Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6819

Kedves Zsivany! Megtisztelve érzem magamat, hogy megszólítottál. Köszönöm.

 

Arról a szemről írsz, Isten szeméről, ami a káoszban is tisztán képes látni. Istent mi azzal a szemmel látjuk, amivel Isten lát bennünket.

"Here the vulgar eye will see nothing but Obscurity and will despair considerably." Ám a közönséges szem is képes eljutni oda, hogy amikor az erdőbe lép, ne csak a fák egymás utániságát, apró zöld részleteket érzékelje égben és a földön, hanem a káoszban meglássa, megérezze a Törvényt, a rendezettséget. Ehhez azonban egy belső tisztaságra van szükség. Ami "átállítja" a gondolkodást, az érzés, így a látás egészét.

 

Tudom, hogy az angol nyelv kicsit másként értelmezi a spiritualitás fogalmát. Mi itt, ebben a világban a formák, szavak, tárgyak, külső megjelenések bűvöletében élünk. És magyartól, angoltól függetlenül spirituálisnak nevezünk mindent, ami a megszokottól eltérő. Régen csodának nevezték, ma spirituálisnak. Van aki beszél róla, egyre több cimkét aggatva rá, van aki hallgat.

 

A világ mai állásában eljutott odáig, hogy a "láthatatlan" kezd megnyilvánulni. A leplek kezdenek lehullani. Az ember hatalmas változáson megy keresztül. Amiről régen tilos volt beszélgetni, az ma a fenomen témákhoz tartozik. Érzékszerveink nyílnak, és egyre több spirituális élményt hozunk át a fizikai világba. Nemsokára a dimenziók közötti átjárás egyre intenzívebb lesz, mert az emberi érzékszervek egyre jobban képesek lesznek "átnyúlni" egyikből a másikba.

 

Ma már nem szobrokba, festményekbe, zenékbe öntjük "spirituális" élményeinket, hanem a mindennapi cselekedeteinkbe. És ez teljesen normális, megszokott attitude lesz. A szív, aminek működését ma még alig tudjuk emberi akaratunkkal szabályozni (bár harántcsíkolt izomból áll!!!), ez később megváltozik. Nem is nagyon soká. Érzéseink, gondolataink által leszünk képesek szívdobbanásainkat, és a vér sugárzó erejét kontrollálni.

 

Figyeld meg, milyen irtózatos rohamléptekben változnak az emberek jelenleg. Ez a világvége hangulat is segít az egészben. Mert ha más nem, akkor a félelem szorítja rá az embert, hogy végülis kénytelen legyen kibontani önmagából mindazt a jót, ami már eleve benne van. Az egó visszaszorításával.

 

Azt írod: 'a fizikai valosag minket osszekot". Én azt mondom, mind a fizikai, mind a nem fizikai valóság összeköt minket. Méghozzá mindenestül. Ásványostúl, növényestűl, állatostúl, emberestűl. Fizikailag megtapinthatóan, és nem megtapinthatóan. 

 

Csoportok ide, vagy oda, a lényeg az, amit írtál: Es van aki sejti, es valamennyire felismer az o sajatmiben letet, es szerepet ebben az egeszben. - Ez volna a lényeg. És előbb vagy utóbb, mindenki megteszi. És tök mindegy, eljárunk egy csoportba vagy sem. Illetve jó, ha eljárunk egy csoportba, oda, ahol a lények képesek fölvenni a Világegyetem építő erőterét. Az erőt. És a tudást, hogy tudatosságuk emelkedhessen. Jó, ha közéjük tartozunk, hogy felvehessük mi is mind ezt, hogy szétáraszthassuk életünk folyamán, hogy odaajándékozhassuk azoknak, aki képesek azt fölvenni.

Előzmény: zsivany4 (6816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!