Keresés

Részletes keresés

vöröstél Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1731

dCi,

 

erre mit kéne mondanom, az ő dolga, nem tudom minek fényezed ??? - biztos te is al.-os vagy.

 

Engem csak az érdekel milyen minőségű a lakás és a környezete - a szellős lépcsőház ami nem a terveknek megfelelően készült el állítólag vagy a teremgarázshoz elfelejtett lejárati ajtó a "d" lépcsőház földszintjén, vagy, hogy nincs kulcs a főbejárathoz csak kártya ami hol jó hol nem, stb. !!!!!!!!!!

 

 

Azt is tudom, hogy a többi cég még szarabb és a fele becsődöl mielőtt kész lenne a projekttel, de ettől még ők nem érdemelnek kitüntetést szerintem !!!

 

 

Előzmény: dCi (1730)
dCi Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1730
dCi Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1729

Az AL Holding Rt. idén nem szenvedett hiányt a “legekben”, hiszen legnagyobb szervezeti átalakítását fejezte be, az immár 100 főt foglalkoztató társaság építette a legtöbb lakást, és Illy Péter vezérigazgató vette át az Ingatlanosok Napján a legjobb ingatlanfejlesztőnek járó kormányzati elismerést.

 

vöröstél Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1728

Protur,

 

elnézést, a hibás nickname írásért,

 

Előzmény: vöröstél (1727)
vöröstél Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1727

Protour,

 

lehet, hogy sötétben figyelt (felmérte adottságaidat) és legközelebb amikor egyáltalán nem számítasz rá, magányodban sétálsz -  lesújt :-)))

Előzmény: Protur (1726)
Protur Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1726

Nem várt ott senki. Én 19:15-ig dekkoltam ott.

Előzmény: CornHolio (1719)
gasbb Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1725

Kedves gp!

 

Engedd meg, hogy tájékoztassalak az aktuális helyzetről.

 

Mivel egy cipőben járunk, ezért nálad is minden bizonnyal 90%-ig utalta ki az OTP a fennmaradt hitelt. A jogerős használatbavételi engedély után fogják csak utalni a maradék 10%-ot. Tehát puszira nem utalják ;)

 

Az OTP miért szívja meg? Nála van a felhalmozott pénz, neki fizetik a extra kamatokat illetve jutalékokat, stb...

 

 

 

Előzmény: gp5589 (1724)
gp5589 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1724
Az AL és az OTP már régóta együttműködik egymással. Ha az
AL bukik, azt az OTP is megszívja. Ezek után már egy 80-90
körüli IQ-val is ki lehetett volna következtetni, hogy nem
az OTP lesz az, aki hanyatt löki az AL-t. A jogerős használatbavételi
engedélyhez való ragaszkodás csak a bank belső szabályzatában
van. Ha a bank érdekei azt diktálják, akkor attól nagyvonalúan
eltekintenek. Mint most is. Más a helyzet az idegen bankokkal.
gp5588 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1723

Ne haragudjatok, visszaszívom amit írtam. Egy igazi lúzer vagyok, belátom.

Szeretném ha az első közgyűlésen tojással dobálnátok engem.

gp5589 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1722

Ja, és azt különösen nagy pofátlanságnak tartom, hogy olyanok akarják az AL-t

sakkban tartani a hitelesek pénzének visszatartásával (bank nem utal, amíg nincs

jogerős használatbavételi engedély), akiknek nincs hitelük, legalábbis nem forintban.

Ez a mások farkával verni a csalánt tipikus példája. Meg a patkányságnak is.

vöröstél Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1721

Igazad van Cheatrie,

 

gp 5589-el meg nem kell foglalkozni, a névetenség mögé bujó piti alak, aki így éli ki hajlamait, szerintem egyébként az al. beépített embere !!!

 

Egyet értek veletek és harcolni kell az al. ellen, mert amit maguknak megengednek az már több a soknál. Asszem a  "D" lépcsőház esetében pld. nem építettek lejárati ajtót a teremgarázhoz a földszinten (a másik lépcsőházból lehet csak lemenni), ez beszarás ilyen is csak magyarországon történhet meg, ja meg kolumbiában esetleg. No lényeg a lényeg, hogy jelen állapotában a lépcsőház tarthatatlan.

