Keresés

Részletes keresés

Evicke Creative Commons License 2012.02.08 0 0 3337

hol-hol, hát a Városháza előtt.... :-S

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (3336)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2012.02.08 0 0 3336

Akkor már csak az a kérdés, mit csinálnak a közmunkások? És hol?

Előzmény: hopi (3334)
Evicke Creative Commons License 2012.02.08 0 0 3335

a volt Leninváros (Rávágy tér környéke) az ma Kossuthváros.

ma a Dobó krt.-ról a Mezei u. felé arra akartam gyalog hazamenni, de pont erre gondolva inkább megvártam a buszt.

mert emlékeztem erre a szitura, amit írsz, abból az időből, amikor a Rávágyon laktunk. ;-) volt, hogy a Batthyányi utcán kellett parkolnunk... úgy tűnik, most sincs másképp, és marad a gyaloglás a járdán, gondolom, legalább azt az óvodafenntartó takarítja a közvetlen közelben - mert kötelezni azt jól tudnak az önkrományzatnál...

Előzmény: hopi (3334)
hopi Creative Commons License 2012.02.08 0 0 3334

ma sajnos egész délelőtt autóban kellett ülnöm. így tudom, hogy a Széchenyi városban  az Árpád városban, meg a Hunyadi városban  (hogy hívják most a Leninvárost?? ) na ott is minden mellékutca havas, katasztrofális. persze aki szereti az extrém sportokat, annak hajrá!!

de én pl.közintézményekben jártam, amik csak nehézkesen megközelíthetőek kocsival, parkolási lehetőség nincs, a havat a parkolóból sem tolták el, de fizetni persze kell.

nyilván a látványos részeken megtörtént a takarítás, de könyörgöm, egy bölcsődébe, óvodába, iskolába a bejutást biztosítani kellene...

Előzmény: Evicke (3333)
Evicke Creative Commons License 2012.02.08 0 0 3333

nem nagyon mászkálok mostanában a városban, de biztos találnék még takarítanivalót. mondjuk ami mondjuk fontosabb, mint pl. a Városháza előtti tér szinte összes járdafelületének (lásd a sok-sok méter széles területeket) betonig való letisztítását, amit ma láttam...

csak egy példa: a buszmegállóknál minden évben elfelejtik az odavezető járdákat is megtisztítani. meg az előttük levő úttestet, így a busz nem tud egészen az útpadkához állni, azaz fél méter széles süppedő, csúszós latyakot kell átugrani ill. rá- vagy beletaposni, hogy felszállhass a buszra.

Előzmény: hopi (3331)
hoppaaa Creative Commons License 2012.02.08 0 0 3332

Reggel fél hétkor még erősen havas volt a régi 5-ös Lajosmizse felé. Az M5-öt takarították, jól járható volt.

Előzmény: Kzella (3330)
hopi Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3331

a legtöbb mellékutcában méd délután is vastagon állt a hó. a Csokonai utcában egy traktor szaladgált, és tolta el a havat, de pl. az orvosi rendelők környéke ( ma kettőben is tiszteletem tettem) takarítatlan. ANTSZ előtt dettó. a főbb útvonalakról lemenni csak annak kell, aki szokta ezt.

ti mázlisták vagytok, h törődnek veletek.

Előzmény: Evicke (3329)
Kzella Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3330

Az ötöst takarították, legalábbis valahova eltünt a hó róla. Pest felé szaladgáltak a hótolók, de felemelt ekével. Most meg már nem esik. Aranyló napsütés volt. Külterületen rendesen van hó. Most nem kellene elolvadni neki. Szépen védené a talajt.

Előzmény: hopi (3328)
Evicke Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3329

igen. a miénk egy nagyon kis mellékutca, és mindig eltolják a havat. tavalyig még zsákutca is volt, de akkor is bejött a hótoló.

egész jól el vannak takarítva a járdák (most nem a magánházak előttiekre gondolok) és a buszmegállók is - igaz, ezeket megközelíteni őket sokszor csak a latyakos úttesten lehet... :-P

Előzmény: hopi (3328)
hopi Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3328

látott valaki munkaghépet az elmúlt napokban utat takarítani? amelyik felemelt ekével szaladgált, az nem ér!

Kzella Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3327

Bent a városba mértek, de a város szélén a szél egész ügyesen dolgozik...

Kzella Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3326

Ha kicsit hosszabbb az út lapátolni-)))

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (3320)
Evicke Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3325

ja, úgy más. :-)

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (3324)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3324

Szerintem nem úgy gondolta, hanem hogy hányat lapátolsz, mire megunod/megutálod a havat.

Előzmény: Evicke (3323)
Evicke Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3323

szted ki az a hülye, aki nem az összes leesett réteget méri, hanem X ideje ellapátolta, aztán ami azóta esett, leméri és beírja ide? :-))

mert nálunk akkor 5 centi van. :-)

Előzmény: Törölt nick (3321)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3322

40 méternyi nyomtáv, plusz garázs kiálló, plusz kapubeálló, plusz járda.

Amíg én lapátoltam, a gyerekek játszottak.

Kellemesen megizzadtam.

 

Tél van. Mit ér hó nélkül?

