Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

amator11 Creative Commons License 2023.12.29 0 0 60264

Koszonom. Az auto nincs itthon igy csak korulirni tudom.

 

A szivosor alatti csonkoknal minimalis olajpara van, ez nem zavar 

 

A motor elejen a temosztat haz feloli oldalon, a huto feloli oldalon van egy negyszogletes bemelyedes abban tobb olajpara van.

 

 

Viszont a tetejen a vezerlesfeloli oldalon (ezek szerint a szolenoid szelepnel) all az olaj es innen szivarog at a gyertya ala. A tobbi gyertyanal nincs ez a problema.

 

Ha jol neztem a szolenoid szelep hasonlo modon veheto ki mint a trafo (egy csavar vagy ketto fogja).

 

Ha ezt kiveszem es kicserelem a tomitest, a szivosort lebontom es a kerek (negyzetes ovalis) tomiteseket kicserelm, de ez alatt van meg egy fekete "szelepfedel"?

 

Tehat a klasszikus leveszem a szelepfedelet es latszik a vezermutengely az itt mas kialakitasu? Ehhez meg kell bontani a vezerlest is?

 

 

Tehat a cel, hogy a hengerfej megbontasa nelkul felette minden tomitest csereljek, ahol paszta van ott azt ujra pasztazni 

Előzmény: Érthető? (60260)
Attila 32 Creative Commons License 2023.12.29 0 0 60263

Amúgy az utastéri egység pontosabban mi lenne és holl található ? Az óra egységre gondolsz? Vagy van valami más amit nem látok találk és az lenne? Válaszodat köszönöm 

Előzmény: Érthető? (60259)
Attila 32 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 60262

Szia aksi az új be ázás nem tartom valószínűnek a probléma azóta van meg mióta megbontoták a müszerfalat az elötét ellenállás miatt legalábbis ezt adta be a szerviz nekem . De az biztos hogy addig semmi baja nem volt ezen kívül mindig garázsban van ha nem kel a kocsi

Előzmény: Érthető? (60259)
Attila 32 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 60261

Köszönöm esetleg név ? Vagy hogy találom meg?

Előzmény: amator11 (60257)
Érthető? Creative Commons License 2023.12.28 0 0 60260

Kellene egy kép a dologról, mert a szolenoidnál is van tömítés 8200162970 , és a szelepfedél ( ha a fekete műanyagra gondolsz,ami egyben a kartergáz visszavezetésben is kap szerepet ) azt nem látod a fekete "szívócsonktól" ami engedheti az olajat még.

Előzmény: amator11 (60256)
Érthető? Creative Commons License 2023.12.28 0 0 60259

Cserélj akksit, vagy beázott az utastéri egységed

Előzmény: Attila 32 (60255)
amator11 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 60258

Pontosabban szelepfedélen áll az olaj...

Előzmény: amator11 (60256)
amator11 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 60257

volt itt egy srác, aki műszerfal javítással foglalkozott a fórumban...

Előzmény: Attila 32 (60255)
amator11 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 60256

Sziasztok,

 

Scenic 1.6 benzin (2007).

 

A hengerfejen áll az olaj. Pontosabban a vezérlés felőli oldalon van egy érzékelő (ez nem tudom micsoda) és az vezérlés felőli oldalon az első gyertya is teljesen olajban állt. 

 

Kérdéseim:

- a vezérlés felőli oldalon lévő érzékelő az micsoda és lehet-e alatta tömítést cserélni? Ha igen akkor mire keressek rá.

- a szelepfedél levehető a vezérlés megbontása nélkül?

- nekem ennél a tipusnál 120 ekm vezérlés csere ciklus rémlik, mások 90 ekm-t mondanak. 

 

Nagy a dilemma, mert ha már megbonttatom (és a vezérlést is meg kell bontani) akkor érdemes vezérlés cserélni + okoskereket és a hozzá tartozó dolgokat akkor a javítási ktg (kb 300 eft) már eléri az autó árának a 1/3-át.

 

Ha viszont a szelepfedél otthon a vezérlés megbontása nélkül levehető, akkor nekifognék. Csak nem szeretném, ha megbontás közben derülne ki, hogy a vezérlést is cserélni kell.

 

Vagy rapid megoldás, hogy cserélem a fent említett érzékelő alatt a tömítést és akkor kiderül, hogy ott folyt-e az olaj vagy a szelepfedélben a gyertya környékén - esetleg mindkét helyen.

