Keresés

Részletes keresés

Lestat, the vampire Creative Commons License 2006.03.29 0 0 1036

Szevasztok!

 

Szerintetek mennyire hiteles L. Block Bérgyilkos c. regénye. Tényleg meg lehet azt csinálni amit és úgy ahogy Keller csinál?

 

Vagy pl. Bernie Rodenbar?

 

Morgiana Creative Commons License 2006.03.25 0 0 1035

értem én, hogy nem vagyunk egyformák, kíváncsi voltam csak, hogy van-e rá valami indok, vagy csak:)

(a smiley-kal tom, bőkezűen bánok, de vigyori típus vagyok - ez van;))

Előzmény: -boneheaD- (1034)
-boneheaD- Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1034
Neked ez jön be, nekem más, nem vagyunk egyformák, ilyen egyszerű (sőt, mondjak még vmit? az angol akcentust is utálom).

Egyébként meg no offense, de kevesebb szmájlival is ugyanolyan érthető marad egy hozzászólás, lásd:

Könyveket olvasni jó. :)
Előzmény: Morgiana (1030)
tejbegrrr!!! Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1033
Pedig csak kulissza. És Gordianus sem az a tipikus római polgár, ahogy erre a kritikák is felhívják a figyelmet, ld. pl. ódzkodását a rabszolgaság intézményétől. Ami látványos ezekben a könyvekben, az valóban a kézzelfogható közelségbe hozott, átélhető hűséggel megidézett akkor, de számomra mégsem ez izgalmas és vonzó bennük igazán, hanem ami a Nyomozóban örök emberi...
Előzmény: Dohi (1032)
Dohi Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1032
+1 a romai kor ellen. semmi bajom vele persze, csak egyszeruen nem erdekel, meg nem foglalkoztat kulonosebben a tortenelem sem ugy altalaban.
Előzmény: Morgiana (1030)
Morgiana Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1031
khmm..szóval előre spóroljunk a betűkkel..bocsi:)))))))))))))))
Előzmény: Morgiana (1030)
Morgiana Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1030

Tényleg, nem szereted a római kort? hmm, ez furi, te vagy az egyetlen akit "ismerek", akinek eddig nem tetszett (jó régen voltak, az igaz;))))))))))))

szerintem nagyon érdekes korszak, mondhatni már ellőre lejátszották azt, ami a későbbi századok csináltak...vagy te nem így látod?

Viszont a 20/30-as évek az tényleg nagyon király, nagyon szívesen éltem volna akkor, szesztilalom, AlCapone, király autók, jó ruhák, jó zene...:))))

Bár nekem Anglia jobban bejön, szívesen végigjártam volna a gyarmatbirodalmat...te inkább maradsz Chicago-nál?

;)))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: -boneheaD- (1029)
-boneheaD- Creative Commons License 2006.03.22 0 0 1029
Konkrétan Saylorral nincs semmi bajom, mivel nem ismerem. Egyszerűen rettenetesen hidegen hagy (sőt: nem érdekel) a római kori közeg. Ennyi, ez valszeg genetikailag így van bennem, mert a 20/30-as évek Amerikájába pl egyszerűen bele vagyok szeretve, ahogy kell.
Előzmény: Morgiana (1028)
Morgiana Creative Commons License 2006.03.22 0 0 1028

 

Halló,

 

uppsz, sikerült a két legjobban nem szeretett szerzőt kiemelnem?;))))))

Megkérdezhetem, hogy miért nem? Mondjuk Hamiltont még valahol meg tudom érteni, hogy nem jön be a karózzuk meg -  keféljük meg vonulat, de mi a baj Saylorral?

 

Lestat, csak nem egy Blake-kisasszony rajongó? Az első itt ebben a topicban, ha jól sejtem?

;))))

(melyik a kedvenc könyved??)

Lestat, the vampire Creative Commons License 2006.03.21 0 0 1027

Miss Hamiltont is komálom. Minden Anita Blake részért megőrülök.

 

Dohi Creative Commons License 2006.03.21 0 0 1026
hamiltonrol nem is beszelve, mi? :D
Előzmény: -boneheaD- (1025)
-boneheaD- Creative Commons License 2006.03.21 0 0 1025
Nem lehet mindenkivel jóban az ember... :)

Egyébként felőlem aztán utálhatod, ha vki nem szereti, hát nem, engem meg Saylor nem érdekel marhára.
Előzmény: Morgiana (1024)
Morgiana Creative Commons License 2006.03.21 0 0 1024

 

Sziasztok,

 

akkor mi lehet hogy nem leszünk jóban?;)))

Az első Keller könyv nagyon nem jött be, még a címére sem emlékszem - vagy lehet, hogy ezt itt nem kellene hangoztatni?:)))))

De lehet, hogy nekilendülök még egyszer, hátha, adok egy esélyt - ugye rendes vagyok?;)))))

Bár, most hogy mondod - az tényleg jó, hogy Keller fejében meg sem fordul, hogy esetleg más foglalkozást válasszon...

