Keresés

Részletes keresés

számüzött Creative Commons License 2017.04.29 0 2 138

Üdv Mindenkinek!

"Szerencsésnek" mondhatnám magam, de az elviselhetetlen, csillapíthatatlan fájdalom, ami az egész balkezemet érinti, már sok. Nincs már kiütés - csak a tenyeremen maradt két beszáradt hólyag barna nyoma, de a hüvelykujjam teljesen érzéketlen és a csukló fölött, alatt vannak erős fájdalmaim. Túl vagyok a lentebb említett gyógyszereken, Cattaflan nem segít, most jegelem. Este, éjjel cúcsosodik a fájdalom, lassan egy hónapja tart. Költői kérdés: mikor lesz már vége? Mindenkinek gyógyulást kívánok!

Láló 36 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 137

Na mindegy az egy másik nickem volt. 

Előzmény: Láló 36 (135)
Láló 36 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 136

"Mikor múlnak el ezek a tünetek?"

 

Nekem kegyetlen hosszú. Az orvos azt mondta mindenkinek más. Azt mondta, sokáig fájhat.

Előzmény: spyli (133)
Láló 36 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 135

Szia!

 

Engem már a hegek nem túlzottan érdekelnek. De több mint két hónap után még mindig érzékeny. Elöl nem is látszik semmi, de ha hozzányúlok kellemetlen. Hátul ronda is és érzékeny. Tegnapelőtt vettem be az utolsó negyed tramadolt. Ma éjjel elvonási tüneteim lettek. Izgatottság. Nem bírok a lábaimmal. Aludnom kéne és itt ülök a gépnél. Amikor feleztem a tramadolt, akkor is ez volt, amikor negyedeltem akkor is. Most megszabadulok tőle. Most is ez van, Két nappal mindig a változás után és két napig tart a szenvedés. Sajnos ez azért van, mert túl sokáig kellett szednem és kialakult a függés.

 

Üdv Helem

Előzmény: -= aTTi =- (134)
-= aTTi =- Creative Commons License 2017.04.22 0 0 134

Részvétem! Kegyetlen kór!

 

Nálam tavaly augusztus környékén volt (lásd lentebb), de sajnos hegek még mindíg látszanak. Nem tudom, valaha elmúlik-e. Mindenesetre ha leválik, ne erőltesd, hadd essen le magától. Én piszkáltam, mert szabadulni akartam már tőle, lehet, azért maradt heges.

Előzmény: Helem (132)
spyli Creative Commons License 2017.04.22 0 0 133

Sajnos én is benne vagyok, igaz már kilábalóban a betegségből. A hólyagok elmúltak, a megjelenésüktől fogva most telt el a 3 hét, nekem a jobb homlokomat érintette, meg a szemem környékét. A szememet még cseppenteni kell. 

Ami nagyon zavaró, hogy még mindig érzem hogy az idegszál mentén mintha még mindig "motoszkálna" valami, elég rossz érzés, illetőleg még mindig szinte teljesen érzéketlen az érintett bőrterület. Szedem még a telvirant, meg millgammát. Mikor múlnak el ezek a tünetek?

Helem Creative Commons License 2017.04.19 0 0 132

Nekem sajnos úgy esett, hogy ez életem mélypontja. 

 

Három hétig úgy fájt, hogy néha sírtam. Kifacsarva párnákat szorítottam rá. Mindent csináltam. Olyan volt, mintha kutya harapdálta volna. Éjszaka volt a legrosszabb. Mindez tramadol nevű fájdalomcsillapítóval.

A sebek hamar elmúltak, pár hét, de a fájdalom csak most múlt el 2 hónap után. De még most is olyan, érzés, mintha leégett volna a bőr.

 

A tramadolt még most is szedem, de hetente felezem a mennyiséget. Próbáltam egyszerre abbahagyni, de olyan izgatottság tört rám éjjel két nap után, hogy újra kellett szednem. Most úgy szokok le róla, hogy hetente felezem. Most negyednél tartok. Ez az utolsó lépcsó. Miután csökkentettem a mennyiséget két nap után mindig elvonási tüneteim lettek két napig. Depresszió, álmatlanság, rémálmok. Utána nem. Majd az újabb felezésnél megint. Most már csak negyedet szedek még pár napig. Utána vége az egész rémálomnak. Szedtem B vitamint, milgamát, D vitamint még. Két tíz centis sebes folt volt a hasamon meg szembe vele a hátamon.

