Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.24 0 0 167
A faszi nem tudott pisilni (eleget)
Betelt neki a pohár, mire elhagyta a helyiséget.

Közölték vele, hogy az egyenértékű mintha megtagadta volna a
mintaadást, menjen inkább kórházba és várja ki.

Fazekas azt mondta, hogy lesz@rom, aláírta hogy a fentieket
tudomásul vette és elhagyta a helyiséget.

ennyi.

most döbben rá mit tett.
Előzmény: Törölt nick (166)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.24 0 0 166

Persze!

De ebből még így is eröltetve következik, hogy nem működött együtt a mintavételben. Normális bíróságon nem állna meg, a doppingbizottság döntése.

Őkis haza akartak már menni aludni, hidd el. tele volt a hócipőjük.

 

Előzmény: Vokálpatrióta (164)
balambher Creative Commons License 2004.08.24 0 0 165

Persze, az nem stimmel, hogy a görögök csinálják. Láttátok a birkózóversenyt, amikor a bíró 2x odament a zsűrihez, hogy jól döntött-e, vagy a kalapácsvetőversenyen a bénázásokat, stb...

Elgondolni is rossz, hogy mi lett volna, ha ők kapják a 96-os olimpiát...

Előzmény: toloba (155)
Vokálpatrióta Creative Commons License 2004.08.24 0 0 164
Akkor meg ott kell maradni, várni, és inni.
Ezekkel csak azt akarom mondani: amikor elment onnan, tudta, ez mivel jár? Minden bizonnyal...
Előzmény: Törölt nick (162)
toloba Creative Commons License 2004.08.24 0 0 163
mint piás mondhatja  :))  ...látod miben számol?
Előzmény: Demim úr (161)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.24 0 0 162

Nem kell.

Fiziológiásan lehet kételen rá.

1., Hormonális szabályozás miatt. (adrenalin túlpörgés, majd utána a feed back és a visszaállás miatt)

2., Veseműködés csökkenése miatt. (folyadék hiány, kiszáradás)

3., Ureter görcs miatt. (ezt a megalázás okozhatja pszichésen)

 

Előzmény: Vokálpatrióta (160)
Demim úr Creative Commons License 2004.08.24 0 0 161
mint orvos vagy mint sportoló mondod ezt? ;-)
Előzmény: Vokálpatrióta (160)
Vokálpatrióta Creative Commons License 2004.08.24 0 0 160
A többórás verseny végeztével és a sajtótájékoztatók után még akkor is kell tudni produkálni 75 ml-ert, ha az ember úgy érzi: egy cseppet sem bír kiszorítani.
Az egy feles, meg a fele...
Előzmény: Demim úr (159)
Demim úr Creative Commons License 2004.08.24 0 0 159
nem ment, mert nem ment. azt is elmondták a szakértők, hogy a vese működése ilyenkor abszolút nem normális.
Előzmény: AronSatie (153)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.08.24 0 0 158

Ugye emlékeztek a "hös" szovjet sportolóra,aki könnyeivel küzdködve 24 órán át "nem tudott" pisilni?  Ugy látszik a diszkoszvetőnek is elrontották az "edzéstervét", vagy csak 75 mL -es volt a "nem létező" becsempészhető palack.

Na ezért útálom az Olimpiát és a körülötte lévő politikai és nacionalista szemfényvesztést.

Előzmény: AronSatie (153)
Demim úr Creative Commons License 2004.08.24 0 0 157

akkor teljesen mas a helyzet.

lehet panaszt tenni. lehet protestálni. egyet nem lehet: elhagyni a helyiséget és elmenni (bulizni).

Előzmény: Nem tudom. (135)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.24 0 0 156

A stressz nagyon is természetes magyarázat. Nála megvolt az érzelmi és a fizikai stressz is együtt. A megalázó mintavételi körökmények, teljesen blokkolhatták a viezeletürítési képességet. Katéterrel valószínűleg elegendő vizeletet lehetett volna nyerni.

