Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.12 0 0 66
- ha egy keresztez?désben a térkép szerint enyhe jobbkanyarral kéne továbbmenned, biztos lehetsz benne, hogy valójában a bal hajt?t kellett volna választanod.

- a keresztez?dés ahol befordulsz, sosem az, ahol be kellett volna fordulnod.

- ha egy idegen városból keresed a kivezet? utat, és a járókel?ket megkérdezed err?l, biztos lehetsz benne, hogy egy olyan útra irányítanak, ahol tilos biciklizni. visszatekerve és másvalakit megkérdezve ugyanarra az útra fog irányítani, csak egy más útvonalon.

messengerina Creative Commons License 2003.05.12 0 0 65
Amikor tökéletesen érzed, hogy ezt a villamos fordítósínt átugrod - bizonyos lehetsz benne, hogy bele fog menni a kerék és elperecelsz, persze kellő mennyiségű nézőközönség szeme láttára.
(Tested by Messi)
Előzmény: gyrk (64)
gyrk Creative Commons License 2003.05.12 0 0 64
ha idióta német turistákat kerülgetve ráugratsz a villamos-pályára a duna-korzón és magadban mondogatod közben, hogy "nem belemenni a sínbe, nem belemenni a sínbe, nem belemenni a sínbe", akkor biztos, hogy az első kereked beszorul a sínbe :((((((
messengerina Creative Commons License 2003.05.12 0 0 62
Ha eltalálod a ki-/belégzés és a csapásszám összehangolt ütemét, akkor:
> (mint Chinonál) bogár repül a szemedbe, szádba;
> rájössz, hogy szomjas vagy és elszáradsz ha azonnal nem nyúlsz a qlacsért (ha ilyenkor iszol félrenyelsz...);
> defektet kapsz;
> megszólal a mobilod;
> elédugrik a semmiből vmilyen állat;
> viszket a talpad
> etc., etc.
Vagy próbálod ezeket semmibevéve továbbmenni :-)
Chino-San Creative Commons License 2003.05.12 0 0 61
- mindig akkor kezd viszketni az orrod/lábad/füled, másznak rajtad bogarak, kóstolgatnak a szúnyogok, amikor muszáj két kézzel markolnod a kormányt.
- ha eltévedsz, de mégis kezded úgy érezni, hogy több órai vergődés után már eljutottál valahová, akkor kiderül, hogy kb. 500m-re vagy a kiindulási ponttól.
- amikor asziszed, hogy végre vége a tolós szakasznak, akkor jön a cipelős.

(ezek mind a tegnapi túra tanulságai...)

kacsafej Creative Commons License 2003.05.03 0 0 60
Ugrattam, amikor szükség lett volna rá. Aztán estem is. (Két könnyű sérüléssel úsztam meg a mai napot.)

Folyomány:
Ha kedvtelésből bravúrkodsz, menni fog.

Kacsafej.kezdo.hu

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 59
kiegészítés: az olcsó és/vagy silánynak kikiáltott alkatrészek is tönkremennek az első adandó alkalommal.
Előzmény: Löszy (58)
Löszy Creative Commons License 2003.04.30 0 0 58
Ez tiszta sor, más árucikkeknél is előfordul.
De én most itt kimondottan egy drága csúcsminőségű alkatrészre gondoltam. :)

Viszont valóban lehet egy "B" változata is a dolognak:

A drágán vásárolt, csúcsminőségűnek és megbízhatónak kikiáltott alkatrészről mihamarabb kiderül, hogy nem is olyan csúcsminőségű és megbízható.
Természetesen mindez akkor derül ki, amikor sehol a környéken egy szerviz vagy egy bolt. Ha pedig van, akkor nincs nálad pénz, vagy munkaszüneti nap van.

Előzmény: kocsi (57)
kocsi Creative Commons License 2003.04.30 0 0 57
OFF:
"drágán vásárolt csúcsminőségű alkatrész, melytől a megbízhatóságot várod"
A drágán vásárolt alkatrész általában azért drága mert precíz, mert agyonkönnyített és mert "jónevú".
Rosszabb esetekben a fenti háromból csak kettő ... vagy csak egy ... sőt akár egy sem igaz.

De hiába is lenne igaz, a felsoroltak egyikéből sem következik, hogy tartós is.
(Azért OFF, mert ez sajnos nem Murphy)

Előzmény: Löszy (54)
Elm Creative Commons License 2003.04.30 0 0 55
kiegeszites: ha megis kicserelik, akkor biztos megint elromlik/eltorik egy heten belul, ami utan mar 100%, hogy nem cserelik ki, sot apagyilkoskent neznek rad, hiszen egyertelmu, hogy az elozo is a te hibadbol ment tonkre...
Előzmény: Löszy (54)
Löszy Creative Commons License 2003.04.30 0 0 54
Király topic :)

A drágán vásárolt csúcsminőségű alkatrész, melytől a megbízhatóságot várod, az első adandó alkalommal, amikor a legkevésbé várnád, tönkremegy.

