Keresés

Részletes keresés

boldogság Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5246
Köszönöm.
Előzmény: themuse (5244)
boldogság Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5245
Csináld meg, de kérlek a második mondatot mindenképpen vedd figyelembe-)))))))
Előzmény: Vik 23 (5243)
themuse Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5244
Igen. Jelentkezem! :)
Előzmény: boldogság (5240)
Vik 23 Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5243
Ez nagyon-nagyon jól hangzik!!!
Előzmény: boldogság (5241)
boldogság Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5242
Sárgarépa gombóc levesbetét:

Lehetőség, hogy leveseink izesebbé váljanak.

Hozzávalók:
kb. 20 dkg reszelt répa, 1 kis, erős zöldpaprika apróra vágva, só, currypor, esetleg őrölt köménymag, és annyi liszt, hogy kemény tésztát kapjunk.

Elkészit ése:
A hozzávalókat kemény tésztává gyúrjuk, kis golyókat formálunk, és azokat belefőzzük a zöldséglevesbe.
boldogság Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5241
Karfiol fészekben:

Ha elkészült, ne felejts el meghivni engem is, mert nagyon szeretem.

Hozzávalók:
80 dkg krumpli, 1 kisebb karfiol, 10 dkg vaj, 10 dkg házi sajt, kurkuma, só, őrölt bors, 2 dl tejfel a tálaláshoz


Elké szitése:
A krumplit alaposan megmossuk, villával megszurkáljuk, és a sütőben megsütjük. Melegen félbevágjuk, a belsejét kikaparjuk, villával összetörjük, vajjal, sóval és borssal összekeverjük. 8 adagra osztjuk, és lapos korongokat formálunk a masszából.
Egy tepsit kikenünk olajjal, és a korongokat elrendezzük. A karfiolt rózsáira szedjük, gyengén sós-kurkumás vízben majdnem puhára főzzük.
Szépen elosztjuk a korongokon, egy kicsit bele is nyomjuk. A karfiol tetejére sajtszeleteket rakunk, és a sütőben vagy a grillben pirosra sütjük.
A tejfelt külön kínáljuk hozzá.
boldogság Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5240
e-mail-ben?
Előzmény: themuse (5236)
Vik 23 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5239
Lehel piac.
Előzmény: nomad von Fblodilovich (5217)
tigristomi Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5238
:)))
Előzmény: themuse (5203)
boldogság Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5237
e-mail?
Előzmény: themuse (5236)
themuse Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5236
Ha biztosat tudok majd, jelentkezem!
Előzmény: boldogság (5235)
boldogság Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5235
jövöhéten?
Jó?
Előzmény: themuse (5234)
themuse Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5234
Köszönöm :))
Előzmény: boldogság (5233)
boldogság Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5233
Ezért sütők Neked egy kenyeret, ha elfogadod!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: themuse (5232)
themuse Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5232
Nagyon felemelő volt, köszönjük!

Azt hiszem, új receptstílus van születőben. :)) Szakácskönyvet szeretnék csupa ilyen recepttel!!!
Előzmény: boldogság (5231)
boldogság Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5231
Folytatom a receptet, egy KEDVES lélek kérésére.

A konyhában ellenörzöm a tisztaságot, mert egy angol mondás szeirint: a tisztaság az, ami legközelebb van Istenhez.
Ha mindent rendben találok, akkor elöször az elmém, majd a kezem tisztitom meg mert 100%-ig hiszem, hogy az ember az étel készitésénél a finomfizikai energiáit "beleviszi" az alapanyagokba és az ételbe.
Ezért is fontos, hogy lehetőség szerint saját ételeket együnk, s ne a vendéglökbe, ahol esetleg a szakács úgy készitette az ételt, hogy elötte szegény röfi testvéremnek a maradékait cincálta.
Tehát, nagy szeretettel, szivem minden szeretetével belekezdek a folyamatba, vagyis egy tálba beleteszek mindent és erős karjaim közremüködésével mozgatva tenyerem és ujjacskáim, dagonyászok egy jótaz alapanyagok között.

