Keresés

Részletes keresés

frici608287 Creative Commons License 2024.09.06 0 1 166455

Igen én is hoztam a kelet-német autókból tojásokat,amikor kísérőként hazafele jövet találkoztunk egy parkolóban,de bennem mindig felvetődött a kérdés:

Tojással érdemes-e elküldeni egy jó tojót főként hosszútávra?Persze középtávra is érvényes.

Az már csak hab a tortán,hogy gyakran kaptak a német galambok pofa szelet,hiszen az É-Ny-i szél nekik nem volt "ajándék".

Előzmény: Nagy-Varga Viktor (166419)
frici608287 Creative Commons License 2024.09.06 0 5 166454

1.Lett volna értelme?Valószínűleg nem.

2.A programot úgy kellett megszülni,hogy a hosszútávú utakat más kerületekkel közösen csak akkor tudjuk megrendezni,ha benyeljük ezt az egészet.Ha a partnereknek nem volt kifogása,akkor nekünk nem maradt választásunk.

 

Ezeket akartam még hozzáfűzni.

Előzmény: Nagy-Varga Viktor (166450)
Met78 Creative Commons License 2024.09.06 0 4 166453

Most akkor mi történik? 

Országos netkupec mégse hagyja abba?☹️☹️☹️☹️már annyira bíztam bent,hogy nem lihegi tele a netet a moslékaival. Felkerült újból a lemez hátha elvisznek pár db-ot. Nem jött be☹️

Reklám +eladás ismét ..már annyira szànalmas 

Nagy-Varga Viktor Creative Commons License 2024.09.05 -8 3 166450

Csak egy kérdésem lenne?  A ti kerületi vezetőtök vagy bármelyik vezető  a kihirdetés után szót emelt a szabályozások ellen?

Előzmény: frici608287 (166449)
frici608287 Creative Commons License 2024.09.04 -4 5 166449

Csak egy kérdésem lenne.

Az előbb leírtak alapján jogos volt ezt a hétvégét ilyen szabályokkal "levédeni"??

Szerintem ez erősen vitatható.

HA ekkora jelentőségű versenyt írnak ki,akkor már megfelelő szinten kellene lebonyolítani.Szóval a jelentősége és a lebonyolítás köszönő viszonyban sem voltak.Ergo így erősen kifogásolható a szabályalkalmazás.

A Maraton verseny is országos verseny (most az idei kis létszámokat hagyjuk figyelmen kívül) mégsem hoznak olyan szabályt (szerencsére),hogy azon a hétvégén nem lehet hosszútávú versenyt szervezni a kerületeknek.

Összegezve: Nem oké ez így.

Azt már csak halkan mondom,ha a kerületek azon a hétvégén versenyt rendeznének,lehet többen vennének részt rajta,mert az órabontás nem okozna gondot senkinek sem.

 

 

Előzmény: Nagy-Varga Viktor (166442)
frici608287 Creative Commons License 2024.09.04 -4 9 166448

Előjött a Rostock.

1. Egy ilyen versenyt (kb 1500 db galamb vett részt) milyen jogon tesznek ekkora "magasságokba"?

2. Egy ilyen versenyt akkor már  illene normálisabban "kivitelezni",mert ugyebár ez sem nagyon sikerült.

Szállítás,begyűjtés,kísérő,start stb. nem éppen sikeres kategória volt.Mondhatjuk színvonal alattinak.
3. Egy Országos szervezésű versenyt,hogyan lehet kiadni gebinbe a Pannon Maraton klubnak?

 

Ami a legfelháborítóbb az az,hogy ennek a versenynek rendelték alá az egész versenyszezont.

Tengernyi galamb szezonját "cseszték el",ezzel rengeteg embert néztek senkinek!

Ugyanis 1 héttel előbbre kellett hozni az összes versenyt (Szuper Kupa mindig július 1. hétvégéjén volt,most már azt is megértük,hogy június végére tették emiatt!!)

Köszönjük szépen!

Magam részéről teljesen egyetértek a jelzett kerületekkel,akik nem voltak "szolidárisak" ezekkel a fennkölt elvekkel!!!

Szóval óriási dirrel-durral összejött a "vezetőváltás",és az új vezetőink semmibe vették a postagalambászok iránti tiszteletet.Évtizedekig jó volt a Szuper Kupa dátuma,most ezt is taccsra tették eléggé el nem ítélhető módon.

