Keresés

Részletes keresés

delon77 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 232

 

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem beporoztam a virágot ahogy írtátok most szerencsére eddig nem esett le a a virág maradványa de már elég száraz a virág feje maga. Egy olyan kérdésem lenne hogy mennyi nap telik el a virág leszáradása után mire megindul a magház képződés kb hány nap???

 

Előre is köszi

 

üdv: Delon

delon77 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 231

 

Szia!

 

Köszönöm a gyors választ pont erre voltam kiváncsi majd legközelebb óvatosan csinálom

Van még rajta pár bimbó majd próbálkozok

 

Köszi a választ

 

üdv:delon

 

Előzmény: Myca (229)
AstroMAN Creative Commons License 2009.09.12 0 0 230
Szia!

Száraz, sötét helyre tedd a magokat! Fagyasztani nem kell, viszont mielőtt elülteted őket, forró vízbe dobd bele őket 1-2 percre, ez meggyorsítja a kelést. Nekem 1 hét alatt kijöttek. Tavasszal érdemes vetned, mert akkor már jobbak a fényviszonyok, télen szerintem eléggé megnyúlna a növény, ami nem kedvez a növekedésének.
Előzmény: Myca (228)
Myca Creative Commons License 2009.09.11 0 0 229
Hmmm... nem rakta be a képet pedig előnézetben benne volt :o

Bocsika :S

Előzmény: Myca (228)
Myca Creative Commons License 2009.09.11 0 0 228
Szia Delon!

Nem szabadott volna leesnie a virágnak, a hüvelyek a virág fejéből fejlődnek ki. Ezt a képet tudtam csinálni, nem a legjobb a felbontás de remélem látszik a lényeg.

Talán legközelebb picit óvatosan ecsetelgesd - egy kis gyakorlást igényel, 6 virágból eddig nekem 2nél sikerült. Biztosat nem tudok mondani, olvasd vissza a fórumot, van pár jó tanács ezzel kapcsolatban.

Egy kérdésem nekem is lenne a gyakorlottakhoz: a magokat hogyan tudom "tartósítani" tavaszig? Gondolom akkor érdemes ültetni, nem októberben. Esetleg fagyasszam le vagy tartsam sötét helyen miután beértek a mimózán és leszedtem őket?

Sok sikert Delon és kösz előre is ha valaki válaszol.

Mindenkinek jó hétvégét
Myca
Előzmény: delon77 (227)
delon77 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 227

 

 

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem mimosa pudica-val kapcsolatban. A helyzet az hogy jönnek a virágok (1,5 cm átmérőjő szőrös rózsaszín gombócok) elég sok de be szeretném porozni őket ecsettel amit meg is tettem jó laposan átecseteltem a virágot de másnap ra már nem volt olyan rózsaszínű hanem inkább egy kicsit kifehéredett hozzányúltam és egyből le is pottyant de nem csak a virág felye hanem az a kis szár is amin a virág volt . Ez normális dolog vagy valamit én rontottam el? A virág helyének fenn kellene maradni azon a száron vagy honnan fog kinőni a magokat tartó hüvely nem tudtok a magok hüvelyéről fényképet küldeni?? vagy hogyan megy ez a folyamat egyáltalán????

 

Válaszotokat előre is köszönöm

 

üdv Delon

AstroMAN Creative Commons License 2009.09.07 0 0 226
Szia!

Olvasd vissza a hozzászólásokat, biztos vagyok benne hogy sok kérdésedre választ kapsz! Ami esetleg kimaradt, azt megválaszoljuk!

