Keresés

Részletes keresés

alfa/omega Creative Commons License 2023.08.20 -2 0 289168

Ha rendben. Akkor kérdezz nyugodtan, akár a töketlen Németh Sándor faszságairól, azaz a fals tanításairól is...

 

A sok bugyuta,  marha gazsuláló nem érdekel.

Előzmény: Lock in 2 (289167)
Lock in 2 Creative Commons License 2023.08.20 -1 0 289167

Rendben.

Előzmény: alfa/omega (289166)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.20 -3 0 289166

Ez nem sikerült, ahogy látom.

 

Én is így látom.

 

Hála az Istennek kiszakadtam az ilyen szektákból mint például a hitgyülekezete,

 

 

Ez nem érdem. Akkor aki nem is volt ott az előrébb tart.

 

Miért nem hallgatsz akkor rám?

 

és így a vezetőire sem hallgatok, és nem csak egy könyvet ismerek csak.

 

De hallgattál. Micimackó?

 

Meg ugye ez a pokolra kerülős szövegből is sikerült kijönnöm.

 

Elég sokáig tartott.

 

Nem értem a többesszámot, de az értetlenségedet igen.

 

Melyik a Biblia legrégibb része?

 

Például ezt a könyvet, szerintem már vagy 15éve olvastam.

 

Én meg 30 éve túlhaladtam.

 

Előzmény: Lock in 2 (289165)
Lock in 2 Creative Commons License 2023.08.20 -1 1 289165

"Úgy van. Ne személyeskedjünk, hanem maradjunk a tárgynál:"

 

 

Ez nem sikerült, ahogy látom.

 

"Aki egy könyvet ismer csak, ( és a hülye vezetőire hallgat ) az a pokolra kerül."

 

Hála az Istennek kiszakadtam az ilyen szektákból mint például a hitgyülekezete, és így a vezetőire sem hallgatok, és nem csak egy könyvet ismerek csak.

Meg ugye ez a pokolra kerülős szövegből is sikerült kijönnöm.

 

"- Mikor olvasna el valaki közületek egy kritikai könyvet? -"

 

Nem értem a többesszámot, de az értetlenségedet igen.

 

 

 

Például ezt a könyvet, szerintem már vagy 15éve olvastam.

Előzmény: alfa/omega (289153)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.19 -2 0 289164

Tőled nem szeretnék tanulni.

 

Mindenkinek szabad akarata, hogy hülyén hajon meg.

 

Már a neved sem szimpatikus.

 

Képzeld el, hogy miként változott, Jézus ben Józsefről, a név Názáreti Jézusra...

 

Miközben anno ilyen város még nem is létezett.

 

Emlékeztett az Omega maffia gyülésjténységre.

 

Hogyne, sok ilyen pénzkereseti mód létezik. De nekem nem kell egy fitying sem.

 

Nem mindenki az abban a közösségben, de a vezetője sajnos az:https://www.facebook.com/suvegesimre777

 

Alfa és ómega (Α - Ω) a klasszikus (jonikus) görög ábécé első és utolsó betűje, következésképpen az első és az utolsó, a kezdet és a vég, valamint a teljesség szimbóluma.

A jelenések könyvében az Atyaistent (1,8; 21,6), illetve Jézus Krisztust (1,12-18, 2,8; 2,13) jelöli, annak kifejezésére, hogy Isten, illetve Jézus öröktől fogva van és örökké él, ő az ősforrás és a végcél. Az ábécé első és utolsó betűje annyit is jelent, hogy annak minden betűje. Az alfa és ómega tehát a sorozat egészét is jelenti, így magát a teljességet.

Előzmény: Dr Dee (289163)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.19 -2 0 289163

Tőled nem szeretnék tanulni. Már a neved sem szimpatikus. Emlékeztett az Omega maffia gyülésjténységre. Nem mindenki az abban a közösségben, de a vezetője sajnos az:https://www.facebook.com/suvegesimre777

 

 

Előzmény: alfa/omega (289162)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.18 -2 0 289162

Remélem, azóta megértetted.

 

Ja és kitt is boldogan, szabadon él..

 

Tudtommal már eladták és egy garázsban tengődik.

 

Gondolkodj és tanulj tőlem.

Előzmény: Dr Dee (289147)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.18 -2 0 289161

Ez nem ítélet, hanem szikár ténymegállapítás.

Még fordulhat jóra, ha tanul.

