Keresés

Részletes keresés

Galahed_ Creative Commons License 2005.08.21 0 0 3752

A jövő héttől elhagyom a tejet teljesen.....  kiváncsi leszek mi lesz... :-)

Hétfőre még van egy kaukázusi kefirem, aztán 2 hónap szünet.... ( szept, október) 

 

Ezt csak úgy beirtam.... igy könnyebb betartani :-)

 

 

csogu Creative Commons License 2005.08.21 0 0 3751
:-))

Önmagadnak, és önmagadban bízzál:-)

Ez sokkal régebbi mondás / ami szintén évszázados tapasztalatokra épül:-)/, mint bármilyen szakamber megállapítása.

Volt részem már ilyen izomgyarapodásban....igaz, akkor ettem mindent, ami nálam lassabb volt:-)

No, majd meglátjuk:-)
Előzmény: Galahed_ (3750)
Galahed_ Creative Commons License 2005.08.21 0 0 3750

Megigérem , hogy utoljára kötözködöm :-)

 

"Nézd, én nem „tudományozom”. Semmi ilyen nem fog érdekelni, hogy valakik megállapítottak valamit, mint például ezt a kgonként 2-4 gramm fehérje."

 

a valakik: az évtizedek tapasztalatán alapuló, saját testükön kikisérletezett tények amelyet sportolók nevével fémjeleznek... 

Én nekik hiszek elsősorban, nem az elméleti matematikusoknak akik majd jól kiszámolják mire van szüksége az ÉN szervezetemnek... :-)

A 2-4 gramm azoknak szól akik izmot szeretnének fejleszteni természetes úton ( meg nem természetes úthoz is szükség van rá) 

A hobbi szinthez természetesen mindenki azt eszik amit akar :-) de akkor ne is várjon évi 4-6 kg tiszta izomnövekedést....

 

 

ezzel tényleg befejezem :-)

 

 


Előzmény: csogu (3749)
csogu Creative Commons License 2005.08.21 0 0 3749
:-o)

Nézd, én nem „tudományozom”. Semmi ilyen nem fog érdekelni, hogy valakik megállapítottak valamit, mint például ezt a kgonként 2-4 gramm fehérje.

Sajnos nagyon bebizonyosodott, hogy minden ilyen általánosítás hibalehetőségeket rejt.
Nem is keveset. Emberenként mások vagyunk, másként reagálunk bizonyos dolgokra. Nem lehet ilyen adatba belefoglalni azt sem, hogy a sportoló / és valóban igazad van, nem versenyző, „csak” sportoló/ az edzésen kívül milyen behatásokat szenved el. Értem itt a stresszt, napi munkából adódó fizikai-szellemi megterhelést stb…

Én simán a természetességre bízom magam és a szervezetem jelzéseire…az még soha nem csapott be anyagi megfontolásból:-o)
Előzmény: Galahed_ (3748)
Galahed_ Creative Commons License 2005.08.21 0 0 3748

rendben.

 

Bár szerintem , egy kicsit elmentünk egymás mellett, én a versenyszintről beszélek, beszéltem :-)  Remélem Te nem. :-)

 

Persze, ha az ember mozog ( célirányosan végez "izomfejlesztő" gyakorlatokat akkor az izma egy darabig persze, hogy fejlődik, ha eszik húst, ha nem)

Bár érdekelne, hogy miből pótolod a fehérjét, ami testsúly kgonként ugye 2-4 gramm naponta...

 

Fogadás:

Inkább lefutom a maratont jó? , de húsról nem mondok le.. :-)))))

 

Ok, zárjuk le :-) és majd meglátjuk.:-)

 

 

Előzmény: csogu (3745)
csogu Creative Commons License 2005.08.21 0 0 3747
:-o)))

Én nem nagyon szeretem az alkoholt. Az a típusú emberke vagyok, aki ritkán iszik, de akkor nem keveset. Inkább ilyen fáradt gőz kiengedés jellegű a buli.

Egyszer hozott az egyik haver 4 liter "mustot", vagyis ezt állította. Imádom a mustot:-)

Neki is álltunk elfogyasztani. Az első korty után azt mondja a srác, hogy jobb lesz vigyázni, mert szerinte ez már music.

Nem igazán vagyok ehhez értő ember, így nekem csak az isteni édes nedű jelentett valamit.

Másnap már teljesen tisztába lettem a must és a music közötti különbség másnapi következményével:-)))
Előzmény: H_G (3746)
H_G Creative Commons License 2005.08.21 0 0 3746
"Én a frissen préselt nedűjét szeretem leginkább."

