Keresés

Részletes keresés

Bali00 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 88

Sziasztok!

Automata kávéfőző vásárlás előtt állok.

Elvesztem a márkákban.

Két géppel szemezek:

Krups EA819N10 arabica latte

DeLonghi magnifica cappuccino ecam 23.260B

Kinézetre a krups jobban tetszene, de talán a delonghi jobb lehet?

Annak nekem praktikusabb lenne a víz és zacctartálya.

 

FreddyM Creative Commons License 2020.10.15 0 0 87

Üdv

 

Napi 30-35 adag kv főzéséhez milyen gépet javasolnátok? Keret szűk: max. 150k és új kell (számlás)

csaba.szabo Creative Commons License 2020.09.26 0 0 86

Üdv Szakik! Hálás lennék, ha az alábbi videón látható jelenség kapcsán tanácsot adnátok nekem, hogy mi lehet a baj, mihez kezdjek a géppel (DeLonghi ESAM 2600)?

 

Ahogy látható, hallható a kávé alig csepeg, a megszokottnál sokkal halkabban készíti a kávét, mintha (laikusként azt feltételezve) a készítéshez szükséges vizet nem tudná kifolyatni a tartályból.

 

Amúgy átlag napi 3-4 normál adag kávé készül vele, 2013-ban vásároltam, azóta szervizben csak egyszer járt mert a központi egységet kellett cserélni. Egyéb gondom nem volt vele, gyári folyadékkal rendszeresen tisztítom mikor kéri a gép.

 

Kérlek adjatok tanácsot.

 

Köszönöm!

 

S a videó: https://youtu.be/PQCcRN73x90

icsomos Creative Commons License 2020.09.20 0 0 85

Sziasztok!

Kávéföző vásárlás elött állunk. Philips SM5460/10 Saeco PicoBaristo gépet néztünk ki. Azt olvasom a használati utasításban, hogy a clean szürőt három havonta kell cserélni, ami darab áron kb. 7 ezer forint. "Cserélje ki az AquaClean szűrőt legalább 3 havonta, még akkor is, ha akészülék nem jelezte, hogy csere szükséges." Ez elég költséges karbantartás és miután csipp van benne, gondolom nem vehetek akármilyent. Ez valóban így van?

A másik kávéföző amit kinéztem a Jura D4. Ez nem tud csak kávét főzni. Ehhez is azt irják, hogy folyanatosan kell a vizkőoldó tabletta. Szerintetek melyiket éri megvenni? Mindkettő 200 ezer forint. 

thome2001 Creative Commons License 2020.09.15 0 0 84

Szia, 

 

Ha használtra is nyitott vagy ami eredeti áron 300 ezer körül mozgott akkor van egy jó állapotú Saeco Expreliám. Jellemzően a munkahelyen iszunk kávét így nincs rá akkora szükségünk mint korábban amikor még feleségem otthon volt. 

90 ezer lenne az ára. 

Ha érdekes akkor egyeztessünk és küldök részleteket, képeket, stb...

 

Üdv,

Tamás

Előzmény: hozi76 (83)
hozi76 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 83

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Automata kávéfőző vásárlása előtt állok, de elvesztem a választékban, vagy nem is érdemes automatát venni? Segítsetek légyszi! A keret 100000ft, max.150000ft.

Köszönöm szépen előre is! 
Üdv mindenkinek: Zita

szulykjnos Creative Commons License 2020.08.21 0 0 82

Sziasztok van egy saeco primea tipusú kávéfőzőm ami bekapcsolás után az error 5-ös hibakódot adja be,a vízszivattyúja dugulás gyanús volt ezt szétszedtem kitisztitottam valamint az átfolyás mérőt is gondosan,a víz így eljut a kazánig fűt is,viszont az első ellenőrzés nem megy végig mert a víz a kávé kifolyóján már nem jelenik meg,így újra és újra elkezdi a vizbeeresztést és pozicionálást majd hibára kiáll..Mi lehet a gond?Minden tippet szivesen fogadok..

danifender1 Creative Commons License 2020.08.17 0 0 81

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Jura M30 ami bekapcsolás után felváltva villogtatja a piros majd a zöld ledeket egyszerre. Természetesen nem működik, mi lehet a hibája?

Köszönöm!!! 