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 i

Attila 32 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 60255

Sziasztok lenne egy olyan problémám 2005-ös scenic 2 hogy a müszerfal elkezdet villogni kialudni teljesen minden más működik újra inditáskor vissza jön de kis koppintás a müszer egységre és ki is alszik a tegnapi nap hozzá jöt még hogy vezetés közben elment a müszerfal ezt követöen kinyitott a központi zár és elindult az ablaktörlő kb 3-4-percig ment magától majd megált valakinek valami hasonló tapasztalata volt már mi lehet a gond merre induljak a müszer falat elvitem elektró müszerészhez megnézte a látható forasztásokat újra forasztotta de ugyan azt csinálja ez a jelenség azóta van mióta a fűtés ventilátor elötét ellenállását kicserélték akkor bontották a müszerfalat egy helyen ell is törték  de ez 3-hét után derült ki akkor kezdődött minden ott már nem tudok reklamálni valakinek valami ötlete köszönöm 

tuzindito79 Creative Commons License 2023.12.18 0 0 60254

Bármi lehetséges. :) Tegnap kivettem a VVT szolenoid mágnesszelepet, egy tisztítás után visszaraktam. Egy napig nem dobott check injection hibát. Ma reggel megint dobálta. Ha lesz időm, holnap a vezérműtengely jeladót megnézem oszcilloszkóppal. Ha mondjuk csak a vezérműtengely jeladó lenne rossz (p0340), akkor is dobja a p0010-et is mellé?

 

Ja szombaton leesett félig a bal eslő ablakom. Hurrá! A csúszka eltört természetesen.

Előzmény: amator11 (60253)
amator11 Creative Commons License 2023.12.17 0 0 60253

És mi van, ha szerelés közben (vagy mozgatás közben) odacsipted valahol a vezetéket, vagy pont a mozgatás adta meg az utolsó lökést a kontakt hibához...

Előzmény: tuzindito79 (60252)
tuzindito79 Creative Commons License 2023.12.13 0 0 60252

Sziasztok! Egy kis iránymutatást szeretnék kérni tőletek! Scenic II 1,6 benzin autóm kb. nyáron eljátszotta, hogy megálltam egy boltnál vásárolni és utána nem volt hajlandó beindulni. Az önindító tekert, de csak pöffent 2-3-szor és leállt, utána már csak tekert, de nem indult be. Haza kellett vontatni. A motortér biztosítéktábláját kiszereltem, hátha régi beázás nyomait találom, de nem volt korrodált sehol, a NYÁK újszerűnek nézett ki. Egy kis kontakjavító alkalmazása után összeraktam mindent és beindult. Aztán egészen novemberig talán heti 1-2x csinálta ezt, de miután megmozgattam a vezetékeket a biztosítéktáblánál, beindult és napokig nem jött elő a hiba. Arra is rájöttem, hogy ha ilyenkor kihúzom, majd visszadugom a biztosítéktála 12 pines szürke csatlakozóját, akkor beindul. Ez ment is egy darabig, de sajnos a múlt héten már hiába csináltam bármit a vezetékekkel a biztosítéktáblánál, nem indult. Közben november elején kapott egy új főtengely holtponti jeladót, de nem változott semmi. Hétvégén szétszedtem mindent és kapcsolási rajz alapján ellenőriztem a vezetékeket szakadásvizsgálóval minden szenzor, jeladó, nyomáskapcsoló, gyújtótrafók, befecskendező szelepek, stb. és a biztosítéktábla, valamint ECU csatijai között. Nem találtam szakadt vezetéket. (mondjuk lehet, hogy testzárlatra is érdemes lett volna csekkolni) Összerakásnál minden kapott kontaktjavítót és most megint indul pöccre azóta is. Viszont összeszerelés után bedobta a P0340, majd a P0010 hibakódokat. Mi a csuda történhetett? Menettulajdonságban nem érzek semmi bizonytalanságot. Ugynaúgy húz, nem remeg, nem torpan, legfeljebb annyit, hogy elindulásnál nagyobb gáz kell neki, mint eddig, mert kuplung felengedésnél elkezd fulladni. Utána váltásoknál már nincs ilyen probléma.

 

Természetesen a check engine világít, indítás után a check emission megjelenik, valamint menet közben többször is véletlenszerűen egy pillanatra felvillan a check injection felirat, de azonnal el is tűnik.