 

Szóval én sajnos olyan szerencsétlen voltam ezzel, hogy azt a sok szenvedést az ellenségemnek se kívánnám.

Most még abbahagyom teljesen a tranadolt és lesz pár nap depi, meg nem alvás és remélem VÉGE!!! 

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 131

Ha van, aloe verával. Gyorsan megnyugtatja, és gyógyítja a bőrt.

Előzmény: belvárosi lakó (130)
belvárosi lakó Creative Commons License 2017.01.30 0 0 130

Hello forumozok! Most estem at az ovsomoron. A baloldalon nyakamon, hatamon es a mellkasomon volt. A holyagok bevarasodtak. A var mar leesett, de a borom meg mindig rozsaszin ott. Mivel lehet ezt kenni, hogy ujra visszaterjen az eredeti allapota a bornek. Meg mindig viszket is foleg ejjel. Koszonom a valaszokat. 

-= aTTi =- Creative Commons License 2017.01.26 0 0 129

Hali!

 

A legdurvább, amit lehet kapni... nekem asszam a Kataflan hatott.

 

Szép nick. :)

 

Üdv,

Attila

Előzmény: swingersklub (127)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.23 -1 0 128

Bár nem mai beírás, de van egy krémem, örülnék ha kipróbálnád. Email név alatt.

Előzmény: dioevi.. (121)
swingersklub Creative Commons License 2017.01.22 0 0 127

AZT KÉRDEZNÉM,

HOGY FÁJDALOM CSILLAPÍTÓTÓBÓL MELYIK AJÁNLOTT?

Lora1213 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 126

Nagyon jó !  Remélem hosszú távon hatásos lesz !

Előzmény: Géisti (125)
Géisti Creative Commons License 2017.01.16 0 0 125

Rátaláltam egy hatásosabb gyógyszerre,mint a Telviran. Hatóanyag:brivudin. Neve a németeknél Zostex 125mg. Aki úgy érzi,hogy nem tud megszabadulni(én így éreztem) az övsömörtől ,kipróbálhatja. Háziorvosok általában nem is hallottak róla.

Én két és fél év kínlódás után találtam rá,előnye,hogy hatása sokszorosa az aciklovir/ telviran-nak,hátránya ,hogy külföldről szerezhető csak be és vényköteles és drága(100eur-32000.ft+költségek).SUGÁRTERÁPIÁHOZ HASZNÁLT BIZONYOS GYÓGYSZEREKKEL EGYÜTT NEM SZEDHETŐ!! Beszedtem a dobozzal,végre megszűnt fejemben a feszítő érzés,(szemem környékén volt)de hogy végleg megszabadultam-e tőle 1-2 hónap múlva megírom. Üdv!

B.GY Creative Commons License 2016.12.05 0 0 124

Az a cink rázókeverék amit kaptál.

Előzmény: -= aTTi =- (123)
-= aTTi =- Creative Commons License 2016.12.05 0 0 123

Időben elkapni, az a legjobb...

 

Hűsítő kenőcsök talán segítenek: én valami fehér, mész szerű anyagot kaptam, üveges, és rázni kellett. Ha megszáradt, akkor egyagod darabokban hullott le, de ez használt a legtöbbet.

Nekem júliusban volt övsömör, de a hegek még mindíg megvannak. Óriási szerencse, hogy nem viszketett...

 

Üdv,

Attila

Előzmény: Lora1213 (122)
Lora1213 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 122

Ha jót akarsz magadnak, még a kezdet kezdetén orvoshoz mész.  Ha nincs szerencséd, hosszú fájdalmas időszak elé nézel, amit jobb lenne elkerülni.

Előzmény: dioevi.. (121)
dioevi.. Creative Commons License 2016.11.26 0 0 121

Van-e valamelyikőtöknek  természetes  ? Nem  szeretnék  gyógyszert   bevetni.  Persze  lehet, hogy ha  mást   nem is  , de   a  fájdalom csillapítását  ( amely  most  még   enyhe ) nem  úszom  meg tabletták  nélkül.

