Keresés

Részletes keresés

Boby913 Creative Commons License 2021.09.27 0 1 2967

Mi átrepültünk egy napos szafarira egy hete, és nem kellett gyorstesztet végezni, minden flottul ment.

Előzmény: arpi99 (2966)
arpi99 Creative Commons License 2021.09.26 -1 0 2966

Sziasztok!

 

Okt. 22-én mennénk Zanzibárra.

Szept 19-től új belépési szabályok vannak.

TRAVEL ADVISORY NO. 8 OF 13TH SEPTEMBER, 2021

 

itt megtalalálható
https://afyamsafiri.moh.go.tz/#/home

Ez alapján szerintem magyaroknak nem kell érkezéskor gyorsteszt.
Viszont mi átrepülnénk a szárazföldre egy szafarira. Ez nem egyértelmű számomra, hogy ilyenkor  kell-e gyorsteszt.
Tud vki frissebb Infot?

 

 

Perh77 Creative Commons License 2021.09.16 0 1 2965

Szia, 

nem kellett kilépéskor fizetni!

Előzmény: Emese75 (2964)
Emese75 Creative Commons License 2021.09.16 -2 0 2964

Sziasztok 

Segítsetek légyszíves, kell e kilépéskor a 25$ kilépési illeték / fő, vagy sem?

Köszönöm a választ. 

Perh77 Creative Commons License 2021.09.08 0 0 2963

Szia Msz,

persze! Örömmel osztjuk meg a tapasztalatainkat!

alarcoslangur@gmail.com

 

Előzmény: maldívszerelem (2962)
maldívszerelem Creative Commons License 2021.09.07 -1 1 2962

Kedves Perh77,

örömmel olvasom hozzászólásod, mivel egy nagyon hasonló szafarit szeretnénk februárban (Tarangire helyett Serengeti), zanzibári nyaralással egybekötve. A repülőjegyünk már meg van, mi is gyerekeinkkel - 3 és 7 évessel - utazunk (remélhetőleg). Nem szeretnék tolakodó lenni, de az lenne a kérdésem, hogy esetleg privátban felvehetném Veled a kapcsolatot? Igazából a tapasztalataidra lennék kiváncsi, meg néhány praktikus kérdésem lenne az utazással, gyerekkel való utazással kapcsolatban. Előre is köszönöm, ha megtisztelsz a válaszoddal!

Üdv,

msz

Előzmény: Perh77 (2957)
Emese75 Creative Commons License 2021.09.03 0 0 2961

Köszönöm az információkat Kriszti 😊

Előzmény: Kriszta248 (2960)
Kriszta248 Creative Commons License 2021.09.02 -1 0 2960

Ja és vigyetek mindenképpen esőkabátot, nálunk szerencsére csak egyszer szakadt le az ég a 12 nap alatt és épp amikor kocsiban voltunk, de akkor esik rendesen :-).

 

Illetve ami kell nem csak ide, de más országba is, az átalakító a töltéshez illetve mi vittünk elosztót/hosszabbítót, így egyszerre 3-4 eszközt is tudtunk tölteni.

 

Ami még nálunk bevált, hogy ne kelljen mindig kenekedni és az óceánnak is jót tegyünk, hogy a sok krém ne jusson bele, vettünk 50 faktoros fehér pólókat (hosszúújjút) a D betűs sportboltban és abban úsztunk, egyszerűbb volt így. A nap elleni védelem nagyon fontos, felhősen is éget a nap, nem egy szétégett embert láttunk.

ViragIldi22 Creative Commons License 2021.09.02 0 0 2959

Köszönöm 

Előzmény: Perh77 (2957)
Kriszta248 Creative Commons License 2021.09.02 0 1 2958

Szia Emese,

 

Nem kell malária gyógyszer és Zanzibáron sárgalázra sem.

 

A delfinles az egy delfin hajkurászás, ahol nagy eséllyel meglátod a delfint kb. 3 másodpercre ha vízbe ugrasz, de nagyon gyorsak. Mnembán is lehet látni delfineket, ha korán odaérsz, 9 előtt nagy eséllyel ugyanazt látod, mint a déli részen aztán visznek snorkellezni.

Mi nem igen ettünk csak a hotelben, all inclusive-on voltunk, úgy hogy amikor programos napunk volt épp jól esett, hogy a gyomrunk kicsit ejtőzött, csak az otthonról vitt kekszet, ropit ettük. Barátaink ettek helyi étteremben is, persze turistás helyen, semmi bajuk nem volt. A helyieknek szánt kifőzdékben nem lesz gusztusod kóstolgatni, mert ragad a kosztól minden :-)

Ahova nem nagyon mennek az emberek, de nekünk nagyon szép volt az a Kiwengwa barlang, egy mini aggtelek, csak nomád körülmények között, zseblámpával és denevérekkel, de csodaszép. Azt nagyon ajánlom, nincs messze Mnembától. Mnemba egyébként gyönyörű, az ottani snorkellezés hihetetlen. A helyi iskolát se hagyjátok ki, jó tapasztalat és élmény. Mi itthonról vittünk filceket, tollakat, ceruzákat füzeteket, édességet és otthagytuk, de még adtunk dollárt is az igazgatónak, írtó nagy szegénység van az iskolákban, kb. 300-400 gyerekre 1 wc jutott és azt szerettek volna építeni.

