Keresés

Részletes keresés

aszora Creative Commons License 2004.04.19 0 0 47
Erre rosszul emlékszel.
Torgyi csak szeretett volna 400 milliárdot kapni :-) helyette be kellett érnie kb 260-nal. Az eü-ben pedig a dolgozók bére sem jönne ki a 100 milliárdból, az eü-re költött pénz összesen valamivel több mint 600 milliárd volt.
Előzmény: Moonbase (36)
nehazudj fidesz Creative Commons License 2004.04.19 0 0 46
A BAUMAG kárvallotjai elmennek a büdös francba!
Nehogy az én adóforintjaim bánjkák már azt, hogy ők hülyék voltak!
Mindenki oda teszi a pénzét ahova akarja.
Ha szélhámosok áldozata lesz, akkor lássa a kárát.
És a kurva anyját a magyar rádiónak, amiért adja alájuk a lovat.
A Kossuthon tegnap dél óta most hallom harmadszor az irtózatos beszédű Berek Patrícia riportját, amiben hergeli a tüntetőket.
negyvenketto Creative Commons License 2004.03.10 0 0 45
Állami garanciával kapcsolatban...
Érdemes olvasni egy kicsit mielőtt az ember butaságokat ír le.

Nincs olyan hogy állami garancia! Pontosabban a rendszerváltás után 1993-ban, tehát 11 éve megszűnt...

Van viszont egy jogszabály által létrehozott szervezet, az OBA, amely a bankokban lévő BIZONYOS (tehát nem mindegyik típusú) betéteid után garanciát vállal.

Fontos, hogy nem az állam, hanem a bankok, hitel- és takarékszövetkezetek pénzéből gazdálkodik az OBA, onnét szed tagdíjat.. tehát igazából te fizeted meg a asját betéted biztosítását.

Ha becsődöl egy pénzintézet, akkor ebből a pénzből , illetve hitelekből fizet az OBA.

Érdemes mindenkinek megnézni az ilyen-olyan (akár OTP-ben vásárolt) "jegyek" kapcsán, hogy van-e mögötte OBA garancia...

Egyébként az említett 1 millió az meg 3 már egy éve..., illetve ebből lejön valamekkora önrész, amennyiben 1 milla feletti a betéted az adott banknál...

A garancia egyébként nem is vonantkozik mindenkire...

Úgy látom sokan még amúltban élnek...

Egyébként meg nem arról van szó, hogy az Állambácsi adja vissza a pénzt, hanem arról, hogy megfelelő szabályozási keretek között engedje működni ezeket a szervezeteket. A bankrendszert védik persze foggal-körömmel, hogy meg ne rendüljön a befektetők bizalma... A Baumaghoz hasonló szövetkezetek valahogy nem kedvencei az államnak... hozzájuk csak az árfolyamnyereség után befizetett adó csorog be, ami meg fitying...

42

Előzmény: Hayloft Ezekiel (29)
negyvenketto Creative Commons License 2004.03.10 0 0 44
Állami garanciával kapcsolatban...
Érdemes olvasni egy kicsit mielőtt az ember butaságokat ír le.

Nincs olyan hogy állami garancia! Pontosabban a rendszerváltás után 1993-ban, tehát 11 éve megszűnt...

Van viszont egy jogszabály által létrehozott szervezet, az OBA, amely a bankokban lévő BIZONYOS (tehát nem mindegyik típusú) betéteid után garanciát vállal.

Fontos, hogy nem az állam, hanem a bankok, hitel- és takarékszövetkezetek pénzéből gazdálkodik az OBA, onnét szed tagdíjat.. tehát igazából te fizeted meg a asját betéted biztosítását.

Ha becsődöl egy pénzintézet, akkor ebből a pénzből , illetve hitelekből fizet az OBA.

Érdemes mindenkinek megnézni az ilyen-olyan (akár OTP-ben vásárolt) "jegyek" kapcsán, hogy van-e mögötte OBA garancia...

