Keresés

Részletes keresés

NORBEE Creative Commons License 2004.04.27 0 0 86
Adsonnet

Még akkor is, ha ezzel az éhező néptől veszed el a 2x-es órabért? Merhogy hétvégi nyitvatartásra minden üzletben az jár, tudtommal.

Előzmény: adsonnet (85)
adsonnet Creative Commons License 2004.04.27 0 0 85
Nem vagyok szakszervezetis, de ha bárki megkérdezne nyitva legyenek-e az üzletek vasárnaponként én a nemre szavaznék.
NORBEE Creative Commons License 2004.04.26 0 0 84
adsonnet

Kedves Mester, amit a dolgozókkal kapcsolatban írtál, már kimeríti a nyilvános lázítás fogalmát. :) Komolyan érlelődik bennem a gyanú: nem vagy Te szakszervezetis a Burger King-nél? :)))))

Előzmény: adsonnet (83)
adsonnet Creative Commons License 2004.04.26 0 0 83
Ha aznap nem lesznek nyitva, akkor az egy jó pont nekik! Pont az a gondom, hogy szvsz semmibe veszik a munkatársaikat és nem fordítanak elég figyelmet a képzésükre és a megbecsülésükre. Ezért fordulhatott velem ilyen sokszor elő amit leírtam korábban.
Előzmény: NORBEE (82)
NORBEE Creative Commons License 2004.04.26 0 0 82
adsonnet

Na látod, ez a szép, megadod az esélyt nekik :) Május 1 a munka ünnepe is, szvsz nem lesznek nyitva.

Előzmény: adsonnet (81)
adsonnet Creative Commons License 2004.04.26 0 0 81
Nem volt ünnep, szóval nem voltam BK-ban azóta, nem adtam esélyt, hogy bizonyítsanak tudnak ők korrektek is lenni. Pedig biztosan tudnak, ha akarnak! Majd talán május 1-én BK-val csatlakozunk az EU-hoz.
Előzmény: NORBEE (80)
NORBEE Creative Commons License 2004.04.26 0 0 80
i p!

Nem tom, nekem a KFC kimaradt valahogy. Kergemarhára gyúrok. :)))

adsonnet

Nem történt semmi? elsüllyed a topik!

Előzmény: ifjú partizán (78)
Wormie Creative Commons License 2004.04.23 0 0 79
Bar ez a cikk a konkurrenciarol szol, szerintem nyugodtan behelyettesitheto a Mcd helyere a BK.