Én meg az erjesztett nedűjét :)
Előzmény: Jablko (3741)
csogu Creative Commons License 2005.08.21 0 0 3745

Teljesen biztos vagyok benne hogy hús nélkül egyszerüen nem lehet.

 

Rendben:-)

 

Nem vitázom, hiszen gyakorlati példa, ami velem történt, nem áll rendelkezésemre.

 

Viszont:

 

Szeptemberben kezdem újra az edzést, és húst nem eszem.

 

Január 1-ig 4 hónap fog eltelni, addig nem biztos, hogy jelentős eredményre lehet nálam számítani, hiszen 1 hónapos lesz csak a bemelegítés / 8 évet hagytam ki, észnél kell lenni:-)/ Viszont egy gyenge ellemzéshez már elegendő lesz.

 

Ajánlatom a következő: függesszük fel a témát 1 év erejéig, és majd visszatérünk rá, ha ez az év letelt.

 

Vagy megkövetlek, vagy te is nekikezdesz hús nélkül edzeni:-))

 

Oké?:-o)

Előzmény: Galahed_ (3742)
csogu Creative Commons License 2005.08.21 0 0 3744
Elméletileg nem látom okát, hogy ne lehessen.
Előzmény: Jablko (3741)
Galahed_ Creative Commons License 2005.08.21 0 0 3743

Elhiszem, hogy mostmár amikor abbahagyta ezt a sportot, eszik gyümölcsöt is.... :-)

 

Ugyanis a gyümölcsnek alacsony a GI indexe (kb30 alatti) ami egyszerüen nem jó a bodysokak a CH visszatöltésére közvetlen edzés után, ami az egyik legfontosabb dolog az izom növekedése és fejlődése miatt , a fehérje melett. Ráadásul az izmok helyett a máj glikogénraktárát tölti fel, és ott véges a kapacitás, a felesleg meg lerakódik zsirba. Tehát okosan kell a gyümölcsöt is fogyasztani.

 

 

 

 

Előzmény: Jablko (3733)
Galahed_ Creative Commons License 2005.08.21 0 0 3742

de igen nagyjából ezt szeretném mondani.

 

Teljesen biztos vagyok benne hogy hús nélkül egyszerüen nem lehet. ( ennek kifejtése, több lapot megtöltene.) Szóval abban teljesen biztos vagyok, hogy az alapokat megszerezni a testépítésben csak növényi alapanyagokból szinte lehetetlen. Le merném fogadni, hogy az általad említet versenyző nem tisztán növényi forrásból építette fel magát. Azt el tudom képzelni, hogy pl az utóbbi 2 évben nem eszik húst és fennen hangoztatja Vega életvitelét ( biztos nyitott egy fitness, v. egészségboltot..)- hú most gonosz voltam....

Megcsinálta magát, és utána áttért az egészséges életmódra, ezt el tudom fogadni (gondolom megijedt az eddigi életmód várható következményeitől..).

 

 

Nem szoktam másokat kosarát figyelni, szvsz a vásárlók mennek a média által meghatározott úton és eszik aa bifiduszt, meg a metabol, és a többi "egészséges" meg fogyókúrás dolgot.

 

Az én meglátásom az ( ezt már szerintem beszéltük) ha heti 3 x 4 x mozog az ember, akkor ehet szinte bármit ( egy kis odafigyeléssel persze! , és itt nem a konzerve meg az E betüs dolgokat értem ezalatt) és máris nem károsítja saját testét, megvonva tőle a szükséges tápanyagokat valamelyik irányba. (ez teljesen egészséges, átlagemberre vonatkozik)  Ehet kenyeret, húst, zöldséget, gyümölcsöt és szükség van zsirra is. --- (ez most nagyon le van igy egyszerüsitve.)

 

 

 

Előzmény: csogu (3740)
Jablko Creative Commons License 2005.08.20 0 0 3741
Igen, szuper dolog a szőlő minden része. Én a frissen préselt nedűjét szeretem leginkább. Alig várom már, hogy megjelenjen a boltban. Bár legjobb lenne otthon préselni, csak még nem tudom, hogyan. Búzafűprésem van, azzal vajon lehet???
Előzmény: csogu (3738)
csogu Creative Commons License 2005.08.20 0 0 3740
Profi versenyen manapság ki tiszta? De most mi nem is erről beszéltünk. Úgye nem azt akarod mondani, hogy hússal doppingolnak?:-) Más a dopping és más az étkezés. szvsz.
7 évig éltem én is köztük, egy szint felett nincs tiszta játék, de vannak vegán étkezők köreikben és semmivel sem rosszabbak az eredményeik, mint a húsevőké.

