Keresés

Részletes keresés

Cicó_4 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 2100
Örülök, hogy jobb lett! Én tegnap voltam az 1 hetesen, említettem hogy szúr még mindig a jobb szemem, azt mondta a doktornő, hogy még 2 hétig is szúrhat, de szép a látásom, csak emiatt ugye néha behomályosodik a kép 🙂 Műkönnyet persze használom, a másikat nekem is csökkentette 🙂
nóném1 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 2099

Alakul ez! :) 

Előzmény: Vikta04 (2098)
Vikta04 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 2098

Jobb már igen. Rákérdeztem a mai kontrollon az összes engem aggasztó gondolatra és sikerült megnyugtatniuk. Mondták, hogy ez is olyan, mint kb egy vakbél műtét..szóval nem pár nap a gyógyulás, és teljesen egyéni, hogy kinek mennyi idő. :) A bal szemem 95 a jobb pedig 120ra javult, és ténylegesen tisztább a kép, bár mèg nem tökéletes, de majd az lesz :) Holnaptól a Tobradex szemcseppet is csökkentenem kell, ami szintén szárítja a szemet és homályos látás az egyik mellékhatása😃 A dioptriáimat levitték 0ra, ami szintén tök jó, de ez is még változhat. :) Majd írd meg te is, hogyan alakulsz. Szurkolok! Csak pozitívan!  És ne sajnáld a műkönnyet! :))

Előzmény: Cicó_4 (2096)
nóném1 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 2097

Ugye megfelelően gondoskodsz a szem felszínének nedvesítéséről, magyarul csepegtetsz rendesen ugye? A tobradex kiszárítja, azt nem szabad szemcseppnek tekinteni...

 

Előzmény: Cicó_4 (2096)
Cicó_4 Creative Commons License 2019.05.19 0 0 2096
Szia!
Köszönöm szépen! Neked is gyors gyógyulást!
-4,75 mind a két szem, -0,25 cillinder.
Nekem picit még mindig szúr, de pénteken ránéztek, azt mondták minden rendben, minden szép. Neked jobb lett?
Vikta04 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 2095

Szia!

Neked mekkora dioptriákat korrigáltak? Nem tudom, hogy mindig mondják e, de azt hiszem az első kontrollon inkábbb csak az a lényeg, hogyan áll a lebeny, minden oké e. Nyilván, ha nem tiszta a kép még nem látunk rendesen. Úgyhogy magamnak is azt mondom már, hogy türelem. Ez is egy műtét volt. Van akit jobban megvisel, van akit kevésbé. Szerintem az első hetesen biztos mondják majd :) Gyors gyógyulást Neked is! :)

Előzmény: Cicó_4 (2094)
Cicó_4 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 2094
Sziasztok!
Nálam is hasonló probléma van, tegnap műtöttek Visumaxxal, de a jobb szemem még mindig szúr. Ma az kontrollvizsgálaton azt mindták hogy ez termèszetes, de azzal a szememmel ami szúr, még én is homályosabban láttam. Nekem nem mondták hány százalékos a szemem, nem tudom a műtét utáni első kontrollon mindig mondják?! Jövő héten megyek újra, akkor rákérdezek.
Vikta04 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 2093

Nagyon remélem, bár mára talán picit jobb, mint tegnap, de még nincs sasszem látásom 😃 A bal szemem még mindig elég furi. 29 éves vagyok és - 5.75 dioptria 0.5ös cilinderrel. Nektek milyen volt?

Előzmény: nóném1 (2092)
nóném1 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 2092

Tényleg normális, nálunk is volt pár nap döcögés.

Mennyi volt a dioptria, cilinder? Mennyire vagy fiatal? Bocs, de ezek is számítanak... :)). Nyugi jó lesz.

Előzmény: Vikta04 (2089)
FEmoke Creative Commons License 2019.05.16 0 0 2091

Szia Sruci11!

 

Látom már több mint 3 hete írtál. Azóta hogy látsz javult ez a fényudvaros jelenség?