Természetesen a boltban ahol vásároltad, hallani sem akarnak a kicseréléséről.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.04.30 0 0 53
OFF

"Ez nem velem történt, hanem egy ismerősömmel."
Ez a cikis topic kedvelt formulája. :-)

Előzmény: kocsi (50)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 52
a feleslegesen kibontott belsőt sosem tudod akkorára összegöngyölni, hogy újra elférjen a zsebedben.

kiegészítés: ha mégis össze tudod újra göngyölni, a szelep garantáltan kiszakad, vagy kiszakítja a belsőt.

a kiegészítés kiegészítése: ha egyik sem történik meg, akkor a zsebedben lévő szúrós tárgy (pl kulcs) teszi ugyanezt.

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 51
Ha van nálad belső és a pumpa sem romlik el, akkor a pótbelső szelepe hibás. :-(( "
Vagy nem hibás, mert nincs is benne szelep :-)

kiegészítés: ha van nálad belső és a pumpa sem romlik el és a pótbelső szelepe sem hibás, és van benne szelep, akkor elfelejted a presta szelepet kitekerni pumpálás előtt, ami azt eredményezi, hogy levonod a következtetéseket, hogy rossz a szelep.

a kiegészítés folyománya: ezt követően megragasztod az eredeti belsőt, ám abból is elfelejted kitekerni a presta szelepet pumpálás előtt. ekkor azonban már rájössz a turpisságra, viszont lásd következő törvény.

ps. megtörtént.

Előzmény: kocsi (50)
kocsi Creative Commons License 2003.04.30 0 0 50
"Ha van nálad belső és a pumpa sem romlik el, akkor a pótbelső szelepe hibás. :-(( "
Vagy nem hibás, mert nincs is benne szelep :-)

Ez csak akkor derül ki amikor már kőkeményre pumpáltad és vennéd le róla a pumpát. Miután átrakod bele a defektes gumiból a szelepet és újra felpumpálod, 500 méteren belül ismét defektet kapsz. (Ragaszthatatlant.) Miközben megragasztod az elsőként defektet szenvedett (és közben elcsomagolt) gumidat besötétedik. Pont ekkor esik ki a pumpából a markolatát tartó csapszeg. Bele a fűbe. Hót ideg vagy, de végül megtalálod. Mázlista! Minden jó, ha vége jó ...

... lenne, de újabb 500m után eltörik a nyeregtartó csavar. Emiatt lekésed a nagymarosi kompot, de legalább baromi hideg van. Egyetlen vigaszod, hogy bekapcsolják a visegrádi vár díszvilágítását. A fényképezőgépedben viszont lemerült az akksi.

kocsi:"Ez nem velem történt, hanem egy ismerősömmel."
De ezt úgy sem hiszi el neked senki. Mindenki tudja, hogy ez veled történt. (És jól gondolják ;-) )

Előzmény: tari2 (49)
tari2 Creative Commons License 2003.04.30 0 0 49
Taépasztalati érték:

Ha van nálad belső és a pumpa sem romlik el, akkor a pótbelső szelepe hibás. :-((

Tari

Előzmény: Nemo (32)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.04.29 0 0 48
Ha két kerékpárod van, akkor mindig az foglalja a kijáratot, amelyik éppen nem kell, és a belsőt kéne kicibálni az ajtón.
julimi Creative Commons License 2003.04.29 0 0 41
Kiegészítem:
Ne pedálozzál sokat a kormánynál!"
(hehe)
Előzmény: julimi (40)
julimi Creative Commons License 2003.04.29 0 0 40
Ne pedálozzál sokat...
:-)
Mad002 Creative Commons License 2003.04.29 0 0 39
Kiegészítés:

Akármerröl kerülheted úgy is te leszel elküldve a ...

Üdv: Mad

Előzmény: Elm (38)
Elm Creative Commons License 2003.04.29 0 0 38
Ha a kerekparut a jardara van felfestve, akkor a gyalogosok 96%-a a bicajos oldalon kolbaszol.

Ha a gyalogos oldalon akarod kerulni, akkor eledugrik, es meltatlankodik, hogy mit keresel az o oldalan.

Ha kulonallo kerekparsav es jarda van, akkor csak a gyalogosok 95%-a kolbaszol a kerekparsavon.

gyrk Creative Commons License 2003.04.29 0 0 37
a kiegészítés kiegészítésének kiegészítése: vagy te vagy wc-n.
Előzmény: Törölt nick (35)
Nemo Creative Commons License 2003.04.29 0 0 36
Ha nincs a vonaton kerékpárszállító vagon, akkor az egyik vége biztosan elsőosztályú, a másikon meg ott egy másik bringás. Jegyvásárláskor persze te ezt még nem tudtad.
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 35
a kerékpárszállító-kocsi mindig a vonat másik végében van, mint ahol te számítanál rá.

