Keresés

Részletes keresés

attila0325 Creative Commons License 2022.03.07 0 0 561

Mi így használjuk több, mint egy éve. Nálunk teljesen jó

Előzmény: sylvanus67 (559)
attila0325 Creative Commons License 2022.03.07 0 0 560

Random beírtam egy mosogatógépet google-be. Maximum 70 C°-os vizet köthetsz rá:

 

https://hu.gorenje.com/termekek/mosogatas/mosogatogepek/DISHWASH-DW30-1-GV631E60-GOR/p/000000000000737699

 

Szerintem ez bármelyik másikra is igaz.

Előzmény: balpis (558)
sylvanus67 Creative Commons License 2022.03.07 0 0 559

A mosogatógépet amúgy szerintem kösd a melegvízre

 

 

és akkor az öblítés is melegvízzel megy?

Előzmény: attila0325 (556)
balpis Creative Commons License 2022.03.06 0 0 558

köszi szépen!

Próbálok a forgalmazóval beszélni.

A gáz melegítést én is kb. harmadának számoltam az elektromosnak, de egy ideje a gázkazán bojler része gyakran vacakol (nem mindig kapcsol be), három szerelő se tudott vele mit kezdeni, ezért jelenleg villanybojlert használunk. (Ez eleinte elég fájdalmas volt még éjszakai áramról is, de tavaly telepíttettünk napelemeket, most az bőven mgtermeli)

A mosogatógép nem tudom, mit szólna a melegvíznek, főleg 50fok felettinek, ezért nem gondolom, hogy szerencsés lenne arra kötni. De azt gondoltam, hogy ha lágyított vizet kap, akkor nem kell neki regenerálnia, esetleg a só elhagyható belőle....

Előzmény: attila0325 (556)
piszteuo Creative Commons License 2022.03.03 -1 0 557

Jó estét. Nagy dilemmában vagyok. Ha belevizelek a mosdókagylóba és a szifon megtelik húggyal, akkor a szifonon átfolyó víz, ami a csatornába kerül, megfelelően lágy lesz? Vagy még ettől függetlenül is javasolt a vízlágyító használata? Köszönöm a segítséget.

attila0325 Creative Commons License 2022.03.01 0 0 556

Ha alacsony a bejövő víznyomás, azzal nagy csodát nem tudsz tenni nyomásfokozó nélkül. Nekem 3 bar a bejövő, de ennyi kb. megvan a vízlágyító után is, így nincs nyomásfokozó.
Eleve 1"-ra terveztem mindent, sajna nem tudom megmondani, hogy a 3/4"-os lágyítón mekkora nyomásesés lenne. Talán a forgalmazóknál lenne érdemes utánakérdezni, ha a gépkönyv erre nem tér ki.
Ilyen kemény víz esetén szerintem célszerű a nagyobbat venni, mert ritkábban kell regenerálni, hosszú távon takarékosabb azt üzemeltetés. Nekem 22NK a bejövő keménység, havi ~7 m3 víz fogy,
a 25kg só durván egy évre elegendő, és ez azt jelenti, hogy regenerálásra a vizet sem pazarolja köbméterszám.

A lágyítón a keménység 25-re van téve, de ugye ez átváltást kíván, mert nem DH-ban van megadva. Lásd EcoWater kézikönyv


Nem kell lágyvíz a mosogatógépnek, azoknak van saját beépített gyantaágyas vízlágyítójuk, ezért is kell bele a só, mert annak a regenerálásához használja. Vízlágyító kicsiben.
A mosogatógépet amúgy szerintem kösd a melegvízre, ne a hidegre, de előtte  --> mosogatógép kézikönyv elolvas. A gázkazán durván egyharmad áron készít melegvizet ahhoz képest,

mintha a mosogatógép villannyal fűtené fel, plusz időt is megtakarítasz.
Magát a zárt fűtési rendszert nem töltheted fel lágyított vízzel. Kifejtettem, miért, ne tedd. Kombi kazán esetében ez ugye a primer kör lesz, de itt igazából nincs vízkőképződés, mert nem cserélődik a víz a rendszerben.