De nagyon leegyszerűsítem én ezt neked, ha gondolod:-)

Tessék kipróbálni, egyik kedvenc vizslatásom:

Mondjuk Tesco, és figyeld a kosarakat. Nézd meg az embert, majd a kosarát.
Nagyon tanulságos szórakozás. Majd ha ezzel megvagy, menj el egy bio bolt elé, és ott figyeld meg a vásárlókat. Rögtön tudni fogod, hogy mi a jó, mi a helyes:-)
Előzmény: Galahed_ (3739)
Galahed_ Creative Commons License 2005.08.20 0 0 3739

 

Sajnos azt kell mondjam, hogy az nemigaz.... :-)   még sohasem használtak tiszta eszközöket azok, akik body versenyen elindultak és helyezést értek el.

Nemcsak világ, hanem még nálunk országos versenyen sem. ( tudom, mert benne éltem egy darabig én is.)

A verseny pillanatában (azon a héten , esetleg hónapban de ez már igen kétséges) éppen tiszták voltak a versenyzők....

Akik hús nélkül is tudnak ( versenyre) izmot épiteni, azok nem mi vagyunk, nem átlagemberek, és kivételes genetikával rendelkeznek....

 

Persze , sok natural testépitő is van, minden tiszteletem az ővüké, nekik külön rendezik a versenyeket ha megnézed.

 

És ez most nem csak szerintem....

 

 

Előzmény: csogu (3732)
csogu Creative Commons License 2005.08.18 0 0 3738
Olvastam valamit a szőllővel kapcsolatban, vagy a szőllőmaggal...már nem is tudom, de az erekre jó hatással van...na meg finom nagyon:-)
Előzmény: Jablko (3733)
csogu Creative Commons License 2005.08.18 0 0 3737
Egy másik forumon éles "vitába" keveredtem egy hölggyel, ami a tejet, húst illeti. Ez még azokban a szép napokban volt, amikor azt hittem, ha felnyitom az emberek szemét, akkor cselekedni fognak és nem a rossz mellett érvelni. Na már vagy 3 napja osztottuk egymást, amikor is kiderült, hogy a hölgy szüleinek fő területe a tehenészet, sertéstartás és minden ehhez kapcsolódó iparág. Sőt, egyik piacon 2 boltjuk van. Egy tejes és egy hentes. Mondanom sem kell, nem tudtam meggyőzni. Viszont, ami miatt a fórumra talált, az a súlyproblémája, állandó kellemetlen izzadása, és a múlni nem akaró genyes pattanások a teste különböző pontján. Már rendelt Amerikából rá csodagyógyszert, de csak azt érte el, hogy már a haja is hullik. Itt, ezen a ponton, befejeztem vele a társalgást:-)
Előzmény: Jablko (3735)
csogu Creative Commons License 2005.08.18 0 0 3736
Viszont ezt te se feledd!:-)

Kevesebb oka van egy testépítőnek azt állítani, hogy nem eszik húst, mint egy húsipar által felkért szakértőnek, hogy az agyontápozott hús az kifejezetten szükséges az élethez.
Előzmény: H_G (3734)
Jablko Creative Commons License 2005.08.18 0 0 3735
Tudom.
Előzmény: H_G (3734)
H_G Creative Commons License 2005.08.18 0 0 3734
Elárulok neked egy kellemetlen tényt: az emberek nem mindig mondanak igazat...
Előzmény: Jablko (3733)
Jablko Creative Commons License 2005.08.18 0 0 3733
Egy lengyel újságban most találtam egy cikket Andreas Cahling svéd testépítőről, több díj birtokosáról. A cikk szerint csak gyümölcsöt eszik. Szuper, lassan én is fontolgatom, hogy még az eddiginél is több gyümölcsöt fogok enni. Úgyis mindjárt itt az ősz, dömping lesz mindenből, must fog folyni minden csapból. :) 
Előzmény: csogu (3732)
csogu Creative Commons License 2005.08.17 0 0 3732
Szia:-)

Köszönöm a dicséretet, de ne feledd, itt nagyon igaz az a mondás, hogy minnél többet tanulsz, annál kevesebbet tudsz:-)

Más:

Olyan ( helyezést elért) testépitővel nem találkozol aki ne enne húst.

