Keresés

Részletes keresés

Opporop Creative Commons License 2004.01.16 0 0 590
Helló!

Meggyes: Mi történt Totya fülével, hogy "babzsák"?

Tasy: nagyon sajnálom Adort, milyen gyönyörű kutyus volt! Vajon a 8 év átlagos kor egy RR-nek? A képeket nézve, szinte nem is látszik, hogy őszült volna.

Rodinak szörnyű a háta!!!!! Már vagy 2x akkora rajta a szőr nélküli rész, mint volt. Elképzelésem sincs, hogy mit csinálhatott vele! (azon kívül, hogy állandóan mindennek odadörgöli. biztosan viszket neki) Azért nem kötjük be, mert úgysem marad rajta, és az ovros is azt tanácsolta, hogy inkább szellőzhessen. A végén még kopasz kutya lesz belőle!
Azon gondolkoztam, csináljak-e képet róla, de gondolom nem nagyon hiányzik nektek a látvány...
Keri ma felvetette, hátha övsömörje van... Lehetséges ez kutyánál??? Ha igen, gondolom az orvos gondolt vona rá... Most már azért - hála a kék krémnek - kezd szebb lenni. Már nem varras, kezd hámosodni, de az istennek mindig odadörgöli valamihez, hogy csak azt látom, hogy vérzik!

Most - remélem -, jó ideig itthon leszek. Ha esetleg jártok a liget felé, szívesen megyünk mi is :-) A múltkor elmentem Rodival, szerencsére nem voltak sokan, mert azért sikerült midnen kutyának akivel találkoztunk beledugnia az orrát a hátába. Talán a séta idejére be kéne kötnöm...
A lényeg az, hogy nagyonnagyon jól érezte magát! Bár már biztosan nincs hó, csak sár :-( Az meg nem jó.
Hát majd írjátok meg véleményeteket az ügyről :-)

Üdv.
Vandis

Előzmény: Meggyes (589)
Meggyes Creative Commons License 2004.01.15 0 0 589
A Jégtörő és a Kíváncsi

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


A ridgeback, aki túl gyorsan kanyarodott

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


A Gyűjtögetők

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Lobogó Fülek

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Vazzeg, beszorult a fejem!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Ez meg azért 'vazzeg', mert milyen jó kép lenne egy jobb kamerával :)))

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Nyakszirten haraplak, te bunkó!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Pihi

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


A babzsákfülű HarciTotya bután néz

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

funtasy Creative Commons License 2004.01.14 0 0 588
Most láttam, h meghalt Ador bukama :(((
Esetleg, aki nem ismeri, Monika Tusanova kutyája, nagyrészt rá építve íródott az egyetlen magyar nyelvű RR könyv.

http://www.rr.sk/english/index.htm

funtasy Creative Commons License 2004.01.10 0 0 587
Sziasztok,

A kedvenc képem a tegnap reggeli kirándulásról. Sajnos elmosódott lett, de talán érzékelhető a két dög dinamikáka! :)))
További képek az Unatkozik a dög ... topikban.

Legyetek jók: Tasy

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Opporop Creative Commons License 2004.01.02 0 0 586
Tasy: elvileg mostanában kéne tüzelnie. Tavaly december-januárban tüzelt, aztán a nyári tüzelés kitolódott szeptemberre. Úgyhogy gondolom most is később fog. Bár már azt hittem, hogy fog, mert a kicsi kutya állandóan mászott rá, de kiderült, hogy a kicsi tüzel... (ő soha nem hagy nyomot, nem szoktuk észrevenni).
Amúgy én sem gondolom, hogy álvemhes, mert semmi változás nincs a viselkedésében.
Holnap elutazom sajnos, úgyhogy nem tudom, mikor tudjuk elvinni... Megnézem, mikor rendel a dokink.

Üdv.
Vandis

funtasy Creative Commons License 2004.01.02 0 0 585
Szia Vandis,

Szerintem megismerik a fajtájukat, gondolom az anya képe elég mélyen megmarad bennük, és aki arra hasonlít az fajtatárs! Na, jó, ez csak az én elméletem! :o)))

Hát az nem hiszem, h normális, h Rodus emlői az egyik oldalon lejjebb lógnak, nagyok és kemények. Nem tudom, h lehet e az elhízástól, még nem volt elhízott kutyusom. Az idősödéstől biztos nem lehet, Rodi még nasgyon fiatal. Álvemhesség? Esetleg, de mikor Maja álvemhes, akkor az összes emlője egyformán megnagyobbodik. Mikor tüzelt Rodus? Az szerintem biztos nem baj, ha megmutatod egy dokinak.