Egészen más a használati melegvíz oldal. Pont most írtam erről a kondis kazán topicba is. Egy kombi kazánnál 99%-ban a szekunder (HMV) hőcserélő átfolyós ága tömődik el az ott képződő vízkő miatt.
Ide viszont szerintem célszerű csak lágyvizet ereszteni.
Nekem a vízlágyító előtt a bejövő ágon közvetlenül van egy drótszűrő a nyomáscsökkentőben (Honeywell FK06), illetve egy 10"-os szűrőházban 100 mikronos szűrőbetét. Ez már megfog mindent is, amit kell.

 

Előzmény: balpis (554)
balpis Creative Commons License 2022.03.01 0 0 554

Sziasztok!

Már hosszú ideje gondolkozom a vízlágyítón. Most, vagy soha... De felmerült jópár kérdés, a tapasztalatok alapján remélem, lesz, aki tud válaszolni:

- EcoWaterben gondolkozom. Lehet jobb választás is ár/érték arányban?

-a vízfogyasztás kb. 15 köbméter havonta. A víz a legutóbbi mérésnél 26NK volt. Jól gondolom, hogy ehez az EcoWaterből a comfort 500 kellene inlább, vagy a 400 is elegendő lehet?

- a bejövő vezeték 3/4"-os. Mekkora nyomáscsökkenés várható? van értelme a vízlágyítónál 1"-t használni, aztán visszaszűkíteni? (sajnos csak 2.5-2.7 bar most a nyomás a tervezett telepítési helyen, a fürdőben pedig már csak 2.2bar. Erősen esélyes, hogy nem úszom meg a nyomásfokozót? Vagy próbáljam meg és ha sokat esik a nyomás, akkor tegyek be azt is?)

- Ha nyomásfokozó kell, akkor a Grundfos Scala2-t találtam. Van esetleg jobb (olcsóbb) javaslat?

-a konyhai csapról megy a mosogatógép. Emiatt dilemma, hogy oda lágyított vagy kemény vizet vezessek? Vagy a mosogatógép miatt mindenképp lágyítottat? A konyhai hálózatot nem tudom átalakítani.... Kemény víznek marad a kerti csap, esetleg plusz egy a lágyító előtt az alagsorban.

- ha kombi gázkazán/bojler van, akkor oda lágy vagy kemény? Olvastam, hogy a fűtő rendszerbe inkább keményebb víz kell. Vagy odavezethető a lágy és ha épp fel kell tölteni, akkor a lágyítást áthidalva - vagy csak csökkentve - mehet bele a keményebb víz, de a melegvíz az már lágy?

- gondolom, villanybojler egyértlműen már a lágy vizet szereti?

-a vízlágyító elé milyen vízszűrőt kell/érdemes tenni? Nem túl ritka a környéken a csőtörés, utána elég sok szemét jön sajnos a vezetéken. :(

 

köszi szépen, ha tudtok segíteni!

Előzmény: attila0325 (552)
karotama Creative Commons License 2022.01.31 0 0 553

Köszönöm a tanácsokat!

 

attila0325 Creative Commons License 2022.01.29 0 0 552

EcoWater a magasabb ár ellenére szerintem egyértelműen jobb (Annó 260 000 Ft környékén vettem, akkor volt rá valami kedvezmény).

Fele annyi sót sem használ el, mint a kínai. Nekem az EcoWater Comfort 500 kb. egy év alatt evett meg egy 25 kg-os zsákot.

Hangja nyilván nem sok, mitől lenne. Áramfogyasztása elhanyagolható. A regenerálásra használt vízmennyiség értelem szerűen a lágyított vízmennyiség függvénye.

 

Fűtésrendszer és a lágyított víz nem barátok. Kifejtettem részletesebben is, ha érdekel, de nem! Felejtsd el. Sima csapvíz + inhibitor kell a rendszer megfelelő átmosása és feltöltése után,

egy Fernox TF1 iszapleválasztó társaságában.

 

Lágyvizet sem célszerű nullára lágyítani, hanem olyan 6-7 NK-ra. A legalacsonyabb engedélyezett vízkeménység, ami az ivóvíz kategóriába belefér legjobb tudomásom szerint a 6 nk, nekem 7-re van állítva.

Megfelelő csőkeresztmetszet esetén nem csökkenti a víznyomást. Nekem eleve csak 3 bar az utcáról bejövő, de az megvan a készülék után is.

(Pont emiatt is választottam az 1" kivitelt, nem pedig a 3/4"-t).

