Keresés

Részletes keresés

vfo Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1021
"Ismerjük DP írásait...."

Tényleg? Mindegyiket?
Előzmény: belll (1020)
belll Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1020

Ismerjük DP írásait, meg innen a tieidet is.

Ezekből meg inkább az jön le, hogy te vagy a hülye.

belll

Előzmény: Törölt nick (1019)
belll Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1018

 Nekem akkor nem lesz hiteles, ha valami hazugságon érem.

 

Én azon értem. Sőt a szakadáskor éppen az ő hazugsága világított rá számora, hogy a szakadárok járnak sötétségben. Mert egyébként nem voltam nagyon képben az előzmények kapcsán.

üdv

belll

Előzmény: Báthory Ödönke (1004)
vfo Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1017
Pedig az inkriminált tanításokat Derek a hgy-vezetők részére tartotta majd' 1 7-ig a Városháza dísztermében.
Előzmény: Törölt nick (1016)
vfo Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1015
Ez a könyv a hgy-ben indekszen van, ugyanis azokról a dolgokról van szó benne, amik a hgy tyúxemét képezik.
Előzmény: Törölt nick (1013)
Titanilla_ Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1014
Lehet, hogy elrettentésnek olvasom.
Előzmény: Törölt nick (1013)
Titanilla_ Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1012
Nem tudhattya, mert odaadta már fél éve, az meg sok idő.
Előzmény: vfo (1011)
vfo Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1011
Ez a zöld Derek-könyvben van benne. Neked is megvan.
Előzmény: Báthory Ödönke (1009)
Titanilla_ Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1010
Abban a könyvben, amit tőled kaptam kölcsön, drága.
Derek Prince: Az egyház építése - Zűrzavar a gyülekezetben - Védelem a hitetéstől
Előzmény: Báthory Ödönke (1009)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1009

Hűha! Hol van a lelőhely?

 

b

Előzmény: Titanilla_ (1008)
Titanilla_ Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1008
Derek Prince a Tallér-szellemről:

"1979-ben aztán más jelentős dolog is történt, ami titeket érint, magyarokat. Valahányszor hallom ezt a történetet, mindig elképedek rajta. A gyülekezetetek pásztorának a felesége azért kapta meg az egyik kazettámat, hogy az angoltudását csiszolja. Halvány fogalmam sincs, hogy került akkor ez a kazetta a világnak erre a tájára. Szabadulás öt és tizenegy éves kor közötti gyerekek és szüleik számára - ez volt a címe. A történetet talán már ismeritek: elkezdték hallgatni a kazettát, és aztán őbennük is elkezdtek történni bizonyos dolgok. A feleség behívta a férjét, hívtak egy másik házaspárt, és akkor mind elkezdték átélni a szabadulást. Azután írtak egy levelet az egyesült államokbeli hivatalunkhoz, és azt kérdezték, van-e más tanításunk is. Ekkor kezdtünk el kazettákat küldeni a már meglévőkből. Hamarosan kaptunk egy levelet, amelyben egy sajátos problémáról írtak, mely a csoportjukban volt jelen. Megkérdezték, van-e erre nézve valami tanácsunk. Ekkor válaszul elküldtük egy másik kazettánkat, amelynek ez volt a címe: A varázslás mint első számú közellenség. Ez megoldotta a problémát."

(Derek Prince: Az egyház építése - 1994 tavaszán a budapesti Városházán elhangzott tanítássorozat írott változata)
Előzmény: Pompano (1001)
egyszeriember Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1007
Az ellenség attól ellenség, hogy azt mondja rá az illetékes, hogy ellenség, oszt' annyi. Nem érted ? :)
Ez a balladai homály jó, utoljára Arany Jánosnál hallottam róla :)
Előzmény: Báthory Ödönke (1004)
vfo Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1006
S. Pál nem volt alapítója a hgy-nek, és csak évek után csatlakozott N$-hez, tehát mindent, amit elmondott, ő maga is hallomásból tudja.

Emellett gondolkozz el egy kicsit azon, hogy ha Tallér hazudott volna abban az interjúban, N$-ék nem perelték volna be a bagy-ot, vagy Görbiczet rágalmazás miatt? Hiszen ha a Bartus egyetlen üzenetrögzítőn hagyott mondata miatt őt beperelték, a Görbiczel nem tették volna meg egy egész cikk miatt? Kapóra jött volna, vagy nem?

Több józan gondolkodást és kevesebb elfogultségot kérek, kedves topictársam.
Előzmény: Pompano (1001)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1004
Persze, hogy nem voltam ott. Valóban csak a klf leírásokból ismerem a dolgot. Valamint NS elbeszéléséből. NS gyakran elegette, hogy imádkoztak és akkora erővel szállt le a Szentlélek, hogy egyikük berepült a sarokba, másikuk pörgött, meg mittudomén. Ezt adta elő Tallér egy kicsit másképp.
Meg a ház tulajdonlásával kapcsolatos ügyek. Ezeket a HGYben balladai homály fedi.

