Keresés

Részletes keresés

dzsofi9 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 569

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem segíteni?! Vagy egy ridgeback kutyám és szeretném megtanítani szarvasgombát keresni! Hogyan kezdjem el a tanítását? Valamint, ha sikerült hol érdemes keresni?

 

Előre is köszi

Triflász Creative Commons License 2011.07.25 0 0 567

Üdv Mindenkinek!

 

Kezdő szarvasgombász vagyok,segítségeteket szeretném kérni a kutyám oktatásában.

Honnan tudnék valamilyen segédanyagot kapni ill. ha valamilyen linket tudnátok adni azt nagyon megköszönném.

Nagyjából már utána olvastam a témának,és arra lennék kiváncsi,hogy az U-vitamint mint illatanyagot hogyan használjam?

Ha bármilyen segítségetek vagy tanácsot tudtok adni a témával kapcsolatban nagyon szivesen fogadom ide a fórumba vagy az e-mail címemre:

antaladam2@citromail.hu 

 

Előre is köszönöm,

Egy kezdő gombász

csericsapás Creative Commons License 2011.07.18 0 0 566

Üdvözlet mindenkinek,Sziasztok!  A gombászás mesterségét tanulgatom ,van hozzá 1 kutyám is amit megpróbálok kiképezni.Venni akarok gombát kb 0.5 kg dió méretűeket a kutya képzéséhez ,ha valaki tud segíteni az írjon.Még 1 kérdésem lenne,ha fehér szarvasgombát is akarok kerestetni akkor olyan gomba is kell,vasgyx hasonló az illasta a nyáriéhoz.Köszönet.csabisanyi@citromail.hu

eidos5 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 565

Hali

 

Nagyon köszi a segitséget.

Előzmény: Törölt nick (564)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 564

Konkrétan nem tudok segíteni. Eléggé elhagyatott ez a topic, inkább érdemesebb itt kérdezned: http://dsze.hu/index.php/forum

Talán az egyetlen még működő és aktiv magyar szarvasgombász fórum.

eidos5 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 563

Sziasztok

 

Uj vagyok itt a forumon  és kezdö gombász szeretném kérdezni ill tudna-e segiteni valaki hogy a Pilis hegységbe található-e szarvasgomba érdemes keresni ill, itt a környéken merre érdemes keresni, gondolom tud valaki ebbe segiteni, elöre is nagyon köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.31 0 0 562

Hú, látom egy kicsit régi a hozzászólás. Nem tudom, esetleg te voltál akinek e-mailben válszoltam?

Eszti999 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 561
Tudna nekem segíteni valaki, hogy hogyan kell egy kutyát szarvasgomba keresésre megtanítani? Tacskót lehet?
trifla Creative Commons License 2010.09.13 0 0 560
Sziasztok!

Túlérett, sérült, hibás, kereskedelmi forgalomba nem hozható nyári szarvasgombát - Tuber aestivum - és homoki szarvasgombát - Mattirolomyces Terfezioides - átvennék minden mennyiségben termesztési kísérlethez.
3 éves szarvasgombász labrador kan kutyámnak "egy éjszakás" labrador szukát keresek.
zsoltdi Creative Commons License 2010.08.02 0 0 558
köszi, utánaolvastam, türelmetlen vagyok tehát marad a keresés
Előzmény: levvagen (557)
levvagen Creative Commons License 2010.08.02 0 0 557
6-10 év! Ha szerencséd van, mert ez a módszer közel sem, biztos. Viszont jóval olcsóbb, mintha már eleve, szarvasgombával "fertőzött" csemetét, ültetnél ki.
Előzmény: zsoltdi (556)
zsoltdi Creative Commons License 2010.07.31 0 0 556
arra gondoltam beoltanám a gyökereket, nem annyira kell keresni :)
mennyi idő alatt lehet ott gomba?
Előzmény: levvagen (555)
levvagen Creative Commons License 2010.07.27 0 0 555
2011-ig úgy még megteheted
Előzmény: zsoltdi (554)
zsoltdi Creative Commons License 2010.07.26 0 0 554
akkor is ha a saját erdőmben teszem?
Előzmény: Törölt nick (552)
levvagen Creative Commons License 2010.07.26 0 0 553
mail ment
Előzmény: Törölt nick (552)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 552
Bocsi, nem figyeltem a topicot.
Még tart a szezon. Engedély nélkül még csak pár szem gombát se próbálj meg keresni. Tavaly bejött az új erdőtörvény ami a szarvasgombászatot engedélyhez köti.
Ha kiváncsi vagy valamire kűldj egy e-mail-t
levvagen Creative Commons License 2010.07.19 0 0 551
Válaszok nem lettek. :( De a történetet befejezem: vásároltam gombát, a kutyát pikk-pakk betanitottam. most hétvégén meg volt az elsö sikeres vadászat: 2 fészekböl, 1 tenyeremben éppen elférö, 7 gomba, mogyoro,dio nagyságuak.
Előzmény: levvagen (550)
levvagen Creative Commons License 2010.06.14 0 0 550
Sziasztok!
Hátha benéz még valaki. A 2 éves vizslámmal szeretnék, hobbi szinten gombászni. A kérdésem az lenne: mennyire alkalmas a vizsla erre a feladatra? Szenvedélyesen aportirozik, csak a játék-munka kedvéért is, de a jutalomfalattal tovább lehet motiválni. Van már friss szarvasgomba? Ha van, hol lehet vásárolni? A válaszokat előre is köszönöm.
Előzmény: levvagen (549)
levvagen Creative Commons License 2010.06.01 0 0 549
Sziasztok!