Nagy vonalakban:

talaj: tőzeg-virágföld-perlit és hosszan lebomló műtrágya. A gyökere elég gyorsan nő, ezért esedékessé válik néha az átültetés.
fény: sok, minél több, nap is érheti, de a déli órákban vigyázz, meg ne perzselődjön
víz: földjét tartsd nedvesen, alatta állhat is 1 kis víz, de csak a párásítás miatt. Ha tudod, esővízzel öntözd, ha nincs, ioncserélt is jó, vagy fölforralt csapvíz. Sima csapvíz túl kemény neki, azzal ne kínáld ;)
Ha ezeket betartod, virágozni is fog , hamarosan!
Ja, és ne "tornáztasd":)
Előzmény: bolero84 (225)
bolero84 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 225

Hellóztok!Tudnátok segíteni?

Mimosa pudica gondozása? Vásároltunk , de a gondozásárol nem igen találtunk pntos leírást...

Előre is köszi!

Fauna0909 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 224
Köszönöm szépen a választ! Egyelőre még nem hozott virágot, de szépen fejlődik, lent elágazó hajtást is hozott már. Nagyon szeretem, mert olyan gyorsan nő, hogy mindig elcsodálkozom rajta. :)
Előzmény: AstroMAN (220)
terika007 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 223
Szia!
Engem érdekelne.
Terika007@freemail.hu
Előzmény: 1ibolya (222)
1ibolya Creative Commons License 2009.08.28 0 0 222
Ültettem magról acacia armata Mimosa-t.Ha valakit érdekel,szívesen cserélem másfajta növénykére.
terika007 Creative Commons License 2009.08.25 0 0 221
Szia Viktor!
Mikor lesz majd acaciád?
Az email címemre írj már légyszives!
terika007@freemail.hu
Köszi!
Előzmény: Viktor a kertész (218)
AstroMAN Creative Commons License 2009.08.24 0 0 220
Szia!

Igen, saját virágról is működik, járd át szépen ecsettel , reggel is és este is! Aztán majd mutass képeket, és írd meg, mi lett! kb 5-7 nap múlva már látod, hogy sikeres voltál-e vagy sem :)

Sok sikert!
Előzmény: Fauna0909 (219)
Fauna0909 Creative Commons License 2009.08.23 0 0 219
Sziasztok!

Olvasom, hogy ha magot szeretnék a mimózámtól, akkor ecsettel be kell poroznom a virágokat. Saját magáról is beporozható, nem kell hozzá másik növény?

Előre is köszi a választ, üdv:

Fauna
Viktor a kertész Creative Commons License 2009.08.19 0 0 218
Szia majd lesz eladó Acacia dealbatám
Előzmény: terika007 (217)
terika007 Creative Commons License 2009.08.18 0 0 217
Sziasztok!Keresek acacia dealbata-t. Aki tud,légyszi írjon nekem. terika007@freemail.hu-ra.Köszi!
Előzmény: Viktor a kertész (195)
AstroMAN Creative Commons License 2009.08.10 0 0 216
Szia!

A hosszú felszívódás inkább csak praktikus, és mivel a földjébe kevered bele, ezért az egész gyökérrendszert ellátja...Ha akarod, 2-3 havonta rakhatsz bele táprudat, de amit én használok az 6 hónapig ontja magából ,és nagyon szépek tőle a növények. Osmocote a neve, ilyen kis 2-3 mm-es golyók, 300g asszem olyan 800 forint körül van.
Előzmény: Myca (215)
Myca Creative Commons License 2009.08.06 0 0 215

Nagyon szépen köszönöm AstroMAN!

 

Most hirtelen csak a tőzeg-virágföld keveréket tudtam megcsinálni a táprúddal, de hamarosan a többit is megszerzem. Remélem kibírják, sajnos nagyon sokat romlott az állapotuk az utóbbi pár napban :(

 

Még egy (remélem utolsó) kérdés: műtrágyának kell, hogy legyen valami különleges tulajdonsága vagy csak annyi, h lassú felszívódású?