 

Ez inkább vezérműtengely jeladó vagy inkább szolenoid problémára utal? Vagy mindkettőre egyszerre? :) Vagy az ECU haldoklik? Esetleg a biztitáblán pusztul el valami hamarosan? Plusz info: a biztosítéktáblában a fekete csati (mindkét oldali tompított lámpa) durván meg van olvadva (ennél a két pinnél a NYÁK hátoldalán barna folt is van), megvan az új csati, hétvégén cserélem. Ugyanitt a hasonló csak barna csatin az 1. és 5. pin szintén olvadozik, ezeknél is NYÁK hátoldalán barna folt. A szolenoidon mértem ellenállást, az elvileg jó volt 0,8 KOhm körüli. Ki még nem szereltem őket tisztogatni, tesztelni. A vezérműtengely jeladó referencia feszültsége 12V, de a jelkábelen is annyinak kell visszamenni az ECU-hoz, vagy oda már csak 4,8-5V?

 

Bocs a hosszú írásért! Előre is köszi a segítséget!

amator11 Creative Commons License 2023.12.11 0 0 60251

ott nem irt foglalatot ha jol emlekszem. koszi a valaszt.

Előzmény: bnorci71 (60250)
bnorci71 Creative Commons License 2023.12.11 0 0 60250

egyszerűbb volt megkeresni egy régi rendelést

 

Philips BAX9S H6W WhiteVision helyzetjelző izzó
Teljesítmény: 6W

 

De szoktam a Lumenet oldalán is használni az autótípus szerinti keresőt

Előzmény: amator11 (60249)
amator11 Creative Commons License 2023.12.11 0 0 60249

Sziasztok,

 

nincs lent az autó és a kézi könyv sem. Helyzetjelző izzót kell majd cserélnem (2007, 1.6 benzin, 112 le)

 

Azt tudom, hogy H6 izzó kell bele (nem az üveglábas) és azt is, hogy a bütykök aszimetrikusak (nem egymással szemben vannak). De most látom, hogy abból is van két féle.

 

Ha valakinél van kézi könyv (bár lábazatra nem emlékszem belőle) vagy tudja akkor megköszönöm.

 

https://www.bulbamerica.com/pages/what-is-the-difference-between-a-ba9s-base-bay9s-base-and-bax9s-base

hát ő Creative Commons License 2023.12.07 0 0 60248

Az utastéri egység alatt az előtétet érted? Vagy a ventillàtor motornàl van? Pàraérzékelő hol van? Be nem hiszem hogy àzott mert nyàron takarítottam ki a kifolyòkat és nem làtom jelét beàzàsnak.

 

Előzmény: Érthető? (60247)
Érthető? Creative Commons License 2023.12.07 0 0 60247

utastéri egység beázott/bepárásodott, vagy a páratartalom érzékelő koszos.

 

Előzmény: hát ő (60246)
hát ő Creative Commons License 2023.12.07 0 0 60246

Sziasztok!

Segítséget kérnék 2005 ös 1.5 dci digit klimàs scenicem fütö ventillàtora önnàlòsította magàt. Hidegeg nyirkos vizes napokon nem kapcsol be. Előtét cserélve lett. Segítsetek hol vannak olyan csatlakozàsi pontok amiket leellenőrizhetnék hàtha kontakt hiba. Vagy valami egyéb javaslatot szívesen fogadok. A hiba véletlen szerü kiszàmíthatatlan de azt figyeltem meg ha egy ideig megyek az autòval nincs gond. Mindíg első indítàskor jelentkezik a probléma majd meleg autónàl megszűnik. Igen àm de ez lehet akàr 400 km is. Addig pàràs hideg autòt kell vezessek.

bnorci71 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 60245

miért? harminc?

Előzmény: somytomy (60244)
somytomy Creative Commons License 2023.12.01 0 0 60244

Mi harminc?

Előzmény: Érthető? (60243)
Érthető? Creative Commons License 2023.12.01 0 0 60243

Lehet

 

Előzmény: LWU088 (60242)
LWU088 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 60242

Sziasztok

Ezzel lehet - e még kezdeni valamit 

bnorci71 Creative Commons License 2023.11.26 0 0 60241

van még egy módszer a radiátor ellenőrzésére

venti lekapcsol 0-ra meleg motornál 2-3perc után felkapcsolod ha meleget fúj majd kihűl 10-30mp alatt akkor a radiátorba vannak a terelők átszakadva.