Van már nyári sz.gomba? Nem fognak éretlenül szétrothadni? Hova tünt mindenki?
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.08 0 0 548
Értem. Esetleg utánanéztél már, hátha vannak holland szarvasgombászok?
zsoltdi Creative Commons License 2009.12.06 0 0 547
mivel egy kicsit utánaolvastam mielőtt nekiindultam, nem vártam nagy eredményt.
kutyám nincs, az én szaglásom nem igazán kifinomult. a tengerparti dűnék előtt van egy bükkös-tölgyes ott próbálkoztam
az első avartúrás után láttam h csontszáraz a föld már 2 cm mélyen is.

innentől kezdve csak kevesebb lelkesedéssel túrkáltam de persze semmi.
Előzmény: Törölt nick (546)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.30 0 0 546
Hogyan keresed a szarvasgombát?
zsoltdi Creative Commons License 2009.10.29 0 0 545
sziasztok
már rég kacérkodom a szarvasgomba-gyűjtés gondolatával.
jelenleg Hollandiában élek és szombaton megyek a közeli erdőkbe keresgélni
ha találok egy kicsit is, akkor komolyan rávetem magam
bagusz Creative Commons License 2009.09.19 0 0 544
sziasztok,

egy új szarvasgombász honlap és fórum:

http://dsze.hu/
kanga 1 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 543
Kedves Fórumozók!Nagy öröm ez nekem,hogy sikerült megtalálnom a Fórumot.Hasonló cipőben járok mint alább a kutyás kolléga.Amerikai törpemalacokat tenyésztek.Nagyon szeretnék betanitani malacokat szarvasgombászatra.Sajnos én kizárólag azállathoz értek .Gombát soha nem is láttam három dimenziósban.Szerintem száritott formában is megfelelő lenne a célnak.Sajnos ritkán tudok netezni,mert otthon nincs,igy kérném aki tudna nekem segiteni száritott gomba beszerzésben irjon nekem vagy itt,vagy a freemail cimemre.atkaritimea@freemail.hu.KÖSZÖNÖM!Atkári timea /30/467-8150
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 542
Kűldjél egy e-mailt, ha gondolod segítek az u-vitaminnal.
twuvn Creative Commons License 2009.03.04 0 0 541

Szia!

Azt tudom, h friss már nincs, reméltem hátha valaki tud elfekvőben a fagyasztóban. Erről az U vitaminről hallottam már,de ugy láttam megoszlanak a vélemények. De azért megpróbálom, köszönöm a segítséget.

Üdv: Vivien

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 540
Szia!

Azt ugyan nem tudom mi van a jelenlegi szarvasgombász fórumal, de azt igen, hogy a friss gombákról lekéstél. Már januárban vége volt a szezonnak, így vagy megvárod a következő szezont, vagy megpróbálkozol az U vitaminnal. Én az utobbit tenném.
twuvn Creative Commons License 2009.03.03 0 0 539

Sziasztok!

Nem tudom, jár e még erre valaki, de talán igen, és akkor tudtok segíteni.Sajna a megadott fórum cimek nekem nem jönnek be. Szeretek én is az erdőben bóklászni, így gondoltam összekötöm a kellemest egy kis hasznossal is. Bony, a 8 éves westim lett kiszemelve a gombavadászat nemes feladatára. Szeret keresni, alap engedelmesség megvan, simán behívható, bármilyen körülmények között. Azt hiszem szivesen keresné a szarvasgombát is. A gyakorlást elkezdtük, azonban itt jön a gond. Nem tudom, honnan szerezhetnék most friss szgombát. Bármilyet, és csak aprókat, amit nem sajnálnék feláldozni. Ha valaki tudja, h Heves megyében miként lehet ilyenekhez hozzájutni, akkor kérem szóljon.

Hálás köszönet, üdv: Vivien

ui:Mindenféle infot szivesen fogadok az e-mail címemre is, kutya betanitásával, illetve gomba felhajtásával kapcsolatban.

( twuvn@freemail.hu )

cliftony77 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 538
No problemo, mindenkivel előfordul, hogy félreolvas.

Köszönöm a választ.
Előzmény: Törölt nick (537)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!