Előzmény: 11_11 (289146)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.18 -2 0 289160

A halottak feltámadása. 3Elsősorban azt hagytam rátok, amit magam is kaptam: Krisztus meghalt bűneinkért, az Írások szerint,

 

Miféle Írások szerint?

Előzmény: 11_11 (289144)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.18 -2 0 289159

Hát még is ezek kiállták ezt a 2000 évet. A tied kiállja a következő éveket?

 

Nem állták, ki. Napról napra változnak. menj el Afrikába és nézd meg ott miben hisznek...

Vagy nézd meg a Mohamedánokat, akik többen vannak mint ti..

 

Nem csak Pál "kézírása" az Új szövetség!!

 

Nem. De a megváltás tana az Ő-vé. Bár az is igaz, hogy ellopta Barnabástól....

 

Hiszek benne ,hogy meghalt értem is és feltámadt. Most ott van Isten jobbján!

 

Te szerinted hülyeség :-)

 

Hol tartok most szerinted? Élek boldogan, meg van mindenem stb stb

 

Hinni mások is hisznek, még nagyobb faszságokban is.

De ettől ez még nem igaz.

Ugyan, vannak még jobban élők is...

Ez lenne a mérce?

 

Ezek szerint még nagyobb a baj. Ló..sem ismered az evangéliumból, Jézus valódi szavait...

 

Kikre gondolsz itt? Kinek a butaságai után megyünk?

 

Honnan tudjam? Az elsők azok a pogányok voltak, akik megmásították Jézus valódi szavait...

 

Az a görög is ember volt mint te. "

Ez zagyvaság, maradjunk ennyiben.

 

TE maradhatsz annyiban.

ha ember volt, akkor minek hiszed szentnek amit írt?

Zagyvaság amit ma bevesznek az írásokból azzal szemben amit Jézus valóban tanított.

 

Az a görög még a földrajzot sem ismerte..

Miért tévedt el Filep apostol, amikor találkozott az Etióppal?

Te okoska...

 

Szerinted!! :-)

 

Én tudom az igazat.

 

Ismét zagyvaságokat írsz, vagy csak rosszul fogalmazol. Segíts kérlek megérteni mit szeretnél írni!!!

 

Próbálj figyelni és tanulni.

 

"Márpedig Ő tudást kért számon és nem hitet...."

 

Milyen tudást kér(t) számon?

 

 

Hagyjátok őket; vakoknak vak vezetői ők: ha pedig vak vezeti a vakot, mind a ketten a verembe esnek. 15. Péter pedig felelvén, monda néki: Magyarázd meg nékünk ezt a példázatot.

 

16. Jézus pedig monda: Ti is értelem nélkül vagytok-é még?

Előzmény: Dr Dee (289143)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.18 -2 0 289158

Attól, hogy az evangélium hiteles része helyében a mesés részből merítesz, még nincs igazad.

 

Nem tudjátok elválasztani az ocsút a búzától.

 

M

 

Jézusnak az evangéliumok szerint is volt

választása!!!

 

Minden következményt az enyém, hogy a tö.... ütött fejeteket kitágítsam:

 

Ha már Biblia értelmezés és Péter:

 

Miként lehet, hogy Péter megtagadta - Jézust kakaszóra, ha nem lehetett a zsidók szerint anno kakas Jeruzsálemben???

Előzmény: Dr Dee (289142)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.18 -2 0 289157

Ugye végre megértetted amit írtam:

 

Jézus is visszakérdezett - az idézetem szerint - és te így Jézus szeretett anyját is szidalmaztad

 

nem csak az enyémet, aki immár fél évszázada elhunyt...

Előzmény: Dr Dee (289141)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.18 -1 0 289156

Az előírások rég megváltoztak Jézus idejére...

 

Például a Húsvét 3 napig tartott a diaszpórából érkezők és a számítási hibák elkerülése végett.

 

Éppen ezért ajánlom a képi ábrázolásokat tartalmazó zsinagógát...

Előzmény: 11_11 (289140)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.18 -1 0 289155

Jézus nem akart más vallást alapítani.

 

Pál eltévedt a Tórát olvasva és a mai tudományos ismereteinknek is ellentmondó tan alkotott:

 

Ezt a pünki egyházakkal szemben, aZ Egyezemes Római katolikus Egyház is elismerte...