 

Köszi

Myca

Előzmény: AstroMAN (214)
AstroMAN Creative Commons License 2009.08.06 0 0 214
Akkor szerintem tápanyaghiány lesz!
Amíg kikelnek a magból, és elérik az 5-6 cm-t addig jó a tőzeg, de utána megtorpan a növekedése, ha nem kap tápanyagot.
Legjobb keverék: virágföld (30%), tőzeg (40%), perlit (20%), hosszan tartó műtrágya (10%). Az utóbbi elhagyható, ha beletolod a rudat amit mondtál! Az elején én is úgy csináltam, az segített. Később azonban praktikusabb a lassú felszívódású műtrágya ha már több növényed van.

Remélem "csak" ez a baja, és helyre fog jönni!

Astroman
Előzmény: Myca (213)
Myca Creative Commons License 2009.08.05 0 0 213

Kedves AstroMAN!

 

Képet egyelőre sajnos nem tudok feltölteni :(

 

Állatkákat nem találtam a talajban, hansági rostos tőzegben vannak a mimózák.

Van itthon Compo guanós táprudam zöldnövényekhez - esetleg próbáljam meg azzal?

 

Köszi

Myca

Előzmény: AstroMAN (212)
AstroMAN Creative Commons License 2009.08.04 0 0 212
Szia!

Ha fel tudsz tölteni egy képet, akkor könnyebb dolgunk lenne!

Milyen talajban vannak a növények?

A levélsárgulás általában tápanyaghiány, de okozhatja valami alattomos jószág, pl. földbolha is!
Kicsit turkáld meg a földet, és nézd meg ,vannak-e benne apró, néhány mm-es mozgó,ugró állatkák!

Astro
Előzmény: Myca (211)
Myca Creative Commons License 2009.08.02 0 0 211

Sziasztok!

 

Két hónapja ültettem magról mimózákat és eddig semmi gondom nem volt velük.

 

Most azonban a levelek elkezdtek bepödrődni - gondoltam szomjasak, így meglocsoltam őket, de erre a levelek kezdtek el sárgulni. Vajon mitől pödrődnek be és mit tehetek ellene?

 

Minden javaslatot szívesen fogadok, előre is köszi!

 

Myca

1ibolya Creative Commons License 2009.07.11 0 0 210
Tudja valaki,hogy ő kicsoda?
1ibolya Creative Commons License 2009.07.03 0 0 209

Sajnos csak telefonnal fényképezek.Lehet,hogy van rajta makró képbeállítás.Majd utána nézek.Köszi

Akkor az elsőt eltoltam.Azt hittem,a virágot csak 1 másik virággal lehet beporozni.Már elszáradt.A következőnél résen leszek

Előzmény: AstroMAN (208)
AstroMAN Creative Commons License 2009.07.03 0 0 208
Szép!

Porozd is be gyorsan kis ecsettel, és 1-2 hónap múlva már szüretelheted is a magokat!

Ui: Legközelebb ha van, használd a géped makró funkcióját, és jobb lesz a kép ;)
Előzmény: 1ibolya (207)
1ibolya Creative Commons License 2009.07.02 0 0 207
Az első pom-pom:-) (bocs, építkezünk)
hagazs Creative Commons License 2009.06.27 0 0 206
Köszönöm:)
Találtam egy honlapot és már át is ültettem:) Most várok tetszik-e neki:)
Zsu.
Előzmény: 1ibolya (205)
1ibolya Creative Commons License 2009.06.26 0 0 205
Nálam tőzeges földben van.(novobalt)De keress rá a neten,ott sok mindent megtudsz
Előzmény: hagazs (204)
hagazs Creative Commons License 2009.06.25 0 0 204
Sziasztok
..most vettem egy kis mimóza gyereket, viszont sürgősen át kellene ültetnem, milyen földbe tegyem?
Köszi: Zsuszi
1ibolya Creative Commons License 2009.06.23 0 0 203
Kicsinek is bokros volt.Tavaly szétültettem,visszavágtam.Adtam az ismerősöknek belőle.Már nem fért el az ablakba.Köszi a tanácsot,remélem idén sikerül magot nevelnie.Szívesen cserélek magokat,ha lesznek
Előzmény: AstroMAN (202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!