Én inkább azt a nagy mínuszt nem szeretem, amiket jósolgatnak...

Előzmény: Törölt nick (3321)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3321

Minden relativ, attól függ hányadik "lapátolás" után.

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (3320)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3320

15 cm. Lemérve délután.

Mi ebben a  sok?

Előzmény: Kzella (3316)
hopi Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3319

majd arra leszek kíváncsi, hogy a Jeti hogy jön holnap haza...

Előzmény: hoppaaa (3318)
hoppaaa Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3318

Egész símán megjártam Pestet. Sehol a vészhelyzet.

hopi Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3317

nem vagy vele egyedül. itt a tanyán meg szabadon hordja a szél...

Előzmény: Kzella (3316)
Kzella Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3316

Kicsit sokallom a havat.

mintir Creative Commons License 2012.01.30 0 0 3315

Ha az uniós pénzt ilyenre is el lehetne költeni mint "a beruházáshoz kapcsolódó költségek" akkor miért ne? :) De komolyan :)

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (3314)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2012.01.30 0 0 3314

A város minden önkéntesen távozó lordosnak vesz egy lakóparkos lakást, legalább 50%-al nagyobbat. :)

Előzmény: mintir (3313)
mintir Creative Commons License 2012.01.30 0 0 3313

Nekem van egy elvetemült ötletem arra, hogyan lehetne ezt ésszerűen kivitelezni. :-))

 

 

Ha a városvezetés esetleg komolyabban foglalkozna az üggyel, úgy akár reális esélyek is lehetnének erre. Nyílván nem lehet "csapjunk bele a lecsóba" véghezvinni a dolgot, mert nemkevés ember lakik az épületben. Hosszú évekbe, esetleg évtizedbe kerülne, hogy normális keretek között, különösebb botrány nélkül felépülhessen az egykori sarokház.

 

Pénzügyek? Óóó, bízzuk ezt a (le a kalappal egyébként) pályázatíróinkra. :-) Ha a város megnyert 3 db, együtt 130 milliárdos Ft uniós támogatást csak a közlekedésfejlesztésre, úgy nem hiszem hogy problémát jelentene egy ehhez képest párszázmilliós, esetleg milliárdos "piti kis főtéri műemlékrekonstrukció" :-) A Zúnió úgy tudom igen-igen műemlékbarát, biztos hogy van ilyenre keret. Ráadásul ezek szinte mindig olyan támogatások, hogy a városnak csak 10-20%-ot kell állnia ebből. Azt meg szerintem zsebből...

 

A nagy probléma az, hogy a szecessziós bérházban közel sem lehet kialakítani annyi (és olyan) lakást mint a mostani Lordokban...

 

Ember- és lakóbarát módon ezt szerintem úgy lehetne évek alatt lezavarni, hogy a város (az elynert uniós pénzből) megvenne majdnem minden eladósorra kerülő Lordok házi lakást. Ha már csak annyi ingatlan maradna magánkézben, amennyi lakás a szecessziós bérházban is elfér, akkor máris könnyebb lenne. Bontáskor az ottlakók ideiglenes lakást kapnának, a Lordok meg pár dózert. :) Felépülne az új bérház és beköltözhetnének az egykor Lordokban lakók. Najó erkély nem lenne mindenütt, de mindenki úgy alakíttathatná ki a lakását ahogy akarja. :)

 

Oké, valószínűleg ez egy agyrém. De estleg vélemény? :-D

 

Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2012.01.30 0 0 3312

Persze, már csak potom pár milliárd hiányzik a projecthez... meg a lordok lakóinak addig a pár évig is lakniuk kell valahol.

Előzmény: mintir (3311)
mintir Creative Commons License 2012.01.30 0 0 3311

A régi épületről sokat tudnék mesélni, meg amúgy is szeretek pofázni de ettől megkímélném a társaságot. :)

 

Annyit viszont mindenképpen szeretnék elmondani, hogy ezt a szecessziós, magyaros stílusú épületet 1910-ben a híres Jánszky-Szivessy páros tervezte, falképeit Iványi Grünwald Béla és Bornemissza Géza festette, az épület szobrait pedig Kisfaludi Strobl Zsigmond készítette, amik ma is megtalálhatóak az Arborétumban.

 

Ha ismét ez állna a Zsiráfetető helyén, nem hiszem, hogy beleszólnának a belmagasságba, lakások számába stb, lévén hogy azok lakhatnának ott akik a Lordokban is. Nem kell, hogy luxuslakás legyen :) Sztem a külsőre koncentrálnának.

Előzmény: hopi (3310)
hopi Creative Commons License 2012.01.30 0 0 3310

kétségtelenül szebb a régi. és én is szívesebben látnám a főtéren. de büdösgyorsan ki kellene találnom, h miből tartom fenn.

a sajtószékház épületében kialakított luxuslakásokért sem tolonganak....

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (3307)
hoppaaa Creative Commons License 2012.01.30 0 0 3309

Egyetértek :)

Előzmény: mintir (3306)
hoppaaa Creative Commons License 2012.01.30 0 0 3308

A nagymamám lakott ott...

Előzmény: mintir (3304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!