 

Kérdeztem a kábeltévét a 4510100-on (ez a közös képviselet száma Országh Katalin beszélt) azt mondta, hogy 90 % -os beköltözöttség után (decemberre vagy inkább januárra várható) közgyülés dönthet arról, hogy a upc-t is be lehessen hozni a "körbe" mint szolgáltatót. Nem tudom melyik lenne a jobb?!?

Előzmény: cheatrie (1720)
cheatrie Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1720

1. A Centerház lépcsőházait az építési engedély szerint be kellett volna üvegezni

2. Az OTÉK előírásai szerint csapadéktól védettnek kell lennie

3. Aki mostanában járt a Centerház lépcsőházaiban, tudja, hogy az NEM védett a csapadéktól, és mástól sem - esőfoltok, por, levelek, lefagyás

4. Bármilyen döntés is szülessék, ezek TÉNYEK, amelyek alátámasztják az igazunkat.

5. Mind itt, az indexen, mind a belső, centerházas fórumon közöltük, hogy fellebbeztünk

6. Felvállaltuk a döntésünket, beszéltünk róla, a lakáskódunkat mindenki tudja, sokan a nevünket is. Ha Ön fent van ezen a belső fórumon, (akkor nyilván más néven) és olvassa, akkor tudhatja, kik vagyunk.

7. Vajon Ön, ki mer állni a lakáskódjával és a nevével azok után, hogy a mi és  családjaink nyugalmát fenyegette?

8. Minden lakó érdeke, hogy az említett probléma (nyitott lph.) megszűnjön. A miénk is, az Öné is. Hogy lehet, hogy csak a fellebbezés miatt tovább fizetendő kamattöblet zavarja, de az oszlopok és a lépcsőház miatti jóval tetemesebb kára nem?

9. Az Ön által fájlalt kamattöblet NEM ÉRINTI azokat, akik devizahitelt vettek fel, akik más ingatlant is bevontak fedezetként, illetve akik házaspárként vettek fel kamattámogatásos hitelt.

10. Honnan vette, hogy az OTP utalta a hitel hátralévő részét az AL-nek? Ilyet tudomásom szerint nem tehet meg. Honnan vette ezt az információt? és mellesleg miért lennénk MI a balfácánok azért, ha mások nem tartják be a törvényeket? Végezetül:

kinek jó, ha a leendő szomszédok között viszályt szít????? Mellesleg úgy tűnik, erre a fenyegetőző stílusra senki sem vevő.

 

Vöröstél, nagyon jó a felvetésed. Mi is küszködtünk a kapuval, de úgy tűnik, azóta hál'Istennek megjavult. Ettől függetlenül tényleg fel kéne vetni a lakógyűlésen az általad említett problémát.

 

Előzmény: gp5589 (1711)
CornHolio Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1719
Na, volt valami tegnap, Protur? Lenyomtad a kis genyát? ;-)
Előzmény: Protur (1713)
gasbb Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1718

"néhány gondolkodni képtelen balfácán" 

Szerintem meg pont TE vagy az, elég világosan leírtuk már a storyt!

 

"A fellebezők pedig a mai napig nem voltak hajlandók nevüket adni
az akcióhoz."

 

Névtelenül nem lehet fellebbezni, szóval mindenki adta a nevét, ha érdekel járj utána. Na de miért is érdekel? Mindenkihez becsöngetsz fenyegetőzni?

Lehet próbálkozni, de szerintem nagyon megütöd a bokádat :)

 

"tetemes kár ért több mint száz gyanútlan lakástulajdonost"

Köztük vagyok Én is, benne van a pakliban. Legközelebb vegyél kertes házat. :)

 

Előzmény: gp5589 (1711)
Protur Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1717

Peti!

Idézlek: "Az igazi nagy balhé még csak most jön."

Te készülsz valamire: "én fogom megtenni". "...minden postaládába bedobok egy levelet..." Írtad ezt a hónap közepén. Péntek este óta nem találtam a postaládámban semmi erre utaló jelet.

A családomat (ha áttételsen is), nem kellett volna megfenyegetned: "...egyeseknek a saját és családtagjaik nyugalma érdekében még azt is meg kell fontolniuk, hogy elköltözzenek a házból."