Legyetek jók: Tasy

Előzmény: Opporop (580)
Opporop Creative Commons License 2004.01.01 0 0 584
Igenigen, Rodinak is a fekete-vörösökkel van problémája (amit leírtál)! Ő nagyon bírja a retrievereket és labradorokat (bár a feketéktől messziről tart). Magyar vizslákban is megbízik. (A bokájig érő kis pimaszokat viszont nagyon nem bírja :-))
Nem sokszor találkoztunk más ridgebackekkel, de velük barátságos volt.

Üdv.
Vandis

Ördögpirula Creative Commons License 2004.01.01 0 0 583
SK tapasztalat:Ördi nemszeresse a fekete njuhászt,Grönit,rotit,dobit(fekete-vörös).Messziről kerüli őket,legyenek bármilyen jámborak is.
Volt szamojéd,m.vizsla,ír szetter,tervueren barátja,őket szereti,mégha vadak is,akkor is odamenne.Amitől a frász kerülget,mivel APBT-vel nőtt fel,és 3-4 évesen is volt 1 APBT-m majd 1 évig mellette,ezért értük kifejezetten rajong.APBT,amstaff neki tökmindegy,menne,mint a félőrült örömködni.
És ami tök furi:megismeri a saját fajtáját,legyen bármilyen színű,mindíg csóva jár nekik.
De ez csak Ördi.
ÖP
Előzmény: Opporop (581)
Ördögpirula Creative Commons License 2004.01.01 0 0 582
Nagyon köszönöm,igen megtisztelő,de az a gond,hogy most nem tudnám hova rakni....a kopiimádat az már végleges,majd lészen kopimafli mellett kopimakka,kopikutya,kopiegér,kopipati...stb.Ez lesz a Kopi-Zoo,és lesznek mellette szőrösek is,csakmég nemtommilyenek.Kutya is sokféle,Ördikutya biztos meg harcikutyák.Makkából maine coon és szibériai.Mafliból még nincsen kedvenc fajtám,az bizti,hogy nem hosszúszőrű lesz....
Hűha,ismét hosszúra sikerált....
ÖP
Előzmény: Opporop (580)
Opporop Creative Commons License 2004.01.01 0 0 581
Közben eszembe jutott még:
Szerintetek felismerik a kutyák a fajtatársukat?
Rodi pl. valamiért nagyon fél a németjuhász - és ahhoz hasonló kinézetű kutyáktól. Miért lehet, hogy bizonyos kinézetű kutyáktól fél, más kutyákhoz meg több 10 méterről odarohan játszani???

Üdv.
Vandis

Opporop Creative Commons License 2004.01.01 0 0 580
Sziasztok!

Tasy: nagyon jó lenne, ha egyszer a közelben is járnátok :-) Itt van pl. a Városliget... igazából annál messzebb és nagyobb helyre nem szoktunk menni. Sajnos hétvégén már kezdődik a hercehurca, kell utaznom vizsgák miatt :-( Semmi kedvem...
Szerettem volna megkérdezni viszont - mert kezdek aggódni -, hogy szerinted normális-e, hogy Rodinak az egyik oldalon lejjebb jóg a cicije, mint a másikon. Egész nagyok, és kemények. Én még nem fogdostam nagy kutyaciciket, nem tudom, milyen állagúnak kell lennie. Lehet, hogy csak az elhízástól van? Vagy idősödéstől? Nem tudom azt sem, mik az álvemhesség jelei.
Amúgy ahogy észrevehetted, megtaláltam a tel.számodat :-) Sajnos már nem emlékszem, küldtem-e neked BUÉK-os SMS....t :-)) De azért BUÉK! - mindenkinek.

Ördögpirula: csak egy pici off: már most tervezem a következő malacalmot. Bár nem kopaszok, de szeretnék jó gazdit találni a kicsiknek. Mindenképpen kopasz malit szeretnél?..

Üdv.
Vandis

Ördögpirula Creative Commons License 2004.01.01 0 0 579
Sió Tasy!

Hát nemtom....a derbyre is bé volt nevezve,és akkor pont nagyon jól nézett ki.....
Beneveztem a CACIBra is,csak kérdés,kapok-e szabit arra a 7végére....
A derbyre nem kaptam,kivihettem volna,csak nem volt kedvem futkosni a ring és a stand között...:(
Jan 31-feb 01,ha jól emléxem.