Így utólag kijelenthetjük,hogy ezért kár volt az egész verseny szezont a Rostock miatt felforgatni,így meg pláne.

A tavalyi Rostock után,ahol kísérő sem volt,most egy másik színvonal alatti, amúgy meg "csúcs" versenynek kikiálltott verseny miatt sokkanak elcseszték az egész versenyszezont.

Ez így nem oké.

A díjazás,értékelés meg szóra sem érdemes.

 

Előzmény: PUFI-BÁ (166443)
frici608287 Creative Commons License 2024.09.04 0 1 166447

Jó nagy maflaság.Sok okos aztán tudja mi a jó?!

Előzmény: hobbigalambász (166439)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.09.04 -8 7 166446

“A legnagyobb baj a mai világgal, hogy az intelligens emberek

tele vannak kétségekkel, az ostobák meg önbizalommal….. “ 🤝

 

-Charles Bukowski-

Eeszgéé Creative Commons License 2024.09.04 -11 2 166445

Ezt az alacsony szintet pld. nálad nehéz lenne megugrani......

Azért ne vicceljük már el ennyire ezt a dolgot!

Előzmény: Saker sahin (166444)
Saker sahin Creative Commons License 2024.09.04 -3 10 166444

"Azoknak a bölcseknek, -akik nem vállalnak közhivatalt,-az a büntetése, hogy náluknál ostobábbak vezessék őket,":-(

Előzmény: PUFI-BÁ (166443)
PUFI-BÁ Creative Commons License 2024.09.03 -4 7 166443

,,A szabály azért születik, hogy mindenkire vonatkozzon."

 

Így van. A szövetségi vezetőkre is! A Rostockot olyan szállítójárműben  bonyolították le ami véleményem szerint nem felel meg a hivatalos verseny kritériumának. Úgyhogy ezt a versenyt is lehet ilyen alapon egy másik kategóriába átsorolni.

 Egyébként mi az értelme egy ilyen tiltó szabálynak? Ez nem más szerintem mint pitiáner baszkódás mert értelme nincs. Nem lehet a versenyszervezőket arra kötelezni, hogy hülyék legyenek. Már évek óta nem vagyok tagja a szövetségnek aminek az okát már évekkel ez előtt  itt leírtam. Így utólag egyáltalán nem bánom, hogy így döntöttem látva az ilyen mondvacsinált, kisszerű agyatlanságokat amibe egyesek egyre jobban belebonyolódnak.

 A másik.  Hogyan értelmezi az elnökség, hogy egy időben? A Rostock 20-ára volt ki kiírva az érintett kerületek 21-én startoltak.

 

Előzmény: szuperkupa (166441)
Nagy-Varga Viktor Creative Commons License 2024.09.03 -4 3 166442

Szerintem teljesen jogos.  Szezon elején ki volt hirdetve. érthetően le volt írva.  Fci megmarad a galambnak ez így korrekt. 

Előzmény: PUFI-BÁ (166440)
szuperkupa Creative Commons License 2024.09.03 -5 4 166441

Mivel hetekkel előtte tudták a szabályt, így teljesen jogszerű az eljárás. A szabály azért születik, hogy mindenkire vonatkozzon. A VB elnök még a verseny hetében is figyelmeztette az érintetteket, ők ennek tudatában szervezték meg a versenyt.

Előzmény: PUFI-BÁ (166440)
PUFI-BÁ Creative Commons License 2024.09.02 -5 3 166440

I/2024.08.27. sz. elnökségi határozat. 23 Karancs Versenykerület, a 06. Dunakanyar Versenykerület, a 07 Hatvan és Környéke Postagalambászok Versenykerülete Regensburg hosszútávú útját a Nemzeti bajnokság hosszútávú útjáról kizárását kéri, mert Rostocki Nemzeti versennyel egyidőben rendezte meg. Kizárás oka: előre le lett írva, hogy a Rostocki verseny alkalmával nem lehet 500 km feletti utat rendezni. Az FCI kiállítási ,,kategóriáknál a galambok eredménye elfogadásra kerül."

 

Ezt már nem lehet szó nélkül hagyni. Milyen elnökség az amelyik ilyen döntést hoz? A postagalamb sport szégyene ami itt folyik.

hobbigalambász Creative Commons License 2024.08.30 -1 0 166439

Szinte naponta van egy mondás a facen. Ma például azt fejtegették, hogy miért nem jó ha a galambok a startot követően egy nagy falkát alkotva veszik fel az utazó magasságot és indulnak haza. Jobb ha kis falkákba verődnek így elkerülik az összeütközéseket. A foci lett példának említve ahol 10-en játszanak mégse fut egyszerre mindenki a labda után. Érdeke okfejtés.