 

Maradok inkább Seven Saylornál és Miss Hamilton-nál (többek között:))))

 

Előzmény: -boneheaD- (1022)
Lestat, the vampire Creative Commons License 2006.03.12 0 0 1023

Igazad lehet a természetes foglalkozást illetően.

Te tudnád azt csinálni, amit Keller? Mondjuk ha annyira profi lennél mint ő?

Amúgy Bernie munkája nagyon csábító számomra. Csak lenne valahol egy zárfeltörő tanfolyam. El tudom képzelni, hogy mit érezhet a betörő, amikor egy idegen lakásban mászkál.

Amikor én egy szám. játékban egy idegen házban járok, tiltott helyen, akkor én is azt érzem, amit a jóöreg Bernie.

 

Előzmény: -boneheaD- (1022)
-boneheaD- Creative Commons License 2006.03.12 0 0 1022
Szerintem mi jóban leszünk. :)

Nekem is a Bérgyilkos-széria a kedvencem, de tőle gyakorlatilag mindent imádok, Scudder és Bernie között is nehezen tudnék dönteni. Mennyire hiteles? Jó kérdés, nem ismerek bérgyilkost. Szvsz az a legszebb a figurában, h LB pont úgy mutatja be, mintha teljesen természetes foglalkozása lenne, és akár a szomszédunk is lehetne.
Előzmény: Lestat, the vampire (1021)
Lestat, the vampire Creative Commons License 2006.03.12 0 0 1021

Hi mindenki!

 

Kőkemény Lawrence Block rajongó vagyok. Kedvencem a Bérgyilkos és a Bérgyilkos célkeresztben, de nagyon tetszik az Apák bűnei.

De imádom A betörő, akit a szekrénybe zártak-ot is nagyon nagyon meg az előző részét is.

Szerintetek mennyire hiteles a Bérgyilkos és a következő J. P. Gyilkos Keller könyv?

Szerintem eléggé hiteles habár kicsittúl nagyvonalakban ír az író, de részletesebben már nem is olvasná szívesen az ember. A részleteket az olvasó fantáziájára kell bízni nemde?

 

 

 

DuDoR Creative Commons License 2006.01.06 0 0 1020
Na, sikerült megszereznem egy antikváriumban a Bérgyilkos a célkeresztben-t, és ha már mellette volt, a Vurt-ot is elkhoztam, úgyhogy hamarosan kőkemény vélemény-nyilvánítás következik! :))

Amit azóta is hiába várunk... ;)
Előzmény: nightwish (1015)
DuDoR Creative Commons License 2006.01.06 0 0 1019
Az Agave kiadó szerkesztőivel találkozhatnak az érdeklődők 2006. január 7-én délután 5 órakor az Alexandra Könyvesház IV. emeletén (1055 Budapest,
Nyugati tér 7.)
Program: 2006-os tervek, és egyebek
nightwish Creative Commons License 2005.11.15 0 0 1018
Wazze, hát érdemes egyáltalán igyekezni, és elsőnek véleményt nyilvánítani valamiről? :(  :))
-boneheaD- Creative Commons License 2005.11.14 0 0 1017
Na én ezt a spoilerek miatt inkább kihagyom, a könyvhöz meg nemtom mikor jutok hozzá, elég csehül állok, ami az anyagiakat illeti... (basszameg, ma is láttam vagy 3 idegennyelvű könyvet, amit bevettem volna szívesen!)
Előzmény: nightwish (1016)
nightwish Creative Commons License 2005.11.14 0 0 1016

Na, már csak azért is, hogy felhozzam a topicot: megvan a Lenn a sivár Földön Dick mestertől, eddig kb. a felénél járok, összességében igen kedvező benyomásokat szereztem róla. Külön tetszik, hogy a kötet végén a szerző maga kommentálja az egyes novellákat. Rövid véleményem, itt-ott halvány SPOILERekkel:

 

Az első sztori, a RUUG jól megírt, kellemes darab,de semmi különös. A kommentár - a személyes vonatkozások miatt - sokkal érdekesebb volt számomra.

 

A KOPONYA - Időutazós sztori, aki kedveli az effajta történeteket, menet közben kitalálhatja, mi lesz a vége, úgyhogy ez sem annyira ütős, de persze azért korrekt.

 

FIZETSÉG - Több dolog is a helyén van ebben a történetben (mire lehet használni egy csomó, első látásra kacatnak tűnő tárgyat?), de szerintem kurtán-furcsán ér véget. Felizgatott, aztán otthagyott álló léccel, emiatt nem kedveltem annyira.

 

KOLÓNIA - Igen, végre! Nagyon rendben van, a hangulat, a karakterek, az alapötlet, a lezárás. Gonosz és erős - szvsz hibátlan!

 

AZ AKASZTOTT IDEGEN - Szintén nagyon nagyon erős és jó írás, hidegháborús-paranoiás hangulat, csúfondáros és hatásos lezárás!

 

AZ ARANYEMBER - Nagyon kedvelem ezt a mutánsos írást, nem csak azért, mert egyszerre idézi Wyndham Újjászületését, és az X-Men képregénysorozatban ábrázolt világot, hanem azért is, mert - mint az az utószóból kiderül - határozottan szembemegy a korban elvárt sémákkal. És persze mindettől függetlenül is megáll a maga lábán!