" Egy Big Mac valodi ara
>
> Newsweek, 2004. 01. 29.
>
> A Sundance filmfesztivalon zajos sikert aratott egy dokumentumfilm, amely
> az elsofilmes kategoriaban a legjobbnak iteltetett. Morgan Spurlock
> rendezte a "Vegy rolam szuper meretet" cimu, megrazo alkotast, amely az
> amerikai atlagpolgarok koreben mar-mar jarvanyosnak tekintheto
> tulsulyossag okait kutatja.
>
> Spurlock a film forgatasanak harminc napjan csak es kizarolag McDonald's
> etteremben evett, es az esetleges egyeb hatasok kikuszoboleseert
> kizarolag az ott kaphato, palackos asvanyvizet fogyasztotta: igy a kamerak
> altal dokumentalva onmagan mint kiserleti nyulon mutathatta be az ott
> kaphato gyorsetelek egeszsegugyi hatasait.
> A forgatas idejen az ifju rendezo egeszsegi allapotat harom kulonbozo
> orvos ellenorizte.
> Mindharman rendszeresen elvegeztek a maguk vervizsgalatait, es minden
> egyes vermintat harom kulonbozo laborban elemeztettek ki, hogy a technikai
> tevedesek lehetoseget kizarjak.
>
> "Igy bizonyos, hogy mindent, ami a filmezes idejen a veremmel tortent, az
> etrend okozott, es mindennek, ami a testemmel tortent, az ebben az
> etteremben fogyasztott etel volt az oka" - nyilatkozta Spurlock, aki a
> harminc nap alatt tobb mint 11 kilot hizott, egyre faradekonyabba,
> ingerlekenyebbe valt, es depresszios tunetek jelentkeztek nala. A gyors
> sulygyarapodastol fajni kezdett a terde, es gyakran ugy erezte, hogy teste
> rohamosan megindult a szethullas fele. A vervizsgalatok eredmenyei szerint
> az ido elorehaladtaval a vallalkozo kedvu filmes maja telitodni kezdett
> zsirral, vercukor- es koleszterin-szintje ugrasszeruen megemelkedett,
> vernyomasa kezelhetetlenne valt. Orvosai ezt tapasztalva tobbszor is
> felszolitottak, hogy hagyja abba a kiserletet, o azonban megis befejezte a
> filmet.
>
> Spurlock ugy gondolja, hogy a vilag szaz orszagaban harmincezer etteremmel
> biro McDonald's vallalat azzal, hogy mara a nyugati eletforma szimbolumava
> valt, es reklamkampanyaival az ifjabb generaciok szisztematikus
> meghoditasara torekszik, jelentosen befolyasolja az emberiseg taplalkozasi
> szokasait.
> Tehat ha az oriasvallalat nemcsak propagandajaban hangoztatna az
> egeszseges taplalkozast, hanem kinalatat is megvaltoztatna, vilagszerte
> sokat javithatna a rendszeresen gyorseteleket fogyaszto tizmilliok
> egeszsegi allapotan."

Előzmény: adsonnet (64)
ifjú partizán Creative Commons License 2004.04.23 0 0 78
Tényleg, nem beszéltünk még a KFC-rol (hogy a topiktól ne sodródjunk el annyira :)

Ti szeretitek?

Régen nagyon szerettem ide járni a Gourmand szenyójukért, a sajtkrémtortájukért, a baromi finom Filé szendvicsükért, de kb. 1 éve nagyon leromlott az egész. Régebben hetente többször betértem, azonban mára egyáltalán nem járok ide. A szendvicsek drágák lettek, és iszonyatosan összezsugorodott mind a zsömle, mind a hús (régen egész csirkemell filéket tettek a Fincsibébe, ma már csak ilyen kis kikloffolt cafatokat pakolnak bele. Az árak felkúsztak az égbe, és a kiszolgálóegységeket is nagyon elhanyagolják. A körúti KFC tele van lejmoló cigánnyal, csövessel. Többször odajöttek már az asztalomhoz, és el akarták kérni valamelyik tételt a tálcámról, mert hogy ok éhesek. Lehet, hogy csak belém nem szorult kello szociális érzékenység, esetleg tolerancia, de én ezeket a p*csába hajtom el. Menjenek be a boltba, és vegyenek egy rohadt kiflit. Ne várja már el, hogy az 500 Ft-os szendvicsemet pont az o gyomrába pazarlom!

Az utolsó látogatásomkor leültem az asztalhoz, közben az egyik KFC-s kiscsaj meg elkezdett felmosni. Nem tudom, milyen vízzel tette mindezt, de utána olyan émelyítoen poshadt, csöves szag terjengett az étteremben, hogy komolyan majdnem öklendezni kezdtem (a körúti egység ráadásul nagyon rossz szellozésu hely, ahol nagyon megreked a levego). A szendvicseket (amiknek a zsömléje ráadásul kib*szott száraz volt) üdítostül, sajttortástól vágtam ki a szemetesbe azzal a felkiáltással, hogy ide sem jövök többé. Ez kb. fél éve volt, azóta is büntetésben vannak. Nem tudom, miért hagyta a magyar management ennyire lezülleni ezt az éttermláncot, ami imho a csirkekajáival egyfajta kuriózum volt a gyorséttermek körében. Mindenesetre elég nagy szarban lehetnek, ha már rövid ido alatt bezárták a kempinski melletti, és az Europarkban lévo egységet.