Saker sahin Creative Commons License 2024.08.30 0 4 166438

Jó ember volt, Izig-vérig galambász.

Legyen neki könnyű a föld!

Részvétem a hozzátartozóknak.:-(

Előzmény: echohaj (166436)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.08.29 -4 0 166437

echohaj Creative Commons License 2024.08.29 0 3 166436

Isten nyugosztalja Tóth József sportbarátunkat  ! 

 

 " legyen egyben figyelmeztetés is a galambászok számára, ahogy mondogatni szoktam, vigyázzatok, vigyázzunk egymásra, mert ebből a jó fajtából, már nem sokan vagyunk. idézet Gulyás Józseftől .

  

"A postagalambsport varázsa, semmi máshoz nem hasonlítható, összehozza és összetartja az arra méltó embereket".(Bankó F)

 

Vajon az Öreg Maraton klubnak ez sikerülni fog ?  

Eeszgéé Creative Commons License 2024.08.26 0 7 166435

Idézet a Magyar Maraton Klub facebook oldaláról:

 

"Utolsó üdvözlettel...2024. augusztus 17-én hajnalban megtért az égiekhez a bodajki Tóth Jóska.1959-ben még gyerekként együtt léptünk de a D-12-es egyesületbe. Az elmúlt 65 év alatt közel ezer röptetésen, versenyen vettünk részt, drukkolva egymás sikereiért. Lehengerlő stílusáért a Rolling Stones együttesről kapta tőlem becenevét, melynek magyar jelentése : Gördülő Kövek. Így Rolling néven vonult be a galambász-történelembe, amikor galambász rendezvényeken felhangzott, megjött a Rolling, az arcok mosolyra derültek és felpezsdült az élet. Meghatározó egyénisége volt sportunknak ezen belül is a Maraton Klub velencei csoportjának. Véleményét senki és semmi nem változtathatta meg. Robbanékony heves vérmérsékletével, olykor éles kritikákat fogalmazott meg, de keménysége ellenére mindenki szerette, aranyszíve volt. Az igazságért, barátaiért, sportunkért, mindig és minden körülmények között kiállt. Búcsúztatása, legyen egyben figyelmeztetés is a galambászok számára, ahogy mondogatni szoktam, vigyázzatok, vigyázzunk egymásra, mert ebből a jó fajtából, már nem sokan vagyunk. Főhajtással Tóth Rolling emlékére, néhai bodajki elnökünk Bankó Feri bácsi szavait idézném :

 

"A postagalambsport varázsa, semmi máshoz nem hasonlítható, összehozza és összetartja az arra méltó embereket. "Legjobb gyerekkori barátom elvesztése iránt érzett mély fájdalommal:

 

Gulyás József, Velence"

 

- Ahogy Gulyás Józsibá fonja a szavakat mondattá, úgy senki az országban..... Isten veled Rolling Sporttárs!

 

Üdvözlettel:

Szalai Gábor

Saker sahin Creative Commons License 2024.08.26 0 6 166434

Attól még nem kellene meg nem történtnek tekinteni a dolgot! De sajnos vannak akik annak tekintik, sőt még "Nemzet galambászát"is csináltak belőle, ami felér a tisztességes galambászok szembeköpésével. :-(

Előzmény: desmet matyi (166426)
Vöröscsapos Creative Commons License 2024.08.25 -2 6 166433

Mondjuk a 19 -en nem kell csodàlkozni. Ott van egyedül 30/6 -os befutó. Mindenhol úgy tudom 10/5.  Ja hogy valaki nem is nevez 30at. Ez àm az igazsàgos versenyzés

Eeszgéé Creative Commons License 2024.08.25 -3 8 166432

19 eddig 2x ma harmadszorra, aztán ma 04,07, Vác feküdt le….. 

Nem értem ezeket.

Vácon pld 07.28.-àn 3000+ galamb indult az első tréningen,

Ma 08.25.-én 556 db ért haza. 230 km. Ez pld mi?

 

Komoly agyatlanság mindenütt.. 

Előzmény: Vöröscsapos (166431)
Vöröscsapos Creative Commons License 2024.08.25 0 8 166431

Most néztem egyedül a 19 -es kerület küldött eddig  3 utat.A többi 25 kerület még  nem indult  meg.Mire a  többi  kerület indul 19 esbe màr oda  a fele àllomàny. Okos vezetés. 

