Keresés

Részletes keresés

Móricz75 Creative Commons License 2018.04.24 0 1 139

A PRP Injekció nagyon drága és kicsit komplikált is az elkészítése,valamint saját tapasztalatom alapján, a dózist egy helyre szúrják,arra a pontra ahol a Doki úgy ítéli meg,hogy a legnagyobb a gyulladás.

Pont ez a probléma,mert több izom tapadásnál is lehet gyulladás,sőt rámehet az izomra,csonthártyára is.                          Tehát egy helyre szúrni ezt a méreg drága vérplazmát,elég nagy pénzpocséklás.

Nem akarok reklámot csinálni a kollagén injekciónak,de sokkal jobban működik,,kúra szerűen alkalmazható és a kezelés során a dózist több helyre elosztva a problémás területre alkalmazzák,kedvezőbb ár.

Ha a gyulladás csökkentést  még jobban meg akarod fejelni,akkor este lefekvés előtt jegelés, minden nap.

De csak ezektől, nem fog rendbe jönni,ahogy terhelhető állapotba kerül,gyógytorna,nyújtás

,erősítő gyakorlatok.

Előzmény: A kis mutyi (136)
A kis mutyi Creative Commons License 2018.04.23 0 0 138

Igen próbáltam a lökéshullámot mls lézerrel kombinálva kétszer is. Nekem nem segített.... de köszi a tippet.

ez van itt Creative Commons License 2018.04.23 0 0 137

Üdv,

 

Próbáltad a lökéshullám terápiát is??

Nekem az segített...5-6 kezelés után sokkal jobb volt, majd 2 hónap után megszűnt a fájdalom. 

Előzmény: A kis mutyi (136)
A kis mutyi Creative Commons License 2018.04.22 0 0 136

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata prp vagy tendovis injekciókról teniszkönyökre? Már 1éve küzdök vele, mindent kipróbáltam ezeken kívül! A jobb könyökem meg is lett mütve tavaly, amit nagyon bánok, hogy belementen!!!!!

Kérem írjatok........

Köszönöm

izéke123 Creative Commons License 2018.04.02 0 0 135

Első és legfontosabb, minnél hamarabb menj orvoshoz vele, a saját érdekedben, mert minnél tovább halogatod, annál tovább fáj!!!

Pár dolog, ami tapasztalat, kipróbált és nekem használt( teniszkönyök), talán segíthet:

 

- Nagyon hosszú gyógyulási időre számíts ( nem napok, inkább hónapok) de lerövidíthetó=>

 

- nem steroidos gyulladáscsökkentők használata( krémek, belsőleg: gyógyszer/ por)

- pihentetés- enyhe terhelés esetén is  rugalmas polya használata  ( nagyon ajánlott)

- torna terhelés nélkül,  csak mozgatás

 

- soft laser/ hideg lézeres terépia nekem nem használt, de egyénfüggő, kipróbálható.

-power ball és egyébb eszköz, amit speciálisan a könyökre ajánlanak:  használata gyulladás állapotában nem javasolt, utána visszaerősítésre igen.

 

- gyógymasszás vagy minden olyan eszköz ami helyettesíti ( pl. tens tappancsos masszírozó, shiatsu párna) ajánlott,abban az esetben , ha már nincs gyulladás, és az izom/inak/izületek állapotát kell javítani, letapadásokat, izom rövidülés stb. ill. ha az orvos nem ajánlott pl. fiziko terápiát

 

MENJ ORVOSHOZ vele minnél hamarabb !!! 

 

Ha olyan szerencsés vagy hogy egyszerű gyógyszerekkel, ill. pl. egy injekció egyszeri kezelésésvel megúszod, hogy meggyógyulj teljesen, az újabb elkerülése véget nem árt melegíteni/nyújtani terhelés/monoton tevékenység előtt, ill. időközönként pihentetni/ kizökkenteni a terhelt izomcsoportot az állandó (túl)feszülés alól.

 

Nem egyszerű, de nem lehetettlen meggyógyulni belőle. A legvégső esetben ajánlhatnak műtétet is, de ezen csak akkor stresszelj ha az orvosod javasolja, addig nem érdemes, de mint lehetőséget ezt is meg kell említeni.