 

Ilyenkor a be és a kimenő cső is meleg szokott lenni csak ép nincs fűtés

Előzmény: TituszPulo (60240)
TituszPulo Creative Commons License 2023.11.26 0 0 60240

Köszönöm mindkettőtök segítségét, megpróbálom ezeket. Igen termosztát cserekor folyt le a fagyálló, előtte amíg 4 egység volt is fújt meleget. Köszi mégegyszer, megnézem megpróbálom amit írtatok. Főként a radiátor légtelenítést, mert laikusként azt gondolom abban nem forog meg a víz 

Érthető? Creative Commons License 2023.11.26 0 1 60239

"Most ott tartok, hogy újra 5 egység a hőfok, viszont teljesen hideget fúj mintha nem lenne nyitva a fűtés csap." Nincs fűtéscsap, a külső hőmérséklet/megtett távolság miatt nem érte el eddig az 5 egységet valszeg.

 

"A termosztátról hátra menő csövek melegek,"

Meleg a fűtőradiátor alsó (bemeneti) csöve? https://www.ebay.fr/itm/185014319894 Azon van légtelenítő csavar, de csak feltöltés esetén érdemes használni, hideg motornál, ott folyni kell egyenletesen a hűtőfolyadéknak.

 

"Járattam többet levett hűtősapkával, illetve pályán kicsit meg is hajtottam hátha levegős és kidolgozza, de nincs változás." Termosztátcserénél folyt ki a hűtőfolyadék?

Légtelenítésnél amit tettél nem segít. "K9K, és 722 vagy 728 vagy 732 Járassa a motort 1500 ford/perc fordulatszámon és változtassa meg hirtelen a fordulatszámot (a leszabályozási fordulatszámig) 2 - 3 alkalommal, kb. 2 percenként a hűtőventilátor második bekapcsolódásáig. Ellenőrizze a fűtés megfelelő működését. Hagyja kihűlni a motort 50°C vízhőmérséklet alá.
Szükség esetén állítsa be a hűtőfolyadék szintjét a kiegyenlítőtartályban" "A kiegyenlítőtartály szelepének nyitónyomása 1,4 bar." Gyári leírás így kéri.

 

Aztán a következőket nézheted még meg:

"Meleg motornál és bekapcsolt levegőbefúvó-ventilátornál változtassa a keverőlapát helyzetét
a "leghidegebb" és a "legmelegebb" helyzet között, majd ellenőrizze,
hogy van-e hőmérséklet eltérés" Azaz tekerd maxra, várj kicsit, majd min-ra a hőmérsékletet érdemes ilyenkor a ventit kis fordulaton használni. Gyakorlatilag a előtét ellenállás cserekor nehezen de megnézhetted volna, hogy meleg e a radiátor, így néhány dolgot kizárhattál volna.

 

Tükör feletti érzékelőt is meg kell nézned, ha nagyon koszos, vagy hibás az is oka lehet a nem megfelelő működésnek. erről rákeresve itt találsz rengeteg leírást, segítséget.

 

Volt e valami szerelve a kocsin mindezek előtt amit írtál?

 

 

Elsőre kb ennyi

Előzmény: TituszPulo (60234)
amator11 Creative Commons License 2023.11.26 0 0 60238

4. perctől nézd...

Előzmény: amator11 (60237)
amator11 Creative Commons License 2023.11.26 0 0 60237

Szia,

 

két helyen kell legteleníteni:

- a termosztát környékén van egy csavar (recés mint egy rádió gom tekerő)

- ugyan ez van a fűtő radiátor környékén is. (ha nőgyógyász ismerősöd van, akkor elképzelhető, hogy az ablaktörlő lapátokat és a takaró lemezeket nem kell leszedni.

 

nézd végig..

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q_5AZLCw-7k 

Előzmény: TituszPulo (60234)
TituszPulo Creative Commons License 2023.11.25 0 0 60236

Szia! 27° ra feltekerem is mennek a ventilátorok de teljesen hideget fúj.

 

bnorci71 Creative Commons License 2023.11.25 0 0 60235

rémlik mintha valahol a tűzfal előtt lenne légtelenítő a fűtőradiátornak, de lehet Scenic I vagy Clióval keverem

 

Ha maxra veszed akkor sincs semmi?

Előzmény: TituszPulo (60234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!