Az arányokat nem nagyon szoktam figyelembe venni, lévén már sok éve csinálom, s igy szerénytelenség nélkül meg is emlithetem: profi vagyok, mit nekem az arányok.
Mivel vannak "kukacoskodó kezdők", igy azt mondhatom:
( 1 kg teljes kiőrlésű búzaliszt
1 csomag élesztő
1 dkg só
3-4 dl víz)
az egyszerübb változatban.

Ha viszont szeretnék másként:
(3/4 csésze liszt
1 1/2 csésze kukoricaliszt
1 teáskanál só
1 1/2 evőkanál sütőpor
1 evőkanál kristálycukor
50 g vaj, olvasztva
1 csésze tej
200 g morzsolt csemegekukorica (mirelit vagy konzerv, lé nélkül)

akkor igy is tehetik.
Vagy:
( 50 dkg liszt
2 dkg cukor
5 dkg vaj
2 1/2 élesztő
1 dkg só
kb. 1 1/2 dl tejes víz 1:1 arányban
1/2 mokkáskanál szerecsendió
1/2 mokkáskanál bazsalikom
aszkorbinsav
kis sikér

Nos!
Ha ezekt mind egyhelyre vagyis a tálba tetteék és jól összedagonászták, akkor pihenjenek, meg megérdemlik.
Én is ilyenkor szoktam pihenni: szauna, masszázs, séta a természetbenstb.
Higye el mindenki, jót tesz az egészségnek.
Miután alaposan felfrissültem bemelegitem a sütőt és formába teszem a kelsztet terméket.
Ha nincs formám, akkor tepsibe.
Becsukom az ajtaját a sütőnek, természetesen ilyenko érdemes odafigyelni arra, hogy a készitményünk bent van vagy kint.
Ha az utobbi, akkor ne várjunk sokat, mert akkor nem lesz eredménye a korai kelésünknek.

edönként tekintsük meg.

Ha valaki pl candida betegségben szenved, annak az élesztő elkerülendő, ilyenkor csak sima szóda vizet kell használni.
Természetesen a kovász a legjobb, de van aki sötőporral szereti,
A lényeg az, hogy a kenyér készitésénél a recept csal irányadó tényező, hiszen a fantáziánk és az izlelőbimbóink igényei szerint bármit készithetünk.

Ha kész van, akkor megint csak adjunk hálát Istennek, igy áldva meg és téve lelkivé az ételt.
Ha sikerült, akkor szeretettel kináljuk meg barátainkat s ne feledjezzünk meg e "szövegelös" pasiról sem, aki itt ezeket leirta.


boldogság Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5230
OH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-))))))))))))))))))))))))))))
Akkor folytatom, hátha mégis meggondolom azt az irodalmi Nobel dij eseményt, bár nincs farkkom-))))))))))))))))
Előzmény: themuse (5229)
themuse Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5229
Egyszer majd biztosan. Viszont élmény olvasni ahogy leírod. :))
Előzmény: boldogság (5228)
boldogság Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5228
rendben, Te is szeretnél késziteni?
Előzmény: themuse (5227)
themuse Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5227
IGEN!!!
Előzmény: boldogság (5226)
boldogság Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5226
Természetesen.
Én igy készitem el:

Egy kora hajnali időpontban, amikor a fák ágain már énekelnek a madarak, kipattanok a hálózsákomból, hatalmas kiáltással közlöm a világ azon élőlényeivel, akik a közelemben vannak, hogy: Itt a vidám reggel.

Elvégzem a szokásos rituális fürdést, természetesen hideg zuhannyal befejezve, mert ez az egészséges, de itt már nagy változás következik be, hiszen a reggeli kiáltást az irdatlan sikitás váltja fel, köszönhetöen a hideg viznek.
Ekkor az emberi testben levő lelkek közül többen is olyan gondolatokat és szavakat engednek ki a világba, amit a pozitiv gondolkodás hivei nem javasolnak.