Egyébként az említett 1 millió az meg 3 már egy éve..., illetve ebből lejön valamekkora önrész, amennyiben 1 milla feletti a betéted az adott banknál...

A garancia egyébként nem is vonantkozik mindenkire...

Úgy látom ti is még az előző rendszerben éltek...

Egyébként meg nem arról van szó, hogy az Állambácsi adja vissza a pénzt, hanem arról, hogy megfelelő szabályozási keretek között engedje működni ezeket a szervezeteket. A bankrendszert védik persze foggal-körömmel, hogy meg ne rendüljön a befektetők bizalma... A Baumaghoz hasonló szövetkezetek valahogy nem kedvencei az államnak... hozzájuk csak az árfolyamnyereség után befizetett adó csorog be, ami meg fitying...

42

Előzmény: Hayloft Ezekiel (29)
bukovaribulcsu Creative Commons License 2004.03.07 0 0 43
Szia öreg rocker

Valóban félreérthető voltam, ezért javitottam

"Jól megbiráltál a másik baumag topicon irt nem tudom melyik hozzászólásom miatt"

Azért szóltam hozzá, mert hozzászólásodban rám hivatkozol. Emlékeztetőül itt van:

"öreg rocker válasz erre | adatok | e-mail 2004-03-01 12:36:55 (10)

Lehet, hogy nem tetszik, és esetleges ellentétes példád is akad a cáfolatra, de attól még a tipikusan idősebbkorú, városi, kishivatalnok-beosztott munkaerő státuszúnak tűntek a károsultak. Tetszik vagy nem, de ezek zömében az MSZP szavazóbázisát képezik, és többségükben még most is a mellette kitartók közé tartoznak.
Szokott réteg, aki összekuporgatott pénzecskéjét a banki kamatnál kicsit nagyobb hozam reményébe bizza svindlerekre, teszi piramisjátékba. Bukovári esetében a reakció is ugyanaz. Állami segítségkérés a kiszolgáltatott helyzetük orvoslására.
Épp azért vagyok kiváncsi, hogy mit fog tenni a kormány, mert áttételesen van politikai vonzata a törénésnek.
Nem különösképp érdekel, ha ez elmarad, nem ambícionálom az MSZP hatalomban maradását."

A feltételezésed alapvetően hamis. Pont az állam beavatkozása hozott bennünket nehéz helyzetbe.

Előzmény: Törölt nick (40)
bukovaribulcsu Creative Commons License 2004.03.07 0 0 42
Szia öreg rocker

Valóban félreérthető voltam, ezért javitottam

"Jól megbiráltál a másik baumag topicon irt nem tudom melyik hozzászólásom miatt"

A hozzászólásod, melyben rám hivatkozol, itt van:

"öreg rocker válasz erre | adatok | e-mail 2004-03-01 12:36:55 (10)

Lehet, hogy nem tetszik, és esetleges ellentétes példád is akad a cáfolatra, de attól még a tipikusan idősebbkorú, városi, kishivatalnok-beosztott munkaerő státuszúnak tűntek a károsultak. Tetszik vagy nem, de ezek zömében az MSZP szavazóbázisát képezik, és többségükben még most is a mellette kitartók közé tartoznak.
Szokott réteg, aki összekuporgatott pénzecskéjét a banki kamatnál kicsit nagyobb hozam reményébe bizza svindlerekre, teszi piramisjátékba. Bukovári esetében a reakció is ugyanaz. Állami segítségkérés a kiszolgáltatott helyzetük orvoslására.
Épp azért vagyok kiváncsi, hogy mit fog tenni a kormány, mert áttételesen van politikai vonzata a törénésnek.
Nem különösképp érdekel, ha ez elmarad, nem ambícionálom az MSZP hatalomban maradását."