Előzmény: Dr Dee (289137)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.18 -1 0 289154

Dura - Europosz

Előzmény: 11_11 (289136)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.18 -1 0 289153

Úgy van. Ne személyeskedjünk, hanem maradjunk a tárgynál:

 

Aki egy könyvet ismer csak, ( és a hülye vezetőire hallgat ) az a pokolra kerül.

 

- Mikor olvasna el valaki közületek egy kritikai könyvet? -

 

Előzmény: Lock in 2 (289149)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.14 -2 0 289152

Hahaha

Előzmény: Lock in 2 (289151)
Lock in 2 Creative Commons License 2023.08.13 -1 0 289151

Nyugodj meg, attól megnyugszol.

Előzmény: Dr Dee (289150)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.13 -2 0 289150

Neked nem mindegy ?

Előzmény: Lock in 2 (289149)
Lock in 2 Creative Commons License 2023.08.13 -1 0 289149

Tök jó lenne ha nem barmolnátok szét a személyeskedő, személyes vitátokkal ezt a topikot.

 

alfa/omega Creative Commons License 2023.08.13 -1 0 289148

Akkor szidtad: amikor azt mondtad, hogy Ő sem tanította meg a fiát arra, hogy ne kérdezzen vissza!

 

Ennyire buta vagy.

 

Most böjtölnöm kell és elmélkednem, de ez csak 5 napig tart.

 

Előzmény: Dr Dee (289147)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.13 -2 0 289147

"Miért szidalmazod Jézus Krisztus édesanyját, a Szeplőtelen Szűz Máriát?"

 

Mikor is szidtam? Amúgy Mária is egy egyszerű ember volt mint te vagy én. 

 

"Gondold meg mit beszélsz:"

 

 

:-)))))

 

És mikor bement vala a templomba, hozzámenének a főpapok és a nép vénei, a mint tanít vala, mondván: Micsoda hatalommal cselekszed ezeket?

 

és ki adta néked ezt a hatalmat?

 

24. Jézus pedig felelvén, monda nékik: Én is kérdek egy dolgot tőletek, a mire ha megfeleltek nékem, én is megmondom néktek, micsoda hatalommal cselekszem ezeket.

 

25. A János keresztsége honnan vala?

 

"Buta vagy mint a tök."

 

Szerinted. Nem baj ,de nem a pokolra kerülök. Ja és kitt is boldogan, szabadon él ez a "tök"

 

De még mindig nem nevelődtél meg, de lehet nem is fogsz mert a makacsságod mindennél fontosabb számodra....

 

 

Előzmény: alfa/omega (289145)
11_11 Creative Commons License 2023.08.13 -2 0 289146

 

Buta vagy mint a tök.

 

Máté evangéliuma   7. fejezet: 1-5

Az ítélkezés. 1 Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! 2 Amilyen ítélettel ti ítélkeztek, olyannal fognak majd fölöttetek is ítélkezni. Amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak majd nektek is visszamérni. 3 Miért látod meg a szálkát embertársad szemében, amikor a magadéban a gerendát sem veszed észre? 4 Hogy mondhatod embertársadnak, hogy hadd vegyem ki a szemedből a szálkát, amikor a magad szemében gerenda van? 5 Képmutató! Előbb vedd ki a gerendát a saját szemedből, s akkor hozzáláthatsz ahhoz, hogy kivedd a szálkát embertársad szeméből!

 

 

Előzmény: alfa/omega (289145)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.13 -1 0 289145

Miért szidalmazod Jézus Krisztus édesanyját, a Szeplőtelen Szűz Máriát?

 

Gondold meg mit beszélsz:

 

És mikor bement vala a templomba, hozzámenének a főpapok és a nép vénei, a mint tanít vala, mondván: Micsoda hatalommal cselekszed ezeket?

 

és ki adta néked ezt a hatalmat?

 

24. Jézus pedig felelvén, monda nékik: Én is kérdek egy dolgot tőletek, a mire ha megfeleltek nékem, én is megmondom néktek, micsoda hatalommal cselekszem ezeket.

 

25. A János keresztsége honnan vala?

 

Buta vagy mint a tök.

 

 

Előzmény: Dr Dee (289141)
11_11 Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289144

Teremtő képmása válasza, neked !