 

AZ UTOLSÓ MESTER - Valamivel gyengébb írás, legalábbis szerintem. Két világ csap össze benne, s mindkettő jól megrajzolt, ami viszont zavart: kissé szájbarágós, sulykolt az üzenet. Valahol az erős közepes és a jó között helyezkedik el a novella.

 

KÖZVETLEN ÉRTÉKESÍTÉS - Erősen szatirikus, éjfekete humorral átitatott írás a reklámfogásokról, a végén egy kis akcióbetéttel. Dick szerint a lezárás nem jó, szerintem semmi gond vele. Ha valakinek valami nem tetszhet, hát inkább a humor lesz az, de nekem az is rendben volt.

 

LENN A SIVÁR FÖLDÖN - Elképesztő!!! Eddig - számomra - a kötet legerősebb írása, erőteljesen misztikus légkörben kezd, angyalokkal és vérömléssel, aztán átcsap Dick kedvenc témájába: mi is az egyén, milyen helye lehet a világban? A lezárás ZSENIÁLIS!

 

KÖZTERM - Semmivel sem gyengébb írás az ember és a gépek harcáról, de aki terminátoros sztorit vár, nagyot csalódik. A lezárás itt is nagyon megemeli az egészet!

 

Számomra továbbra is Dick a legnagyobb, egyszerre irigylem écs csodálom, hálás köszönet az Agavénak, hogy kiadtak! Várom az újabb Dick-köteteket, úgyhogy csak így tovább!!!

nightwish Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1015
Na, sikerült megszereznem egy antikváriumban a Bérgyilkos a célkeresztben-t, és ha már mellette volt, a Vurt-ot is elkhoztam, úgyhogy hamarosan kőkemény vélemény-nyilvánítás következik! :))
IraGaines Creative Commons License 2005.08.28 0 0 1014

Na, csak hogy megint kibillentsem akkor az egyensúlyt: ugyanúgy imádtam ezt is, mint a Bérgyilkos-t. Az első 10-15 oldal belerázódás után megint elkapott a hangulat, megint rájöttem, miért is imádom annyira Kellert (és talán ennél a könyvnél az is jobban előjött, hogy miért nem lenne ezt szabad:). És újabb jó pont, hogy az egymáshoz csak elég lazán kapcsolódó novellák füzére helyett kerek egész regény volt a Hit List, egy remek főszállal (bár SPOILER valamiért abban reménykedtem, hogy Rogert nem sikerül elkapni, és a következő könyvben is visszatér - a végén azért már sejtettem, hogy is lesz a befejezés, és végülis jó volt így).

 

Most már csak egy a baj: a 2006 áprilisi dátum nagyon nagyon messze van még. :(

 

(Azért csak a Keller-könyvek Block legjobbjai, száraz-Scudder ide, humoros-Bernie oda).

Előzmény: Dohi (1011)
Dohi Creative Commons License 2005.08.24 0 0 1013
az engem is meglepne... egyebkent nem faj, csak csipkelodtem.
Előzmény: -boneheaD- (1012)
-boneheaD- Creative Commons License 2005.08.24 0 0 1012

Mondjuk azt nem teljesen értem, miért fáj neked, h ekkora örömöt szerzett nekem ez a könyv. Bár az lepne meg, ha valami miatt egyszer nem negatívkodnál, no de mindegy...

:(

Előzmény: Dohi (1011)
Dohi Creative Commons License 2005.08.24 0 0 1011
asszem ezzel helyreallt a topicban az egyensuly :)
Előzmény: nightwish (1010)
nightwish Creative Commons License 2005.08.24 0 0 1010
Én ugyan csak a honlapra kitett ízelítőt olvastam, de az nem hagyott túl mély nyomokart bennem. A fordítást helyenként kissé pongyolának éreztem (elég sok bnenne a szóismétlés), és rá kellett jönnöm, hogy mind Block, mind Keller elveszítette a szűkszavúságát, ami pedig az I. résznél igencsak tetszett. Egyelőre ennyi. Természetesen adok neki egy esélyt, hiszen a Bérgyilkos nagyon eltalált, de megvárom, amíg szembejön velem, mondjuk egy antikváriumban. 
Előzmény: -boneheaD- (1006)
IraGaines Creative Commons License 2005.08.24 0 0 1009

Már csak órák kérdése, hogy elkezdjem. :)

Előzmény: -boneheaD- (1006)
-boneheaD- Creative Commons License 2005.08.24 0 0 1008

Mondja ezt az, aki megveszi a Fűnyíró ember 32-t, a Kukorica gyermekei XIII-at és a hasonló, minőségi múvikat csak azért, mert SK!

 

(Te kezdted. :) )

Előzmény: Dohi (1007)
Dohi Creative Commons License 2005.08.23 0 0 1007
elfogult?! ez mar inkabb beteges ;)
Előzmény: -boneheaD- (1006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!