Előzmény: Surci11 (2087)
FEmoke Creative Commons License 2019.05.16 0 0 2090

nekem tegnap előőtt volt a műtétem sima FEMTO a Saint James-ben, én már aznap este jól láttam, és a másnapi kontrollon is mind 2 szemem 100%os volt, talán este a fényudvar zavaróbb az autók lámpáinál, de ez sem vészes, simán tudtam vezetni, nekem-2,75 és -2.25- és minimális cilinderem volt. Így én nem tudom vajon miért nem múlik a homály az egyik szemedről, főleg mivel nekem azt mondták, hogy az legkésőbb a másnapi kontrollra elmúlik, és így is lett. Remélem a tiéd is megjavul.

Előzmény: Vikta04 (2089)
Vikta04 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 2089

Sziasztok! 

Nekem tegnap reggel volt Visumax műtétem és azt hittem, hogy ma felébredve már élesen fogok látni (sok emberrel beszéltem, akik kb már másnap autót vezettek), de nem így van, a bal szemem kicsit szúr is, és elég homályos/fátyolos minden. Valakinek van esetleg ilyesmi tapasztalata? Remélem hamarosan kitisztul a világ, mert így nagyon nem jó. A mai kontrollon azt mondták, hogy elvileg ez normális. A jobb szemem 110%os, a bal pedig 80%os lett (a homály miatt nem nagyon láttam a betűket). Elvileg ez jobb lesz, amint élesedik a kép. A gépes mérés jobbat mért a doktornő szerint, tehát jobban kéne látnom ennél... :D Nyugtassatok meg légyszi, hogy ez így még tényleg normális.

Andriss1980 Creative Commons License 2019.04.29 0 0 2088

Ilyesmi dolgaim voltak nekem is, nem sokkal több, mint egy éve (1,7, -3,25 cilinderekkel).

Főleg az első napokban láttam hasonlókat, de ezeket én még simán a műtét utáni gyógyulásnak vettem és el is múltak ha jól emlékszem max két héten belül... Az éves kontrollon hoztam a 125%-t.

Szerintem nem kell aggódni, ahogy leírtad abból azt látom, hogy neked is elég jól sikerült minden. Hol voltál helyileg?

Amúgy meg egy naposan posztot írni? Az nice :))

Előzmény: Surci11 (2087)
Surci11 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 2087

Sziasztok!

 

tapasztalatokról érdeklődnék: FEMTO-HD-műtétet csináltattam tegnap délután (még nincs 24 órája, hogy ezt a postot írom). A látásom kellően éles, -4.5 és -3.75-ről korrigálták, ma reggeli ellenőrzésen a 150% is ment. 

 

Viszont lámpatestek és mesterséges fényforrások körül elmosódó fényudvarokat látok kivétel nélkül, illetve koncentrálás nélkül homályos kissé minden amit monitoron vagy telefonon olvasok, pontosabban ezeknek is van amolyan "udvaruk", elmosódott körvonaluk, meg kissé ködös is minden, plán e fényforrásnál. Kicsit mintha "túl világos" lenne a világ, ha mondjuk kinézek az ablakon + hamar elfárad a szemem.

 

Kérdésem hogy tapasztalatok szerint ez fog javulni? Műkönny, szemcsepp alap,  33 éves vagyok, kis szemirritáción kívül, amit a gyűrű okozott más panaszom nincs.

 

Válaszokat köszi!

Orsi- VM Creative Commons License 2019.04.02 0 0 2086

Szia PTSZ!

 

Érdeklődnék hogy sikerült a műtéted? Nekem is hasonló adottságúak a szemeim és én is műtétre várok május 8-án... De kezdek kicsit betojni, ahogy olvasom a fórumot.

 

Köszi :)

Előzmény: PTSZ (2040)
Dorill Creative Commons License 2019.03.21 0 0 2085

Igen, neki lett igaza :) de egyszerűen nem értem, hogy történhetett, hosz a bal szemem tökéletes. 