 

2019.6.14.  Korintusiaknak írt I. levél   15. fejezet:

                    (1-21, 24-25,29, v)

 

A halottak feltámadása. 3Elsősorban azt hagytam rátok, amit magam is kaptam: Krisztus meghalt bűneinkért, az Írások szerint, 4 eltemették és harmadnap feltámadt, az Írások szerint. 3Elsősorban azt hagytam rátok, amit magam is kaptam: Krisztus meghalt bűneinkért, az Írások szerint, 4 eltemették és harmadnap feltámadt, az Írások szerint. 5 Megjelent Péternek, majd a tizenkettőnek. 6 Később egyszerre több mint ötszáz testvérnek jelent meg, ezek közül a legtöbben még élnek, néhányan azonban már meghaltak.

 

20 De Krisztus feltámadt a halálból elsőként a halottak közül. 21 Mivel egy ember idézte elő a halált, a halottak is egy ember révén támadnak fel.

 

12  Ha tehát hirdetjük, hogy Krisztus feltámadt a halálból, hogyan állíthatják némelyek közületek, hogy nincs feltámadás? 13 Ha nincs feltámadás, akkor Krisztus sem támadt fel. 14 Ha pedig Krisztus nem támadt fel, nincs értelme a mi tanításunknak, s nincs értelme a ti hiteteknek sem. 15  Ráadásul még Isten hamis tanúinak is bizonyulunk, mert Istenről azt tanúsítjuk, hogy Krisztust feltámasztotta, holott nem támasztotta fel, ha a halottak egyáltalán nem támadnak fel. 16 Ha ugyanis a halottak nem támadnak fel, akkor Krisztus sem támadt fel. 17 Ha pedig Krisztus nem támadt fel, semmit sem ér a hitetek, mert még mindig bűneitekben vagytok. 18 Sőt azok is elvesztek, akik Krisztusban haltak meg.

 

 

  11_11

Előzmény: alfa/omega (289139)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289143

"2 ezer éves tévképzeteitek vannak."

 

Hát még is ezek kiállták ezt a 2000 évet. A tied kiállja a következő éveket?

 

 

 

"Pál nyomán egy olyan doktrínában HISZTEK, amelynek semmi alapja sincs."

 

Nem csak Pál "kézírása" az Új szövetség!!

 

 

"Mit jelent a hit Jézusban? Semmit. Hülyeségeket. Azért tartotok most is itt."

 

Hiszek benne ,hogy meghalt értem is és feltámadt. Most ott van Isten jobbján!

 

Te szerinted hülyeség :-)

 

Hol tartok most szerinted? Élek boldogan, meg van mindenem stb stb

 

 

 

"Mentek mások butaságai után."

 

Kikre gondolsz itt? Kinek a butaságai után megyünk?

 

 

 

 

" Mit szeretnél egy göröggel, aki görögül gondolkodott?"

 

Az a görög is ember volt mint te. "

Ez zagyvaság, maradjunk ennyiben.

 

"Az evangéliumok mesék, pici igazsággal fűszerezve."

 

Szerinted!! :-)

 

"De, Jézus valódi szavainak morzsája, többet jelent mint egy pogány elképzelése a valóságról."

 

Ismét zagyvaságokat írsz, vagy csak rosszul fogalmazol. Segíts kérlek megérteni mit szeretnél írni!!!

 

 

"Márpedig Ő tudást kért számon és nem hitet...."

 

Milyen tudást kér(t) számon?

 

Előzmény: alfa/omega (289131)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289142

"Hol voltak a vakok, a bénák és a többiek - Jézus perében?"

 

Jézusnak MEG kellett halnia a kereszten majd feltámadnia. 

 

Ez az ige miatt nem voltak ott, hogy védelmükbe vegyék.

 "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen" János 3:16

 

Bar Simon Péter még a Gecsemáné kertjében amikor letartoztatják Jézust védelmébe veszi őt.

 

Ekkor Simon Péter kihúzta a kardját, odacsapott a főpap szolgájára, és levágta a jobb fülét. Ezt a szolgát pedig Málkusnak hívták. János 18:10

Jézus nem kért abból, hogy megvédjék! Mert tudta mit kell megtennie értünk!!

 

 

Te ébredj fel! Bajban vagy jelenleg.

 

 

Az pedig a te döntése ha mesének mondod a bibliát. 

Mered vállalni a következményeit?

Előzmény: alfa/omega (289134)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289141

Drága jó édesanyakád nem tanított meg arra, hogy először válaszolsz a feltett kérdésre, majd utána kérdezel?!