Engesztelésül felajánlom nekik, hogy készitek saját készitésü kenyeret, amit el is fogadnak lelkes fej billegetéssel és a "jól teszed" szavakkal, maj tovább alszanak.

Ekkor felveszem a "főzök szeretettel" ruhámat és kilátogatok az éléskamrába, ahol általában semmi sincs, lévén, hajléktalan vagyok és munkanélküli.
Ilyenkor a régi és jól bevált módszert alkalmazom: csengetek a szomszédnak.
Hogy erre mit reagál, azt most nem vetem itt papirra, mert nem szeretem az olyan ceremoniákat, mint az irodalmi Nobel dij átadása.

Isten kegyéből azért mindig akad alapanyag: liszt (természetesen teljes értékü) , viz, egyébb adalékok (itt nem valami mű dologra kell gondolni, hanem finom magvakra), aztán élesztő, vagy sütőpor, vagy kovász, vagy szódaviz.

Ha ezek a közelemben vannak, akkor hálát adok (megint csak Istennek), hogy olyan szerencsés vagyok, hogy készithetek valamit, mert ez egyben azt is jelenti, hogy még élek, van alapanyag, és remény arra, hogy az izlelőbimbóim is boldogok lesznek egy-két órácska múlva.

Most viszont megkérdezem: Eddig nem unalmas? Folytassam a kenyér sűtési eljárásomat?


Előzmény: themuse (5224)
Thulya Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5225

Olyan egy éve nyílt a Wallenberg utcában, szintén közel a Hollánhoz.

Régóta van a Csanádyban.

 

Érdemes ide is elnézni néha, vagy küldeni infot ha tudsz meg újat:

Bioboltok

 

420 alatt simán van kenyér, a Piszkének az élesztős bio rozs vagy búza kenyere szerintem az elvetemültebb boltokban sincs 420 Ft/kg.

Előzmény: nomad von Fblodilovich (5219)
themuse Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5224
Te hogy készíted? Leírod nekünk? :)
Előzmény: boldogság (5223)
boldogság Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5223
sima gáztűzhelyben is csodákra vagy képes.
Kezd el, s áldani fogod a percet, amikor belekostólsz az első falatba
Előzmény: nomad von Fblodilovich (5222)
nomad von Fblodilovich Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5222
Hmm, végülis igen... Bár gondolom nem árt hozzá egy kenyérkészítő gép, vagy egy kemence. :)
Előzmény: boldogság (5221)
boldogság Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5221
Boldogságot!

Miért nem készitesz,?
sokkal jobb.
Előzmény: nomad von Fblodilovich (5219)
themuse Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5220
Azt sajnos nem tudok mondani. Bioboltot lehet nézni a neten, de hogy aktuálisan van-e nekik... :)
Előzmény: nomad von Fblodilovich (5217)
nomad von Fblodilovich Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5219
Valójában általában gondoltam vega alapkajákra. Lehel tér körül amúgy. Persze ott van a piac három ilyen bolttal is, a Garam és Hegedűs környékén nemrég nyílt egy nagyobb bolt, illetve a Victor Hugo - Hollán sarkot ismerem még. De mindig szívesen fogadok tippeket hol lehet például teljes kiőrlésű kenyeret venni 420Ft/kg alatt. ;)
Előzmény: Thulya (5218)
Thulya Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5218
Szójakolbász? Ha szójapárizsi vagy virsli lenne... XIII. hol? Újlipót, Angyalföld?
Előzmény: nomad von Fblodilovich (5217)
nomad von Fblodilovich Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5217
Aha, például érdekelnének ajánlott XIII. kerületi beszerzési források. :)
Előzmény: themuse (5212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!