Amit viszont személyesen tapasztaltam, az a Tallér imaharc. Ekkora gyűlöletet nem igazán tapasztaltam ismeretlen emberektől. Olyan emberek küzdöttek a Tallér-szellem ellen, akik nem is ismerték a dolgozót. AMikor rákérdeztem, hogy tulképpen ki ez az elvtárs?, akkor azt a választ kaptam, hogy a HGY ellensége. Pont. Senki nem tudta megmondani nekem, hogy miben ellenség. Sem azt, hogy mióta. Semmit. Csak átkoztuk buzgón. (Mellesleg a legtöbb ellenségnek kikiáltott emberrel ezt tapasztalom. Semmi indoklást nem mondanak, hogy miért. Csak! Ellenség és kész. EZ a HGYben a hit alaptanításai közé tartozik, mint a romkatban az örök szűzesség.Aki nem fogadja el, annak kívül tágasabb.)

Úgyhogy van egy csomó állítás a cikkben és nem olvastam érdemi ellentmondást. Azt pedig Salamon óta tudjuk, hogy mindenkinek igaza van, amíg az ő peres fele el nem jön.

Hogy a Görbicz neked nem hiteles? Ehez jogod van. Nekem akkor nem lesz hiteles, ha valami hazugságon érem. Mindenesetre tőle még nem hallottam olyan tanítást, hogy Istenembere simán hazudhat, ha úri kedve úgy tartja.

b
Előzmény: Pompano (1001)
vfo Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1003
A helyes válasz a 3.

Gratulálok, Ön nyert egy csokit.
Előzmény: Pompano (999)
egyszeriember Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1002
Elnézést, a Sós mit állított ? Mert azt lehetne szembe álíltani a Görbicz-félével.
Ez a Sós Pál is ott volt a HGY alapításkor ?

Mindenki azt a verziót fogadja el, amelyiket akarja ? Esetleg más verziók is vannak ?
Mert azt is le lehetne írni, fokozva a zűrzavart e kérdésben :).
Előzmény: Pompano (1001)
Pompano Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1001

 

 Te beszeltel mar errol az erintettekkel, vagy csak a gorbitz-cikkbol ismered a sztorit ? Mert, ha csak hallomasbol ismered, akkor annak igazsagtartalmat szubjektive megitelheted. Mert en nem ismerem az erintetteket, olvastam a gorbitz-cikket is, de a Gorbitznel szamomra hitelesebb emberek maskent adtak elo az tortenetet.  Ennelfogva nem tudom helytalloan bizonyitani az allaspontomat, csak a velemenyemet mondom. Belatom, abban hibaztam, hogy nem irtam oda: szerintem nem igy igaz a sztori. De ha te, vagy valaki ketseget kizaroan bebizonyitja, hogy valojaban igy kristalytiszta a tortenet, akkor csalodottan elallok az allaspontomtol.

 

 De kiragadok ebbol en is egy tortenetet. Egyszer Sos Pallal beszelgettem a gyulekezet kezdeteirol, es o egeszen mas tortenetet adott elo NS elhivasaval, s annak  kozossegi megitelesevel kapcsolatban, mint amit es ahogyan  a gorbitz-sztori allitja. O nem azt allitotta, mint e cikk, hogy NS  a felesege altal  magyarra forditott Derek Prince tanitasok rendszeres felolvasgatasaval, s masok pulpitustol valo tavoltartasaval lett valami elismert vezetofele. Hanem o mast allitott. En meg neki jobban hiszek, mint a Gorbitznek.

Előzmény: Báthory Ödönke (1000)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1000

Engem is érdekelne, hogy mi az ami nem ÚGY igaz. Nem is bánnám, ha nem lenne ÚGY igaz, mert ahogy le van ÚGY borzasztó. A történet inkább egy maffia-filmbe illene.

Nem pedig egy pünkarszupáld gyüli indulásához.

 

b

Előzmény: Pompano (999)
Pompano Creative Commons License 2006.07.13 0 0 999

 1. En nem e ket dolgot kiemelve allitottam, hogy nem igy igaz a sztori. Vagyis ettol meg lehet igazam.

 2. Mar csak azert is -mar megbocsass ezert-,  nekem te nem vagy hiteles tanu. Nem azt allitom, hogy mindenben hazudsz, csak hogy nem vagy elfogulatlan, megbizhato tanu. Tuti, hogy a cikk alapjan tudnal csusztatasokrol is beszamolni, de nem teszed.