Világbajnoki 3. helyezés, az eredmény?:-) / jaa és neki a mája sem mondta még fel a szolgálatot!/

Nézz utána:-)
Előzmény: Galahed_ (3731)
Galahed_ Creative Commons License 2005.08.16 0 0 3731

Szia Csogu!

 

Csak most találtam ebbe a topicba, gratula a hozzállásodhoz nagyon sok jó tanácsot irsz.

 

Néhány dologgal nem értek értek egyet (csak elenyésző és szvsz lényegtelen kérdésben és gondolkodtam , hogy egyáltalán szóvá tegyem -e)

 

Szóval:

Olyan ( helyezést elért) testépitővel nem találkozol aki ne enne húst.  A tejet valóban kerülik a ( hulladék kajának tartják annak rendkivül kicis tápanyagtartalma és anyagcsere-sebbeség csökkentő hatása miatt).

 

Sajnos a húsmentes táplálkozás nem mindenkinek jó, környezetemben is van olyan ember ( rengeteg vega, vegetariánus ismerősőm van, és minden tiszteletem az övüké) szóval van olyan ember akinek már az orvos tanácsolta ( fiatal 30 éves ember) hogy egyen húst , mert már nem mozogtak az izületei, a kezén csikorogtak az inak (a megfelelő zselatin, kenőanyag hiánya miatt) Hiába volt megannyi kivizsgáláson, nem találtak semmit... Képzelheted mekkora kín volt neki hús legyűrni...  De meghozta az eredményt néhány hét alatt lassan javul a mozgása...

 

 

Ezért ( és nemcsak ezért) sajnos azt kell mondjam hogy hogy a növényekből származó fehérje csöppet sem egyenértékű az állati eredetű fehérjével. Van akinek a szervezete tolerálja és remekül el van vele, és van akié nem ( A barátomé sajnos nem...)

 

A többivel maximálisan egyetértek, gratula mégegyszer a segitőkészségedért :-)

 

 

Előzmény: csogu (3725)
csogu Creative Commons License 2005.08.15 0 0 3730
Módjával és a megfelelőt.
Hiszen a tea gyógyszer, kevés használ, segít. Sok ártalmas.
Előzmény: Pistike (3728)
csogu Creative Commons License 2005.08.15 0 0 3729

hagyom a testem beszélni

 

50%-ban már most többet nyertél, hogy erre rájöttél, mint sok szakember a "tudásával"...

 

:-)

Előzmény: WND (3727)
Pistike Creative Commons License 2005.08.15 0 0 3728
és a tea?
Előzmény: csogu (3725)
WND Creative Commons License 2005.08.15 0 0 3727

Szia,

végre van időm normálisan válaszolni. Eléggé elgondolodtam, arról, amit írtál és arra jutottam, hogy hagyom a testem beszélni :)). A tejet mindíg utáltam és jobban belegondolva a joghurtot sem szeretem, csak hagytam teletömni a fejem média-aktiviával, ellenben évente kétszer ellenállhatatlan vágyat érzek kecskesajtra (nincs messze tőlünk egy farm, ahol készítik) mézzel, dióval. Sok tanulsággal szolgált a szombat esti családi vacsi az étteremben is. Gondoltam nem rizikózok a gyerek kajájával, rendeltem neki tésztát, amit tudom, hogy szeret. Magamnak meg bélszínt, grillzöldséggel. A drága lányom, aki alapjáraton nem eszi a húst bevágta a steakem, zöldségem. Tegnap elkezdtem játszani. Amikor megkívántam valamit ( az éhes nem jó szó, csupán ehetnékem volt), nem rohantam azonnal kajálni, vásárolni, hanem fejben elkezdtem bővíteni a listát, amit a bűnözés helyett, inkább ennék. Így hosszas elmélkedés után a sütiből 2 barack lett és nem pótlásnak éreztem, inkább a sütikívánás tűnt pótléknak a barack helyett. Talán ha újra megértem a szervezetem nyelvét, akkor nem fog gondot okozni kigondolni mit ehetek és tántalán úgy érzem, ezzel megoldódhatnak néha kisebb, néha nagyobb súlyproblémáim is.

 

 

Előzmény: csogu (3725)
WND Creative Commons License 2005.08.10 0 0 3726

Sokban igazad lehet. Próbálom megkeresni azt a bizonyos arany középutat. Köszönöm a gyors választ.