NORBEE Creative Commons License 2004.04.23 0 0 77
ifjú partizán

Jogos, önkritikát gyakorolok. :) Mentségemre legyen mondva, hogy mások is hoztak ide off témát. :)

Előzmény: ifjú partizán (76)
ifjú partizán Creative Commons License 2004.04.23 0 0 76
off

és miért kell beelkeverned itt a politikát? Szerinted az embereket hol érdekli a Törzsasztalban a politikai tézised? Dühöngeni menj át a Politikába :(((

on

Előzmény: NORBEE (74)
NORBEE Creative Commons License 2004.04.23 0 0 75
Nagyon kellemes hétvégi dőzsölést kívánok valamelyik gyorsétterem hálózat büféjében minden kedves topiklakónak!

PDia, külön puszi, fel kéne hoznunk már a kutyás rovatunkat is! :)

NORBEE Creative Commons License 2004.04.23 0 0 74
Adsonnet

Nem sarkítok kedves Mester, csak a gyomrom görcsbe rándul a jobboldali megnyilvánulásoktól. Ilyenkor mindig arra gondolok, hova lett volna ez az ország, ha a nagy magyarok (és itt nem az öltözködni nem tudó, pénzlenyúlós, felcsútra leigazolt focistánkra és sleppjére gondolok) annak idején pl nem engednek ide egy Clark Ádám nevű embert. Vagy ha nem épül meg az első váci vasútvonal. Esetleg a Weiss Manfréd Művek.
Amíg van Burger King, Suzuki, és IBM, bármennyire is gagyik, van munkája sok ezer embernek. A Magor bolthálózat vajon foglalkoztatja őket majd, ha ezeket a cégeket kiebrudalják innen?

Na mindegy. Nem Neked szólt személyesen, csak manapság divatos ezt az -egyébként leginkább a kommunista blokban elterjedt:)- jelszót hangoztatni.

Burger Kingnél maradva: 14mp? Ez honnan jött?

Előzmény: adsonnet (73)
adsonnet Creative Commons License 2004.04.23 0 0 73
Sarkítasz, jobban mint én! A yankee go home az nem egyenlő az uszítással meg fajgyűlölettel, távol álljon tőlem. Ha ki volt plakátolva az jó, mer' a kasszánál aki nem tudja felsorolni 14 mp alatt, hogy mi kell neki azt ÁT FOGJÁK VÁGNI, úgy kapja a go large menüt kis juice-al hogy csak na. Na ezért jó a plakát, mert csak azt szabad kérni ami oda van írva, se többet se kevesebbet. Akkor nem lesz átvágás.
Biztos igazad van és ki volt plakátolva, de nem vettem észre, talán mert éppen azt számoltam MA MENNYIVEL VÁGNAK ÁT?
Előzmény: NORBEE (72)
NORBEE Creative Commons License 2004.04.23 0 0 72
Adsonnet

húúúú, na várjál, várjál kedves Mester. Ezt most értelmeznem kell. Kánikula van és belassultam. :)

A kupont Te megkaptad minden menü mellé, akár többet is egyszerre, ez télleg eladófüggő. Ha nem olvasod el, it's only your problem. Egyébként trust me, ki volt plakátolva. ;)))

Szerintem lassan a költségvetési hiányt is ezekből spórolják ki. :))

Yankee go home. Ja. Meg Jews go to Israel. Meg románok, meg horvátok, meg szlovének is haza. Legvégül marad 10 echte magyar. Azok is mehetnek az Urál mögé, haza... :))))

Előzmény: adsonnet (69)
NORBEE Creative Commons License 2004.04.23 0 0 71
Adsonnet

húúúú, na várjál, várjál kedves Mester. Ezt most értelmeznem kell. Kánikula van és belassultam. :)