 3. Az sem kizart, hogy en tevedek.

Előzmény: vfo (998)
vfo Creative Commons License 2006.07.13 0 0 998
Én meg személyesen találkoztam a Tallér Jánossal még 1991-ben, és a szemem előtt és a fülem hallatára egyezkedtek N$-es a budaörsi ház kifizetéséről. Úgyhogy ami a ház tulajdonjogával, illetve birtoklási viszonyaival kapcsolatban le van írva az interjúban, igaz. Ezt én, mint szem- és fültanú tanúsítom, kedves pompano. Ezért a te állításod nem felel meg a valóságnak.
Előzmény: Pompano (995)
Pompano Creative Commons License 2006.07.13 0 0 997

 

 Telihold ? Hmmm... latod, tudsz te ertelmeset mondani. Eszembe sem jutott megnezni, pedig neha erdemes csak ugy felnezni az egboltra, gyonyorkodni benne, csak mert szep.

Előzmény: ti_me (996)
ti_me Creative Commons License 2006.07.13 0 0 996

Azt már volt  szerencsém megtudni, hogy milyen is az, amikor te baromira ideges vagy,  úgyhogy a világért sem akarom kihozni  belőled azt az énedet!.. :D

 

Különben meg ...igaz is!..mindenki azt hisz, amit akar... ami a megtörténteken egy 'yottányit sem változtat. 

 

 

OK. Beszéljünk másról: Tegnap gyönyörű volt a telihold. Láttad?

Előzmény: Pompano (995)
Pompano Creative Commons License 2006.07.13 0 0 995

 

 Na neeee..... ne kezdjel mar el farasztani ! Mint ahogyan te sem tudsz egy olyan valamit igazolni, bizonyitani, ami massal tortent, ugy en sem tudom. En a Gorbitznel hitelesebb emberektol maskeppen hallottam a sztorit, ennyi.  Te is csak hallottad, ugyhogy ne erolkodjel, lecci !

 

 Elvezd a jo idot, es lehetoleg velem ne beszelgess a Hgy- rol, mert baromira idegesitesz vele. Koszi elore is megertesedet !

Előzmény: ti_me (994)
ti_me Creative Commons License 2006.07.13 0 0 994

Kedves Pompano, pontosan mi a nem igaz??

 

*

 

Rég  jártam  itt a fórumon..és most is  csak  e  miatt a szép idő  (gyönyörű dátum) miatt jöttem ide:)))..tizenkettedike..

 

(nálunk még annyi van)

Előzmény: Pompano (988)
Pompano Creative Commons License 2006.07.12 0 0 990

 

 Akkor orulok, hogy pozitiv tapasztalataid is vannak. En egy kisebb konyvet tudnek irni, hany elkepeszto hulyeseggel talalkoztam, de sikerult nagynehezen rajonnom, hogy ezekkel azert nem erdemes folyamatosan foglalkozni, mert csak lehuznak a melybe.  Es ez nem hgy-s specialitas, hanem inkabb valami nagygyulkezeti problema.

 Szerencsere mindenki maga valaszthatja meg a koreit.

Előzmény: Báthory Ödönke (989)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2006.07.12 0 0 989
Nem csak. Hál' Istennek volt és van is nagyon sok normális barátom. És van néhány szektás. Meg néhány sándorista vallású. Illetve ezeknek különböző fokozatai.

Mostmár ezekhez is sokkal türelmesebb és megértőbb vagyok. Némelyikkel kirándulni is járok. (Csak az elhárítás meg ne tudja!!)

b
Előzmény: Pompano (987)
Pompano Creative Commons License 2006.07.12 0 0 988

 

 Kedves Manci !

 

 Ez valoban egy olvasmanyos tortenet, csak nem igy igaz !

 Ha ismerned azt a Gorbitz nevu figurat, aki ezt osszehozta,  lehet, hogy maskent    latnad az ugyet.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (962)
Pompano Creative Commons License 2006.07.12 0 0 987

 

 Te ugy latszik, csak a hulyeket vonzottad a hgy-ben. Igy azert konnyebb megerteni teged.  Peches vagy na ...

Előzmény: Báthory Ödönke (966)
elterito Creative Commons License 2006.07.12 0 0 979
a démonok láthatatlanok, és aki azt mondja, hogy látta őket, az könnyen lehet, hogy füllent
Előzmény: Törölt nick (978)
elterito Creative Commons License 2006.07.12 0 0 975
milyen lehet az a takarító szellem? kitakarít? akkor küldjétek rám, arcpirító kosz van a lakásban.
Előzmény: Törölt nick (971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!