Írok majd ha meggyógyultam teljesen :) 

Budai Szemészeti Központban voltam, eddig 5 ismerősömet műtötték ott és semmi panaszuk sem volt, tökéletesen sikerült minden nekik, szóval tényleg én lehetek a peches. A klinikáról amúy egy rossz szót se tudok mondani, nagyon kedvesek és segítőkészek. :) 

Előzmény: Andriss1980 (2083)
Andriss1980 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 2084

Szerintem, ha legnagyobb tapasztalattal rendelkező klinika azt mondja, hogy várj, akkor érdemes hallgatni rájuk. Ez tényleg így van, hogy folyamatosan romlik a szem, mert öregszenek a szemtartó izmok. Ha most megműtenek, lehet, hogy egy-két évig nem kell optikai segítség, de utána majd azt látod, hogy romlik és akkor kidobott pénznek fogod érezni a műtét díját. Várj türelemmel.... Hiába írja majd itt valaki, hogy "nekem 43 éves koromba műtötték a szemem és azóta is minden oké", attól még neked semmi nem garantálja ezt. Max egy vizsgálatot kierőszakolhatsz, de a szemtartó izmok renyhülését akkor sem tudod megállítani és megjósolni sem.

Előzmény: VGezus (2081)
Andriss1980 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 2083

Szuper, hogy a javulás útjára léptél! Alakul ez. Amúgy leírhatjuk, hogy Ancika68-nak igaza lett, fertőzés lesz a ludas? Van értelme az ilyen fórumoknak :)). A lényeg, hogy már javulsz és lassan megoldódik. Egyébként hol volt a műtét? A heti kontroll mindenképp jogos még pár hétig.

Előzmény: Dorill (2082)
Dorill Creative Commons License 2019.03.20 0 0 2082

Sziasztok! 

 

Még mindig a Vigamoxot és a Flucont kell használnom, a duzzanat már lehött, kezd kifehéredni a szemem is, és már a homály is tisztul, de még mindig csukva tartom azt a szemem mert nagyon nagy a különbség még így is a két szemem közt.

A kontrollon most már fertőzésről beszéltek, meg, hogy 1000ből én vagyok pont ezaz 1 peches. Mondták, hogy lassan ki fog tisztulni és a gyulladás is le fog menni teljesen, kb 2 hét. 

Hetente kell kontrollra járnom :(

Fájni már egyáltalán nem fáj :)

Előzmény: a.cs.viktoria (2079)
VGezus Creative Commons License 2019.03.20 0 0 2081

Bocsi, itt kimaradt, 50...

" ... hogy ha az 50 már betöltöttem ... "

Előzmény: VGezus (2080)
VGezus Creative Commons License 2019.03.20 0 0 2080

Sziasztok!

 

Nemrég jelentkeztem a "Sasszemhez" ...

Kitöltöttem mindent (dioptria, szül. dátum, stb.) az oldalon. Jött is a visszaigazoló e-mail, melyben ez állt: "... alkalmassági teszt eredménye alapján Ön alkalmas a lézerkezelésre ... "

Ez 18-án történt. Ma hívtak, és mikor a telefonban elismételtem ugyanazt, amit a jelentkezéskor megadtam, a hölgy azt mondta, hogy ebben a korban (41) ezt a fénytörési hibát (+4 -es a rosszabbik szemem) nem lehet kezelni, mert még "nem végleges a dioptria".

Alapvetően lehet örülnöm kellene, hogy őszintén megmondták, és nem húztak le több-százezer forinttal, de közben dühít is a dolog, mert az előzetes regisztráció alapján már beleéltem magam.

Ja, egyébként még azt mondták, hogy már betöltöttem, majd akkor lehet ...

 

Kérdés tehát: járt még valaki így? Illetve úgy általában mik a tapasztalatok "pluszos" szem esetén?

 

Köszi előre is!

a.cs.viktoria Creative Commons License 2019.03.20 0 0 2079

Szia Dorill!

 

Mi újság, hogy van a szemed? És mit mondtak a kontrollon?