Catman Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1716
Ne is torodjetek ezzel a gp gyerekkel. A net anonimitasa mogott nehany embernek elszall az agya, ennyi az egesz. Szerintem jol dontottetek, hogy megtamadtatok a hasznalatbavetelit, mert massal ugysem lehetne eredmenyt elerni...
Protur Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1715

Hát az tényleg elég nagy hülyeség, hogy tárva-nyitva legyen a bejárati ajtó, ha szar az elektronika. Akkor mi a franckarikának kellett beépíteni a kis fekete háromszöggel nyitható "csodakulcsot"?

 

Bezzeg a lépcsőház vizes lett esőben, naná!. Bárcsak esne megint az eső, vagy jönne végre a félméteres hó, viharos szél. A liften kívül csak ott tudok leszaladni a harmadikról, mert gyorsabb.

Holott a lépcsőháznak a csapadék hatásaitól mentesnek kéne lennie az OTÉK kormányrendelet szerint...

Előzmény: vöröstél (1709)
vöröstél Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1714

Helló,

 

én még mindig a 1709-es hozzászólásomra várok választ és véleményt ez is fontos.

 

A fellebbezéssel kapcsolatban annyit mondanék (igaz nem nézegettem a műszaki leírásokat, engedélyeket) ha tényleg másképpen oldották meg a lépcsőházat, mint ahogy kellett volna, akkor csak egyett tudok érteni a jogorvoslattal élő lakókkal.

 

Egy al.-os azt mondta múltkor nekem, hogy a center és a és a szomszédos (már tavaly átadott al. projekt) ház között lévő ingatlan tulajdonosa támadta meg az engedélyt. 

 

No pesze, amig nincs jogerős  használatba vételi engedély, addig nincs földhivatali albetétesítés sem az ingatlan-nyilvántartásban, azaz piaci kamatot kell fizetni a hitelre (ami ugye 10-ből 8 embernek van átlagban).

Protur Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1713

Márpedig a nevüket adták! A fellebezést te is igazán elolvashatnád, s kiderülne, hogy csak a saját nevükben fellebeztek. Ha te lakó vagy, és tudsz netezni, miért nem regisztrálsz be a centerhaz.ini.hu-ra. Hozzáteszem ott meg kellene adnod a lakáscimedet, tehát rögtön megtudná mindenki ki is vagy, hol keressen. De te is megtudnád mindenkiről, hogy ki-hol lakik, és elkezdheted terrorizálni a családokat.

 

Mindenesetre én ma este szívesen találkozok veled a ház előtt, és megbeszélhetnénk a dolgokat.

Nekem eshetsz, leszek én az alső, akit megpróbálsz megfélemlíteni.

Előtte viszont még olvasgasd a fél év alatt keletkezett dokumentumokat a centerhaz.ini.hu-n.

Akkor ma pontban hétkor a Röppentyű-Petneházi sarkon.

 

Szia Márta! Hozzád meg utána csengetnék be, (ha túlélem a találkozót).

 

Egyébként meg mindenkinek mondom: aki regisztrál a privát fórumra: már a kezdetektől fogva le lehet ott tölteni (persze kóddal, amit a moderátortól lehet igényelni) mindeféle dokumentumot, képet, hanganyagot, fellebezést, ami összefüggésben áll a Centerház építésével kapcsolatban. El lehetne kezdeni végre utánaolvasni a dolgoknak...

Elég régóta - május óta húzódik az ügy. Szerintem több száz oldal gyűlt össze, a lakók egy része által meg lett bízva egy független építési igazságságügyi szakértő is, akitől piaci áron szakvéleményt szereztek be a lakók a nyáron. Stb.

 

"Alulírottak, mint az AL Holding Rt. (jogelődje Angyalföldi Lakásépítő Rt. 1139. Béke út 65.) beruházásában Budapest, 13. kerület Petneházy utca 28-32. és Röppentyű utca 21-29 sarkán épülő „Centerház” nevű projektjének lakásvásárlói az épületre kiadott használatba vételi engedély ellen az alábbi

 

 

Fellebbezést

 

terjesztjük elő."