 

 

Itt a programunk:

 

1. Spice Tour + Stone Town Tour + Prison Island

2. Butterfly park, Jozani Forest + Kuza cave + The Rock

3. Chumbe Island

4. Mnemba Island Trip + Nungwi, Beach, Turtles and Local School + Kiwengwa Caves

 

 

Keresd Amnafot és mondd neki kérlek, hogy Kriszta üdvözli :-)

Perh77 Creative Commons License 2021.09.02 -1 0 2957

Szia, 

mi most júliusban voltunk egy 3 naposon: Tarangire NP,

Ngorongoro és Lake Manyara. A repjegyet magunk vettük (Zanzibar-Arusha, 60e volt a retúr, Air Tanzania) és aznap ott megszálltunk (50 USD plusz transzfer és vacsi). Ezen felül hármunknak (2 felnőtt és egy - szinte ingyenes - 5 éves) került 1680 USD-be. A Professionals Safari Africa szervezte, de a safaribookings-ról indítottuk a keresést, kértünk 5 árajánlatot (ennyit enged).

Azt Te tudod nekik meghatározni, mi legyen a díjban. 

Mi lodge-os (azaz drágább) verziót kértünk, illetve saját autót (ha shared és másokkal együtttraknak, akkor olcsóbb).

 

Előzmény: ViragIldi22 (2955)
Perh77 Creative Commons License 2021.09.02 0 0 2956

Szia,

mi most voltunk júliusban és nem kértek sárgaláz oltásigazolást (férjemnek nincs is).

Én úgy olvastam, hogy nem kell, mert sárgaláz-mentes ország, csak azoktól kérik, akik sárgalázzal érintett területről érkeznek (akár csak átszállás is volt).

Szerintem irtóra megéri szafarizni wow. Ha megtehetitek, menjetek! Az ötévesünk is odavolt, nemcsak mi :)

Előzmény: Boby913 (2944)
ViragIldi22 Creative Commons License 2021.09.02 0 0 2955

Szia!

Engem erdekelne par info. Melyik nemzeti parkban voltatok es mennyi idore? Repulovel mentetek at? Mennyibe kerult es ki szervezte? Sargalaz elleni nem kellett, de ha jol latom malaria elleni gyogyszert szedtetek?

Köszönom 

 

Előzmény: Ptomi1982 (2848)
COOP Creative Commons License 2021.08.30 -1 0 2954

mi szedtünk igaz Kenyába jártunkkor, de semmi kellemetlenséget nem okozott.

Előzmény: Emese75 (2953)
Emese75 Creative Commons License 2021.08.30 -1 0 2953

Sziasztok 😊

Lenne még egy kérdésem 😁

Malária ellen szedett - e mindenki gyógyszert , vagy volt aki bátor volt s nem? 

Boby913 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 2952

Szeptemberben is sok a kite-os Paje oldalán? Második szállásként ott tervezünk megszállni.

Az apály-dagály gondolom azon a részen meg mindennapos.

Emese75 Creative Commons License 2021.08.28 -1 1 2951

Köszönöm Zoli a gyors választ igazán kedves vagy 😊

Előzmény: Zanzibár Zoli (2950)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2021.08.28 -1 0 2950

 

A konzuli oldal átalagosan 1-5 évvel van elmaradva a valóságtól. Volt két hét, amikor kellett gyorsteszt érkezéskor, de már régen eltörölték.

Nincs. PCR teszt viszont kell, már a budepsrti felszállásnál is kérik.

 

Zoli

Előzmény: Emese75 (2949)
Emese75 Creative Commons License 2021.08.28 0 0 2949

Sziasztok!

A konzul oldal azt írja kell a PCR teszt és belépéskor gyorsteszt.

Valóban kell gyorsteszt is belépéskor?

Köszönöm előre is a választ. 
Üdv: Emese

DiBa88 Creative Commons License 2021.08.27 -1 0 2948

Sziasztok!

 

Október 10-én indulunk Zanzibárra :) esetleg valaki/k az ittlévők közül lesz kint ebben az időpontban? Kiwengwan leszünk.

Emese75 Creative Commons License 2021.08.26 -1 0 2947

Milyen programokon voltatok?

Van amit így utólag kihagynál esetleg?

Fakultatív programok során bármit meg merjünk enni? 😃

Nem vagyunk nagy tengeri herkentyű evők. 
Lehet ott legogyunk legalább? 😃

Előzmény: Kriszta248 (2945)
Emese75 Creative Commons License 2021.08.26 0 0 2946

Nagyon szépen köszönöm a segítséget Kriszti 😃

Már nagyon várjuk.