 

Ha jól hallottam, régebben Magyarországról valaki "hírt küldött" a NOB--nak és a Nemzetközi Atlétikai Szövetségnek, hogy figyeljék őt, mert valószínűleg doppingol. Gyulai István szerint azóta üldözik a versenyzőt, minden nemzetközi verseny alkalmából. Tehát valszeg nem ez volt az első eset amikor megalázhatták.

 

Én asszem, hogy ebben az esetben a mintavételben való kötelező együttműködési kényszert értelmezték rosszul. Márcsak azért is mert a két eltiltott görög, meg még néhányan, nem vetették alá magukat a mintavételnek, simlis magyarázatokkal. Ő alávetette magát, együttműködött, míg el nem szakadt nála a cérna. A 25 mil pedig azért kevés, mert ez egy vizsgákatra elegendő, és nem tudják megismételni kétszer a viszgálatot, akár pozítiv akár negatív, és emiatt a doppingvizsgálat nem adhat ki, kontrollált (kétszer) eredményt.

 

 

 

Előzmény: AronSatie (153)
toloba Creative Commons License 2004.08.24 0 0 155
Amúgy olvasom, hogy mekkora botrányok vannak pl. a tornában...valami nagyon nem stimmel az olimpiával.
toloba Creative Commons License 2004.08.24 0 0 154

Hallod-e!

 

Ember, nem ló!!!

Előzmény: AronSatie (149)
AronSatie Creative Commons License 2004.08.24 0 0 153

Tenyleg 75 ml? Az nem sok, igen nehez termeszetes magyarazatot adni ra, hogy miert nem ment.

 

Előzmény: Törölt nick (151)
AronSatie Creative Commons License 2004.08.24 0 0 152

Mi az hogy ugyes, isteni csoda!!!

 

Kerdes, szajon at kell-e szedni...

 

Előzmény: balambher (142)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.24 0 0 151

75ml, nem 750.

Háromnegyed deciliter.

 

Előzmény: AronSatie (149)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.24 0 0 150

Kizárták.

Akkreditációját visszavonták.

Felszólították az olimoiai falu elhagyására.

 

Zelenka Ildikó, MTV1, Athén

 

AronSatie Creative Commons License 2004.08.24 0 0 149

Ha jol ertem, 750 ml, nem 75. Haromnegyed liter nem keves.

 

Az ok a szabalyra az lehet - szerintem - hogy mindenfele ugyes trukkel probalkoztak mar. Mint pl. a kateterrel betoltott tiszta pisi a leszivott "tisztatalan" helyett.

 

Szegeny Fazekast tenyleg az teszi gyanussa, hogy ott hagyta oket, es elment. Pedig elvben ott kellett volna maradnia, es addig inni, amig kiszorit magabol ennyi pisit.

 

De ha tenyleg szedett (mind szed), es manipulalt, akkor sem sajnalom kevesbe, mint ha artatlan.

 

Előzmény: Törölt nick (140)
Vokálpatrióta Creative Commons License 2004.08.24 0 0 148
A mintavételnél ott volt a magyar orvos. Lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el, de mintha semmi ilyesmiről nem számolt volna be. De most megnézem.
Előzmény: Nem tudom. (147)
Nem tudom. Creative Commons License 2004.08.24 0 0 147
A szabalyzatban viszont nincs benne, hogy kozben a szakertok eroszakosan zaklassanak. Sot, olyan hireket
is lehet olvasni, hogy kozben a nemiszervet fogdostak.

Vad Dezső, a MOB sajtószóvivője szintén az MTV-műsorában elmondta: "A mintaadás közben Fazekast folyamatosan inzultálták, a nemi szervét fogdosták és a fenekében turkáltak. Ezért Fazekas feldúlt állapotban távozott az orvosi szobából. Ezt ugyan doppingolásnak is minősíthetik, de mentő körülmény lehet, ha erőszakoskodtak vele. Robi hollétéről a sajtótájékoztató óta nem tudunk."