 

csak hogy felkészülj rá : ( izületi gyulladás gyógyulása hosszú idő) belsőleg gyógyszer alkalmazása 1-2 hét, majd steroidos injekcio lokális alkalmazása az ujabb lehetőségek egyike,... ha ez nem használt :(  utána ortopédia/reumatologiai szakrendelés újabb gyógyszer alkalmazása  1-2 hét majd súlyosságtól függően műtét ... rehabb sok hét és nem is biztos hogy teljesen jó lesz... 

Ezért ne halogasd, hogy orvoshoz menj vele, ha súlyossá válik magaddal szúrsz ki! lehet hogy még az elején elcsíped és elég egy egyszerű gyógyszer csak.

 

Most lehet kicsit rád hoztam a frászt.. de ne aggódj.. a gyógyulás a gyulladástól/ egyéntől és sok más tényezőtől is függ.. ezért ne feledd ez csak egy,  a sok lehetőség közzül..

 

gyógyuláshoz kitartást! 

 

 

 

 

 

 

 

varga83 Creative Commons License 2018.03.27 0 1 134

Hali. Teniszkönyök műtétem volt 4 hóapja. Eddig nem is volt probléma vele. 1 hónapja a műtét helyén ping-pong labda nagyságú felvízesedés jelent meg. Már 3 szor voltam leszivatáson,meg valami gyógyszert is fecskezdentek bele. De semmi javulás:( Mitől lehet ez ???  A pláne az,h a doki se tudja mitöl lehet:

 

Móricz75 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 133

Igazán nincs mit!Itt a fórumon már többször írtam róla,egyszerű alkar gyakorlatok ,a fokozatosság elvét betartva.

Előzmény: Móricz75 (131)
nárcisz321 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 132

Nagyon köszönöm a választ :) És az edzés nálad mit jelentett?

Előzmény: Móricz75 (131)
Móricz75 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 131

Szia!Hetente jártam és öt alkalom egymást követően,majd havonta egyszer.

Az öt alkalom után már érezhető volt a gyulladás csökkenése.Azt vettem észre, egy idő után,h egyre jobban bírja a terhelést,kevésbé fájdul meg,vagy hogy egy kiadósabb terhelés után hamarabb rendbe jött.

Fokozatosan javult,kellett neki idő,de mindig érezhető volt a javulás.

Véleményem szerint,szükséges mellette a napi nyújtás és heti két -három "edzés,,.

 

Előzmény: nárcisz321 (130)
nárcisz321 Creative Commons License 2018.02.22 0 0 130

Kedves Móricz 75! Írnál valamit erről a kollagén terápiáról? Milyen időközönként kellett kapnod és mikor kezdtél érezni javulást? Most én is erre felé szeretnék indulni, mert már kb 8 hónapja nem sok sikerrel járt a többi kezelésem..:( Köszi előre is!

Előzmény: Móricz75 (120)
Walter-Mute Creative Commons License 2018.02.21 0 0 129

Pont ezért nem javaslom senkinek se, csakis akkor, ha már minden ki lett próbálva és 2 év elteltével is komoly gondot okoz. Túl sok a sikertelen beavatkozás....

Előzmény: vicuska66 (128)
vicuska66 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 128

Október elején műtöttek teniszkönyökkel.Sajnos nagyon sokat fáj,nem mondhatom.hogy jobb lett mint műtét előtt volt.A másikat is kellene műteni,de ezek után nem merek belevágni

Előzmény: Joeatya1 (123)
Móricz75 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 127

Szia!Én meg azt mondom,h ne keseredj el..nekem volt egy vállműtétem és arra a kérdésemre,h mennyi idő a gyógyulás az orvosok azt mondták,h három hónap az egész(hittem is, meg nem is)A Valóság az teljesen más..szorgalmasan csináltam a gyógytornát és fél év elteltével ott tartottam,h a mozgástartományt 0-ról feltornáztam kb.50%-ra,és már viszonylag fájdalom mentes volt az életem.

Teljes gyógyulás egy év volt.A teniszkönyököm 10 hónap alatt jött rendbe,itt nem volt műtét,de rengeteg törődés kellett neki és sok idő.

Előzmény: Joeatya1 (123)
mata1981 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 126

mese-habbal. ugyanúgy nem ér semmit mint az ultrahang, mágnesterápia, interferencia stb. hókusz-pókusz ráadásul a drágább fajtából.