Előzmény: gp5589 (1711)
barnasör Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1712
Gp 55... már bocs hogy közbeszólok, eddig nem akartam reagálni a hozzászólásaidra, de mivel igen személyes hangvételűre sikeredett előző hozzászólásod kénytelen vagyok szólni, mert elég tuskó volt amit írtál. A fellebbezők törvényes-alkotmányos jogukkal éltek, nehéz felfognod? A maguk módján igyekeztek minden érdekeltet tájékoztatni. Miért, te mit tennél a helyükben, betennél egy hirdetést a Népszabadságba? Amúgy jómagam nem vagyok fellebbező.
Előzmény: gp5589 (1711)
gp5589 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1711
Fellebbezés ide, fellebezés oda, az OTP november közepén a
hitel hátralévő összegének egy részét átutalta az AL -nek,
azaz az AL így is hozzájut a pénzéhez.
Vagyis most az eredmény: néhány gondolkodni képtelen balfácán
miatt tetemes kár ért több mint száz gyanútlan lakástulajdonost,
miközben az AL vezetői röhögnek a markukba, hogy ezek mekkora
gyökerek.
A fellebezők pedig a mai napig nem voltak hajlandók nevüket adni
az akcióhoz. De még arra sem méltatták a lakótársakat, hogy
név nélkül, egy tájékoztatót függesszenek ki a lépcsőházakban.
Ami az erkölcsi hozzáállásukat, a gerincességüket illeti, ez elég
egyértelmű.
onkepzoepitesz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1710

 

Nem kaptunk hozzá kulcsot, de az ajtónál álldogáló talán biztonsági őrt játszó bácsi azt mondta, hogy a garanciális irodánál kell jelezni az igényt. Szombaton költöztem és még vagy 25 másik költözővel együtt mint egy bazári majom úgy rángattam az ajtót, mert nem tudom mikor old ki a zár. Nem ártana, ha hangot is adna amikor kiold, mert így nagyon gyorsan tönkre fogjuk vágni.

Előzmény: vöröstél (1708)
vöröstél Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1709

Sziasztok,

 

ismét én vagyok kapunyítás ügyben, most beszéltem a közös képviseleti céggel (tel.: 4510100) ugyanis oda irányitott az al. Azt mondták, hogy hallottak róla, hogy rossz az elektromos zár már szóltak a gondnoknak. Erre kérdeztem, hogy kulcsot kapunk-e arra az esetre ha az elekrtonika meghal - válasz nem - mivel akkor automatiukusan nyitva lesz az ajtó !!!!

Hát ez fasza mondtam, ebben az esetben az összes környékbeli rosszszándékú ember ki-be járkál majd a lépcsőházból ?!?

 

Javaslom  a kérdés felvetését és kulcsok kérését az alakuló közgyűlésen!!!!

 

ui.: kulcs egyébként van, szombaton a biztonsági őr azzal nyította ki az ajtót.

 

 

vöröstél Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1708

Sziasztok,

 

a B lépcsőházban lakom, teljesen szar a főbejárathoz adott kártya (nem lehet normálisan kinyítni az ajtót). Nem tudom ti kaptatok kulcsot a főbejárathoz, ez arra az esetre kell ha pld. az elektronika meghibásodik.

vöröstél Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1707
ja, hogy lehet válogatni a szolgáltatók közül ???
Előzmény: krab (1706)
krab Creative Commons License 2005.11.23 0 0 1706
Most kérdeztem, 10 napjába került.A UPC-nél is érdeklődött, de sikertelenül, maradt az eredeti.
Előzmény: vöröstél (1705)
vöröstél Creative Commons License 2005.11.23 0 0 1705

CornHolio és Krab

 

köszi az infót, akkor ez szarabbnak igérkezik mint a UPC....

krab Creative Commons License 2005.11.23 0 0 1704
Szerződés kötéstől 2 hetet mondtak az ismerősömnek. :(
Előzmény: vöröstél (1702)
CornHolio Creative Commons License 2005.11.23 0 0 1703
Nem.
Előzmény: vöröstél (1702)
vöröstél Creative Commons License 2005.11.22 0 0 1702

Helló Lakótársak,

 

kábeltévé esetében eddig a UPC-s rendszert ismerem (náluk már a szerződés kötés előtt lehetett fogni a különböző csatornákat, rá pár hét / hónap múlva jöttek csak szerződni) - itt ha jól tudom a T Kábel lesz a szolgáltató.

 

Azt szeretném kérdezni, hogy szerződéskötés előtt (már ha valaki kötött  egyáltalán ezidáig) lehetett-e nézni kábel TV-t  a lakásokban ???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!