Brii89 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 120

Sziasztok! Látom elég régi már ez a post... De hátha. En nemrég nyeltem be ezt a drága ovsomort. Mivel nem időben mentem el orvoshoz így el is húzódott rendesen nem kevés fájdalommal... Leszakadtak a hólyagok. Fájdalom elviselhető lett. De viszont most sz@rra vakarom magam úgy viszketnek a hegek. Aludni nem tudok tőle annyira viszket 😐

 

Vkinek vmi bevallt kenőcs rá vagy bármi amitől nem nyuzom le a hatamrol/hasamrol a bőrt? Előre is köszönöm a segítséget! 

 

Géisti Creative Commons License 2016.09.08 0 0 119

Azt nem tudom mi okozza,de azt igen nekem mi segített. 102 hsz.

Előzmény: Zwecki (118)
Zwecki Creative Commons License 2016.08.15 0 0 118

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni. Nekem ebben az évben már 4szer volt övsömör a derekamon. A doki már mindent kivizsgált. Tényleg mindnt, még HIV teszten is voltam, de minden negatív. A laborom tökéletes, MRI nem mutat semmit. Szedtem Milgammát, Telvirant. Állandóan szedek vitaminokat is. Boldog párkapcsolatban élek, és a munkám sem stresszes. Az orvosom már tanácstalan és én is.

 

Van bárkinek ötlete, mi okozhatja az állandóan kiújuló övsömört?

 

Köszi a választ!

B.GY Creative Commons License 2016.08.12 0 0 117

Ismerős a szitu.Néha én is így szenvedek:)

Előzmény: -= aTTi =- (115)
Lora1213 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 116

Örülök hogy túl vagy rajta !   Még pár nap pihi, aztán mehet tovább !

Előzmény: -= aTTi =- (115)
-= aTTi =- Creative Commons License 2016.08.12 0 1 115

Sziasztok,

 

Íme a folytatás, okulásul minden sorstársnak:

 

- 9. nap: az éjszaka pokoli volt, nem tudom, aludtam-e 1-2 óránál többet. A végén Apranax-ot találtam a szekrényben, mint fájdalom csillapító (brutális: műtétek után, vagy kifejezetten erős görcsös fájdalmakra adják...), no ez valamennyire elvágta a fájdalmat. Napközben aztán elkezdett hatni a tegnapi koktél: egyre kevésbé jött elő a fájdalom, de még baromira érzékeny maradt.

 

- 10. nap: éjszaka könnyebben telt, 2-3 alkalommal riadtam csak fel, nappal is egyre jobb lett, de ha hozzáért valami, továbbra is pokolian fájt.

 

- 11. nap: végre elhagytam a fájdalomcsillapítót, és már így pólót is fel tudtam venni, de csak olyat, ami testre simul (nem mozdul el mozgás közben). Az alap (=idegi) fájdalom épphogy érezhető, érintésre még nagyon érzékeny vagyok. A hólyagok még megvannak (a legnagyobb borsószemnyi), mintha kezdenének összébb húzódni (leszáradni?) de még jópár napig tuti meglesznek...

 

Így másfél hét után kijelenthetem, hogy a nehezén túl jutottunk. :)

 

Összefoglalva a tapasztalatok:

- baromi erős fájdalom, nem lehet megúszni gyógyszer, pihenés nélkül

- amit használtam: Telviran 800, Zinci aquosa (mentás, cinkes rázogató kenőcs, ez kircsi!), C-vitamin 1000mg, B komplex, Bio króm és Cink

- fájdalomcsillapítók közül: Algopirin és Rubofen nem vált be, viszont ami működött: Apranax (7-8 órára kinyírta a fájdalmat), Algoflex forte (ebből 6-7 szem is kellett egy nap (napi max. ajánlott adag: 4db)), Cataflam talán még jó lehet (nem próbálam)

- viszonylag későn kezdtem el szedni gyógyszert, de kb. 1 napon belül megfogta a tüneteket (nem jött ki több hólyag, ami frissen jött ki, az nem nőtt tovább). Kifejezetten a mentás hűsítő rázós kenőcs nagyon jó!