Előzmény: ez van itt (124)
mata1981 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 125

hát nem akarlak elkeseríteni, de ha 3 hónap után se jó, akkor nem sikerült a műtét... én teniszkönyök műtéten vacillálok, de az ortopéd sebész azt mondta, hogy 10 műtétből 2 nem sikeres és akár életem végégi megmaradhat a probléma...lehet Te pont belestél abba a 2-be...

Előzmény: Joeatya1 (123)
ez van itt Creative Commons License 2018.02.14 0 0 124

Akinek fáj javasolnám a lokeshullam terápiát!! 

4-5 alkalommal kell elmenni, hatasos!! 

Egy próbát megér, fizetős ez igaz! 

De a műtét előtt mindenképp megéri a próbát, 1 alkalom 5-8 ezer Ft közt van. 

 

Joeatya1 Creative Commons License 2018.02.10 0 1 123

Sziasztok! 

Sajnos nekem elkerülhetetlen volt a műtét. Golfkönyökkel küzdöttem. Volt kezelés, pihentetés, injekció... de semmi.

a kérdésem azokhoz szólna akiket már műtöttek. 3 hónap telt el, de még mindig nem az igazi. Nem igazán tudom terhelni. Persze lehet,hogy csak türelmetlen vagyok. Aggódom, hogy nem sikerült tökéletesen. Mennyi idő a gyógyulás? Van esetleg valakinek tapasztalata?

Hálásan köszönöm a választ. 

Don Palesz Creative Commons License 2017.12.29 0 0 122

Ja és 55000-t fizettem azért, hogy most jobban fájjon.

Előzmény: Don Palesz (121)
Don Palesz Creative Commons License 2017.12.29 0 0 121

Üdv, nekem is teniszkönyök problémám van, több, mint egy éve. December elején kaptam hialuronsav injekciót(tendovis) a könyökömbe, de azóta sem javult, hanem inkább romlott. Az orvos szerint, akinél kb 2 hete jártam, azt mondta, hogy nem baj, ha még nem jó, mert szerinte az injekció lassan hat, de a hatása tartósabb lesz, mint a sima szteroid injekciónak, meg hogy eddig még mindenkinél bevált. Járt már más is hasonlóan?

Móricz75 Creative Commons License 2017.12.26 0 0 120

Köszi én sem panaszkodom!Így már elvagyok,de ismerős az érzés amit leírtál,ki tudja feszíteni az embert...:)Ha van lehetőséged próbáld ki a kollagén kezelést!

Már hogy mindent kipróbáltam,azt mondom,h ez éri meg legjobban a pénzét...most már, havonta csak egyszer járok,de még mindig érzek javulást tőle... már el tudom hinni,h meggyógyul.

Érdekes módon,most,h alig van gyulladás,a tőgykencét is tudom használni.

Talán az is használ valamit.

Előzmény: Walter-Mute (119)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.12.25 0 0 119

Szia!

 

Köszönöm, egészen tűrhető a kezem. :) Persze pont a napokban dühített fel, hogy 2 hét tünetmentesség után megint elkezdett fájdogálni. Szerencsére 2 nap teljes pihentetés után ismét tünetmentes. Sokkal többet bír már, de szerintem még legalább fél év, mire 95% -os lesz. 100 meg személyes véleményem szerinte sose lesz már.... Ilyen hosszú ideig fennálló gyulladás után eléggé kételkedem. :)

 

Nálad mi a helyzet?

Előzmény: Móricz75 (118)
Móricz75 Creative Commons License 2017.12.20 0 0 118

Hogy vagy Walter?:)

 

Előzmény: Walter-Mute (110)
mata1981 Creative Commons License 2017.12.16 0 0 117

Sziasztok!

 

 

Attól kérdeznék akit már műtöttek: mennyi idő múlva lehet újra 100%-osan használni a kezet (tehát pl súlyzós edzés, nehéz tárgyak cipelése stb stb.)

 

Köszi!

 

Chronoss Creative Commons License 2017.11.24 0 0 116

Köszi a tippet. (Bár jelenleg nehezen tudok elképzelni olyan súlyos könyökproblémát, ami futásra ösztönözne :D , de megtartom a jövőre. Ki tudja, mi jön még.

Előzmény: Móricz75 (115)
Móricz75 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 115

Kiegészíteném még azzal,hogy a futás is nagyon sokat segít leküzdeni a teniszkét....persze a fokozatosság elvét betartva,jó cipő,bemelegítés,nyújtás...nehogy egy másik ízületi gyulladással szembesüljünk.:)

Viszont a hatásai elképesztő jók!