N t.
Előzmény: Vokálpatrióta (141)
Vokálpatrióta Creative Commons License 2004.08.24 0 0 146
Nem csak ő esik át ugyanezen a tortúrán éremszerzés után, hanem mások is ugyanúgy.
Előzmény: Törölt nick (144)
Vokálpatrióta Creative Commons License 2004.08.24 0 0 145
Nem törtem pálcát, és nagyon sajnálom őt, mert akkor is ő dobta a legnagyobbat egy klasszikus ókori olimpiai számban - éppen ezért kellett volna mindnet megtennie. Mindent.
Ha a mindent azt jelenti, hogy ott kell maradnia még fél napot, akkor azt.
Előzmény: balambher (143)
balambher Creative Commons License 2004.08.24 0 0 143
Nyilván ő is volt már doppingvizsgálaton, nem új számára az egész. De nem voltunk ott jelen, nem ismerjük a körülméányeket első kézből, talán nem illene pálcát törnünk felette!
Előzmény: Vokálpatrióta (141)
balambher Creative Commons License 2004.08.24 0 0 142

De ha azt hiszed, a tobbi nem szedett semmit, akkor elkepesztoen naiv vagy.

1 példa:

Pár hete volt egy atlétikai verseny, a 100 m női síkfutásánál a speaker mondta az egyik sportolóról, hogy 1 év alatt 9 tizedet fejlődött. 

Ez azért elég ügyes, nem?

Előzmény: AronSatie (137)
Vokálpatrióta Creative Commons License 2004.08.24 0 0 141
A doppingvizsgálatnak megvannak a szabályai, amivel minden induló tisztában van.
Ha én meg akarok nyerni egy versenyt és az érmet, akkor nincs az a hatalom, ami visszatartson attól, hogy a megfelelő mennyiséget brunyáljak.
Ugyanis itt ez volt a helyzet: elhagyta a vizsgálat helyszínét, mielőtt a megfelelő mennyiséget brunyálta volna.

Nomármost amiko vesekő miatt véreset hugyoztam, másnap reggeltől kezdve, ahogy beértem a munkahelyemre, minden negyedórában megittam 3 dl akármit - vizet, teát, ami jött.
Két órán belül törpevízmű voltam, és mivel egész nap folytattam, két óra elteltével negyedóránként legalább két decit pisáltam.
Előzmény: balambher (136)
balambher Creative Commons License 2004.08.24 0 0 139
Egy üres szobában meztelenül pisilni, két ember állandó figyelése közben valóban nem baráti körülmény.
Előzmény: Demim úr (134)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.24 0 0 138
Ez valóban igy van,de a magyar sportdiplomácia és Schmitt siralmas szereplése,ezzel ma még nem tudjuk,mennyire függ össze.De a bíráskodás folyamatos magyarellenességei/még lengyel biró esetében is/azt mutatják,hogy valami nagyon nincs rendben...
Előzmény: Demim úr (134)
AronSatie Creative Commons License 2004.08.24 0 0 137

"Több ezer sportoló - helyezéstől függetlenül - betartotta ezt a feltételt"

 

Azt a feltetelt, hogy idejekoran tessek abbahagyni a doppingolast? Ezt a feltetelt nem is olyan konnyu teljesiteni.

 

De ha azt hiszed, a tobbi nem szedett semmit, akkor elkepesztoen naiv vagy.

 

Előzmény: Vokálpatrióta (130)
balambher Creative Commons License 2004.08.24 0 0 136
Most mondta dr. Kamuti Jenő (MTV Híradó), hogy NEGATÍV volt a vizeletminta. Tény, hogy a sportoló szabályellenesen viselkedett, de ez a doppingaszabály így önmaga karikatúrájává vált.
Előzmény: Vokálpatrióta (130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!