 

Végezetül az övsömör jótékony hatásai:

- vallásos leszel: hinni kezdesz Istenben. Egyszerre többen is.

- kiváló önismereti tréning: megismered saját magad. A fájdalomküszöböd mindenképpen.

- erősíti a családi kapcsolataidat. Kell is, hogy el tudják viselni a görnyedt, csoszogó, nyögdécselő zombit, amivé változol.

- sok érdekes dolgot fedezel fel magadon.

- megtanulsz értékelni apró dolgokat. Mint pl. átaludt éjszaka.

- olcsó. Kis pénzből legalább akkora élményben lesz részed, mintha külföldön nyaraltál volna.

- új érzéseket élsz át! Leginkább fájdalmat... sokfélét... egyszerre...

- és végül: ha túl vagy rajta, és visszatérsz a "szürke" hétköznapokhoz, akkor rájössz, hogy mennyire is csodálatos az élet! :)

 

Köszönöm, akik eddig szurkoltatok, és kitartás kívánok neked, ha friss betegként olvasod ezeket!

 

Előzmény: -= aTTi =- (112)
B.GY Creative Commons License 2016.08.08 0 0 114

Nem tudom pontosan.Fater szenvedett vele.Már elég jól néz ki az oldala.Én más problémával küzdök:)

Előzmény: -= aTTi =- (109)
Lora1213 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 113

Nem értem az orvosokat !   Ma már van gyógyszer ami elviselhetővé teszi ezt a nyavaját.  Nem értem miért nem írják fel azonnal mindenkinek.   Jobbulást kívánok Neked !

Előzmény: -= aTTi =- (112)
-= aTTi =- Creative Commons License 2016.08.08 0 0 112

Szia,

 

Nagyon köszönöm az infót, sokat segítettél mi tévő legyek!

 

Dokinál voltam a kis hólyagok megjelenése utáni 2. napon, de annyit mondott, hogy már késő, szívesen felír gyógyszert, bár már semmi értelme... Ez így utólag nem igaz, mert ma beszedtem mindent, amit a témában találtam a neten, és jobban érzem magam... Olyan éjszakám volt, hogy ha 3 biszex brazil szambatáncosnővel töltöttem volna, akkor sem lett volna "felejthetetlenebb"... :(

 

Gondoltam, leírom eddig a menetét a "kalandnak", mert sok helyen olvastam róla, de alapos gyakorlati tapasztalatra nem bukkantam.

 

Szóval az én "kalandom":

 

- 1. nap: minden előzmny nélkül elkezdett fájni a mellkasomon elöl szimmetrikusan kb. fél-fél tenyérnyi helyen a bőr. Olyan szinten rendkívül érzékeny lett, hogy ha csak hozzáért valami (pl. póló), rendkívül fájdalom jelentkezett. Kifejezetten csak az érintés jellegű dolgokra, ha erősebben megnyomtam, akkor a "mélyebb" szövetekben nem fájt. Először azt hittem, izomláz (bár csak a bőrfelszín volt érzékeny). Az éjszaka már keményen telt: kisebb mozgásokra, érintésre azonnal heves fájdalom...

 

- 2. nap: fájdalom, érzékenység maradt, estére enyhe bőrpír foltokban a mellkasomon és oldalt. Itt arra gyanakodtam, hogy komolyabb lesz a dolog (pl. valamilyen allergiás reakció), de nem tudtam felidézni kiváltó okot (nem volt pl. új mosószer, vegyszer, vagy bármi egyéb). Éjszaka nehezen telt az érzékenység miatt.

 

- 3. nap: a vörös foltok szaporodtak, estére apró hólyagok jelentek meg. A neten megtaláltuk az övsömört, ekkor már gynítottam, hogy az lesz. A fájdalom állandósult, hűsítő krémmel próbálkoztam, ideiglenes könnyebbséget hozott csak.

 

- 4. nap: végre itt jutottam el dokihoz. Egyre több vörös folt lett egyre több hólyaggal. A doki megerősítette, hogy övsömör, de annyit mondott, hogy mivel már kint vannak a hólyagok, felesleges a gyógyszer, mert nem használ semmit. Halgattam rá (hiba volt), és csak B12 vitamint kezdtem el szedni ipari mennyiségben, meg a gyögyszertár adott gyerekeknek való hűsítő habot (bárányhimlő elleni szer), ami nem sokat hatott.

