Keresés

Részletes keresés

Weyoun 13 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 11
A patik tényleg nagyon jó háziállatok, sőt még szeretnek netezni is :)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


tenyésztőpalánta Creative Commons License 2003.06.16 0 0 10
Sziazstok

szeretettel meghivunk benneteket a VII. Nemzeti Tengerimalac Kiállítrásra 2003.06.28. Petőfi Művelődési Központ II. Máriaremetei u 80. Sok érdekes malac, kisrágcsáló, hüllők, madárpókok és PATIK lesznek láthatóak, tovább kutyásbemutató a Zenit kutyaiskola közreműködésével!

Várunk szerettel mindenkit!

TP

tenyésztőpalánta Creative Commons License 2003.06.16 0 0 9
sziasztok

Csatlakoznék a pati imádók klubjába! jelenleg már csak 6 patim van, kb 2 hete kerültek 6-an máshova helyhiáy miatt meg a tervezett újabb alom miatt. A barátnőm is aki elvitte őket és én is kb 100-120 cm ketrecben tartjuk őket házakkal, csövekkel, görényágyal felszerelve. A görényágy csudmód bejött nekik!!! Képeket láthattok állatkertemről ( patikról is) a kep.tar.hu/tenyesztopalanta oldalon.

TP

Firedog Creative Commons License 2003.06.16 0 0 8
Nincs másik patim, valahogy mindig őt keresem. De előbb-utóbb biztosan szerzek egyet.
Jelenlegi "állatkert":
4 német dog (http://vnet.hu/petofidog)
2 aranymellű asztrild
3 db szibériai törpehörcsög
2 db házimacsek (az egyik pont ma este érkezett...)
...és A HÁZIKEDVENCEM: ő 30 éves, kissé tiszaság- és rendmániás, s igencsak lassan halad a patkányok megkedvelésének útján. De nem reménytelen, mert 2 éve még mindenféle állatot tárgyként kezelt - jobb esetben. Most meg már a 2. macskája érkezik, s a többi állatkánál is lelkesen segít...
Előzmény: LacX (5)
LacX Creative Commons License 2003.06.16 0 0 7
Szorry nekem nem volt enyi eszem, csak szemmel néztem át..
Előzmény: AliceCsodaországban (6)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.16 0 0 6
Van ám patkényos topic több is! Ha felül beírod a keresőbe, hogy "patkány", eléd ugrik egy csomó ám!

pl. ez itt ni!

Előzmény: LacX (5)
LacX Creative Commons License 2003.06.16 0 0 5
Sajnos Droiddal volt ez a helyzet nalam is.
Őt nem birtam nem elaltattatni..
Szenvedett a vége felé, de ő valami betegséget elkapott, a sors fintora az állatorvosnál :(
A mostani olyan virgonc, és már lepipálta koban Droidot, mert már lassan két éves, Szegény nem érte meg ezt a kort.
És mi sosem kaptunk tőle semmilyen betegséget, tehát ez is hülyeség.
Először is a patykany nem fertöz, csak max a bolhák amiket hordozhat, és a házi patkany nem igazan hordoz bolhat.
Kulonben is néha még én is megfurdetem, nem eleg hogy allandoan mosakszik :)

Fire van masik patid azota?

Előzmény: Firedog (3)
LacX Creative Commons License 2003.06.16 0 0 4
Szia!

Sajnos csak szubjektviven tudok errol beszelni.
Az első patim ugy lett, hogy költözés, kicsi panel lakas..
Kuty macs kizarva, szuloi szigor.
Gondolkoztam gondolkoztam hogy nekem pedig kell egy allat aminek szemelyisege van, es jol erezhetem magam vele.
A horcsog es teneri malac nem jott be.
Nem tetszettek.. kicsi a hori, tengeri malacot meg sosem szerettem volna.
Aztan egyszercsak a Halasnal eszrevettem ket tok ari valamit.
Kiderult hogy ezustpatkanyok.
Nem azok, amit a plazaban szoktam latni, hanem az egesz szore szinezust volt.
kicsit eljatszadoztam veluk, aztan kis segitseggel, megvettem az egyiket.
Ő volt Droid.
Egy kedves baratom utan kapta a nevet, amit a baratom nem anyira ertekelt :)
kezdetben a kisebb akvariumban tanyazot, de inkabb az agyon maszkalt, az akvariumba csak aludni ment, meg kajalni wc stb.
Amit nagyon hamar megszerettem benne hogy nyugodtan ki lehetett engedni, mert ha elfaradt visszament a helyere.
kesobb atkoltozott a szekreny egyik polcara, igy panoramaja, es sokkal nagyobb helye lett, de ra kellett jonnunk hogy teriszonyos :)
Iszonyat okos volt, szinte mar mint egy kutya, epcsak mindig azt csinalt amit o akart, ezert inkabb egy macskara hasonlitott.
A farkincaja engem pl furcsamod vonzott a patiknak.
Egy biztos, ha egy patit tartasz azzal is anyit kell foglalkozni, mint ha macskat vagy kutyat, kulonben unatkozni fog, pedig igen eletvidam kis allatocskak..A jelenleginek speciallis patkanyketrece van, ez eleg nagy hogy elferjen benne es tisztitani is konnyebb mint a polcot..
Van neki benne egy nagyobb fadarab azon imad rohangalni, meg kulonbozo fejjel lefele logockodo mutatvanyokat ad elo neha a racson :)
A masodik rol azert nem irtam, mert ő sajnos egy idegbeteg volt, nem lehetett elovenni anelkul hogy ne akart volna kicsit eltunni, és visszase jonni, mikor masodszor megharapott elvittem egy allatkereskedesbe..
Sajnos vannak koztuk kevesse szelidek is, ezeket igyekezz elkerülni..
az eladotol meg kell kerdezni hogy kezbeveheted e, ha azt latod hogy kesztyuvel nyul erte, mar indulhatsz is kifele a boltbol, ott nem a te szamodra tartanak patkanyt, hanem a kigyoknak..
csao

