Keresés

Részletes keresés

PHX Valley Creative Commons License 6 napja 0 0 85897

Egyetértek. Ez pedig: Természetesen számítani kell a Wizz-járat késésére is úgy pontos: Természetesen számítani kell a Wizz menetrend-variálásra is...

Előzmény: MZ/Y (85896)
MZ/Y Creative Commons License 6 napja 0 1 85896

Én nem vagyok hardcore, de hogy nem vállalnám be, az hétszentség.

Előzmény: nagylaci80 (85894)
halilali1 Creative Commons License 6 napja 0 0 85895

a módosított általában rögtön megjön, de az önként lemondott flex-nél átalában majdnem mindig eltelik a 72 óra 

Előzmény: boris73 (85892)
nagylaci80 Creative Commons License 6 napja 0 0 85894

Sziasztok!

Nem annyira Wizz-specifikus kérdés, de látom ebben a topikban elég sok hardcore utazó van, hátha tudtok valami hazsnos támpontot adni. Stockholm Arlandára utazok WizzAir-rel szeptemberben, onnan tovább pedig Luleába, belföldi járattal, a SAS-sal. jelenleg azon agyalok, hogy 1 óra 55 perc átszállásra rendelkezésre álló idő elegendő lehet-e. Lesz feladott poggyászom, amit fel is kell majd venni és újra feladni Arlandán (külön foglalásban lesz a belföldi jegy). Természetesen számítani kell a Wizz-járat késésére is. Valószínűleg az 5-ös terminálra érkezik a gépem és onnan is indulok tovább. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyire rizikós ez az 1:55 átszállásra rendelkezésre álló idő? A securityn ilyenkor újra be kell csekkolni? Mehetnék későbbi járattal is, de az eléggé keresztülhúzná a terveimet, sok időt vesztenék, nagyon nem lenne optimális. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, ti mit választanátok.

még.mindig.én Creative Commons License 6 napja -3 0 85893

A vihar az vis maior!

Miért is járna kártérítés?

Persze a magyar már egyből reménykedik...

Előzmény: tru64 (85886)
boris73 Creative Commons License 6 napja 0 0 85892

Nekem az elmúlt években perceken belül megjött a módosítás utáni lemondásból eredő 120%-os pontjóváírás. Nálad nem ismerem a körülményeket.

Előzmény: freyya (85890)
tucsok13 Creative Commons License 6 napja -2 0 85891

Barátaink ma 4 órás késéssel jöttek meg Görögorszàgból a Ryanair-el. Sajnos nekik sem jár semmi, pedig reménykedtek.

Előzmény: tru64 (85886)
freyya Creative Commons License 6 napja 0 0 85890

Visszatérítésnél mennyi idő alatt érkeznek meg a wizz pontok? Vasárnap délután igényeltem, tegnapelőtt már a mínuszos számlát is megkaptam róla, de az egyenlegem még mindig 0. A honlapon azt írják, hogy igényléstől számítva 72 órán belül. Ez már legalább 3 órája letelt. 

tru64 Creative Commons License 6 napja -1 0 85889

Elhiszem, csak még jó lenne elérjük az autókölcsönzőt, mert 22-kor bezár ;)

Előzmény: Airbag. (85888)
Airbag. Creative Commons License 6 napja 0 0 85888

tényleg vihar van arra felé!

Előzmény: tru64 (85886)
MZ/Y Creative Commons License 6 napja -1 1 85887

2 oldalú a dolog, itt van ugye az olvtárs, aki háborog, miért nem intézkedik a fogyvédelem, de egy szaros ügyfélkapus bejelentést ugyan nem csinál meg.

 

Én anno megtettem a 30 napos válaszidő be nem tartása miatt, - ha jól rémlik - 80 e Ft-jába fajt a wizz-nek. Én ugyan nem kaptam belőle, de ha mindenki ennyit megtenne, fájna annyira, hogy legyen több ügyintéző/ne gondolják, hogy megtehetik.