 

Lágyvíz ivásra nem kimondottan való pont az alacsony ásványianyag tartalma miatt. Kávéhoz, teához viszont kimondottan jó a lágyvíz, én is csak abból készítem.

Előzmény: karotama (550)
-csövi- Creative Commons License 2022.01.28 0 0 551

Szia. Nekem Ecowater eVolution 300 van a pincében így nem hangos. Általában éjszaka hajnalba szokták állítani a regenerálást akkor meg mindenki alszik kis szivattyú megy szóval szerintem nem lehet zavaró. Ez a készülék állítólag takarékosabb mint a többi nekem egy zsák só kb egy évig elég igaz nincs sok víz fogyasztásom napi 150L kb. Érdemes egy lágyítatlan kivezetést is csinálni ivóvíznek úgy szokták. Áram fogyasztás minimális. Szerintem csak akkor fogyaszt amikor megy a szivattyú regeneráláskor átöblíti a gyantát. Amúgy meg készenléti áramfelvétele van. Ha nem szűkebb csővel van bekötve akkor nem csökken a víz nyomás. De meg kell nézni mennyit bír a készülék. Én azért is választottam az Ecowatert mert ez alacsonyabb nyomáson is működik. Nálam még kút van. De azt meg kell nézni bírja e 6 bar-t. Teljesen nullára csak akkor lehet lágyítani ha olyan a csőrendszer. Fűtésrendszerbe azt hiszem nem szabad lágyvizet tenni de nem tudom biztosan mintha volt már róla szó itt. Egy fűtés szerelőt kellene megkérdezni.

Előzmény: karotama (550)
karotama Creative Commons License 2022.01.28 0 0 550

Sziasztok,

 

Segítségeteket szeretném kérni.

Felújítás alatt álló családi házunkba vízlágyítót szeretnénk beszereltetni.

A vízvzeték szerelő javasolta egy BluesSoft K100 nevű berendezést, amit 180e Ft-ért tud beszerezni + 30e Ft beszerelés.

Máshol az Ecowater Comfort 300-at javasolták, ami azért 100e Ft-tal drágább

Ti melyiket ajánlanátok? Megéri valami miatta drágábbat választani?

 

Egyéb kérdések, mert még sosem volt vízlágyítónk:

- Mennyire hangos? (Csak mert a fürdőszobába lesz beszerelve)

- Mennyi a "rezsije"? (só, áram, tisztítás...)

- A fűtésrendszerbe (Fondital kondenzációs kazán) érdemes a 0-ás lágyvizet tölteni?

- Nem csökkenti le a víznyomást? (most 6bar)

- Ivóvízen kívül mindenre jobb a lágyvíz? (Van lehetőségünk a konyhai csapba a nem lágyított vizet bekötni, inni)

 

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Tamás

 

fireolto1 Creative Commons License 2022.01.21 0 0 549

Ok, köszi. Majd mégegyszer megvizsgálom..

Előzmény: attila0325 (548)
attila0325 Creative Commons License 2022.01.20 0 0 548

Minden egyes cseppentés után alaposan össze kell keverni/rázni, elvileg akkor ad valós eredményt. Az elmenő keménységet célszerű 6-7 NK-ra tenni, ez alá már nem javasolják.

 

Előzmény: fireolto1 (547)
fireolto1 Creative Commons License 2022.01.20 0 0 547

Közben a gép beüzemelésre került. Érdekesség, hogy az állító csavart még egy negyed fordulattal sem kell kitekerni.

Kérdés, a csepegtetős keménységmérőnél mikor kell "leolvasni" a színtváltozást? Nálam a második cseppnél már világoszöld, a 4-5. cseppnél lesz sötétebb.

Előzmény: fireolto1 (546)
fireolto1 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 546

Úgy lesz..

Megjött ma a cső. Bordázott Gebo csövet vettem.Nem semmi az ára. 2x1m, 4 hollandi: 9 ezer. De ez tuti nem lyukad ki mint a flexibilis.

A garancia miatti "telefonos" beüzemelés holnap lesz, mert ma későn tudtam összerakni.

Előzmény: sylvanus67 (545)
sylvanus67 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 545

A tekeréshez: nekem szaki állította be. Szerintem kezdjél egy egész tekeréssel, mérjél, majd tekerj, ha kell, mérjél stb.

Előzmény: fireolto1 (543)
sylvanus67 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 544

A 3/4-esen én is gondolkoztam, mert az 1"-os olyan merev mint vascső.