Előzmény: Törölt nick (40)
bukovaribulcsu Creative Commons License 2004.03.07 0 0 41
Szia rokker:

Akkor emlékeztetőűl idézem a hozzászólásod

"Lehet, hogy nem tetszik, és esetleges ellentétes példád is akad a cáfolatra, de attól még a tipikusan idősebbkorú, városi, kishivatalnok-beosztott munkaerő státuszúnak tűntek a károsultak. Tetszik vagy nem, de ezek zömében az MSZP szavazóbázisát képezik, és többségükben még most is a mellette kitartók közé tartoznak.
Szokott réteg, aki összekuporgatott pénzecskéjét a banki kamatnál kicsit nagyobb hozam reményébe bizza svindlerekre, teszi piramisjátékba. Bukovári esetében a reakció is ugyanaz. Állami segítségkérés a kiszolgáltatott helyzetük orvoslására.
Épp azért vagyok kiváncsi, hogy mit fog tenni a kormány, mert áttételesen van politikai vonzata a törénésnek."

Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.06 0 0 40
>>Megszólitottál a másik baumag topicon,

Hol is? Mert én nem tudok róla, hogy betettem volna oda a lábam, pláne ha az még a Törzsasztalon is van.
Annyira nem érdekel az ügy,
érintett nem vagyok sőt ellenérdekelt sem sajnos.

Ha netántán fel akarod ismét pörgetni a témát itt a polfórumon is,(ráadásul ebben a topicban ahol nem volt hozzászólásod korábban) akkor megkérlek, hogy ne ezzel a módszerrel tedd; nehezen tűröm az ilyesféle inkorrekt pilinckázást.

>>mondhatom a túlzott mértékben átpolitizált gondolkodásoddal nagyon vakvágányra futottál. :-(


Maradjunk annyiban, hogy ha valamit nem értesz, vagy bizonyos szálat nem tartasz fontosnak, akkor érvelsz és nem kijelentesz.
Megértem, hogy anyagilag érintettként nem erről szeretnél beszélni, de talán más módja van a téma számodra megfelelő mederbe tereléséenk.

Részemről a téma befejezve, ilyen háttér után nem fogok segíteni abban, hogy a téma szándékod szerint a közbeszéd fősodrába kerüljön.

Jé, milyen udvarias voltam. ;ĐĐĐ

Előzmény: bukovaribulcsu (38)
bukovaribulcsu Creative Commons License 2004.03.06 0 0 39
öreg rockernek

Jól megbiráltál a másik baumag topicon irt nem tudom melyik hozzászólásom miatt, és mondhatom. túlzott mértékben átpolitizált gondolkodásoddal nagyon vakvágányra futottál. :-(

Mert én sehol nem beszéltem politikáról.
Kérlek, olvasd el ott még legalább a 331-es hozzászólásomat.

Azután térjünk vissza az eredeti témára

Előzmény: Törölt nick (10)
bukovaribulcsu Creative Commons License 2004.03.06 0 0 38
öreg rockernek

Megszólitottál a másik baumag topicon, és mondhatom a túlzott mértékben átpolitizált gondolkodásoddal nagyon vakvágányra futottál. :-(

Mert én sehol nem beszéltem politikáról.
Kérlek, olvasd el ott még legalább a 331-es hozzászólásomat.

Azután térjünk vissza az eredeti témára.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (30)
kábelbúvár Creative Commons License 2004.03.05 0 0 37
A Magyar Hírlap értesülései szerint zárolták a Pilis-Invest Ingatlanbefektetési és Hasznosító Szövetkezet vagyonát, így ezzel az utolsó ingatlanszövetkezet is beszünteti működését. A szövetkezet mintegy 4200 tagja így nem kaphatja meg időben befektetett pénzét.
ORIGO
Moonbase Creative Commons License 2004.03.02 0 0 36
Pontosan.

Rossz újraelosztás: én akkor szoktam lilahajat kapni, amikor azt mondják vmire, hogy nincsen rá pénz!!! Akkor kezicsókolom, mijapichát csinálnak azzal a sok adóbevétellel (nem feltétlen szja)???
Nem fikázásképpen, csak összehasonlításként: Torgyán minisztersége idején az agrártárca kapott évi 400 milliárdot (ha jól emléxem), az egészségügy meg alig több, mint 100-at(115 milliárd volt vmelyik évebn akkor). És mindkettő nagyon szar helyzetben van!