Előzmény: csogu (3725)
csogu Creative Commons License 2005.08.10 0 0 3725
Szia!

 

Nem vagy egyedül, ezen minden felelőséggel gondolkodó anya, apa átesik, amikor ezen táplálkozás tanulmányozásába temetkezik.

Daganatos oldalról kérsz segítséget, így induljunk onnan.

A mai világban sajnos minden ezt a betegséget segíti elő.

Védelmet semmi más nem adhat ez ellen, mint a saját szervezeted.

Mivel korunk pestisének nevezik a rákot, így induljunk ki ebből…mást nem tehetünk, mint egyszerűen logikusan gondolkodunk.

Sokat ijesztgetnek a fehérjével, és annak hiányával. Tudnod kell, hogy vannak olyan testépítők, akik sem tejet, sem húst nem vesznek magukhoz, és mégis iszonyatos méretekkel rendelkeznek. Vagyis az a hit, ami azt isteníti, hogy tej és hús nélkül nem lehet élni, igen téves és valótlan.

Fehérjét tökéletesen be tudsz vinni zöldségekkel, magokkal. Viszont hazugság lenne azt mondani, hogy ezek tiszták, egészségesek. Mivel ezen az elszennyezett földön már nincs semmi, ami tiszta tudna lenni. Viszont nem annyira „piszkosak”. Ha ilyen megközelítésben próbálsz táplálkozni és táplálni a családod, akkor máris sokkal több az esélyed.

Minél kevesebb mesterséges kotyvalék / és igenis ide tartoznak a tejtermékek, húsfélék/, minél több nyers táplálék, és nem lehet eléggé hangsúlyozni: VÍZ! VÍZ! VÍZ!

Tiszta, H2O!!!

Ez mindennek az alapja.

Azt is tudnod kell, hogy a szervezeted, az emberi elme, sokkal többre képes, mint azt ma még csak sejtjük. Ezért óva intelek attól, hogy úgy vegyél magadhoz bármit is, hogy azt tápláld magadba, ezek károsak, ezek rosszak, ezektől betegek is lehetünk.

A kiegyensúlyozott, elégedett életvitel, sokkal többet tud segíteni, mint bármilyen maga hegyeken szedett baromi egészséges gyümölcs. Önmagadat belülről is nagyon hatékonyan tudod pusztítani.

Vagyis táplálkozzatok a normális lehetőségekhez képest megfelelően, és ne terheld magad és családod negatív gondolatokkal.

Sok sikert!:-)

Előzmény: WND (3724)
WND Creative Commons License 2005.08.10 0 0 3724

Sziasztok,

ismételten segítségért jöttem. "Megörülve" lányom tejérzékenységének pár hónapja kitiltottam minden tejterméket otthonról. Áttértünk a rizstejre, szójatejszínre és szójából készült termékekre. Majd mostanában olvastam több cikket i, hogy a tej az valóban nem egészséges, de a jó minőségű, bio kefir, joghurt, sajt szükséges a szerveztnek. Vele egyidőben egy másik cikk hosszasan taglalja a szójakészítmények káros hatását, mondván, növeli a rák kockázatát miközben olyan mennyiségű ösztrogént juttat a szervezetbe, ami egy kisgyemek számára olyan, mint ha napi egy anti-bébi tablettát kapna. Ugyanezen cikk írója szerint nincs kefírkegyelem, minden tejterméket kukába kell dobni. Majd pár nappal később újabb szerzőtől újabb cikk, miszerint a génkezelt szója nem egészséges, a bio egyenesen kötelező. Vércsoport diéta szerint naponta kéne marhát ennem, mégis egy cikk esküszik, hogy minden rosszért a vörös hús tehető felelőssé. Egyébként meg ne együnk húst sem, mert az állati eredetű fehérje 50%-ban növeli a daganatos betegségek kialakulásának kockázatát. Minap meg mit ad isten, kezembe akadt egy újabb remekmű, komoly zöldség, gyümölcs hadjárattal benne. Persze nem minden gyümölcs káros, csak a fele. Bár nem nagyon értem miért van tiltólistán az eper, miközben szamócát vígan eszegethetek.

Minden tisztelt cikkíró nagy neveket röppent a levegőbe, megerősítve "híres" amerikai kutatók méghíresebb tanulmányaival. Valaki segítsen nekem, mert már kezdek becsavarodni, aminek az lesz a vége, hogy becses családomat fűevésre fogom, egészen addig míg meg nem tanulunk a kozmosz energiájával táplálkozni:(.