Törölt nick Creative Commons License 2020.07.19 0 0 80

Sziasztok!
Kaptam egy Krups xp 7240 tipusu hibás kávéfőzőgépet.
Szeretném életre kelteni, egy használati útmutató és egy hibakód lista nagy seggítség lenne!
Tud valaki ilyen dokumentációval szolgálni róla?
05, 06, 07 hibaszámokat ír ki.
Segítséget előre is köszönöm!

sotolon Creative Commons License 2020.06.21 0 0 79

Sziasztok,

 

Saeco Xsmall kávégép minden előzmény nélkül egyszer csak meghalt, nem kapcsol be.
Reggel még jó volt, aztán tisztító programot akart indítani a nejem, de nem indult el. Aztán próbálta bekapcsolni és véletlenül úgy nyomta meg a gombot, hogy nem volt benne a daráló egység. Ez tudtommal nem ölheti meg a gépet, de azért leírtam.

 

Van a gépnek valami jellemző hibája, amit házilag meg lehet nézni, meg lehet oldani vagy akármi is lehet és irány a szerviz? Pár éve szétszedtem, vízkőtelenítés, tömítéscsere miatt, de például biztosítékra nem emlékszem, hogy lenne benne.

Elektronikus Creative Commons License 2020.06.09 0 0 78

Mint a példa is mutatja, aki nem akar szervizeltetni, megoldhatja magának is.

 

Aki viszont nem ért hozzá, botkeze is van, kénytelen megfizetni mások tudását, plusz még a vállalkozás fenntartásainak költségeit is. Arról ki tehet? Ilyen a rendszer.

 

Nem a kollégákat kellene szidni, vagy legalábbis nem emiatt. Ha rossz munkát végez, ha felületes a tudása, akkor persze adj neki...

 

Mellesleg márkaszervizek esetében általában előírás, hogy nincs bütykölés, egységeket kell cserélni (még a nem garanciális, fizető javításoknál is!), különben ugorhat a szerződés.

Előzmény: Nncs (75)
Palkovics Róbert Creative Commons License 2020.03.29 0 0 77

Palkovics Róbert Creative Commons License 2020.03.29 0 0 76

Sziasztok!

A mellékelt képen látható Gaggia gépet újítok fel.

Van valakinek fogalma róla, hogy milyen típus lehet?

Az adattábláján nincs kitöltve ez a rubrika.

 

Nncs Creative Commons License 2020.02.26 0 0 75

Szép napot mindenkinek! Általánosságban szeretném tapasztalatom megosztani. Több automata kávé gépem volt már, mindet újonnan vásároltam. Amikor meghibásodott egyik másik akkor szervizbe vittem, és amikor a szaki mondta, hogy a javítás mennyi lesz... hat azért néztem nagyot. Szóval az a tapasztalatom, hogy ezek a mocsok szervizesnek nevezett kontárok és persze nagy tisztelet a kivételnek, ahol lehet átverik az embert. Igy aztán évek múlva magam jártam utána a dolgoknak és a szervizt azt igyekszek nem csak kávéfőző javítás terén de minden más ügyben kerülni. 

Saeco géppel fordult elő, hogy mindent csinált de kávé nem jött belőle. Adott még meleg vizet is és a szivattyú is működött. Szóval ezt szervizbe vittem ott cca. 21..2.. há ezer forintért javítottak, cseréltek a szivattyút. Persze a rossz szivattyut azt elkértem a szerviztől ami szemmel láthatóan nem tetszett nekik. Pár év múlva utána néztem, olvastam a szivattyúnak, szétszedtem és megjavítottam.  Szóval ezek a kávé gépek nem egy bonyolult berendezések, persze leszámítva az elektronikát ahol azért lehetnek komolyabb tudást igénylő hibák. De szerintem ennek nincs jelentősége mert a szervizben is egyben cserélnek alkatrészeket pl alaplapot, vezérlő egységet...stb.. jó drágán, és nem javítanak. Visszatérve a szivattyúhoz, szét lehet szedni majdnem mindegyik típust és van benne kettő rugó ami eltörhet illetve gumi tömítés. Ezeket kell cserélni. A rugó az ritkán törik, viszont a gumi az elfárad bekeményedik és ezért nem tömít. Tíz forint körül vettem és cseréltem ezt a tömítés, azóta teljesen jól működik a kávéfőző. Talán még annyit, hogy ha valaki vásárol tömítés akkor érdemes a többit is cserélni és a tömítés típusa az EPDM. 