Vmit tenni kéne ezügyben, csak a döntéshozóknak nem ez az érdeke... SAJNOS!

Így nekünk "eccerű" embereknek megmarad az ügyeskedés.

Üdv.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (35)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.03.02 0 0 35
az ügyeskedés virágkorát élte az elmúlt 40 évben, és a t. lakosság azt hiszi, hogy most is minden ugyanúgy fog menni, csak már van sokféle nyugati cucc a boltokban...

A járulékfizetési fegyelem hiányának ez csak az egyik oka, a másik, hogy az adórendszerünk elképesztően szar, nagy mennyiségű adó van nagyon rosszul újraosztva. Éppezért nem nagyon érzed, hogy mire megy a pénzed. => inkább igyekszel megtartani

Előzmény: Moonbase (33)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.03.02 0 0 34
"Ha ez a sok ember úgy gondolja-- teljesen függetlenül attól, hogy igaza van vagy nincs--, hogy az államnak van felelőssége velük szemben; maga ez a tény ami figyelemre méltó. "

Ne viccelj mán... nagyon sokan úgy gondolták, hogy a nap kering a föld körül, de ez még önmagában nem figyelemre méltó...

Ha az egyik szomszédod odaszarik a másik szomszédod lábtörlőjére, akkor mindketten téged néznek, hogy hogy reagálsz?

Előzmény: Törölt nick (32)
Moonbase Creative Commons License 2004.03.02 0 0 33
kikapcs

Megint egyetértek, kiegészítve az adó nevű dolog fizetésével.
Mert vhogy az évszázadok során "belénk kódolódott" (egyszercsak:)), h útálunk (így hosszú úval) adót fizetni a földesúrnak, egyháznak, államnak. Mikor kinek.
Pölö: amikor maszek melót csinál az ember és megkapja a péntz, akkor nem megy sírni az APEHnek, h "az a szemét nem adott számlát, vagy nem számolta el a dolgot", hanem szó nélkül elrámoljuk a zsozsót. Én megkapom a pénzt, azt kész. Annyi. És valahol ezért olyan magas a sarc. Mert mindig ügyeskedünk, ki kicsit, ki nagyot.

Félreértés ne essék: nem várom el azt, h ez a dolog egyik napról a másikra történjen, h az emberek rájöjjenek végre, h az adó némiképpen őértük van.
Jójó, hozzáteszem, mielőtt vki azt mondja, h egy csomót lenyúlnak belőle; h nem kell ennyi "léhűtő" a Párlámentbe. Meg egyéb helyekre.
Szal, dolgozni végre! (én is megyek, mert annyi lesz nekem)

Üdv.

bekapcs

Előzmény: Hayloft Ezekiel (30)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.02 0 0 32
Nem az állami felelősségvállalással problémázok. Egyértelmű a befektetésért vállalt felelősség a befektetőt terheli.

Ha ez a sok ember úgy gondolja-- teljesen függetlenül attól, hogy igaza van vagy nincs--, hogy az államnak van felelőssége velük szemben; maga ez a tény ami figyelemre méltó.
Ennek a kezelési módozata az érdekes számomra.
Vagy az, hogy semmit nem tesznek.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (28)
Moonbase Creative Commons License 2004.03.02 0 0 31
Ezzel teljesen egyetértek.

öreg rocker
OK, ez egy polfórum. De ne az emberek külsejéről, életkoráról mondjuk már meg, h kire szavazott, vagy szavaz!

Egyetértek Ezekiellel is, h mindent meg kell tenni törvényes utakon, csak olyankor (és most csak félig sírok), amikor a "sztárügyvédek" a póruljártakból az utolsó filléreket is ki akarják szedni...
De ilyenkor rögtön arra gondolok, h nem kellett volna belemenni :(
Csak sajnálom az ismerőst és szüleit, h most futhatnak. Pedig még én is azt mondtam Neki, h egy ekkora társulás nem mehet csődbe...
Hozzáteszem, h a Dunaprofit nem ment csődbe, ők időben reagáltak.