Pusza!
ÖP

Előzmény: funtasy (576)
funtasy Creative Commons License 2004.01.01 0 0 578
fek jis = fej kis :)))
Előzmény: funtasy (577)
funtasy Creative Commons License 2004.01.01 0 0 577
Szia Vandis,

Kár, h nem tudtatok jönni. Ha a környéketeken van valami jó kirándulós hely, akkor megbeszélem a kompániával, h menjünk felétek, és akkor nem kell sofőrt keresnetek. No?
Egyébként nagyon jó volt a kirándulás, volt egy szuper jó fek jis beagle (Fanni). abu rögtön beleszeretet! :)))
Képeket itt találsz!

Légy jó: Tasy

Előzmény: Opporop (571)
funtasy Creative Commons License 2004.01.01 0 0 576
Szijjja ÖP,

Természetesen semmi gond az offolásért! :)))
Gondoltam, h Ördit most is viszed magaddal melózni :o)))
Remélem - ha máshol nem - a CACIB-on (asszem jan. 31, ha jól emlékszem) összefutunk!

Puszi Nektek, legyetek jók: Tasy

Előzmény: Ördögpirula (575)
Ördögpirula Creative Commons License 2004.01.01 0 0 575
Előzmény: Thor (574)
Thor Creative Commons License 2004.01.01 0 0 574
Jéééééézus! Már nincs meg a Manczi sem? :((((((
(Hovalettél, mérnemírsz?)
Előzmény: Ördögpirula (573)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.12.31 0 0 573
Sióka!
Sajnos csak voltak.Mind2 kopicoca volt,Czuczi 1évesen 10hónap betegeskedés után végre meggyógyult,mikor vegyszermérgezéstől meghalt.Manczi az átmeneti befogadóhelyén,sajnos nem tudni mitől még 2 éves kora előtt halt meg.Pedig ott még több törődést és szeretetet kapott,mint itthon.Mostmár "csak" Ördi kutya,Goldie halacska és a jelenleg Pesthy-Zooban lakó Roxy nyuffka gyermekeim vannak.Majd ha meglészen a saját ház,akkor lesz majd népes ÖP-Zoo is.
Addig csak "nyálcsorgatás" a neten,és simóka minden állatkának aki a kezeim közé kerül....:)
Bocsi a hosszú OFFért!
ÖP
Előzmény: Opporop (567)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.12.31 0 0 572
Sió Tasy!

igazad van,rettenet régóta nem taliztunk,beszéltünk.
Köszi,jól vagyunk,csak irodista dolgozók lettünk.Ördi oda is jön velem mindíg.Nagyon jól van,csak sajna hízott,most 13,3kg.Most itt csücsül az ölemben,mert ahhoz képest,hogy régen póráz nélkül sétáltunk szilveszterkor,most még itt a lakásban is zavarja a sok pedárda zaja.Hiába,lassan,de biztosan sajna Ő is öregszik....
Most is csak azért tudok netezni,mert hosszú idő után itthon vagyok,bár ezzel a géppel siralmas a netezés.
Pusszancs Mindenkinek!
BÚÉK!
ÖP

Előzmény: funtasy (565)
Opporop Creative Commons License 2003.12.31 0 0 571
Helló!

Sajnos csak most olvastam, hogy holnap (ma) mentek kirándulni.
De senki nem akar jönni velem, egyedül pedig nem tudom vinni a kutyát a kocsiban.

Tasy: újra lett telepítve a gépem, el tudnád küldeni még1x a tel.számodat?
Egyáltalán mikor indultok reggel?
Azért megpróbálom még megkeresni a számodat, hátha tudok üzenetet küldeni...

Üdv.
Vandis

funtasy Creative Commons License 2003.12.30 0 0 570
Előzmény: Lord Iffy (569)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.12.30 0 0 569
bujék mindegyiknek...! :O)))))))))))))))))

vandis! www.nexus.hu/ikkk
kicsit most lemaradva mert ma is csak beugrottam és háromfele áll a fejem, de januárban majd frissfriss..
gyere holnap!

Előzmény: Opporop (553)
funtasy Creative Commons License 2003.12.29 0 0 568
Szia Vandis,

Szerdán reggel megyünk kirándulni a kutyás bandával Hűvösvölgybe. Ha tudtok jönni, írj vagy hívj!