 

Semmi mást nem szeretnék, csak a családomat hozzásegíteni az egészséges táplálkozáshoz. Nekünk ez létkérdés, hisz mind a párom, mind az én családom többszörösen terhelt daganatos megbetegedésekben.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

pkriszta1 Creative Commons License 2005.08.05 0 0 3723

Petrezselymes-fokhagymás újburgonya

75 dkg apró szemű újburgonya, 1 nagy csokor petrezselyem, 2 gerezd fokhagyma, 1 kisebb fej vöröshagyma, 4 evőkanál olívaolaj, frissen őrölt bors, só

A burgonya héját dörzsöljük le, a nagyobb szemeket vágjuk félbe, és főzzük puhára sós vízben. A petrezselymet, a fokhagymát és a hagymát turmixoljuk össze. A pépet lazítsuk az olajjal, sózzuk, borsozzuk. Szűrjük le a burgonyát, és forgassuk meg a pépben. Nagyon finom!

 

Sült cukkini citromos öntettel

5 db közepes méretű cukkíni, 5 gerezd fokhagyma, fél citrom, olívaolaj, só, bazsalikom, bors

 

Mossuk meg a cukkinit, és szeleteljük hosszában ujjnyi vastagságúra. Sózzuk meg mértékletesen, hagyjuk állni kb. 20 percig, töröljük szárazra, és süssük ropogósra mindkét oldalát. Tegyük papírszalvétára, hogy az olaj eltávozhasson. Keverjük össze az olívaolajat, a bazsalikomot, a borsot, az összezúzott fokhagymát és a citrom levét. Azonnal is tálalhatjuk a cukkínit, ráöntve a keveréket, de ha egy óráig állni hagyjuk a keverékkel leöntve, akkor az ízek jobban összeérnek. Pirítóssal tálalva kiváló vacsora az egész családnak.

 

Vagy tálalható a következőkkel:

 

 

Fõtt köles:
1 személyre 1 étkezésre:
1 bögre kölest megmosunk, majd háromszoros vízben feltesszük foni. Kb. 30 perc alatt fol meg, ha még nem teljesen puha, vizet öntünk utána.
Ez az alaprecept, ezt lehet édesen, pl. fahéjjal fozni, vagy sósan, fuszeresen, biovegetával.
Én legjobban szeretem összefozni brokkolival és leveszöldséggel, akkor a zöldségek szétfonek, és a köles zöld színu lesz, és nagyon dzsadzsa! Ez egy önálló étkezésre is jó!
A köles mellé bármilyen zöldséget párolhatunk, de finom a vele fott hagyma is.

 

Fõtt hajdina:
Ugyanaz mint a köles. Egyszerubb változata a hajdinapehely, így lehet kapni, azt csak fel kell önteni vízzel, és megduzzad, rögtön eheto!

 

Zabfasirt:
Kapható a bioboltokban ilyen, de saját készíthetünk saját magunk is.
1 csésze zabpehely, fél csésze tönkölyliszt, 2 teáskanál paprika, 1 teáskanál biovegeta, só, bors.
A hozzávalókat összeöntjük, majd 1 csésze vízzel megduzzasztjuk, fél óra pihenés után kisütjük.. a puhasága attól függ, mennyi vizet teszünk hozzá!
Ennek változatai:
Zelleres zabfasirt: fott zellert keverünk a fönti alapanyagokhoz. Víz helyett ilyenkor 1 tojás az összetartó ero.
Sárgarépás: sárgarépát keverünk hozzá. 1 tojással.

 

 

Sárgarépával töltött burgonya
Hozzávalók: 4 nagyobb darab burgonya, 30 dkg sárgarépa, 1 vöröshagyma, margarin, 3 evőkanál főtt köles, 1 tojás, petrezselyem.
A burgonyákat héjában megfőzzük. A hagymát margarinon megfuttatjuk, és hozzáadjuk a karikára vágott sárgarépát. Fűszerezzük, majd kis vízzel puhára pároljuk. Ha elfőtt a leve, belekeverjük a főtt kölest. A burgonyát kettévágjuk, és a belsejét kikaparjuk, ezt hozzáadjuk a répás keverékhez és az egészet turmixoljuk, és megszórjuk petrezselyemmel bőségesen. A keveréket beletöltjük a burgonyákba, a tetejükre felvert tojást csurgatunk, és kivajazott sütőben pirosra sütjük. Isteni finom.

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!