Üdv.

Előzmény: ohrana (27)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.03.02 0 0 30
off
"(B@ssza meg a ló, mi lenne, ha én is limitálnám a mások felé fennálló kötelezettségeimet??? Mondjuk, az APEHre gondolok, tartozásaimért legfeljebb 500 forint értékben vagyok köteles jótállni.) "

Hm... bété kültagja a bevitt vagyonáig felel, kft minek is a rövidítése? Bizony nem véletlenül jött létre a kilencvenes évek elején annyi kisvállalkozás nagymama beltagokkal akinek semmije sincs... ergo egy határig te is tudod limitálni a kötelezettségeidet. Azok az ügyeskedők akik már a huszadik cégen keresztül mentik a vagyont, 19 csődeljárás után, minden más nevén van, rokon, gyerek, akárki, azokkal minden rendben, ugye? De a bank amikor nem vállal felelősséget akkor kapja be? Ez a felelősség dolog csak akkor működik, ha mindegyik oldala működik. Nem véletlenül vagyunk egymillió gyanúsított országa, bárkit megkapargatnának lenne egy kis hoppá... ígyaztán mindenki lapít.

Vagy másik példa: KGFB. Összekuporgatod a pénzed, veszel egy autót és jön valaki aki szarik bele a kgfb fizetésébe, letarol. Érvényesítsd a jogaidat peres úton... Hogy a kgfb az kötelező? És ki nem szarja le? Itt is a becsületesen fizető bukik. Ez részben az állam felelőssége, részben pedig a soksok ittlakó emberkéé...

on

Előzmény: ohrana (27)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.03.02 0 0 29
sok igazság vagyon abban amit írsz.

Ugyanakkor az egymilláig garantálás az az állam segítő keze, ugyanis ha a rajfajzen (vagy bármelyik) lelép a lóvéddal akkor az _állam fizeti_ ki neked egy misiig a lóvédat, a többi bukta. Úgyhogy ezt a részt hagyjuk, jó?

Az állami felelősség kérdése valóban az átlátható pénz és befektetési piacra nézva volna fontos, sajnos ez most itt nincs. Mármint átláthatóság. Engem is dühít, hogy uzsorakamat van, borzasztó THM-ek, de azért ez nem azért van mert szar a kormány. Amióta itt külf. tul. bankok és pénzintézetek vannak, ez megy. Mert a nép felveszi a hitelt erején felül. Csak amikor elveszi a lakását a bank, akkor az államhoz megy sírni.

Alapból nem szeretem a bankokat, de amig lószar van addig veréb is van. Ha megfizetik a magas kamatot, akkor miért kérjen keveset? Vagy az állam szabályozza? Legyen megint központi bizottság?

Kicsit bonyolultabb ez azért annál, hogy a szegényeknek rossza, a megyó meg kő gazdag és rohadjon meg...

Előzmény: ohrana (27)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.03.02 0 0 28
na de mégis mit vársz? Komolyan kérdezem! Te hogy kezeled a szomszédod ügyeit? Egész egyszerűen csődeljárást kell indítani meg polgári pereket, ezért kellene összeállni és közösen fizetni egy jogászteamet (sikerdíjért!) akik kitapossák a kisbefektetők érdekeit.

Az államnak milyen felelőssége van ezügyben? Válasszuk ketté a személyes érzelmeket, "a szegény kisember az összekuporgatott vagyonkájával" és a "markába röhögő sikkasztó nyakkendős" csak lózungok puffogtatására elegendő, bár ahhoz is harmatgyenge.

Egész életedben kockázatot vállalsz az lakóhely megválasztásától az étkezésed alapanyagainak összevásárlásáig. A te döntésed a te felelősséged. Ha átbasznak akkor is a te döntésed. Itt a kisbef. a magasabb hozamért vállaltak magasabb kockázatot és nem jött be. Nem a kossuth térre kell menni, hanem menteni ami menthető. Törvényesen.