Előzmény: fireolto1 (543)
fireolto1 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 543

Igen, megoldás lehetett volna, de ki akartam használni az 1 collos bemenetet.. Bár a vízlágyító utáni szakasz 3/4-es.. sőt, a három vízkör már csak fél collos. De ezen a pár napon nem múlik semmi.. Ma délután bekötöm :)

És, ha az ecowater comforton becsavarom teljesen a szabályzót, akkor ugye 0-ás vizet kapok. 14 nk víznél kb mennyire kell kicsavarnom, hogy 5-ös legyen? Mérem majd, csak kb. mennyi tekeréssel indítsak?

Előzmény: sylvanus67 (542)
sylvanus67 Creative Commons License 2022.01.18 0 0 542

3/4-es szűkítőkkel, esetleg?

Előzmény: fireolto1 (541)
fireolto1 Creative Commons License 2022.01.14 0 0 541

Ok. Ma akartam bekötni, átalakítottam a vízrendszert, hogy fogadja a lágyítót, erre benyögi a boltos, hogy elvitték az 1"-os bekötőcsöveket, kedden érkezik. Szerelhettem vissza mindent, hogy legyen vizünk... (tudom, akkor kellett volna nekiállni, mikor minden alkatrész itt van.., de hát ki gondolta.. egy ilyen kis városban...)

Előzmény: sylvanus67 (540)
sylvanus67 Creative Commons License 2022.01.14 0 0 540

Megfordítottam én is, a tekerésen nem változtattam

Előzmény: fireolto1 (537)
fireolto1 Creative Commons License 2022.01.11 0 0 539

:) Jó. 

Előzmény: -csövi- (538)
-csövi- Creative Commons License 2022.01.11 0 0 538

Bemenet-kimenet ne változzon akkor jó lesz. 

Előzmény: fireolto1 (537)
fireolto1 Creative Commons License 2022.01.11 0 0 537

Tegnap rendeltem, ma már ki is hozták a Comfort 400-at.. Olvasva a leírását, meg a képeket vizsgálva a by-pass szelep csonkjai itt felfelé néznek..

De itt is mondtátok, meg videókban láttam, hogy lehet lefelé fordítani is.

De úgy akkor by-pass rész és a hozzákevert keményvíz iránya nem változik? Ugyanúgy kifelé tekerve nő a víz kménysége? Lehet buta kérdés..

gabo011 Creative Commons License 2022.01.11 0 1 536

Mindenki 0-ra lágyít csak kevernek hozzá kemény vizet és így állítják be a kívánt keménységet!

Az előző házamban 2005 óta 0-ás víz van a konyhai hidegvizes csapot leszámítva. Kizárólag az indirekt táróló csőkígyója nem szerette. :-)

Kicseréltem saválló belsejű tárolóra azóta nincs gond. Ott is 5 rétegű cső van és a mostani házban is. 

Előzmény: sylvanus67 (534)
-csövi- Creative Commons License 2022.01.11 0 0 535

Lehet nullára lágyítani ha olyan a vízvezeték rendszer úgy tudom.

Előzmény: sylvanus67 (534)
sylvanus67 Creative Commons License 2022.01.11 0 0 534

Azt mondják, hogy 0-ra nem lágyítunk. Akkor ez tévedés?

Előzmény: gabo011 (528)
fireolto1 Creative Commons License 2022.01.10 0 2 533

Brutó 288 eft. plusz 12700 a telefonos beüzemelés. Így a gari sem ugrik.

A legnagyobb különbség, hogy az evo az egy okos eszköz.. Azt mondta az eladó hölgy, hogy aki szereti a kütyüket, appokat az venni fogja.. Telón szól minden bajáért.

Én is szeretem az okos kütyüket, de az az árkülönbözet nekem is sok..  (de biztosan még gazdaságodabb mint a comfort..)

Előzmény: -csövi- (532)
-csövi- Creative Commons License 2022.01.10 0 0 532

Mennyibe került? Nekem eVOLUTION 300 Boost van. Mi lehet a különbség a kettő között?

Előzmény: fireolto1 (531)
fireolto1 Creative Commons License 2022.01.10 0 1 531

EcoWater Comfort 400-as megrendelve.. :)   (ha érdekel valakit:) )

Előzmény: fireolto1 (530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!