Előzmény: Karaj Madárka (2)
Firedog Creative Commons License 2003.06.16 0 0 3
Szia!
Jelenleg nincs patim, a nagy Ő már pár éve meghalt. Csontszínű amerikai csuklyáspatkány volt, Manyánónak hívták, állítólag spanyolul azt jelenti: "senkiházi".

A patkányokkal egy nagy gond van: az előítélet.
Ha megismertél egyet, rájössz, hogy milyen hihetetlenül inteligens tud lenni (némelyik macskámat simán lepipálta), és mennyire hízelgő, játékos kis állatka.
A legmegdöbbentőbb az volt számomra, hogy milyen tiszta: állandóan mosta a bundáját. Ha az alom kissé piszkos volt, akkor felült a házikó tetejére, és onnan várta az alomcserét...

Tartási körülmények: én úgynevezett labordobozban tartottam (praktikus, jól fertőtleníthető), alomként faforgácsot használtam, és egy fa házikóban tudott elbújni.
Azért volt ilyen puritán elhelyezése, mert leginkább szabadon volt (legalábbis ha otthon voltam), és ott kalandozott, aludt a lakásban ahol csak akart. A rács nyitva, akkor jött-ment, amikor akart.

Manyánó 3,5 évet élt, ami úgy hallottam, szép kor.
Élete vége felé gerincproblémái lettek, az állatorvos szerint valószínűleg porckorongsérv. A kényszerpihenő és a gyógyszer pár nap után javulást eredményezett, de egyre rosszabb lett. Magától halt meg, nem tudatam elaltattatni...

Előzmény: LacX (-)
Karaj Madárka Creative Commons License 2003.06.16 0 0 2
Hello!
Szóval én is mindig szemezek a patkánnyal az állatos boltban, de azért vannak félelmetes vonásai. Pl. a farka, sokkal vastagabb mint akis egérkéé, vagy a szeme olyan piros.
a patkányok is szoktak olyan mókus kerékben játszani??
Hol tartod őket? Ugyértem sima akváriumos vmiben vagy van nekik olyan alagút, meg mindenféle amin mászkálhat?
Igazából sokszor gondoltam rá, h. veszek egy patkányt, de a lefőbb érv az olcsóság volt.
nem lenne rossz ha elárulnád, h. mit szeretsz a patkányokban. ( nem rosszindulatból mondom, csak kiváncsiságból)
Igazán érdekel.
madár
LacX Creative Commons License 2003.06.16 0 0 1
Te nyertél :))) 0
LOL
Előzmény: sere (0)
sere Creative Commons License 2003.06.16 0 0 0
Nekem sajna eddig 0 patkányom volt, mert a párom irtózik tőlük.

Remélem, hogy jó lesz a topic, akkor majd leültetem elé. De akkor a vadászgörény ugrott...

Előzmény: LacX (-)
LacX Creative Commons License 2003.06.16 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Nézegettem a topicokat, és fel kellett fedeznem hogy nincs egy sem a patkányoknak.
Nem egy embert ismerek, aki nem tartja undorító, betegséghordozó, gusztusztalan állatnak őket.
Nekem a jelenlegi a 3-ik patim, és ez az első nőstényem.

Várom ide azok hozzászólásait, akiknek szintén van otthon patkányuk, és szeretik őket.

Akik csak szidalmazni jönnének, azokat kérem inkább ne is írjanak!

Csao

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!