Előzmény: Törölt nick (25)
ohrana Creative Commons License 2004.03.02 0 0 27
Egyébként a konkrét ügytől elvonatkoztatva, ebben az országban HOL lehet befektetni pénztet?
A K$H brókercége ugye nem jó. De az Agrobank sem volt jó, és még sok más bank se nem jó.
Sőt, SEMMELYIK bank nem jó, mert csak egymiláig garantálnak bármit is, a büntetőjogi következményeket pedig ügyesen a pénztárosra és takarítónőre tolják. ha ugyan le nem lövik őket előbb. (B@ssza meg a ló, mi lenne, ha én is limitálnám a mások felé fennálló kötelezettségeimet??? Mondjuk, az APEHre gondolok, tartozásaimért legfeljebb 500 forint értékben vagyok köteles jótállni.)

Ahol be lehetne fektetni, ma gyakorlatilag minden nagy cég mögött, tán még a Matávcom meg Axelero is, valami ciprusi, kajmán-szigeteki telefonfülkét találsz. Egyszerűen az egész pénzvilág egy szűk társaság terepe, ahol azt és annyit lopnak el - nagyjából pártfügetlenül - amit és amennyit akarnak. És mivel sok pénz fölött diszponálnak, megfelelő kapcolatokkal rendelkeznek (szvsz maga D209 is), az itteni tőzsdével is azt csinálnak, amit akarnak (ld. Kulcsár).

És innen azért felvethető az állam felelőssége, hogy a befektetések biztonságáért nem tesz semmit. Mert természetesen, magánügy, hogy ki milyen részvényt vesz, meg üzletrészt, de hogy ezek mögött ne mindenütt ugyanaz a gengszterbanda álljon, az már a jogbiztonság kérdése, és állami feladat.
Hasonlóan, hogy van egy szélhámos, aki eladja más lakását, az a kerületi kapitányság ügye, de hogy van egy országos szervezet, ügyvédekkel, rendőrökkel (?), bírókkal (?), képviselőkkel (?), az bizony már a kormány problémája, nem mondhatja, hogy Lakótelepi Bélám, nem kellett volna aláírni - közjegyzőnél, két ügyvéd és egy rendőr jelenlétében... Mert itten bizony már az állam rendje sérül, mondhatnánk, a megígért jogbiztonság száll elfele.

o

Előzmény: Hayloft Ezekiel (24)
originalqszi Creative Commons License 2004.03.02 0 0 26
Teljesen igazad van!!!!:)))) Én utálom a cucilizmust, kommuniznust, de tisztában vagyok azzal, hogy a kapitalizmus, mint a mai napig legjobb és legfejlődőképesebb társadalmi berendezkedés, csaláson és hazugságon és a gazdagok vagyonának minden határon túli megvédésén alapszik!!!:((((
Néztem a tiltakozókat és tudom, hogy ők, apám szavával az észér emberek közé tartoznak, akik összkuporgatták, általában munkával a pénzüket és bedobták egy bizonytalan üzletbe a busás haszon reményében:(((( Én sose mennék bele ilyen boltban!!!! De akkor nem is lenne ilyen kapitalizmus, ha mindenki úgy gondolkodna, ahogy én:DDDDDDDD
A kapitalizmus a kevés okos és az iszonyú sok buta ember létezésén alapszik:((((((((
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.02 0 0 25
>>Föodrászok meg takszisok?

Nem is olyan rég szüntették meg a kivételezett adóalany helyzetüket(3 éve). Pénztárgépet még most sem kérnek számon rajtuk nagyon.
Emlékszel rá amikor, Szabó Iván levélben kereste meg az ország minden fodrászát, hogy milyen frizurát ajánlanának neki?

Közbeszéd tematizálási tényezők, csak így kerülnek ide.
Közbeszéd tematizálási tényező az a kispolgár is aki most bukik a BAUMAG-gal.

A befektetésekkel kapcsolatban egyetértünk, de nem ez az aspektus az ami érdekes szerintem a dologgal kapcsolatban. Az érdekel legjobban, hogy hogyan kezelik az ügyet, illetve miért nem.