A kupont Te megkaptad minden menü mellé, akár többet is egyszerre, ez télleg eladófüggő. Ha nem olvasod el, it's only your problem. Egyébként trust me, ki volt plakátolva. ;)))

Szerintem lassan a költségvetési hiányt is ezekből spórolják ki. :))

Yankee go home. Ja. Meg Jews go to Israel. Meg románok, meg horvátok, meg szlovének is haza. Legvégül marad 10 echte magyar. Azok is mehetnek az Urál mögé, haza... :))))

Előzmény: adsonnet (69)
lborli Creative Commons License 2004.04.23 0 0 70
A vágóhídon á(lla)tvágások vannak. :-)
Előzmény: NORBEE (68)
adsonnet Creative Commons License 2004.04.23 0 0 69
Hát például itt van az év végén osztogatott akciós kuponjuk. Minden héten asszem 2 hónapig más és más cikket ennek a kuponnak a felmutatásával akciós áron kaphatsz náluk. Az érdekessége csak az, hogy ezt a kedvezményt akkor is adják ha csak szóban kéred és nincs kuponod (viszont kiírni nem szokták, végülis rendesek nem?) Tehát a kupon nem más mint csalogató átvágás, mert mindenkinek jár, de csak az kapja aki tudja a jelszót. Az akció fedezetét az elspórolt szendvicsekből gazdálkodják ki.

Burger King - minden nap más átvágás.
That's the place for US.
Yankee go home!
NORBEE Creative Commons License 2004.04.23 0 0 68
Kustiiiiii!!!!!

Adsonnetre figyelünk, nem a szénszünetre, meg a vágóhídra. :))))) Adsonnet, kedves Mester, mesélj még nekünk az átvágásokról! :)))

lborli Creative Commons License 2004.04.23 0 0 67
Egyik kollégám a vágóhídon dolgozott a középiskola nyári szüneteiben. Mit mondjak, mesélt cifra dolgokat...
Előzmény: ifjú partizán (61)
oldskool Creative Commons License 2004.04.23 0 0 66
te szegény!

most meg pénz nincs h nyaralni utazzak. az egyszerű embert így vagy úgy _mindig_ lekorlátozzák.

cseberböl vederbe.

Előzmény: lborli (65)
lborli Creative Commons License 2004.04.23 0 0 65
A 70-es évek elején/közepén laktam négy évig albérletben, ahol szénnel fűtöttünk, szóval ismerős a dolog. De nem csak emiatt nem szépíti meg emlékeimet az idő az első komcsi korszakból. Nehéz elfelejteni azt is, hogy '79-'88 között nem kaptam útlevelet a szabadvilágba. De azt hiszem, ez nem ebbe a topikba tartozik.
Előzmény: ifjú partizán (44)
adsonnet Creative Commons License 2004.04.23 0 0 64
Az egy dolog, hogy hogyan készülnek az iparilag előállított élelmiszerek, és hogy mi minden kerülhet beléjük. De ami teljesen kilátástalanná teszi a helyzetet az az, hogy a minap a hiradóban leadták: az európai polgárok vérében az elfogadhatóhoz képest iszonyatos magas mennyiségben vannak jelen felhalmozódó, soha nem távozó vegyi anyagok: ólom, higany, növényvédőszer-származékok stb. Tehát ha egészségesen táplálkozol, kerülöd a BK-t és csak friss zöldségből készítesz magadnak salátát, na akkor is jól kib@szol magaddal, mert akkor rákban fogsz meghalni a sok vegyszertől, szemben a BK-sok pedig az évek alatt hájpacnivá változnak és elviszi őket a szivük.
(ezt nem én találtam ki, az amcsi átlagpolgár a junk-foodtól olyan kövér és beteges)

Egyenlőre nincs ötletem mi az amit enni kéne, hogy tényleg ne mérgezzük magunkat túlságosan, így vagy úgy.
Lehet, hogy az átvágással (miszerint egy-két szendvics mindig lemarad a tálcáról) védekeznek a népesség elhízása ellen, és így nekünk tesznek jót?