Előzmény: Mr. Hadley (85881)
tru64 Creative Commons License 6 napja -1 0 85886

BUD->AHO járaton ülünk már több, mint egy órája, nem kapunk felszállási engedélyt, mert Horvátország és Olaszország között vihar van. Hiába is várunk órákat, kártérítés sajnos nem jár ebben az esetben. Soha nem késtünk még ennyit, már azt gondoltam lesz egy kis mellékes a zsebbe ;)

gambl-R Creative Commons License 6 napja 0 0 85885

Igen. (amennyiben wizz-ről van szó) 

Előzmény: Nyúltelep Pohárszék (85884)
Nyúltelep Pohárszék Creative Commons License 6 napja -2 0 85884

Sziasztok!

 

Sürgős kérdés akadt:

 

Ha van egy oda-vissza jegyem, és az odautat nem utazom le (később megyek), akkor az eredeti visszautat ugye simán leutazhatom?

 

Köszönöm a választ!

Mx8 Creative Commons License 6 napja 0 0 85883

Annyi rémlik, hogy összesen 6 darabban limitálták a (menetrend szerinti) fel és leszállásokat, de én is néztem hogy mintha jóval több lenne. Ma már nem tudom mi a szabályozás.

Esetleg az EU-s rendeletet kéne frissíteni, kipofozni, mert tele van gumiszabállyal, évekig tartó pereskedéssel. Pl. mintha nem lenne határideje annak, hogy a légitársaságnak mikorra is kell a kártérítést kifizetnie. Nincs szankció sem (pl valami kamattal ketyeg a határidő után). A 250-400 euró meg szépen elinflálódott 20 év alatt, egyre kevesebbet ér a kártérítés. És akkor csodálkoznak hogy pofátlanok a cégek.

Előzmény: Mr. Hadley (85881)
gambl-R Creative Commons License 6 napja -1 0 85882

Én a reptér környékén sem voltam, csak be voltam csekkolva, mégis megkaptam a kártérítést. Éppenhogy 3 órán túli volt a késés. 

Előzmény: jr79 (85878)
Mr. Hadley Creative Commons License 2024.06.26 -2 1 85881

Nem szabnak ezek ki semmit... Tarlós-Palkovics éjszakai repülési tilalom 2019-ből meg van? Óriási nyálverés és mi lett belőle? Semmi. Számoljuk már meg tegnap éjjel hány le-fel volt BUD-on...

Vagy ott van Marci mókus harca a Ryannal. Végül ő maradt ott tetőtől talpig lehülyézve.

De ha netán a légitársaságnak ki kell perkázni egy 10 milás bírságot, akkor a társaság emel 5 eurót a jegyein és alig 30 repülés alatt meg van a zsé. Nesztek. Csá.

Szóval ez a vizsgálatosdi csak egy irányított puffogás. Klikkeljünk, örüljünk.

 

Ha a Wizz késéseit nézzük akkor az utasoldalról lehet hogy csúnyának látszik, meg bosszantó, meg nem olyan európai, de a cég egy másik tükörbe néz, ahol az látszik: minden a legnagyobb rendben, működünk és mi vagyunk a legjobbak. Végülis tényleg lerepülnek mindent és alig törölnek. Utas meg ott van ahol akart lenni, max a továbbugrás hűlt helyét nézi, ha volt oly balga hogy bízott egy három órás átszállásban.

Ha a Wizz valóban olyan nagyon nagyon szar lenne akkor nem lenne tele az összes gépük.

Nos visszafizetéssel egy kicsit hadilábon állnak, de ki az aki nem szeretné húzni az időt ha kiadásokról van szó. A Wizznek nincs szüksége az utasaitól a korrekt partner megjelölésre, mert az emberek akkor is vesznek jegyet a gépeikre, ha a vélemény ennek az ellenkezője akár százszorosan. Senki nem fogja tökön szúrni magát egy átszállásos repüléssel, ha van közvetlen járat, ami vélhetően repülni fog csak nem tudni mikor. 