Nem rugok az MSZP-be, nekem tetszik, ha felszínra kerül egy ellentmondás. Ez, ha nem beszélünk róla akkor is hat.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (24)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.03.02 0 0 24
na de te is a maszopot rúgod aki nem a baumag...

Föodrászok meg takszisok? Húsz évvel ezelőtt meg kaphatott a színész kék villogót a személyautójára, ha akart... őrület.

A sok kisember kockáztatta a pénzét. (ő maga kereste, ő maga döntött) Nem az álam kockáztatta a kisemberek pénzét.

Ha én meggyőzlek, hogy adjál nekem 20 milliót és jovőre 25-öt kapsz vissza, akkor ideadod a zsét? És ha ideadod akkor az Kossuth térre mész hisztzni vagy esetleg megjelensz nálam egy ügyvéddel meg egy "nyomatékosító szakemberrel"?

Komolyan úgy csinálnak itt egyesek, mintha ez lenne az első sikkasztás az országban, amikor a hibás és/vagy rossz(indulatú) vezetői döntések miatt elmegy a pénz és nem jut a befektetőknek...

Lánchíd értékjegy vagy mi a frász?

ne vicceljünk már!

(az meg, hogy az mszp tökéletlen az meg legyen az ő baja, te meg ne bízd a pénzed az ísztveszt liplop kft-re)

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.02 0 0 23
Lehet, hogy neked felesleges politikai kötődést feltételezni, de ez egy politika forum, így ha a téma itt van, annak oka az, hogy adott eseménynek ezt a kontextusát is érdekesnek véli valaki.
Természetesen lehet a fejeket a homokba dugni, de nem változik a lényeg tőle, ha a kormány nem tesz lépéseket ismét kialakul egy társadalmi szegmens aki hangosan, --mert nem tudja megemészteni a történteket, választáskor ígért és elvárt kormányzati segítség hiányát-- mutatja ki elégedetlenségét, hangja befolyásolhat másokat. Nagyon fontos azt is tudni, kik ők és kiket befolyásolhatnak.

Elmondanék neked egy érdekes dolgot; A fodrászokra és taxisofőrökre nagyon sokáig érvényben volt egy választható általányadózási mód, ami könnyítette a számlaadásukat, és lehetővé tette a méltányos adó fizetését. Ugyan miért?;ĐĐ

A szemünk előtt zajlik egy folyamat, ami meghatározza a politikai osztatok jövőjét, pontosabban, hogy az MSZP elveszíti a vidéki kádári kisember után a városit is (most sem tesz semmit, pedig volna mit kommunikálni). Tölgyessy előrejelzése szerint ugyan semmi meglepő nincsen benne, de csodálom, hogy ennyire könnyű az ügy, ennyire nincs ember az MSZP-ben aki hitelesen fel tudna vállalni valamit.

Előzmény: Moonbase (22)
Moonbase Creative Commons License 2004.03.02 0 0 22
öreg rocker

Én nem szeretek általánosítani (néha, sajnos előfordul), úgyhogy nem egyezik a véleményünk.
Mint vki már leírta, felesleges bármilyen politikai kötődést feltételezni (álá "tűntek") a kinézetükből, életkorukból.

Lehet, h a cégvezetők sikították el a pénzt; ehhez még hozzájön ohrana fórumtárs gondolata is.
De erről sem tudunk meg semmit...

Üdv.

Kamukáze Creative Commons License 2004.03.02 0 0 21
"Az mondjuk tényleg az "állam" felelősége, hogy igazából semmi gaztett után nem jár igazi büntetés. Lehetne sorolni Princz, Erős és más elvtársi urakat (hogy Gyurcsányt ne is mondjam). Azt hiszem, a közállapotoknak minden sárdobálás mellett az tesz igazán rosszat, hogy az emberek látják, hogy vannak, akik mindent megtehetnek, VIP hiteltől a Forrónak a számláján talált százmillió pénzéig."