 

- 5. nap: no, ez már viccesebb volt, mint az előzőek: újabb foltok jelennek meg hólyagokkal, a korábbi foltokban lévő kisebb hólyagok viszont folyamatosan nőnek, ahogy összeérnek, összeolvadnak. A fájdalom állandósul, mintha kést döftek volna bele. Mindez rendszeresen belenyilal, kb. percenként 5-6 alkalommal. A legkisebb érintésre pokoli fájdalom. Ezt már csak gyógyszerekkel lehetett elviselni.

 

- 6. nap: újabb foltok és hólyagok. A nagyobb hólyagok tovább nőnek, kb. gyufafej méretűek. Pár elkezdett sötétedni (eddig kvázi átlátszóak voltak). Fájdalom brutális, nem lehet olyan ütemben szedni a gyógyszert, hogy folyamatosan elnyomja. Így is a javasolt maximum 1,5-2 szeresét vettem be.

 

- 7. nap: az eddig pirosas bőr halványodni kezdett, viszont a hólyagok kezdtek el sötétedni, a régebbiek már szinte sötétvörösek. Érintésre iszonyatosan érzékenyek. Persze alapból fájnak, de ha hozzáér valami, az maga a pokol (elegendő pl. a pólónak a súrlódása, ahogy levegőt vesz az ember). Itt már gézzel kötöztem körbe, ami fixen tartotta a hólyagokat, így nem dörzsölődtek hozzá semmihez, ekkor némiképp kisebb a fájdalom. Az éjszaka viszont pokoli volt: óránként fel kellett kelnem, hol gyógyszer, hol hideg vizes borogatás, stb., amúgy sem volt alvás.

 

- 8. nap: itt tartunk most. Kb. feladtam a gyógyszer nélküli létet, ilyen éjszaka nem kell több. Irány a gyógyszertár, és kiváltottam a "nehéztüzérséget": mindent, amiről valahol olvastam, hogy használ. Telviran 800 tabletta, ipari adag C vitamin, króm, cink és hűsítő kenőcs. Esélye nem lesz a kis rohadéknak! :) Érdekes módon a kenőcs sokat segít: valamilyan cink tartalmú mentolos cucc, azonnal nyugtatja/visszafogja a fájdalmat... Remélem, beválik. :)

 

Néhány naponta jelentkezem, addig is gyógyulást minden "sorstársnak"!

 

Attila

Előzmény: Lora1213 (111)
Lora1213 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 111

A hólyagokkal kapcsolatban :   amik kifakadnak, esetleg elfertőződnek, azoknak évekig meglátszik a nyoma.  amelyet sikerül épségben megőrizni az felszívódik, és nyom nélkül gyógyul.

  A doktornak kellett volna vírus elleni kezelést adni.

Előzmény: Lora1213 (110)
Lora1213 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 110

Nem akartam eddig hozzászólni, mert nem nekem volt ilyen bajom...

Úgy tudom jobb ha orvoshoz fordulsz, fordultál volna már az elején. Van gyógyszer az övsömörre, ami meggátolja az ilyen durva dolgokat amiről írsz.    Gyógyszer nélkül nagyon hosszadalmas is lehet a lefolyás.   Nem akarok károgni, de anyám hónapokig szenvedett.  Igaz ez már régen volt, akkor még csak fájdalomcsillapítót adtak.  

Szóval irány az orvos.

Előzmény: -= aTTi =- (107)
-= aTTi =- Creative Commons License 2016.08.08 0 0 109

Köszönöm!

 

Bíztató, hogy fél év után is látszik még... :(

 

Abban tudsz segíteni, hogy a következő pár napban mi várható? Jelenleg a fájdalom embertelen, a bőr vörösség kb. elmúlt, cserébe a hólyagok vörösödtek be... Mi lesz ezekkel a hólyagokkal? Kifakadnak? Felszívódnak?

 

Köszi,

Attila

Előzmény: B.GY (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!