Mester85 Creative Commons License 2024.08.25 -1 3 166430

Bírjak nem számit utána csodálkoznak hogy nincs létszám meg senki nem akar chippel versenyezni mondjuk nincs is mit küldeni😀de azt nem értem országosan az egész vezetősség nem vette még észre hogy el van tolodva az idöjárás és mar inkább szeptember elején kellene kezdeni.Mindegy nem számit ami meg marad azt majd egyévesen elhagyjuk a kora tavaszi kezdésnél.

Előzmény: Eeszgéé (166429)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.08.25 -4 6 166429

A magyar posta galamb sport java még mindig ott tart, hogy dejó a fiatal galambnak 36 fokos külső, 45-50 fokos belső hőmérsékletben nyomorogva utazni.

GRATULÁLOK mindenkinek! 🤝🍻

 

Minden egyéb, valamint különösebb bántás nélkül, pont ennyi eszetek van, amennyi most is látszik. Hajrá!

 

Ami haza is vergődött este már okádni fog. 

Később meg majd ezekkel akarjátok megváltani a vilàgot….

galambtojás Creative Commons License 2024.08.25 0 4 166428

Sokat kritizálod a jelenlegi fórumot hivatkozva a múltra, akkor így volt meg úgy volt. Közeben nem veszed észre, hogy szép lassan de biztosan lenulláztad magad az ilyen és ehhez hasonló hozzászólásaiddal.

Előzmény: desmet matyi (166426)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.08.23 -1 7 166427

- Marcsa! Marcsa!!! Kiraboltak!!! Hívd a rendőröket!!

- Hívom Józska! Aszt mekkora a károd?

- Húsz centi! De, hogy jön ez ide?????? 

Előzmény: desmet matyi (166426)
desmet matyi Creative Commons License 2024.08.23 -10 0 166426

Igen, volt olyan is, ült is érte 2 évet , de hogy jön ez ide...

Előzmény: Eeszgéé (166425)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.08.23 -2 4 166425

Jahh, meg volt aki zsákba lopta a nyugatnémet madarakat,,,,, de az is egy másik sztori! 😁😁😁

Előzmény: Eeszgéé (166421)
desmet matyi Creative Commons License 2024.08.20 -6 2 166424

ANNO...

Egy kis történelem, mert voltak ilyen napok is a Postagalamb-ászat fórumon!

A téma a doppingolás volt, ami hihetetlen módon aktivizálta a fórumozókat....

Két nap alatt 844 hozzászólás! Tegnap 434! Ez már valami!

Aki egy nappal elmaradt az lemaradt!

Én mint, mezei, csóró, egyszerű, galambot szerető galambász csak kapkodom a fejem! Mi folyik vagy mi fog itt folyni? Sokan követelték a németeknél összeállított tiltott szerek listáját! A magyar agyafúrt ember!

Óvakodnék bármiféle listától, mert annak beláthatatlan következményei lehetnek! Visszaélésekre adna lehetőséget azoknak az embereknek akik semmibe veszik a sportszerűséget, és kockára teszik galambjaik egészségét, sőt az életét a győzelemért!

Ne vegyük már el a kedvét azoknak akik még hisznek abban a szép sportban, amibe gyerekkoruk óta szerelmesek és ez néha tartósabb mint egy házasság! Már régen tudják, hogy soha nem lehetnek bajnokok, de még is csinálják szívvel lélekkel, mert Ők szeretik a galambot azt a teremtményt aminek sorsát és az életét a gondviselés rájuk bízta!

Tiszteletet tanúsítanak ezen kis sportolók iránt akik sok sok dicsőséget és örömet szereznek neki és gyakran az életüket is feláldozzák érte! Születésük óta óvják, gondozzák Őket és nem akarnak néhány helyezés reményében szándékosan kárt okozni nekik!

Továbbá ne tegyük ki a valódi, az igazi, a becsületes győzteseket sanda tekintetek kereszttüzének és otromba beszólásoknak, mert az szörnyű érzés!

A témát gondolom egy nyugalmas éjszaka után mára sokan lezárták!

Kezdődjön egy új nap, egy új időszak a SZERETET jelének szem előtt tartásával és működjön a fórum a rendeltetésnek megfelelően a galambot szeretők nagy nagy örömére!

2016.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!