Csonka Tamás 1972 Creative Commons License 2020.02.23 0 0 74

Üdv! Van egy saeco xsmall gépünk. Mostanában a következőt játsza: bekapcsolás után a kávé gomb megnyomása után elkezdi a folyamatot, de egy csepp  kávé sem jön ki. Átvált gyorsan villogó pirosba. Ekkor a választó tekerőt balra fordítva ki tudom engedni a forró vizet és gőzt a habosítón. Rendszesen tisztítjuk előírtak szerint. Néha sikerül a kávekészítés. Mivel lehet a baj? Előre is köszi.

Hiperhuje Creative Commons License 2020.01.31 0 0 73

Szasztok!

Sajnos 2 éve már, Delonghi géprő Saeco-ra váltottam. Típusa talán HD8914. Azért talán, mert most is szervízben van. Ha viszont idehaza van, akkor pokol a kávézás vele. Álandóan 5-ös hibakód...

A Delonghi 10 évig ment gond nélkül. 

Senkinek nem ajánlom a gyártó semmilyen termékét!

 

Szép napot!

Djapor96 Creative Commons License 2019.12.15 0 0 72
User hiba volt. Feleségem bekapcsolás előtt betöltötte az őrölt kávét. Bekapcsoláskor rögtön uritette a tárolót.
Előzmény: lala1961 (70)
gabesz761 Creative Commons License 2019.12.10 0 0 71
Sziasztok!
Ismeri valaki ezt a márkát?

Klarstein
Aromatica II kávéfőző

https://www.electronic-star.hu/Haztartas/Konyhai-kisgepek/Kavefozok/Gyorsforralo-kavefozo/Aromatica-II-kavefozo-beepitett-daralo-1-25-l-ezust-Ezust-Uveg-kancso.html?utm_medium=Comparison&utm_source=arukereso
lala1961 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 70

Üdv ! Ha garanciális (1 hetes) ,akkor cseréltetném ,azt találják meg Ők a hibát !:-)

Előzmény: Djapor96 (69)
Djapor96 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 69

Sziasztok,

 

1 hete vettünk egy Philips EP5360 -as automata kávéfőzőt. Nagyon jó kávét csinál, 

 

viszont 3. alkalommal fordul elő, hogyha őrölt kávéból készítem a latte macchiatót, akkor kész tejhabba csak forró víz csurog bele. Ha bele nézek a zacc tartályba, akkor a friss kávé pogácsa ott van, mintha lefőzte volna.

Ha beteszek egy új adag őrölt kávét, akkor már rendesen lefőzi.

Ez álatalában akkor fordul elő, ha rögtön bekapcsolás után választom az őröltet. Ha 1-2 sima darálós kávét lefőzök előtte akkor nem fordul elő.

 

Ötlet?

mad_a Creative Commons License 2019.10.01 -1 0 68

Sziasztok,

 

Saeco Syntia kávégéppel van egy kis problémám. A gép működik és teszi a dolgát.

Viszont a menüjét sehogy sem érem el. Elvileg készenléti módban a kijelzőn megjelenik a menü felirat és a kijelző melletti bal alsó gombbal lehet a menübe belépni.

Nekem ez a menü sehogy sem jelenik meg a kijelzőn (a kijelző működik teljesen) és nem is lehet belépni.

Mi lehet a probléma? Találkozott már valaki ilyennel?

 

Üdv,

mad_a

lala1961 Creative Commons License 2019.09.29 0 0 67

Üdv ! Most találtam a topikot,olyan kérdésem lenne hogy a Solis Top kv gépről van-e valakinek használható infója mert azt nagyon megköszönném !?!:-) Most néztem  használt kv gépes web áruházba ki ezt a típust szívesen és köszönettel fogadok minden pró/kontrát személyes tapasztalatot róla !:-) 