Légy jó: Tasy

Előzmény: Opporop (567)
Opporop Creative Commons License 2003.12.29 0 0 567
Ördögpirula: neked tengerimalackád is van?!

Tasy: küldöm majd a számomat

Üdv.
Vandis

funtasy Creative Commons License 2003.12.28 0 0 566
- Gyertek gyerekek, ma gyakoroljuk kicsit az oroszlánvadászatot! - szólt Maja.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

- Vadászat előtt mossátok ki egymás fülét, hogy jól halljátok az oroszlánt!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

- És, ha egyedül vadászom? - kérdezte Akina.
- Igen, azt elhiszem, hogy Te egyedül is elbánsz az oroszlánnal ... Akkor mosd ki a saját füled! - felelte bölcsen Majcsu.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

- Először is kergessétek be a bozótba az oroszlánt!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

- Vigyázzatok, mert nagyon gyorsan tud irányt váloztatni az oroszlán, mindíg legyetek szorosan a nyomában!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n] [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

- Ezután kapjátok el a nyakát, az artéria közelében, és szorítsátok teljes erőtökkel!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

- És, ha támad az oroszlán? - kérdezte Abu, és támadott.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n] [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n] [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

- Olyankor nincs mit tenni, szembe kell szállni vele - felelte Majcsuli, és elfelhősödött a szeme ...
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

- Ha sikerül földre döntenetek, akkor már könnyű dolgotok van ...
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

- ... akkor már csak meg kell enni - mondta Maja, és megnyalta a szája szélét.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

- És, mi van, ha nem találunk oroszlánt? - kérdezték a kölkök.
- Akkor egyetek hecsedlit, abban sok a C vitamint - felelte Maja.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n] [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n] [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n] [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

funtasy Creative Commons License 2003.12.28 0 0 565
Vandis: Végül elmaradt a mai találkozó, mert mindenkinek más dolga akadt. Elküldenéd nekem sms-ben a telefonszámodat? (06 20 913 6569) Én sem vagyok most sokat a neten, a többiek még kevesebbet, úgyhogy egyszerűbb most telefonon egyeztetni.

ÖP: De rég láttalak! :((( Mi újság Veletek? Ördi jól van?

LJ: Tasy

Ördögpirula Creative Commons License 2003.12.27 0 0 564

Opporop Creative Commons License 2003.12.27 0 0 563
Tasy: holnap lesz a találkozó?
Merre, hol, mikor?
funtasy Creative Commons License 2003.12.26 0 0 562
Sziasztok,

knicki: Az én 3 éves leányzómat is Majának hívják! :o))) Remélem jól alakul minden, néha majd írj, h mi a helyzet. Ha pedig van kedvetek egy jó kis ricsi-összeszoktatáshoz, akkor csak szólj! :)))

Bucur: Ha már így szóbahoztad, valóban nem hiszek a klikkerben, de attól még lehet jó, és mindenkinek szíve joga eldönteni, h használja-e, avagy nem :))) Szvsz több ezer évig remekül lehetett képezni a kuttyokat enélkül is! :oDDDD

Vandis: Mi újság Rodival? Én most jöttem meg egy sétából a 3 döggel, nem tudom mi volt ma, mert amerre járunk nagyon ritkán szoktunk más emberrel/kutyával találkozni, ma viszont találkoztunk sok családdal/kutyával. Csak nem Karácsony van? ;)))
Vasárnap valószínűleg lesz kutyus találkozó. Remélem jól lesz Rodus, és tudtok jönni!

Legyetek jók: Tasy

Előzmény: knicki (560)
Opporop Creative Commons License 2003.12.26 0 0 561
Erről eszembejut az a Ridgeback amit Miskolcon láttam egy hatalmas villa kertjében. Gyönyörű, hatalmas, zöld nyírt gyep, meg minden, de szegény kutyus be volt zárva egy kis kennelbe. Ha jól emlékszem, háza sem volt. Nem tudom, vajon ki szokták-e vinni sétálni, de ilyenkor mindig felöltlik bennem a kérdés, hogy egyesek minek tartanak kutyát? Csak nézegetik az ablakból? Persze azért remélem, hogy a kutyaól hiánya azt jelenti, hogy ki, ill. be szokták engedni... Amilyen makulátlan volt a kert, oda biztos nem mehet. Sajnos nem szoktunk arra járni, de egyszer majd elnézünk oda.

Nagyon várjuk a fejleményeket, és a képeket!

Üdv.
Vandis

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!