Előzmény: Dorill (2078)
Dorill Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2078

Telefonon annyit mondtak, hogy mivel hétfőn láttak ezért maradjon legközelebb a hétfői időpont, addigra a duzzanatnak is le kell menni. 

Írok hétfőn hogy mi volt. 4 napja cseppegtetem a Vigamoxot meg a Flucont, egyelőre a duzzanat nem akar lejebb menni, de 1 hetet mondtak rá. :/

Andriss1980 Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2077

Egyetértek az előttem szólóval, ha tudsz még ma menj be egy vizsgálatra, ennyit mindenképp megér, legfeljebb téves riasztás, de nézzen rá szemorvos, ne optikus!

Előzmény: Dorill (2075)
Ancika68 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2076

Vizsgálat nélkül nyilván nem lehet megmondani, hogy mi van a szemeddel, a Vigamox a fluorokinolonok csoportjába tartozó széles spektrumú antibiotikum, 1 héten túl használva okozhat átmeneti hámréteg károsodást, a flucon szteroid gyulladáscsökkentő, bakteriális gyulladás nem valószínű az antibiotikum mellett, vírusos lehet még, de nincs értelme talalálgatni. Hívd fel őket és akkor megmondják, hogy mi legyen.

Előzmény: Dorill (2075)
Dorill Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2075

Szia! 

Azt mondták a Klinikán, hogy a Vigamox rontott a látásomon, ez normális. Fájni úgy fáj a szemhéjamnál, mintha izomlázam lenne ott. Fényérzékenység van egy kicsit, váladékozni csak este de akkor sűrűn. A szaruhártya gyulladást mivel kezelnék? Vigamox és a fulcon nem jó erre? 

Hétfőn kell visszamennem. 

 

Előzmény: Ancika68 (2074)
Ancika68 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2074

Szia, nem szeretnélek megijeszteni, de gyógyszerész vagyok és úgy gondolom, hogy nagyobb gond van a szemeddel. Egy hét után már nem kellene így fájnia és a duzzanat sem jó jel. Fényérzékenség, váladékozás van-e? Nem várnék vele hétfőig, menj vissza soron kívül a klinikára, vagy bármilyen szemészetre. Remélhetőleg nem szaruhártya gyulladás, mert azt mindenképp kezelni kell. 

Előzmény: Dorill (2073)
Dorill Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2073

Köszönöm! Több ismerősöm is ezt a módot választotta és nekik semmi problémájuk nem volt, na meg az anyagiak miatt is választottam ezt a műtétet. Hétfőn lesz kontroll, minden nap caaflammal kezdek mert nagyon fáj, gondolom attól hogy egész nap probálom nyitva tartani a duzzadt szemem. Ráadásként a homály...van két kisgyerekem akikkel itthon vagyok, és nagyon nehéz :( nem erre számítottam :( 

Előzmény: Andriss1980 (2072)
Andriss1980 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 2072

Megkérdezhetem, hogy miért ezt az eljárást választottad? Mikor lesz az egyhetes kontroll? Ha az orvos azt mondta, hogy ez a szaruhártya-állomány következménye, akkor szerintem higgy neki. Az első időszak mindenki szerint megviselheti az embert, de én optimista lennék a helyedben, kitartás. A homály is el fog múlni, meg a duzzanat is le fog menni, ezt biztosra veheted.

Előzmény: Dorill (2071)
Dorill Creative Commons License 2019.03.12 0 0 2071

Opti-Lasikkel műtöttek, -2,75-ös volt a szemem. 

Azt mondták hogy nekem lazább volt a szaruhártyám és ezért gyulladt be, és homályosság 3 hét múlva eltűnik, de ma még jobban homályos de lehet hogy a szemcsepptől.

Nem olvastam olyat hogy bárkinek ilyen panasza lett volna, ezért megijedtem. A duzzanattól nem tudom kinyitni a szemem normálisan, de hiába nyitnám ki közelre és távolra is homályos, mintha minden összefolyna. 

Előzmény: Andriss1980 (2070)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!