Az Ön által felkeresett topic fegyverek, ill. annak látszó eszközök
forgalmazásával kapcsolatos adatokat is tartalmazhat.
Felhívjuk figyelmét, hogy csak akkor lépjen be, ha Ön fegyverek forgalmazásával
vagy felhasználásával hivatásszerűen foglalkozik, és a honlap látogatása nem
eredményezi valamely Önre vonatkozó jogszabály vagy egyéb szabályozás
rendelkezéseinek megsértését.
Az Port.hu Kft. a fórum számára kizárólag tárhelyet szolgáltat, a honlapon
megjelenő információk vonatkozásában szerkesztői felelősséget nem vállal.
Amennyiben megítélése szerint a honlapon jogellenes tartalom jelenik meg, úgy
azt kérjük, jelezze az Port.hu Kft. mint tárhelyszolgáltató felé.
Akit érdekel a téma, az írjon. Technikai és stratégiai kérdésekről egyaránt beszélhetünk. De ha sok rajongó van, megalakíthatjuk pl. a Magyar Kirov Csatacirkáló Rajongói Klubbot
Nagyon jo hatekonysaggal szedik le a dronokat hajo elleni raketakat az ott levo koalicios erok. Az iraniak houtik meg kitudja meg kik vannak mogottuk meg szeretnek ha belerantgathatnak az amikat egy szarazfoldi haboruba amire ugy nez ki az amik nem hajlandoak. Ellenben megerositettek a haditengereszeti ellenorzest a kornyeken hogy ne lehessen utanpotlast alkatreszt becsempeszni a Houtikhoz. Igy hamar kifognak fogyni es akkor majd mashogy fognak targyalni.
1, Vagy nem rakéta volt hanem szabotázs vagy tengeri drón.
2, A britek megszegték az USA és a NATO által véres munkával összekalapált MTCR-t, mert ez bőven 300 km-en tól van. Az MTCR kompatibilis export verziónak túl messze. A hazai az ugye 550 km.
Ezzel az a baj hogy jó eséllyel szóltak is az Ukránoknak hogy ne indítsanak 300 km-en túlra, mert az MTCR elsődleges és szinte kizárólagos feladata az USA repülőgéphordozók védelme. Ha minden kisebb államnak is 500-2000 km-es hajó elleni rakétái vannak, akkor ugye befellegzett az USA Power Projectionnak. Valószínüleg nem kapnak ezután több MTCR-el nem kompatibilis rakétát az Ukránok. Csak ugye az export verzió meg elfogyott.
Biztos megérte...
Ha meg az oroszok és a kínaiak elkezdik ellátni a kisebb országokat pl. 3M-54T rakétákkal, akkor annyi volt az USA Power Projectionnak. Onnantól a hordozók csak parádézni lesznek jók.
Pedig mennyit dolgoztak anno az amerikaiak az MTCR keresztülverésén...
Kösz, értem. Az MH megsemmisultben is van egy kép, ott valami tengeralattjárót emlegetnek, de így már látom hogy ugyanaz, csak itt a daruknal le van vágva, meg azt is értem hogy mire mondják a tengeralattjárót, a hajóból lett tengeralattjáró. :)
ket kep van egymas alatt. Ugyanaz a hajo van rajtuk es a szines negyzetek ugyanzt a reszet mutatjak. Az alson a hajo szinte teljesen el van sulyedve csak a felepitmeny kis resze van kint a vizbol.
Ket honapja mikor a SS-ek elkaptak a tengeralattjarot meg a partraszallohajot a szarazdokban akkor szo volt rola hogy volt e rajta szemelyzet. Meg szarazdokban is van szemelyzet 24 oraban egy hadihajon igy ez evidens annak aki kicsit is lat a palyan. Aki meg nem lat de latni akar azoknak meg itt van azon a napon meghalt tengereszek sirjai.
A Fekete-tengeri Flotta 4. Tengeralattjáró Dandárjának orosz katonái. Elhunytak 2023.09.13 -án, a szevasztopoli orosz tengeralattjáró elleni Storm Shadow/SCALP cirkálórakéta támadás napján. Valoszinuleg nem csak ez a ket halalos eset volt hanem tobb. En ugy saccolom hogy a tengon 10-20 fos a partraszallon is kb ugyanennyi szemelyzet volt minimum. Ha esetleg meg extra munka is volt amin dolgoztak es nem csak a szokasos ugyelet akkor tobb. Hogy mennyien estek a tamadas aldozataul nem tudjuk de biztosan nem ketto volt.
> Attol eltekintve, hogya Krim az ovek, es a visszaszerzes utan
Elvileg az elonmuszka bácsi azért kapcsolta le a Starlink rendszer használhatóságát a Krím környékén, mert megüzente neki a kreml, hogy ha az ukránok eljutnak a Krímig, akkor megy az atomozás. Szóval a Krímet vissza dolog nagyjából Trianont vissza szinten reális.
> az USA flotta már labdába sem rúghat. Valamivel ütőképesebb mint egy AB destroyer, sokkal olcsóbb, és sokkal agilisabb. Ráadásul nagy tömegben tervezik gyártani.
A nagy haditengerészeti álmoknak nem a gyártási kapacitás, hanem a hagyományok szabnak határt. Amelyik ország nem rendelkezik nagy tengerészeti múlttal (Anglia, USA) vagy nem tudja azt teljesen átvenni (pl. Japán), az nem tudja a tetszőleges számban gyártott ladikjait kompetens matrózokkal és tisztekkel feltölteni. Ugyanis azokat is ki kéne képezni valakiknek, akik nem csak könyvben láttak tengeri csatát... Ez különösen kirívó az anyahajók tekintetében, ahol nagyon bonyolult üzemeltetési és taktikai tervezési kérdések merülnek fel igen gyorsan változó környezetben.
Kína utoljára 1421-ben volt nagy győztes tengeri hatalom.