 

 

Előzmény: alfa/omega (289139)
11_11 Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289140

2009. 8,1. 5 Második Törvénykönyv   16. fejezet:

 

         (1-12, 14, 16-18, 20-22 v)  + ( 13, 15, 19, v)  (21-22 v) 

                         

A húsvét ünnepe. 1 Legyen gondod az Abib hónapra, s üld meg a húsvétot az Úr, a te Istened tiszteletére. Mert Abib hónapban vezetett ki az Úr éjszaka, Egyiptom földjéről. 2 Húsvétra áldozz marhát és juhot az Úrnak, a te Istenednek azon a helyen, amelyet az Úr, a te Istened kiválaszt majd neve hajlékául. 3 De ne egyél hozzá kovásszal készült kenyeret: hét napig a kovásztalan kenyeret, a szükség kenyerét edd, hisz nagy sietségben vonultál ki Egyiptom földjéről, s így emlékezz meg Egyiptom földjéről való kivonulásod napjáról egész életedben. 4 Hét napig ne lehessen kovászt látni az egész határban, s a húsból se maradjon estétől reggelig, amelyet az első nap estéjén feláldozol. 5 A húsvéti áldozatot nem mutathatod be azon városok valamelyikében, amelyeket az Úr, a te Istened ad neked. 6 Arra a helyre kell (menned), amelyet az Úr, a te Istened neve lakóhelyéül kiválaszt. Ott kell bemutatnod a húsvéti áldozatot, este, naplementekor, Egyiptomból való kivonulásod órájában, 7 s megsütni és elfogyasztani is azon a helyen kell, amelyet az Úr, a te Istened kiválaszt. Másnap reggel aztán hazatérhetsz. 8 Hat napig kovásztalan kenyeret egyél, a hetedik nap pedig tarts ünnepi összejövetelt az Úr, a te Istened tiszteletére. Akkor semmiféle munkát ne végezz.

Más ünnepek. 9 Számolj hét hetet. A hetek számolását attól kezd, amikor a sarlóval az első vágást teszik a gabonában. 10 Aztán üld meg a hetek ünnepét az Úr, a te Istened tiszteletére, önkéntes ajándékkal, amelyet aszerint ajánljon fel kezed, ahogy az Úr, a te Istened megáldott. 11 Örülj az Úr, a te Istened színe előtt, te, fiad és lányod, szolgád és szolgálód, valamint a városodban lakó levita, a köztetek élő idegen, árva és özvegy, azon a helyen, amelyet az Úr, a te Istened kiválaszt nevének hajlékául. 12 Emlékezz vissza, hogy rabszolga voltál Egyiptom földjén, s ügyelj e parancsok pontos megtartására. 13 A sátoros ünnepet hét napig üld, akkor, amikor betakarítod szérűd és sajtód termését.

14 Örülj ünnepeden, te, fiad és lányod, szolgád és szolgálód, a városodban lakó levita, idegen, árva és özvegy. 15 Hét napig ünnepelj az Úr, a te Istened tiszteletére azon a helyen, amelyet az Úr, a te Istened kiválaszt. Mert az Úr, a te Istened minden termésedben s kezed minden munkájában megáld, légy hát valóban boldog. 16 Minden férfi háromszor évente jelenjen meg az Úr, a te Istened színe előtt azon a helyen, amelyet az Úr kiválaszt, a hetek ünnepén és a sátoros ünnepen. De senkinek sem szabad üres kézzel megjelennie az Úr színe előtt; 17 mindenki (vigyen), amit adni tud aszerint, ahogyan az Úr, a te Istened megáld.

 

 

 

A bírák. 18 Minden városban, amelyet az Úr, a te Istened ad majd minden törzsednek, jelölj ki bírákat és elöljárókat, hogy igazságos ítéletet hozzanak a népnek. 19 A jogot nem szabad csűrnöd-csavarnod, s nem szabad sem a személyre tekintettel lenned, sem vesztegetésül ajándékot elfogadnod, mert az ajándék megfosztja a bölcsek szemét a látástól és kiforgatja az igazak szavait értelmükből. 20 Egyes-egyedül az igazságra törekedj, hogy életben maradj, s birtokold a földet, amelyet az Úr, a te Istened ad neked.

 

Bálványimádás. 21 Az Úr, a te Istened oltárán kívül, amelyet majd építesz magadnak, ne ültess semmiféle szent fát, 22 s ne állíts fel kőoszlopot sem, hiszen gyűlöletes az Úr, a te Istened előtt.

 

 

 

 

Előzmény: alfa/omega (289138)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.12 -1 0 289139

Miért támadt fel Jézus - szerinted?

Előzmény: Dr Dee (289137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!