Ha esetleg van bármilyen jó tanácsod, elfogadom . 😉

Üdv:Emese

Kriszta248 Creative Commons License 2021.08.25 -1 0 2945

Szia Emese, 

Mi 1 hete értünk haza, a helyiekben meg lehet bízni, de tudom ajánlani a mi sofőrünket, nagyon meg voltunk vele elégedve, megadtam, hogy hova akarunk az adott napon menni és arra adta az ajánlatot, jellemzően Aisha árainak a harmada (és csak mi voltunk a buszban), de angolul kell hozzá beszélni.

Szerintem nagyon korrekt árakat adott, de biztos lehetett volna még kicsit faragni is belőle, amikor megküldte, de nem tettem. Írtam neki, hogy a last best price-t adja, mert mástól is kértem be :-).

Elérhetősége:

Amnaf Shellah
+255 777 454245 (WhatsApp).
+255 716 454245

amnaf_85@yahoo.com

Boby913 Creative Commons License 2021.08.25 0 0 2944

Sziasztok,

Ahhoz, hogy átmenjünk Tanzániába szafarizni, kötelező a sárgaláz elleni oltás? Egyáltalán mennyire éri meg átmenni szafarizni Zanzibárról?

Illetve hol érdemes megszállni Nungwi-n kívül Zanzibáron? Nungwiban 5 éjszakát foglaltunk, de utána másik 5 éjszakát máshol töltenénk, hova lehet még érdemes elmenni a szigeten belül?

 

Köszönöm előre is!

Emese75 Creative Commons License 2021.08.22 -1 0 2943

Nagyon szépen köszönöm Zoli a választ s a segítséget. 
Ha esetleg van még valami amire érdemes figyelni vagy fontos információ ne tartsd magadban. :)

Szép délutánt.

Üdv: Emese

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2021.08.22 -1 1 2942

Szia!

 

A vízumot meg tudod venni a reptéren érkezéskor, 50 USD/fő.

Fakultatív programokat nyugodtan lehet a helyiekkel intézni, de a szállás is biztos szervez ilyeneket.

Az idegenvezetők külön engedéllyel rendelkeznek, amit a hatóságok rendszeresen ellenőriznek, szóval szinte biztos, hogy jó kezekbe kerültök.

 

Az ATM-ek vidéken elég ritkák, Nungwi-ban és Paje-n van néhány. 3-5%-ot számolnak fel extrán pénz kivételkor, erre jön rá a saját bankod költsége.

Nem mindig működnek.

Röviden hozz inkább készpénzt.

 

Zoli

Előzmény: Emese75 (2941)
Emese75 Creative Commons License 2021.08.21 -1 0 2941

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre s néhány jó tanácsra.

Szeptember 9-én utazunk , négy felnőtt.

Érdeklődnék lehet - e ott a reptéren intézni a vízumot? A konzul oldalon nekem nem megy, de lehet én vagyok a béna! Nehogy gond legyen a belépésnél. A következő kérdésem a fakultatív programok.

Van -e lehetőség a helyieknél befizetni, s teljesítik -e amit ígérnek? Aisha nem érdekel minden más opció igen. Automata mennyire van? Vagy inkább készpénzz vigyünk? 
Örülnék pár jó tanácsnak , segítségnek mire figyeljünk oda.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv: Emese

COOP Creative Commons License 2021.08.07 0 1 2940

hazafelé nem kell teszt legalábbis Qatarral. Mo nem kért eddig sem-mert alapból 10 nap karantén jár, ami kiváltható 2 db PCR teszttel. Most haza lehet jönni védettségivel.

Odafelé asszem a Zanzibár kért teszt tesztet, de már ott is elkezdték az oltást kb egy hete.. szóval lehet változni fog, január messze van.

Nekem változott a menetrend, így lehetőségem volt visszakérnia  jegyárát-megtettem.

Még nem tudom, hogy hová megyünk-de lehet ez marad majd!

Előzmény: timixi (2938)
timixi Creative Commons License 2021.08.06 -2 0 2939

Igen....én megkérdeztem egy helyi embert! Elküldte az ajánlatot :) mi ha megyünk...biztos vele lesz a fakultatív....magyar idegenvezetőnk volt dominikán 2 éve! De horror áron volt! 

Előzmény: amaszat (2937)
timixi Creative Commons License 2021.08.06 -1 0 2938

Sziasztok! Én egy utazási irodát kérdeztem 1 hete, ott azt írták vissza a gyorsteszt nem kell! Nagyon ellentmondásosak az információk! Akkor most már hazafelé is kellene a pcr teszt? Mi januárba mennénk....a szállást már lefoglaltuk, így azonban nagyon elgondolkodunk rajta! Sehol nincs fent megbízható információ a be-és kilépésről...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!