Azert en itt megemlitenem, az alkotmanyos hulyeseg deklaralojat, es a bejgli arat titkolo nagymamat is. Egyebekben viszont igazat adok neked.

Előzmény: ohrana (20)
ohrana Creative Commons License 2004.03.02 0 0 20
Azt én sem értem, hogy miért a Parlament elé akarnak vonulni? Vonuljanak a tulajdonosok háza elé. (Ja? Hogy ott az örző-védők rövid úton beverik az orrukat?)

Az mondjuk tényleg az "állam" felelősége, hogy igazából semmi gaztett után nem jár igazi büntetés. Lehetne sorolni Princz, Erős és más elvtársi urakat (hogy Gyurcsányt ne is mondjam). Azt hiszem, a közállapotoknak minden sárdobálás mellett az tesz igazán rosszat, hogy az emberek látják, hogy vannak, akik mindent megtehetnek, VIP hiteltől a Forrónak a számláján talált százmillió pénzéig.
Mert itten is valami nagy gazság van, de hogy ki és mit nyúlt le, azt majd tán 2 év múlva tudjuk meg. (Hiszen mi lenne, ha hipp-hopp kiderülne, hogy az NBH nemcsak Kulcsár külföldre kísérésében segített, hanem a Baumag ügyében is.)

o

Előzmény: Hayloft Ezekiel (18)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.02 0 0 19
A hvg-ben olvastam a Baumagról, hogy az éves mérlegeket fenntartással fogadták el a könyvvizsgálók, mert egyes vagyoni követeléseket magasabb értéken vettek be könyvekbe a cég könyvelői. Ami ugye azt jelenti, hogy bukta esetén a tartozásokat, jelen esetben a tagi hiteleket nem biztos, hogy fedezi a cég vagyona. A cég az építőipari boomra épült, ami sajna kipukkadt.

Sanjálom ezeket az embereket, de az szerintem kapzsiság és meggondolatlanság, amikor minden vagyonomat kizárólag a magas hozamot ígérő, de kockázatos lehetőségbe fektetem.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (18)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.03.02 0 0 18
az emberi tájékozatlanságért általában nem az állam felelős.

Az állam akor felelős, ha feljelentették a céget és a hivatalos szervek semmit nem tettek vagy eltussolták az ügyet. Történt ilyen?

Nem kell érzelmi húrokat pengetni, ha valakinek olyan kocsija van amelyhez már nm kapható üzemanyag, akkor is az állam a hülye?

Ha törvényesen működött a cég és elfagyizták a hasznot és nem jut a befektetőknek, akkor a károsultak fogjanak össze és kalapács alá az összes cuccot, az uccsó golyóstollig, és/vagy fizessenek meg közösen egy jogásztímet aki kiheréli a gonoszokat.

A lakásmaffia áldozataiért miért nem sípol senki? Az összespórolt pénecskéből megvett használt autóért amit elloptak és sosem lett meg?

Vajon miért a parlament elé kell vonulni? (ezer más dologért lehetne a vagyonszerzési illetéktől a súlyadóig)

Mikor tanuljuk meg, hogy önszerveződés nélkül nem lehet? Hogy az állam nem húz ki minden szarból amibe önszántadból beleugrottál?

[mi egyszer családilag belevágtunk egy ilyen előspórolós kocsivevésbe, mert nem volt pénzünk. A 4. hónapban kisorsoltak bennünket és beleülhettünk egy vadi új kisautóba, aztán fizettünk évekig még emelkedő áron. Szerencsénk volt? SOkkal drágábban vettük az autót, mintha egyben fizettünk volna, mégsem szteppeltünk a Kossuth tér gyepén, hogy az állam segítsen rajtunk, nem szorítottak fegyvert a fejünkhöz, amikor beleugrottunk. Az állampolgár egyéni felelősségét (adózott jövedelmének elköltési módja) nem terhelheti át az államra. Vagy mindannyiunk adójából vegye meg az állam a baumagot, kártalanítsa a kuncsftokat? Mégis mi legyen?]

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!