Előzmény: Mx8 (85880)
Mx8 Creative Commons License 2024.06.26 -2 0 85880

Igen, az utassal azzal nem sokra megy, hogy kiszabnak egy 100 milliós bírságot és az állam zsebre vágja a pénzt.

Előzmény: Mr. Hadley (85879)
Mr. Hadley Creative Commons License 2024.06.26 -1 0 85879

Ez amolyan szájkarate. 
A károsultnak nem elégtétel, a légitársaság meg csak annyit mond a vizsgálatra: jujj.

Holnaptól minden a régiben.

Előzmény: martinaxe7 (85876)
jr79 Creative Commons License 2024.06.26 0 1 85878

Akik elálltak az utazástól, azoknak csak öt órát meghaladó késés esetén járna kártérítés.

Előzmény: jazzcool1,2 (85852)
Chris7_7 Creative Commons License 2024.06.26 0 0 85877

Aztan minek? Google kereso es ossze lehet rakni. Honlapon urlap kitolt, hivatkozva a rendeletre, jobb esetben fizetnek, ha nem akkor fizetesi felszolitas, majd fizetesi meghagyas. 

Előzmény: hunaqua (85875)
martinaxe7 Creative Commons License 2024.06.26 0 0 85876
hunaqua Creative Commons License 2024.06.26 -2 0 85875

Nagyon sok helyen itt a fórumokon is felmerült (Most éppen a Törökország) a kártérítés bonyolítása. Valaki csinálhatna itt egy összefoglalót ,hogy pl. a WIZZ-nél miként intézzék a károsultak. Milyen nyomtatvány,honnan,mit kell mellé csatolni,mit adjon meg mellé még,hogy ne húzzák az időt,stb,stb.

MZ/Y Creative Commons License 2024.06.26 -2 1 85874

Tudom, nem sokáig mard, mert politikának lesz minősítve, de:

 

Mennyire tele van a hócipőm, hogy évek óta tartó szívások után a foci-eb miatt kezd vizsgálódni a kormány(hivatal). Nem lehetne egyszer ebben a szerencsétlen országban, hogy nem prop... látványintézkedések lennének?

szervezkedő Creative Commons License 2024.06.26 0 0 85873
MZ/Y Creative Commons License 2024.06.25 0 1 85872

Nem írta, hogy időt is kapnak.

Sorból ki, aztán van 5 percük gondolkodni.

 

Teljes joggal hagyják ott, ha emberijogosat játszik valaki. Az egy dolog, ha ügyeskedik, de ha megbukik, viselje a következményt! Vagy maradjon!

Előzmény: áim (85871)
áim Creative Commons License 2024.06.25 -2 0 85871

Persze, de se kapacitás, ha idegrendszer nem lesz a feladatra. Egy-egy gépen 40-50 utast félreállítani, csak mert van nála szatyor? Nem tűnik reálisnak. Egy megcsúszó gép, pár óra késés, 180*250 euró, és máris újragondolják.

Előzmény: Szomori Tamás (85866)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2024.06.25 0 1 85870

akinek nem jár a hírlevél, annak ez hasznos info.

Előzmény: utazó61 (85869)
utazó61 Creative Commons License 2024.06.25 -1 2 85869

Ez itt reklám vagy hasznos info?

Mi 16 napra foglaltunk 26.000-ért -Comfort Parkolő- három oldalról zárt, fedett csarnokban.

Előzmény: halilali1 (85867)
gambl-R Creative Commons License 2024.06.25 0 4 85868

Na, akkor egy pozitív hír a sok negatív között:

10 nappal az igény benyújtása után, ma megérkezett a számlámra a kártérítés. 

Előzmény: gambl-R (85784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!