Landsmann_ Creative Commons License 2019.09.18 0 0 66

Adott egy Philips Saeco Xsmall kávégép. Hibajelenség: Bekapcsolás után a készenléti állapotig minden oké. AMikor megnyomjuk a kávéfőzés gombot, mintegy 2 mp gondolkodás után az összes led egyszerre el kezd villogni. Innen csak a konektorból kihúzással lehet kivenni. Volt szervizben, azt mondták, a komplett darálót kell cserélni, 36000 Ft. Inkább nem kértük a javítást. A gépet szétszedtem. A darálóban mindössze a villanymotor és egy szenzor az, ami elektromos alkatrész. Motor jó, a szenzort tesztelni nem tudtam, de rendeltem egy újat. Kicseréltem, de a hiba megmaradt. Ez alapján tehát nem a daráló a hibás. Nyilvánvalóan a fő panelon lehet valami, mert más elektronikus alkatrész máshol nincs. Mit lehet ezzel kezdeni? A fő panelon látható alkatrész sérülés nem látszik. Levélnehezéknek kicsit nagy méretű, mehet az elektronikai hulladékba? Több tízezer Forintot nem áldozunk a javítására. Egyébként csak 5-6 éves gépről van szó.

Prancz Ádám Creative Commons License 2019.08.26 0 0 65

Sziasztok! 

 

Saeco Incanto HD8911-hez hol tudnék service manuált szerezni? Nincs valakinek véletlenül?

Elég furcsa szoruló hangokat hallatt és nem nagyon segít a főzőegység zsírozása. Olyan, mintha valahol nem lenne megfelelő a kenés, de már belenyomtam egy egész tubussal a sínekre, a tengelyre minden kapott és mégis...

petters Creative Commons License 2019.08.18 0 0 64
Sziasztok!

Miele cva 620 beépthető kvgéppel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni!
Saeco belsős a gép. Expel air hibát ír! Leírás szerint kilevegőztetem folyik is a víz a elég íz adagolónál és a gőzön is de a hiba a kijelzőn úgyan úgy fenn áll. Valakinek valami ötlet?
HG9MDK Creative Commons License 2019.07.21 0 0 63

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy belemerült-e itt köztetek javítási szinten Saeco Royal és Saeco Experila gépekbe? Megosztanám a tapasztalatomat, és érdekelne egy két infó engem is a technikai megoldásaik közül!  Vagy tudtok valakit ajánlani aki tudna segíteni! Válaszokat előre is köszönöm!

KevinCarter Creative Commons License 2019.07.08 0 0 62

Hali! Nem tudom, hogy mennyire aktuális még. Nekem ugyanez a problémám volt pár hete a Delonghi kávégéppemmel. Nem a víztartályt kell cserélni, hanem valamilyen optikai érzékelőt, ami figyeli a vízszintet. Pár ezer forintos tétel ha vállalkozó szellemű vagy te is ki tudod cserélni. Nekem ebben a kávégép szervizben oldották meg, viszonylag gyorsan és olcsón. 

Előzmény: norbika76 (61)
norbika76 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 61

Sziasztok!

Delonghi Magnifica S víztartàly ha leürül,nem jelzi a gép!

Csak elkezd üresen menni,majd kiàll hibàra!

Csak komplett tartàlycserével orvosolható?

Tavaszi Richárd Creative Commons License 2019.04.04 0 0 60

Sziasztok! Saeco via torretta 230-as automata kávéfőzőm. Sajnos a piros LED vizcsepp folyamatosan ég és a kis és nagyadag zöld gomb villog. Egyszer már szetszedtem es kitakaritottam egy 4 órás rituálé keretében de ezek szerint idopazarlas volt  Valakinek bármilyen hasznos ötlet? Sokat olvasok turbina problemarol viszont nekem még a gőzölő sem működik.

Blint21 Creative Commons License 2019.03.17 0 0 59

Sziasztok, 

 

Delonghi kávéfőzőm elkezdett nyekeregni, korábban nem adott ilyen hangokat kb 1,5 éves a gép. Kávéval és ahogy az alábbi videón a szűrőtartó kar nélkül is csinálja. Vízkövezés (hozzá árult Delonnghi Decalk-al) nem segített. Valakinek valami ötlet?   Előre is köszi!

https://drive.google.com/file/d/0B3ZNQm-t7vsUSDZmTlZEQ2ltU1dIU295T0ZiOXVKZFNXZ0t3/view?usp=sharing

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!