Előzmény: Móricz75 (113)
Chronoss Creative Commons License 2017.11.23 0 0 114

Köszi a választ! Közben szereztem Powerballt (fordulatszámmérő nincs rajta sajnos, így csak "érzésre" pörgetem). Elég pontosan azt a területet mozgatja, ahol a panasz található. Pár napja használom óvatosan. Másnapra picit mindig érzékeny az említett terület, de nem erősödik fel a fájdalom, hamar elmúlik. Gondolom fokozatosan tudom majd terhelni. Gyakorlatok után nyújtok. Eddig úgy tűnik be fog válni :)

Előzmény: Móricz75 (113)
Móricz75 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 113

Szia!Én személy szerint két erősítő gyakorlatot használok illetve kipróbáltam a powerballt.

Az egyik egy egyszerű szivacs labda(decathlon)3 szor 25 összeszorítás,nevetségesnek hangzik,de mikor kezdtem csinálni 10 szer alig bírtam,olyan gyenge volt az alkarom.

A szivacslabda után csuklóhajlítást csinálok 2 szer 12,alkar az asztalon,csukló lelóg az asztalról,tenyér lefelé néz kézben egy egész kicsi súlyzó vagy üdítős flakon...mindegy, csak ne legyen nagy a súly(fájdalom mentes legyen a gyakorlat)lassan mozgatni a súlyt le-fel,fent pillanatra megtartani.

A powerballt is jónak találom,1,5 perc oldalanként,közepes fordulatszámon, nem túl megerőltető,de szépen megdolgoztatja az adott izomcsoportot.

Nyújtani minden nap szoktam,edzeni hetente háromszor...a nyújtásokról sok videó van youtubon,Dr.Kelly Starrett videói pl.

Előzmény: Chronoss (112)
Chronoss Creative Commons License 2017.11.19 0 0 112

Sziasztok!

Ez év júniusában egy kissé megerőltető kisbaltázós nap után (karókat hasítottam, hegyeztem, ütöttem le földbe) fájt először az alkarom. Pihentetéstől elmúlt, aztán újabb, jóval kisebb megerőltetéstől ismét megfájult. Szép lassan húzódott felfelé a csuklótól a fájdalom. Két hónap után már mindenhol fájt, kéztőtől könyökig, reggel a akávéspohár megemelése is kínos volt. Próbálkoztam kenőcsökkel (Fekete nadálytő, Flector, Richtofit, Voltaren) Flector tapasszal, Tigris tapasszal, stb. Az egyetlen, ami enyhített picit az a Voltaren ampulla volt, de csak szájon át alkalmaztam. Kb. két hónapja egyik kollégám beajánlott a sógorához, aki sebész. Már az első kézfogásnál diagnosztizálta, hogy teniszkönyököm van :) Beszúrt egy adag Diprofos-t, ami után másfél - két napig még kevésbé volt használható a karom. Utána viszont a fájdalom megszűnt. Egy hónap után újra elkezdtem terhelni (barkács, autószerelés, íjászat) és időnként tompán visszatér a fájdalom. A Decathlonban vásárolt könyökszorító segít valamelyest, de nem szeretném, ha életem végéig hordanom kellene. Olvastam a korábbi hozzászólásaitokban, hogy a rendszeres nyújtás, erősítés segíthet. Van ennek valamilyen részletes leírása? Illetve a Powerball használata jó lehet-e szerintetek? Köszi a válaszokat!

Kis Zseb Creative Commons License 2017.10.31 0 0 111

Köszönöm szépen a válaszodat! :) 

Előzmény: Walter-Mute (110)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.10.31 0 0 110

Az első és legfontosabb, hogy teljesen tehermentesítsd. Az edzés ilyenkor tilos...

Az orvosi kollagént és a lökéshullám terápiát neked is tudom javasolni, ez a kettő sokat lendít. Linkeltem lejjebb egy videót, ahol bemutatják, hogyan kellene masszírozni minden nap, illetve vannak különféle nyújtógyakorlatok is, Móricz is linkelt egy érdekeset. Ezek mind-mind kellenek a gyógyuláshoz. Sőt, ha a lehető legjobban kezeled a helyzetet, akkor is meglehet, hogy akár 1-1,5 évig is szenvedsz vele. Kitartást a kórsághoz! 

Előzmény: Kis Zseb (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!