Egyébként a mekiben reggelenként meg van terítve, és a lehetőségekhez képest változatos a reggeli ajánlatuk. Náluk még sosem vágtak át, még a smart kártyát is elkérik, persze attól is hájpacni leszel amit náluk kapsz.

pdia Creative Commons License 2004.04.23 0 0 63
Ne legyél olyan paranoiás. Kábé 6 éve írogatok a zindexbe, csak az nem tudja, hogy debreceni vagyok, aki nem akarja.

Ifjú partizán:
fingom sincs. Idejét sem tudom, hogy mikor ettem a mekiben utoljára reggel. Egyébként meg általában salátát, shaket meg happy mealt veszek. Nem egyszerre, váltogatva...

Előzmény: NORBEE (57)
NORBEE Creative Commons License 2004.04.22 0 0 62
Ne legyél kiváncsi. Enélkül is lehetsz vega. :)
Előzmény: ifjú partizán (61)
ifjú partizán Creative Commons License 2004.04.22 0 0 61
én pl. nagyon kíváncsi lennék egy olyan dokumentumfilmre, ami A-Z-ig megmutatja, hogy miként készül mindneki "kedvence", a jó öreg parizer :)))) Egyes véleménnyek szerint az imént nevezett felvágott az élo bizonyítéka annak, hogy a vizet is vághatóvá lehet tenni :))
Előzmény: NORBEE (60)
NORBEE Creative Commons License 2004.04.22 0 0 60
party

Vendéglátás? Exemnek vendéglője vagyon, I'm in picture...
Szemet, patát a virslibe darálnak. De oda télleg.

Előzmény: ifjú partizán (58)
ifjú partizán Creative Commons License 2004.04.22 0 0 59
pdia:

nálatok is bevezette a Mei, hogy reggel 10-ig csak mekkreggeli van, vagy csak itt Bp-n divatolnak vele?

Előzmény: pdia (48)
ifjú partizán Creative Commons License 2004.04.22 0 0 58
Norbi:

Na mert aztán a Bábolna húsfeldolgozó szakmunkást (vagy azt sem) végzett henteslegényeiben miért bízol jobban? Azért mert multi nehogy már azt hidd, hogy ott áll a gyárban minden méteren egy-egy minoségellenor :)))))) ott is minden szart, szemetet beledarálnak a húspogácsába, amit mi jóízuen megeszunk (én pl. azt hallottam, hogy a húspogácsába a Bábolna Rt-nél lazán beledarálják azokat a dolgokat is, amelyek a háztartásokba mér el sem jutnak, hiszen a franc sem venné meg a hentestol pl. a szemet, a tödot, etc. Lehet, hogy UL, de mi van ha nem az?)Nem állítom, hogy teljesen megbízom a Büfesikben, de szvsz ha az elkészített és felszolgált étkek eloéletére is kíváncsiak lennénk, akkor az éttermek 99%-át- a gyomrunk fordulásának megkímélése miatt - nyugodt lélekkel ignorálhatnánk.

Muterom tanított kis ideig egy pincér/szakács szakmunkásképzoben, ahol a pincérek lelkendezve mesélték, hogy a gyakorlaton az unszimpatikus vendégek levesébe egyszeruen beleköptek. Ja, egy osztályon felül sorolt Bp-i hotel éttermében a séf bácsi eloszeretettel fozte bele a hutoböl a már megzuzzant, lejárt szavatossáqú cuccokat a vendégek kajájába, akik ezért egy rakatt zsetont képesek voltak otthagyni.

ip

Előzmény: NORBEE (50)
NORBEE Creative Commons License 2004.04.22 0 0 57
Debrecen? Az király hely!!! :) De ilyeneket inkább magánban írj. Tudod, paranoia ON. :))
Előzmény: pdia (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!