---

a kalauz csak akkor segít levenni a bringád a vonatról, ha épp a 8 kilós időfutamgépeddel mentél valahová. ha a 15 kilós túragépedet szeretnéd letenni 40 kiló málhával, akkor a kalauz biztosan a vonat másik végénél van és/vagy a vonat másik oldalán.

---

az állomás peronja mindig a másik oldalon van mint ahol te leszállni készülsz a bringáddal. a kétségbeesett próbálkozásod közben, hogy a másik ajtóhoz kerülj a bringáddal, nekiütközöl legalább egy utasnak (aki anyáz), a vagon-átjáró üvegének (a kalauz anyáz) illetve a wc-ajtó kilincsének (te anyázol). az ügyeskedés közben legalább egy helyen megsérül a vázad, elállítódik a váltód, letörik a visszapillantód.

kiegészítés: valamit mindig a vonaton felejtesz.

a kiegészítés kiegészítése: szélsőséges esetben ez az épp wc-n lévő társad.

Előzmény: kocsi (34)
kocsi Creative Commons License 2003.04.28 0 0 34
"Ha a vonaton a leghátsó ajtónál szálltál föl, leszálláskor biztos rövidebb a peron, mint a vonat. "
OFF:
Húúú, ne is mondd! Zornedingben laktam (Münchentől kb 20km), a barátnőm pedig Karlsfeldben (szintén kb 20km csak a másik irányba). Mindig mindenhová bringával mentünk, de ha éjszaka fáradtan indultam haza, akkor nem mindig volt kedvem 2x20km +belvárost végigtekerni, inkább mentem S-Bahnnal. Ennek kb olyan magas a peronja, mint nálunk a metrónak. Ha jól áll be akkor szintben van a kocsi padlója és a peron, már a kocsiban fel lehet ülni a bringára és csak ki kell tekerni. Egyszer rosszul állt be, én meg félig részeg voltam ... Olyan gyorsan még nem józanodott ki ember, mint én akkor! :-)

ON:
"Ha a vonaton a leghátsó ajtónál szálltál föl ..."
akkor félúton a vonat mögé kapcsolnak még pár kocsit, a kalauzt is lecserélik, az új pedig elkezd hőbörögni, hogy miért vagy olyan idióta, hogy szerelvény közepére szálltál fel bringával.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (33)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.04.28 0 0 33
Ha a vonaton a leghátsó ajtónál szálltál föl, leszálláskor biztos rövidebb a peron, mint a vonat.

Ha helyet keresel a biciklidnek, legalább hárman terpeszkednek és bagóznak a peronon. Ha segítség kellene a leszálláshoz, üres az egész kocsi.

Nemo Creative Commons License 2003.04.28 0 0 32
Ha defektelsz, soha nem marad benne a tüske a külsőben, tehát rettegve cserélsz gumit, várva a következőt.

Ha leszedted már a külsőt, akkor derül ki, hogy a szelep volt a hibás.

Ha van nálad pótbelső, akkor elromlik a pumpa.

A pótküllők sosem méretesek.

Létezik olyan szabványú alkatrész, amelyből legfeljebb tíz fut az országban, de a ti társaságotokban biztosan lesz belőle egy.

Hátulról ugyanakkor jön autó, mint szemből.

A keresett tárgy mindig abban a puttonyban van, ahol utoljára nézed. Ha ezt kihasználva fordítasz a keresési sorrenden, akkor átugrik egy másik táskába.

Az előre betervezett látnivalók vagy silányak, vagy drágák, vagy túlzsúfoltak. De ha mégsem, akkor biztosan hegyen vannak.

A topikban minden kérdésedre választ kapsz - utólag, mikor már késő.

Infomaker Creative Commons License 2003.04.28 0 0 31
Majdnem kerékpár ez is , csak ez Simson:

helyben járva (vidéki város) legalább 200 rövidtávú (3-4km-es) utat kibír defekt, stb.. nélkül, de életemben kétszer voltam vele Bp-en (40km innen), de akkor is:

1. defektem volt
2. másodszorra akkora jégeső volt, hogy az autók leálltak az út szélén, csak én voltam motoron pólóban.

kocsi Creative Commons License 2003.04.28 0 0 30
"az emelkedő a kanyar után mindig folytatódik, esetleg még meredekebb. "
Vagy lejt, de olyan meredeken, hogy seggencsúszva is alig mersz leereszkedni.
tari2 Creative Commons License 2003.04.28 0 0 29
Ha már át is látsz a fák koronáján ne örülj, az emelkedő a kanyar után mindig folytatódik, esetleg még meredekebb. (Ha nem, akkor rossz irányba mész!)

Tari

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!